Autor Wątek:  Historia Polskiej Kolei  (Przeczytany 2104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKMINT

  • Gość
Historia Polskiej Kolei
« dnia: 29 Września 2021, 15:46:41 »
Witam serdecznie,

na lekcji historii obiecałem, że za dwa tygodnie opowiem o historii Polskiej kolei. Trochę o tym wiem, w końcu jestem Miłośnikiem Kolei, ale nie powiem że kibel jest najlepszym EZT produkowanym prawdopodobnie najdłużej na świecie. Chciałem się jakoś przygotować. Czy poza Wikipedią ktoś zna jakieś inne źródła? Gorąco prosiłbym o podlinkowaneie wiarygodnych informacji do końca dnia dzisiejszego. Pozdrawiam
Dawid Grzyb

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Historia Polskiej Kolei
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Września 2021, 15:52:41 »
Polecam zacząć od wpisania w google "historia polskiej kolei", wejść na Wikipedię i zjechać na sam dół i poklikać w linki do źródeł na których oparty jest artykuł. Polecam powoli uczyć się wyszukiwania informacji, przyda się to później w kolejnych etapach edukacji i dorosłym życiu.
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2021, 15:55:46 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Online Toprus

  • Deweloper
  • Wiadomości: 223
  • peprus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 587
Odp: Historia Polskiej Kolei
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września 2021, 16:03:21 »
Dużo zależy od aspektu, który chcesz omówić, albo na przykład, czy opowiadasz o historii kolei na ziemiach polskich, czy w już w samej Polsce (po odzyskaniu niepodległości). Literatura opowiadająca o kolei z reguły skupia się na konkretnym zagadnieniu (historia kolei na terenach x, reportaż o linii y), a Ty potrzebujesz opowiadać bardziej ogólnie. Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, że klasę (i nauczyciela) zainteresowałyby tak bardzo aspekty techniczne. Potrzebujesz bardziej ogólnikowych informacji (chociaż to też zależy od długości wypowiedzi), ewentualnie doplatając ciekawostki (w stylu „w tym roku ta linia była pierwszą zelektryfikowaną”, albo „pierwszą linią wysokich prędkości”).
Wydaje mi się, że informacje z Wikipedii na lekcję historii powinny raczej wystarczyć. Jeśli zamierzasz się bardziej zagłębić, to możesz rozwinąć temat budowy magistrali węglowej (która nawet w podstawie programowej jest chyba wspominana jako jeden z wielkich projektów infrastrukturalnych drugiej eRPe). Jak napisał matek, wpisanie hasła w google nie jest złym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2021, 16:15:20 wysłana przez Toprus »
"Jestem ToPrusem i nic co pruskie nie jest mi obce." - Terencjusz

Obiekty statyczne i dekoracje dla scenerii <3

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Historia Polskiej Kolei
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Września 2021, 19:11:45 »
A powinna.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |