Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #390 dnia: 07 Listopada 2021, 21:14:21 »
Paczka całościowa, zmiany względem rewizji 22 na repozytorium projektu:
- przesunięto posersów na peron przystanku Grabówek Wieś;
- zamieniono "Grabówek Wieś" na "Grabówek Wies" i "Lubniew Mały" na "Lubniew Maly", ponieważ przy użyciu "ś" i "ł" na tablicach z nazwą przystanku wyświetlał się niepożądany znak;
- usunięto stare elementy przystanków Grabówek Wieś i Lubniew Mały, tj. stare kładki, tabliczki z nazwami stacji itp.;
- dodano numery wagonów we wszystkich pasażerskich składach ozdobnych.
Link: https://eu07.pl/userfiles/27520/paczka_drawinowo-od-nowa-r5.7z Aktualna paczka całościowa dostępna tutaj.
Poszukuję pliku/plików, w którym umieszczone są wpisy: starej kładki przed przystankiem Grabówek Wieś (od strony Grabówka), starych tablic z nazwami przystanków (Grabówek Wieś i Lubniew Mały) oraz kładki za przystankiem Lubniew Mały, w celu wywalenia tych obiektów.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2021, 18:55:38 wysłana przez Kogut »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #391 dnia: 07 Listopada 2021, 21:31:14 »
Polecam notepad ++. Odpalasz wszystkie pliki Drawinowoa od rana na raz i wciskasz crtl+f. Wpisujesz frazę i klikasz szukaj we wszystkich dokumentach.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #392 dnia: 07 Listopada 2021, 22:27:55 »
Cytuj
Zostalismy zatrzymani przed wdt pod s1 z powodu zdechnietej tamary.

Opisana sytuacja wystąpiła także u mnie i to jeszcze, na jednym z poprzednich exe @tmj i przed ostatnimi poprawkami od @transkeia.

Powyższa sytuacja  (podobnie jak np.
Cytuj
stonka umierająca na manewrach
), jak to wskazał @transkei to:
Cytuj
błędy niedotyczące bezpośrednio scenariusza

Natomiast kwestia problemów z otrzymaniem rozkładu w Grodzisku Zach. w misji z ET42, jest do sprawdzenia i ew. do poprawienia. W tym wypadku, fakt podmiany lokomotywy dla gracza nie powinien w żaden sposób wpływać na przebieg misji. Taka podmiana loka miała natomiast wpływ w przypadku AI i podejmowane przeze mnie próby podmiany ET42 na: ET41, czy ET22 powodowały dodatkowe problemy z prowadzeniem składu przez AI (w szczególności z podjazdem pod Stawiska Górne).

Edit: Odnośnie problemów w Grabówku w misji z ET42, to nie udało mi się ich powtórzyć. Po postoju na S1 na grupie towarowej w Grabówku, w końcu otrzymujemy wyjazd i możemy kontynuować jazdę (odnośnie Grabówka: to @transkei wspomniał w ostatniej wiadomości, że wprowadził pewne poprawki). 
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2021, 22:48:24 wysłana przez mati222 »

Offline sklox

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #393 dnia: 07 Listopada 2021, 23:40:03 »
U mnie misja na ET42 przejezdna aczkolwiek utknąłem na S1 na SBL przed Grodziskiem Zachodnim bo EP09 miała problem z ruszeniem przy wykonywaniu manewrów przez co zablokowała stację i jadący przede mną EN76 nie mógł na nią wjechać. Ręcznie dziewiątkę przejąłem, ruszyłem po czym oddałem kontrolę AI które już pociągnęło ją dalej. Log w załączniku.

