Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #270 dnia: 08 Lipca 2021, 15:25:43 »
Tylko bylo juz dobrze co sie zmienilo? Zastosowalem plik od matiego ze skladami. I teraz sie posypalo albo cos innego zaszlo ze elfy sie nie polaczyly. Na screnie widac ze elf ma podany ms2 ale z jakiejs przyczyny sie nie zlaczyl i nie zmienil kierunku.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2021, 15:28:12 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #271 dnia: 08 Lipca 2021, 18:08:16 »
Po raz n-ty mówię... Trzeba zrobić paczkę aktualizującą. Bo jak każdy szuka rozwiązania problemów w swoich plikach to później jest jak jest. Musi być zrobiony plik z poprawkami, dodany changelog żeby było wiadomo kto co zrobił co dana poprawka naprawiła a co zepsuła, a tak każdy sobie i do tego dublowanie pracy.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2021, 20:38:22 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #272 dnia: 08 Lipca 2021, 18:32:22 »
Że tak się wtrącę - gdzie repo, gdzie ład? Po raz kolejny problem z elfami, który już nie wiem ile razy rozwiązywany. Nie wiadomo co ściągnąć, jak skompletować paczkę, każdy cośtam ma na dysku. Jak ma osoba znaleźć przyczynę problemu i go rozwiązać, jak nie ma dostępu do Waszych dysków?

Uważam że powinno być postawione repo, czy chociaż jakoś zoorganizować prace, zrobić tą paczkę czy coś, bo na razie jest bałagan, i nie wiadomo gdzie/co/jak.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #273 dnia: 08 Lipca 2021, 20:58:11 »
Dobrze by było w takim razie żeby EP08_015 i @mati222 spakowali swoje pliki w zipa, bo to oni najwięcej przejeździli  i wrzucili do wątku do tego testować na jednym exe żeby testy poprawek były miarodajne i sukcesywnie walczyć krok po kroku.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #274 dnia: 08 Lipca 2021, 23:01:50 »
Jest to do zrobienia, tylko w pierwszej kolejności musiałbym ogarnąć te pliki u mnie na dysku.
Mam kilka różnych wersji plików scenery (na podstawie zestawienia składów przygotowanych przez DieselPower), które podmieniałem sobie do testów (przykładowo w ostatnim pliku scenery,  który doł. na forum do testów, wyrzuciłem, a częściowo podmieniłem wszystkie Traxxy, które potrafiły sprawiać problemy).
Docelowo, przynajmniej jednego Traxxa w plikach scenery należałoby jednak na scenerii zostawić (np. tego przeznaczonego do prowadzenia przez gracza ze składem z Grodz. Zach. do Włod. Tow.)
 

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #275 dnia: 09 Lipca 2021, 05:03:21 »
Są elementy które wiadomo że generują problemy np.:
-niedostateczna moc traxxow
-wysoki rozruch ET42
I jeszcze kilka by się znalazło trzeba je wypisać zrobić jeden plik żeby był jakiś punkt startowy.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #276 dnia: 09 Lipca 2021, 16:52:16 »
Po poprawkach od YouBy i tmj (jeżeli korzysta się z ostatniego exe), to tych problemów z działaniem scenerii nie zostało wiele.
1. Traxxa spalinowego, który czasami utyka pod wjazdowym do Włod. Zach.  podmieniłem na M62 Orlenu, który nawet lepiej pasuje do składu.

2. Traxxa DB, który potrafił utknąć na szlaku usunąłem razem z całym składem.

3. Problem ze stonką blokującą peron drugi już dawno rozwiązany (chyba, że ktoś korzysta z pliku scenery z pierwszej wiadomości tego wątku), tak samo jak problem z brakiem otrzymania rozkładu dla ET42 (po poprawkach tmj nie ma potrzeby już podciągać pod sem., żeby otrzymać rj, wystarczy, że stoimy do 200m od sem.).

4. Pozostał problem z łączeniem elfów, który występuje tak rzadko, że próba jego powtórzenia jest (mimo wielu moich prób) prawie niemożliwa (udało się to ostatnio ponownie EP08_015).

