Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 138007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #240 dnia: 06 Czerwca 2021, 19:08:12 »
Nie kojarzę, który skład ten traxx bierze - w fizyce ma siłę rozruchową max 280 kN, czyli jest prawie dobrze. Widocznie ma za ciężki skład, przed chwilą sprawdziłem, że ruszył dopiero poniżej 2200 ton - a i to ślimaczym tempem.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #241 dnia: 06 Czerwca 2021, 19:16:43 »
Przypuszczalnie chodzi o ten skład. Skład nie jest ciężki, podmieniłem na M62 i radzi sobie bez problemów.

Edit: W zasadzie to wyrzuciłem wszystkie Traxxy ze scenerii, zmniejszyłem skład z ET42 do ok. 2800 ton i od tej pory nic się nie blokuje (sprawdzę jeszcze: czy to przypadek, czy faktycznie pomogło).
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2021, 20:00:48 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #242 dnia: 06 Czerwca 2021, 20:16:23 »
Ja tylko zglaszam co zauwazylem. Ta brka miala podany semafor i co wyluzowala sklad to cofal sie i znowu hamowala. Poprostu ten lok nie daje rady z beczkami ruszyc spod semafora wjazdowego do wdz. Tam by trzeba bylo cos w ukrotnieniu dac.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #243 dnia: 06 Czerwca 2021, 21:13:36 »
Po skróceniu składu ET42 z 2732 t podjeżdża pod Stawiska Górne bez problemu, nawet bez użycia wysokiego rozruchu.

Chcąc sprawdzić ostatnią zmianę w exe:
Cytuj
lekcje dla ai, wirtualny mechanik powinien czesciej korzystac z mozliwosci wysokiego rozruchu
, podmieniłem loka na ET41 z identycznym składem (2732 t).

Próbując wciągnąć skład pod Stawiska Górne, AI z ET41 faktycznie skorzystała z wysokiego rozruchu, ale skończyło się to rozerwaniem składu.

Edit: Po rozerwaniu składu, zanim zdążyłem zrobić zrzut ekranu, pozostałe wagony stoczyły się do podg Stawiska Dolne. Czy w rzeczywistości nie powinno być tak, że po rozerwaniu składu wagony hamują i nie powinny się stoczyć?   
 
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2021, 22:08:57 wysłana przez mati222 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #244 dnia: 07 Czerwca 2021, 11:00:25 »
Powinny się zatrzymać, ale życie zna przypadki. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #245 dnia: 07 Czerwca 2021, 15:39:36 »
A nie lepiej rozwiazac problem dodajac popych? Napewno dalo by sie dopisac te pare linijek kodu i wstawic np tamare lub cos innego.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #246 dnia: 07 Czerwca 2021, 16:11:23 »
Exe nie ogarnia popychu.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #247 dnia: 07 Czerwca 2021, 16:53:13 »
A nie lepiej rozwiazac problem dodajac popych? Napewno dalo by sie dopisac te pare linijek kodu i wstawic np tamare lub cos innego.
To dopisz. Skoro wiesz ze bedzie to tylko kilka linijek to zapewne wiesz rowniez jakie one beda, i gdzie je wstawic.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #248 dnia: 07 Czerwca 2021, 17:26:11 »
Dla takich fachowcow jak transkei wszystko jest mozliwe. W ostatecznosci mozna zmienic opis scenariusza i polowe skladu wagonow zostawic w grodzisku. No chyba ze ten tor jeszcze jest do czegos potrzebny.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2021, 17:28:41 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline jagoda

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #249 dnia: 08 Czerwca 2021, 08:44:27 »
Teraz już wszystko u mnie gra. Napięcie z 4500 dałem na 450000 . Prąd już nie zanika. A jeżeli chodzi o inne postoje to trzeba grzebać w rozkładach jazdy. Za każdym razem jest trochę inny układ wypuszczania pociągów na szlak. Na przykład et42 wyjeżdżający luzem do towarowej ma czas 12:30 a semafor podaje się 12:25 i tu już się zaczyna kopać. Za drugim razem jest inny wariant , odwrotnie jest ok. Nie wiem czy to akurat jest wasz problem z wywalaniem scenerii ale moje pociągi dojeżdżają tam gdzie trzeba. I jeżdżę scenerią na full.         