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #394 dnia: 08 Listopada 2021, 06:45:16 »
Szukałem we wszystkich plikach z członem "dekoracje" w nazwie, ale plik include.scm, w którym owe obiekty się znajdują, pominąłem. :) W ostatnim poście nowa paczka, usuwająca stare tabliczki z nazwami stacji, stare kładki itp.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #395 dnia: 08 Listopada 2021, 17:23:23 »
Jeszcze do usuniecia te trzy razace bledy graficzne we Wlodowicach.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2021, 17:39:55 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #396 dnia: 08 Listopada 2021, 18:50:21 »
W Grabówku zauważyłem 2, w sumie czysto wizualne błędy: jeden z rozjazdów ułożony jest w kierunku odwrotnym, niż ten sugerowany przez wskaźnik (po przestawieniu rozjazdu błąd wciąż występował), oraz lewitujący budynek dworca. Załączam screeny, aby łatwiej móc przede wszystkim zlokalizować rozjazd, oraz poglądowe na lewitujący dworzec
Lewitujący budynek dworca w Grabówku poprawiony.
Link do paczki całościowej: https://eu07.pl/userfiles/27520/paczka_drawinowo-od-nowa-r6.7z
Myślę, że z błędów wynikających z samego scenariusza wszystko zostało możliwe załatane (przez poprawki scenariusza @mati222 i poprawkę pliku ctr @Transkeia), toteż moim zdaniem wskazane byłoby rozpoczęcie nagrywania rozmów RT. :)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #397 dnia: 11 Listopada 2021, 09:45:55 »
Widze ze tych bubli we Wlodowicach dalej nikt nie usunal. To tak ma zostac? Na ostatniej paczce od Koguta dalej te rażace buble sa. Troche to psuje efekt wizualny tym bardziej ze z kabiny to widac jest. Co innego jak by bylo to gdzies daleko ale niestety jest to w najblizszym otoczeniu. Screny sa 2 posty wyzej. Szkoda ze sie tym nikt nie zainteresowal. Obok toru ktory sie wbija w sciane wiaduktu sa tory postojowe. Warto by je zakonczyc jakimis kozlami.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2021, 09:49:54 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #398 dnia: 13 Listopada 2021, 13:21:40 »
Sprawdziłem ponownie występujący czasami problem z otrzymaniem rozkładu w Grodz. Zach. w misji z ET-42. Jest tak, jak zostało to opisane  w mojej wiadomości z dnia 27 Października 2021 roku. Odnalazłem odpowiednie wpisy w pliku scenariusza, próbowałem z analogiczną poprawką jak w przypadku problemów z otrzymaniem rozkładu we Włod. Zach i Towarowych (w tym wypadku drobna zmiana rozwiązała problem), ale z nieznanych mi powodów rozwiązanie to nie działa. Poniżej wpisy w pliku lawinowo (wpisy dotyczą zarówno misji z ET42, jak i misji z EU07-1504) - być może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu (co ciekawe w misji z EU07-1504 problem nie występuje i po oblocie w Grodz. Zach. otrzymamy rozkład z upływem 200s, nawet jeżeli nie jesteśmy podpięci do składu):   
Cytuj
event gos_et41_przypnij putvalues 2 none 0 0 0 Shunt -3 -3 endevent
event gos_et41_przypisz_rozklad1 putvalues 200 none 0 0 0 Timetable:drawinowo_os/tme174323 0.1 0 endevent
//event gos_et41_przypisz_rozklad2 putvalues 200 none 0 0 0 Timetable:drawinowo_os/tme114329 0.1 0 endevent
event gos_et41_przypisz_rozklad2 multiple 200 none gos_et41_przypisz_rozklad2a gos_et41_przypisz_rozklad2b endevent
 event gos_et41_przypisz_rozklad2a updatevalues 0 grz_T_sem_mem Timetable:drawinowo_os/tme114329 0.1 0 endevent
 event gos_et41_przypisz_rozklad2b updatevalues 5 grz_T_sem_mem SetVelocity 0 0 endevent

Cytuj
//Wjazd za semafor T
event grz_t:event1 multiple 0 none grozg_t endevent
event grozg_t multiple 5.5 grz_20 grozg_t1 grozg_t2 else grozg_t condition memcompare * * 0 endevent
 event grozg_t1 multiple 0 gro_et41_stat gro_et41_stat_b gro_obsluga_stacji grozg_t1x gos_et41_urwij condition memcompare a 1 * endevent
  event grozg_t1x multiple 100 none gro_et41_stat_c gro_obsluga_stacji endevent
 event grozg_t2 multiple 0 gro_et41_stat gro_et41_stat_b gro_obsluga_stacji gos_et41_przypnij grozg_t2x condition memcompare a 5 * endevent
  event grozg_t2x multiple 0 gro_et41_typ grozg_t2x1 gos_et41_przypisz_rozklad1 else grozg_t2x2 gos_et41_przypisz_rozklad2 condition memcompare TME114322 * * endevent
  event grozg_t2x1 multiple 250 none gro_et41_stat_c gro_obsluga_stacji endevent
  event grozg_t2x2 multiple 400 none gro_et41_stat_c gro_obsluga_stacji endevent




Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #399 dnia: 13 Listopada 2021, 21:56:07 »
Dzis udalo mi sie ukonczuc scenariusz na bombie z wdt do gr i dslej do elektrocieplowni chodz z 50 minut opoznienia przez luczne s1 na trasie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #400 dnia: 13 Listopada 2021, 23:35:50 »
Sprawdziłem ponownie występujący czasami problem z otrzymaniem rozkładu w Grodz. Zach. w misji z ET-42. (...)
Oho! Widzę, że pojawiają się osoby, które potrafią się odnaleźć w strukturze OS, to dobry znak dla MaSzyny.