5. Po skróceniu i odchudzeniu składu z ET42, nawet jeżeli czasami AI nie uda się  podjechać pod Stawiska Górne, to z lżejszym składem nie stacza się do podg Stawiska Dolne i nie blokuje szlaku, a problem (z występującym sporadycznie) rozerwaniem składu przy rozruchu AI zgłaszałem tylko ja, także może u innych nie występuje.   

Edit: Był jeszcze problem z wywalaniem podstacji i brakiem napięcia na całej scenerii, ale po skróceniu składu z ET42, u mnie już nie występuje.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2021, 17:10:15 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #277 dnia: 09 Lipca 2021, 18:55:36 »
MIsja na et42 znowu spalona. Poraz kolejny elfy się nie polaczyly. Wydawalo mi się ze ten problem został w exe już rozwiązany. WDZ jest blokowany przez dwa towarowe jeden w samych wdz drugi na wjezdzie do wdz. Nasz skład po prostu nie ma szans wyjechać na szlak. MOja cierpliwość już się skonczyla dla tych scenariuszy. Dopuki nie będzie tu zadnej paczki ze wszystkimi poproawkami nie tkne już tego więcej.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2021, 19:03:15 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #278 dnia: 09 Lipca 2021, 19:37:06 »
Posiedzę w weekend, przejrzę swoje pliki i zgodnie z sugestią MasterYoda paczkę całościową przygotuję, ale jeśli chodzi o łączenie elfów, to nic tutaj nie zrobię. Po twojej wiadomości, przy okazji sprawdzania innych misji ponownie obserwowałem elfy i za każdym razem łączą się bez problemów.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #279 dnia: 09 Lipca 2021, 22:16:39 »
Łączenie u @mati222 i jego brak u @EP08_015 może wynikać z różnic w plikach które posiadacie na swoich dyskach. @epek jak możesz zbierz pliki na stan obecny i podeślij mi na priv a jak @mati przygotuje paczkę porównam Twoje i jego pliki i zobaczymy jak to wygląda.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #280 dnia: 10 Lipca 2021, 10:57:57 »
Przesyłam link do paczki. W stosunku do paczki ze składami przygotowanej przez DieselPower, zmieniłem niektóre zestawienia składów (które najczęściej sprawiały problemy AI) i całkowicie usunąłem skład z Traxxem DB na czele.

Z kilku plików scenery (które mam do testów na dysku), wybrałem ten, który podczas testów na ostatnim exe tmj (poza nielicznymi przypadkami - AI, tak jak człowiek, nie jest idealna i potrafi czasami zablokować cześć scenerii) nie sprawiał u mnie problemów.

https://eu07.pl/userfiles/28282/drawinowo_od_rana.7z

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #281 dnia: 10 Lipca 2021, 12:08:55 »
Juz niema co porownywac bo skasowalem to z dysku. U mnie wczesniej nie wystepowal problem z laczeniem elfow az do momentu pobrania plikow od matiego. Jak przejezdzalem poprzednie scenariusze to meldowalem ze sa przejezdne. Mijalem po drodze sklady i z elfami i z et42 wiec jakos to dzialalo. Tylko trax spalinowy defektowal pod gorka na wjezdzie do wdz od strony wdt. Teraz nie dziala nic a nie zachowalem starego pliku scn.

Na twojej paczce. Elf z Wlodowic do WDZ ma obrany zly kierunek pomimo podanego z tylu sygnalu. Myslalem ze te elfy się polacza, jednak ten elf nigdzie nie pojedzie. Jak nie urok to sraczka na tej scenerii. [delete scn]
« Ostatnia zmiana: 10 Lipca 2021, 16:31:02 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Union Pacific

  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #282 dnia: 11 Lipca 2021, 03:49:50 »
Po zainstalowaniu poprawek od @mati przejechalem sie TLK "Warta" 71100. Misja zakonczyla sie sukcesem.
Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz, up to 3.8 GHz, 6 MB cache, 4 cores) Kaby Lake Processor + NVIDIA GeForce GTX 1050 (4 GB GDDR5 dedicated) ,  32GB System Memory