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #250 dnia: 08 Czerwca 2021, 10:29:38 »
Te różnice w przebiegu stymulacji są celowe i zamierzone. Towary i luzaki nie muszą się sztywno trzymać godzin z rozkładu, mogą pojechać jak wcześniej tak i później niż wskazuje na to RJ. Odnośnie napięcia się nie odniosę bo to jakaś abstrakcja... 4.5kV na 450kV zmieniłeś? Chciałbym zobaczyć jak to działa pod takim napięciem xD
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline jagoda

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #251 dnia: 08 Czerwca 2021, 18:32:21 »
A no działa. Nic nie wywala. Program to nie rzeczywistość i czasami trzeba oszukać go by dobrze się bawić a nie wkurzać. Spróbuj a twój problem się skończy.   

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #252 dnia: 08 Czerwca 2021, 18:41:19 »
Czekaj, czekaj... Ty serio mówisz o zmianie napięcia? Program to nie rzeczywistość owszem ale MaSzyna to symulator, a idąc za definicją z popularnej internetowej encyklopedii:
Cytuj
Symulator to rodzaj gry komputerowej, której zadaniem jest imitacja wrażenia różnych doznań, jakie człowiek zaznaje w codziennej rzeczywistości
tak więc oszukiwanie o którym mówisz niema prawa bytu... Zdarzają się jakieś prowizorki jak ukryty W4 czy semafor dla AI ale zmiana napięcia żeby poradzić sobie z bugami na scenerii nie ma racji bytu jako sposób na ich naprawę... Niemniej miło widzieć, że próbujesz coś zdziałać.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline jagoda

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #253 dnia: 08 Czerwca 2021, 19:01:28 »
Eventy to nie dyżurny ruchu. Na haku mam 4000, rozkładowa 70 km\ h , a ja mam napięcie 2200 i wywala . Potem wali we mnie kurier i się wykoleja. 80% to brak napięcia , nie utrzymywania prędkości rozkładowej . Eventy też są mało inteligentne ponieważ za drugim razem zamiast skierować mnie na bok w Drwinowie zezwolił na dalszą jazdę . Kurier nie wytrzymał i leśniczówce mimo blokady przywalił i się wykoleił. Jak dodałem prąd do podstacji , jak ręką odjął. Ale jak wcześniej mówiłem ja rozwiązałem swój problem.

Wiadomość raportowana przez użytkowników.
Proszę pisać poprawną polszczyzną. Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi.
Benek
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2021, 09:28:37 wysłana przez Benek »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #254 dnia: 08 Czerwca 2021, 20:00:24 »
Ogólnie scenariusz zawiera bardzo dużo uzależnień to raz. Więc jeśli się jeden element wyłoży to reszta też leci a przynajmniej spora część symulacji. Eventy odpowiadają za wywołanie zdarzeń które normalnie wywołuje jadący skład lub dyżurny (w szczegóły nie będę wchodzić bo na pewno wiesz co mam na myśli) więc zasadniczo można je nazwać DR-em. I oczekiwanie że coś co jest z góry zdefiniowane ma być inteligentne (czyli w świadomy sposób reagujące na zmieniające się okoliczności) jest co najmniej dziwne. A odnosząc się do podnoszenia napięcia w sieci to podtrzymuje że jest to zabicie idei symulatora i też zbyt przegięta prowizorka, która nie może stanowić rozwiązania problemów, o których traktuje ten wątek.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2021, 20:26:55 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline jagoda

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #255 dnia: 08 Czerwca 2021, 21:37:50 »
Ok . Ja się na tym nie znam czyli na eventach. Ale powiem ci z praktyki jak na CMK wariowało napięcie i nie utrzymywało stałego napięcia to 163 nie pojeździłeś. A SIEMENS 100% jeszcze do 2012 było tylko marzenie . Wyłączałeś wszystkich z gry. Ja obstawiam że w maszynie jest nie dopracowane zasilanie napięcia w sieci. W scenerii kaliska był ten sam problem. Też szukali dziury w całości. Poprawiłem parę rozkładów wzmocniłem napięcie i niema żadnego problemu. Jak eventy są skopane to w ogóle nawet nie siadam do symulacji. Szkoda czasu.       