Przechodząc do postawionego pytania: dochodzimy tutaj do problemu istniejącego niemal od zarania MaSzyny, czyli obsługi pojazdów wieloczłonowych.

W swoich scenariuszach zawsze przyjmowałem założenie, że komendy kolejkowane (czyli inne niż SetVelocity, ShuntVelocity, W4, W5, itp.) powinny być podawane do pojazdu przez putvalues – event wyzwalany w określonym momencie. Swego czasu była pewna moda podawania komend przez semafor (do mnie to w ogóle nie przemawiało, gdyż wprowadzało to pomieszanie mechanizmu skanowania i kolejkowania, i w efekcie wyglądało jak zwiastun kłopotów w przyszłości) ale stosowanie mojej metody zawsze okazywało się słuszne i niezawodne. Tak właśnie jest zrobione przypisywanie rozkładu jazdy do EU07, czyli 200 sekund po wykryciu wjazdu pojazdu na tor, wykryciu zwolnienia zwrotnicy najazdowej, i zidentyfikowania że to jest właśnie owa EU07 podczepiająca się do składu, następuje podanie eventu „gos_et41_przypisz_rozklad1”, czyli komendy putvalues. I to działa bez zarzutu.

Kiedy powstawało L053_poranek wyszły na jaw problemy z obsługą wieloczłonów – chociażby ET41 nie reagował na ten mechanizm, natomiast reagował na komendę podaną z semafora (wynikało to z faktu, że putvalues otrzymywał człon, który wjeżdżał na tor, natomiast z semafora otrzymywał drugi człon, ten z którego potem była kontynuowana jazda). Z tego właśnie powodu, w moich scenariuszach, tam gdzie ma jechać lokomotywa typu ET41 lub ET42, i gdzie jest podanie rozkładu jazdy, zamiast tradycyjnej metody, jest przypisanie rozkładu przez semafor. I tak jest zrobione w powyższym kodzie, czyli rozkład jest przekazywany przez semafor wyjazdowy grz_T. No i wychodzą teraz różne kwiatki związane z tym rozwiązaniem, raz działa, raz nie działa.

Jakoś w zeszłym roku została poprawiona obsługa wieloczłonów i w efekcie putvalues działało na oba człony – tutaj widzimy, że był przygotowany alternatywny event „gos_et41_przypisz_rozklad2”, który obecnie jest zakomentowany. Z jakich powodów tutaj to nie jest używane – nie wiem, nie pamiętam. Pewnie dlatego, że pojawiły się jakieś kłopoty z tym.

Rozwiązania tej sytuacji widzę dwa:
Pierwsze – zrobić zmianę w exe, które zacznie pojazdy wieloczłonowe traktować jak jeden pojazd. To chyba odpada, gdyż dotyczy podstawowych założeń symulatora, i aby to wdrożyć, trzeba by pewnie przeorać cały kod.
Drugie – zastosować taki mechanizm przypisywania rozkładów, jaki używam do przypisania rozkładów do EZT. Niestety wówczas z jednej linii kodu zrobi się nam co najmniej 10 linii, ale taki mechanizm może faktycznie zadziałać. I chyba póki co w tym kierunku trzeba pójść. W wolnej chwili (gdzieś w przyszłym tygodniu) prześlę plik .ctr uzupełniony o takie przypisanie rozkładu.

(...) z 50 minut opoznienia przez luczne s1 na trasie.
Rozkład dla towarowych jest napisany dla zasady, bez patrzenia na to, czy da się go utrzymać czy nie. Najważniejsze przy pociągach towarowych, przynajmniej w moich scenariuszach, jest: w ogóle dojechać do punktu docelowego, najlepiej z opóźnieniem nie większym niż kilka godzin, i zużyć przy tym jak najmniej energii - albowiem na jeden rozruch pociągu mniej więcej takiego jak z misji z ET42 zużywa się tyle energii, ile zużywa średniej wielkości gospodarstwo domowe przez cały rok.