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #283 dnia: 11 Lipca 2021, 08:31:28 »
Z tym EN76-037 to u Ciebie dziwne rzeczy się dzieją.
Spróbowałem uruchomić misję, obserwowałem AI  i trzykrotnie elfy połączyły się bez problemu.
Będę jeszcze próbował powtórzyć ten błąd, ale jeżeli u Ciebie się nie łączą, to spróbuj uruchomić misję z EN76-037 i sprawdź dlaczego tak się dzieje.
Jak będzie znana przyczyna (jak w przypadku stonki i problemów z ET42), to można liczyć na próbę rozwiązania problemu.   
Z zrzutu ekranu wynika, że EN76-037 stoi w pewnej odległości od EN76-040 i zastanawia mnie, czy próbował połączyć się z drugie elfem i mu się to nie udało, czy też w ogóle zatrzymał się przed drugim EZT i nawet nie próbował się połączyć?
   
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2021, 08:32:55 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #284 dnia: 11 Lipca 2021, 11:47:08 »
A co z unifikacją exe do testów? Może w tym leży problem, że macie różnice w zachowaniu AI.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #285 dnia: 11 Lipca 2021, 11:56:57 »
Z treści doł. przez EP08_015 pliku log wynika, że testujemy na tym samym exe, tj. ostatnim exe tmj.

Edit: Przy okazji testowania łączenia elfów, sprawdziłem na czym polega problem ze składem z Traxxem Lotosu na czele. Problemem nie jest brak wystarczającej mocy do ruszenia składu spod sem. wjazdowego do Włod. Zach. (po przejęciu składu ruszyłem bez problemów), ale fakt (że po odhamowaniu składu) AI nie próbuje nawet ruszyć.

W zał. zrzut ekranu. 

Edit: + log https://eu07.pl/userfiles/28282/log%20%28%24drawinowo_od_rana%29%2020210711_1259.txt
 
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2021, 14:34:36 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #286 dnia: 11 Lipca 2021, 18:15:59 »
Miales wywalić tego loka i zastapic czyms innym.
Jeszcze mam pytanie dlaczego jak się atrzy pod slonce to ciemno swieca soczewki od semaforow. Tego w starszych modelach semaforow nie było.

Dzis mi sie te elfy polaczyly i teraz jade jako pasazer do drawinowa.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2021, 19:04:51 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #287 dnia: 11 Lipca 2021, 19:09:48 »
W pliku scenery z mojej paczki jest podmieniony na M62 Orlenu, ale w celach testowych podmieniłem sobie w starterze na Traxxa Lotosu i udało mi się dwukrotnie powtórzyć błąd z utknięciem AI pod sem. wjazdowym do Włod. Zach. (nie udało mi się natomiast powtórzyć problemu z elfami i gdy pomogłem AI ruszyć Traxxem, obserwowałem scenerię i już nic się nie zablokowało).

Zmiany, które wprowadziłem w stosunku do plików scenariusza z pierwszej wiadom. Transkeia i przygotowanego przez DieselPower pliku scenery (wiadomość DieselPower na str. 1 tego wątku) polegały na:
1. Skróciłem i odchudziłem składy prowadzone przez ET22, TEM2 i SM42 do Włod. Tow. dla ET42 (obecnie brutto rozkładowe 2800 ton, rzeczywiste 2741 ton) - zgodnie z tym co pisał YouBy, że max to 2800 ton dla tego składu.
2. Usunąłem skład ozdobny (możliwy do usunięcia) przewidziany do prowadzenia przez AI z Traxxem DB, który u Ciebie i u mnie potrafił zablokować szlak w stronę Grodz. Zach. 
3. W składzie przewidzianym do prowadzenia przez AI, podmieniłem Traxxa Lotosu na M62 Orlenu i skróciłem skład zostawiając wyłącznie beczki Petrolotu Orlenu i DEC.

To wszystkie zmiany jakie wprowadziłem, cała reszta jest od Transkeia z pierwszej wiadomości z wątku i z zaktualizowanego pliku scenery od DieselPower.   

Edit: Szkoda, że nie udało Ci się powtórzyć problemu z łączeniem elfów, ale ja mam tak samo (jak próbuję powtórzyć jakiś błąd w działaniu scenerii, to najczęściej mi się to nie udaje).
   