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #256 dnia: 08 Czerwca 2021, 22:04:38 »
@jagoda
Nie do końca rozumiem twojego wzburzenia. Grasz na testowej, niewydanej oficjalnie scenerii. Grzebiesz w plikach, przestawiasz i jeszcze ciskasz się, że nie jest tak, jak chcesz, żeby było. Zgłaszaj cierpliwie problemy, jeśli umiesz naprawić, to napisz nawet w wiadomości na forum co zmieniłeś, że zaczęło być dobrze. Albo zamilcz, jak ja :P

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #257 dnia: 25 Czerwca 2021, 20:28:24 »
MIsja na "warcie" zakonczona poraz kolejny powodzeniem.

MIsja na wahadelku en57-986 zakonczona powodzeniem.
 Przedt przystankiem lesniczowka niema wskaznika zebry z zadnej strony informujacej o zblizaniu sie do przystanku. Jak sie nie popatrzy na kilometr to mozna go niechcaco pominac i trzeba cofac sklad.

MIsja na wahadelku en57-1167 zakonczona powodzeniem.

Juz drugi raz zauwazam to samo ze jak sklad z beczkami prowadzony przez spalinowego traxa zostanie zatrzymany pod gorka na wlocie do wdz od strony wdt to ma problem z ruszeniem i stoi blokujac szlak. Jak dostanie przelot to daje rade. Trzeba tego traxa wymienic na cos mocniejszego co ruszy pod gore albo zmniejszyc mu sklad o polowe.

Misja na kibelku en57 2041 zakonczona powodzeniem.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2021, 19:28:58 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #258 dnia: 01 Lipca 2021, 21:01:37 »
Traxxa podmieniłem testowo na M62, skróciłem skład i ten problem został rozwiązany.

Napisz, czy występuje u Ciebie problem ze składem z ET42? U mnie, pomimo skrócenia składu i "odchudzenia" do ok. 2800 ton, zdarza się, że AI z ET42 potrafi zerwać sprzęg przy rozruchu (na ostatnim exe) i wtedy blokuje Włod. Tow.
 
Edit: Jeszcze cytat z zapisu loga z tej sytuacji:
Cytuj
Bad driving: a15457 broke a coupler
.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2021, 21:10:40 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #259 dnia: 03 Lipca 2021, 18:57:43 »
Z tym scenariuszem to sie poddaje. Zbyt czasochlonny. Raz w wdz nie dostalem rozkladu bo za daleko od semafora bylem a drugim razem nie dostalem rozkladu w wdt ze skladem bo zapomnialem dac kierunek. Wkurzylem sie i wylaczylem. Za duzo zaleznosci tam jest a ja nie mam tyle cierpliwosci dla tego scenariusza.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2021, 18:59:56 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #260 dnia: 03 Lipca 2021, 19:32:18 »
Ja też nie testuje wyłącznie scenariusza z ET42. W pytaniu chodziło mi o to, czy testując różne scenariusze (i jak piszesz udaje Ci się  je ukończyć),  sprawdzasz jeszcze na koniec, czy na scenerii nic się nie zablokowało w innym miejscu (np.  we Włod. Tow., Grabówku itp.)

Ostatnio odkryłem przypadkiem, że korzystając z kamery zewnętrznej F4 i z pomocą kombinacji klawiszy Ctrl 1,2,3...0 (np. Ctrl 0 to Włod. Tow.), można teleportować się w różne miejsca mapy, co ułatwia mi sprawdzenie, czy nic się nie blokuje w innych miejscach.

I jeszcze pytanie, na którym pliku scenery testujesz obecnie scenerię? Ja testuję na ostatnim exe i pliku scenery dołączonym do mojej wiadomości z dnia 5 czerwca, (str. 8 tego wątku), w którym skróciłem skład z ET42 do ok. 2741 ton i wyrzuciłem Traxxy, które czasami sprawiały problemy. W zasadzie nic się nie blokuje i nie wywala podstacji, tylko od czasu do czasu występuje problem ze składem z ET42, który potrafi zerwać sprzęg i zdarza się, że utyka na podjeździe pod  Stawiska Górne.