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #401 dnia: 21 Listopada 2021, 15:19:26 »
W załączniku poprawka z przypisywaniem rozkładu dla ET42 we Włodowicach Zachodnich, Włodowicach Towarowych, i Grodzisku Zachodnim. Rozkład powinien się przypisać około 20 sekund po zatrzymaniu lokomotywy na torze, z którego będzie wyjazd na szlak.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #402 dnia: 27 Listopada 2021, 22:39:27 »
W dalszym ciagu misja na eu07-1504 zakonczona niepowodzeniem na wjezdzie do WDT. Utykamy pod s1 sem c12 z powodu zdechnietej tamary na manewrach. Chociaz dziwne ze owa tamara ma podana tarcze a nie jest w trybie manewrowym patrzac na zapalony trojkat na czole.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2021, 22:41:21 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #403 dnia: 28 Listopada 2021, 10:16:36 »
TEM2 jest w trybie pociągowym, już po manewrach i rusza na szlak. Widzę, że problem się powtarza, chociaż występuje sporadycznie. Jest to skład ozdobny, także można podmienić na inną spalinkę CTL-u, ale tutaj dużego wyboru nie ma (ST43?). Czy sprawdzałeś już misję z ET42 po poprawkach @Transkeia?

Edit: W Grodz. Zach. w misji z ET42 sprawdziłem tylko wariant, gdy nie jesteśmy podpięci do składu przed upływem czasu. W tym wypadku,  rozkład się nie przypisuje (ostatnie exe, po poprawkach @Transkeia). 
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2021, 10:30:43 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #404 dnia: 29 Listopada 2021, 16:41:37 »
No u mnie ten blad z tamara powtorzyl sie dwa razy pod rzad. I skoro jest w trybie pociagowym to czemu nie rudza? I co z ta podana tarcza za nia? Co do misji na ruslanie to dopiero w weekend sprawdze bo to dlugi scenariusz a w tygodniu nawet nie wlaczam kompa. Brak czasu.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2021, 16:43:38 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #405 dnia: 29 Listopada 2021, 22:50:39 »
W Grabówku się spotkali i stanęła cała sceneria.
Problem z ST45 został rozwiązany. Sprawa indywidualna :-)

Natomiast jedna rzecz mnie zaintrygowała - w misji z ET42 z Włodowic Towarowych ruszamy ze składem spod świetlnej tarczy zaporowej na zastępczy (Sz). Sygnał czerwony nie powinien (chyba) wtedy gasnąć...


http://enkol.pl/Semafor_zaporowy
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2021, 22:52:04 wysłana przez mareczek »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #406 dnia: 30 Listopada 2021, 09:08:21 »
To jest przypadek wyjazdu z grupy torów. https://www.transportszynowy.pl/kolsemzap1a.gif Zapytałem się jednego użytkownika, czy to jest aktualne w obecnym czasie.

Edit. Tak też jest w rzeczywistości, że samo białe miga.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2021, 10:06:54 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #407 dnia: 30 Listopada 2021, 10:11:39 »
Sz może być podany na semaforze wskazującym sygnał stój, wątpliwy lub nieoświetlonym więc jest wszystko jak najbardziej w porządku.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #408 dnia: 30 Listopada 2021, 11:06:04 »
Nie wiem jak w maszynie, ale z tego co się dowiedziałem, to w tym przypadku sygnalizator mruga tak długo, jak świeci się wyjazd na semaforze grupowym.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #409 dnia: 30 Listopada 2021, 22:03:06 »
Cytuj
I skoro jest w trybie pociagowym to czemu nie rudza? I co z ta podana tarcza za nia?
TEM2 CTL-u powinna ruszać spod Tm7 w trybie manewrowym i "przechodzić" w tryb pociągowy po podaniu S10 na sem. D. W taki sposób u mnie się to odbyło i nic się nie blokuje. U Ciebie było inaczej, bo widać w oddali S1 na sem. D, a lok. jest już w trybie pociągowym. Jest to do sprawdzenia.