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2021, 19:43:00 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #288 dnia: 13 Lipca 2021, 14:50:11 »
A ten sklad DB co lubil defektowac na szlaku to nie wystarczylo mu zmienic loka?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #289 dnia: 13 Lipca 2021, 20:08:00 »
Jeżeli to problem AI z prowadzeniem Traxxa, to podmiana loka załatwi sprawę (w przypadku Traxxa spalinowego ze składem cystern, podmiana loka rozwiązała u mnie problem z blokowaniem wyjazdu z Włod. Tow. ). Tylko, że nie wiedziałem tego na pewno i dlatego usunąłem cały skład. Ale to nie problem, żeby skład przywrócić (spróbuję u siebie podmienić loka i sprawdzę, czy już nie będzie się blokować). Jednego Traxxa na scenerii zostawiłem i na razie AI daje radę i dostarcza skład do Włod. Tow., zgodnie ze scenariuszem.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2021, 20:09:04 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #290 dnia: 14 Lipca 2021, 19:27:15 »
Te traxy mozna ustawic na torach lokomotywowni bo przyznac trzeba ze swieca pustkami.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #291 dnia: 15 Lipca 2021, 17:31:09 »
W lokomotywowni w Grabówku? Tam przy starcie scenerii wszystkie tory są zajęte przez loki, które potem ciągną składy z Grabówka.
Chyba, że chodzi o bazę we Włodowicach, ale to mi bardziej przypomina halę remontową (coś w stylu hali remontowej w Idzikowicach). Spróbuję postawić tam jakieś wagony, żeby nie było tak pusto.
Ponadto testowo przywróciłem usunięty skład ozdobny, ale Traxxa DB podmieniłem na Siemensa, którego brakowało na scenerii (skład jest przeznaczony dla AI, także brak kabiny nie przeszkadza).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #292 dnia: 15 Lipca 2021, 17:59:57 »
Baza we Włodowicach była robiona pod przeglądy ezetów, to zawalać ją wagonami nie bardzo.
Mój kanał youtube

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #293 dnia: 15 Lipca 2021, 18:08:22 »
Obejrzałem halę w środku i faktycznie jest podwieszona sieć trakcyjna, także wstawię jakieś EZT przed halą, co by nie było tak pusto. 

Edit: Tylko, czy wstawiać pasujące do innych EZT-ów poruszających się po scenerii stare kibelki KM, czy też nowoczesne impulsy (ale tutaj brak malowania KM i KW, które przeważa na scenerii)? 
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2021, 18:53:12 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #294 dnia: 15 Lipca 2021, 19:06:57 »
Hala jest pod KW - docelowo miała być wykorzystana do zjazdów/wyjazdów. Można by szynobusy i kible wielkopolskie postawić
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #295 dnia: 15 Lipca 2021, 19:30:14 »
Co do impulsow bylbym za tym by wstawic chociaz jednego bo wszedzie pelno elfow jest.

Obawiam sie ze z zimensem bedzie podobnie co z traxem. W koncu to bardzo podobnie dziala. Moze pirwac sklad.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #296 dnia: 15 Lipca 2021, 20:19:31 »
Z Siemensem może tak być jak piszesz, dlatego w pierwszej kolejności sprawdzę u siebie. Siódemek i byków jest całkiem sporo na scenerii, a skody mają zbyt niską prędkość maksymalną w stosunku do rozkładowej dla tego składu, stąd pomysł na tego loka.

Przed bazą we Włodowicach torów jest kilka, także wstawię coś z KW i miejsce dla impulsa też się znajdzie. W końcu to tylko składy ozdobne. Pytanie w jakim malowaniu tego impulsa, żeby pasował do pozostałych EZT-ów scenerii?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #297 dnia: 15 Lipca 2021, 20:20:37 »
Może zamiast Siemensa coś w ukrotnieniu?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #298 dnia: 15 Lipca 2021, 20:24:47 »
Nie wiem, czy ukrotnienie będzie pasować do tego składu? A jeżeli tak to pytanie co w ukrotnieniu, żeby wyglądało realistycznie? Siemens przydałby się na scenerii i może nie będzie się blokować. 

Edit: tak wygląda skład.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2021, 20:30:12 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #299 dnia: 15 Lipca 2021, 20:26:11 »
Na pewno warto sprawdzić tego Siemensa.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2021, 21:08:56 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?