Edit: W uzupełnieniu dodam, że po podpięciu wagonów i otrzymaniu rozkładu lok. przechodzi w tryb pociągowy, a po podaniu i minięciu Ms2 na Tm7 ponownie w tryb manewrowy. Następnie po podaniu S10 na sem. wyjazdowym z Włod. Tow. (sem. D) znowu w tryb pociągowy. Tym razem AI sobie poradziła i nie udało mi się powtórzyć blokady, ale być może te zmiany powodują problemy? Nie jest to kwestia lokomotywy (po podmianie na ST43 AI także miała problemy), ani ostatnich zmian w pliku lawinowo.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2021, 18:47:00 wysłana przez mati222 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #410 dnia: 01 Grudnia 2021, 12:35:26 »
Wczoraj rzuciły mi się w oczy wagony Res załadowane platformami. Należy te wagony podmienić na Sgs.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #411 dnia: 03 Grudnia 2021, 13:57:15 »
Czyli narazie noe masz pomyslu jak odblokowac te tamare? U mnie ten blad powtarza sie czesto. Moge ci loga wyslac z ostatniej jazdy ale niewiem czu ci to cos da.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2021, 13:58:38 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #412 dnia: 03 Grudnia 2021, 20:32:44 »
Misja z ET42 po poprawkach @Transkeia zakończona powodzeniem. Do celów dalszej analizy, w razie, gdyby była konieczna, załączam loga.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #413 dnia: 03 Grudnia 2021, 21:53:14 »
Zgodnie z obietnica przejechalem scenariusz na et42. Misja zakonczona powodzeniem. Bardzo szybko przypisywaly sie rozklady niemalze natychmiast.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Union Pacific

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #414 dnia: 03 Grudnia 2021, 23:35:35 »
Potwierdzam. Misja z ET42 rowniez przejechana bez problemow.
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, up to 3.8 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Kaby Lake Processor + NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5 dedicated) ,  32GB System Memory

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #415 dnia: 04 Grudnia 2021, 16:55:58 »
W końcu udało mi się powtórzyć problem z TEM2 CTL-u. Problemem nie jest scenariusz stworzony przez @Transkeia, tylko umiejętności prowadzenia składu przez mechanika AI. U mnie nie zdołał "wyhamować" składu przed sem. tarczą  manewrową, pominął sygnał Ms1 na  Tm7 i zablokował część scenerii w stronę Włod. Tow. (na najnowszym exe @tmj).
Także "grzebanie" w pliku lawinowo nic tutaj nie pomoże, chyba żeby usunąć ten skład ze scenariusza (ale to chyba grubsza sprawa, bo tutaj w grę wchodzą eventy losowe i pewnie tylko @Transkei sobie z tym poradzi). Ew. można pomyśleć nad podmianą składu i lokomotywy spalinowej, z której prowadzeniem AI ma mniej problemów (kiedyś próbowałem z ST43 CTL-u, ale to nie rozwiązało problemu). 
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2021, 19:29:00 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #416 dnia: 04 Grudnia 2021, 17:13:01 »
Szkoda, że jeszcze nie pokazałeś tabelki skanowania - może tam by się coś znalazło, co ją blokuje.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #417 dnia: 04 Grudnia 2021, 17:37:22 »
Na to nie wpadłem, ale obserwowałem jak AI nie udało się wyhamować przed sem. tarczą i już w tym momencie było raczej pewne, że nie ruszy ponownie po podaniu Ms2. Problem z tym składem polega na tym, że sprawdzenie tej sytuacji zajmuje sporo czasu. W pliku lawinowo jest ustawiony czas na 8300s i oznaczony jako
Cytuj
wdt_dekoracje_wypuszczaj2b
.

Edit: Na zrzutach ekranu u @EP08_015 wygląda to podobnie, tylko u niego AI jeszcze gorzej poradziła sobie z hamowaniem. Ponadto to tłumaczy dlaczego u niego skład jest w trybie pociągowym, a nie manewrowym. AI po podpięciu składu i odhamowaniu, a przed podaniem Ms2 na Tm7 podciąga pod tarczę. Jeżeli zatrzyma się przed tarczą, to po podaniu sygnału zezwalającego na jazdę manewrową przechodzi z trybu pociągowego na manewrowy, a ponownie na tryb pociągowy, po podaniu S10 na sem. wyjazdowym z Włod. Tow. (sem. D).  Skoro u @EP08_015 jest w trybie pociągowym (a na zrzucie ekranu widać w oddali S1 na sem. D): to oznacza, że także minęła Ms1 na tarczy.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2021, 19:50:01 wysłana przez mati222 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #418 dnia: 05 Grudnia 2021, 03:36:50 »
Ale przerżnięty sygnał zostaje przecież w tabelce z ujemnym dystansem. To jak jest pod składem, to jego zmiany nie są uwzględniane?
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #419 dnia: 11 Grudnia 2021, 19:54:00 »
Sluzba na ekspresie kontenerowym z gr do wdt zakonczona powodzeniem.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015