 

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #261 dnia: 03 Lipca 2021, 20:52:18 »
Nie nie sprawdzalem reszty scenerii. Z drugiej strony gdzie sa betatesterzy? To chyba ich zadanie to posprawdzac bo puki co to chyba ty i ja najwiecej jezdzimy po tej mapie.
Co do samego skladu z et42 to mysle ze trzeba definitywnie skrocic sklad. Skoro symek nie obsluguje mozliwosci popychu a na takich wzniesieniach jest potrzebny to rozwiazaniem bylo by rezygnacja z dlugich skladow i dac cos lzejszego.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2021, 20:55:17 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #262 dnia: 03 Lipca 2021, 22:16:13 »
A propos sprawdzania działania scenerii, to mam jeszcze wątpliwości, co do działania sem. SBL 716 ze wskaźnikiem W18, który pełni funkcję tarczy ostrzegawczej dla sem. wjazdowego X do Włodowic.

Testując scenerię, zauważyłem kilkukrotnie, że sem. SBL 716 wyświetla sygnał S5, w sytuacji gdy sem. wjazdowy X wyświetla sygnał zezwalający na jazdę pociągową edit: z ograniczoną prędkością do 40 albo 60 km/h (np. S13a) - w zał. przykładowy zrzut ekranu z takiej sytuacji.

Pytanie do osób na forum, które lepiej rozumieją zasady działania czterostawnej samoczynnej blokady liniowej, czy takie wskazanie sem. SBL ze wskaźnikiem W18 jest prawidłowe?
 
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2021, 23:16:02 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #263 dnia: 03 Lipca 2021, 22:42:59 »
Wydaje mi się że powinno być S4 na SBL z W18.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #264 dnia: 04 Lipca 2021, 10:34:53 »
Z racji tego, że widać iż semafor jest podany to takie działanie jest nieprawidłowe.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #265 dnia: 04 Lipca 2021, 11:10:48 »
Dzięki.

Czy w takim wypadku (gdy mechanik zauważył nieprawidłowe działanie sem. SBL): powinien zatrzymać skład przed sem. SBL, zgłosić DR i po podaniu sygnału baczność może ruszyć z prędkością do 20 km/h do sem. wjazdowego X?

Czy też widząc wskazania sem. wjazdowego S13a (jak na zał. powyżej obrazku) nie zatrzymuje się przed sem. SBL, a jedynie ogranicza  prędkość do 60 km/h przy sem. wjazdowym X i zgłasza DR?

Edit: Pozostałe sem. SBL na scenerii ze wskaźnikiem W18, działały w takim wypadku prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2021, 11:13:47 wysłana przez mati222 »

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #266 dnia: 04 Lipca 2021, 13:28:57 »
Nie musisz się zatrzymywać gdyż nie jest to sygnał wątpliwy. Zgłosić należy, że blokada nie działa prawidłowo.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #267 dnia: 07 Lipca 2021, 19:15:57 »
MIsja na et42 znowu spalona. Utknelismy pod gorka przed WDZ a to z powodu tego ze pod s1 utknal skład z kontenerami.
Patrzac w strone WDT na wjezdzie do WDT utknal elf KM. W samym WDZ ep09-006 nie dostala sygnalu do manewrow a to pewnie dlatego ze pod TM utknal elf który się nie polaczyl z drugim.  Wszystko na exe 06.06. Plik skladow z paczki matiego z 8 strony.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2021, 19:24:42 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #268 dnia: 07 Lipca 2021, 21:38:40 »
Powodem blokady jest problem z łączeniem elfów (wiadomość 11 Kwietnia 2021 od Transkeia str. 2 tego wątku).

Próbowałem u siebie powtórzyć ten błąd, ale mimo wielu prób mi się to nie udało i w pliku scenery (jeśli chodzi o elfy), to nic nie zmieniałem.

Edit: Z doł. pliku log wynika, że EN76 dostał sygnał Ms2 na Tm 27: 
Cytuj
EVENT LAUNCHED by en76-037-d: wdz_tm27_sem_info_m40
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2021, 22:24:14 wysłana przez mati222 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #269 dnia: 07 Lipca 2021, 22:09:36 »
@EP08_015 zasadniczo w większości przypadków gdy sypie się jeden skład leci cały scenariusz.
Panie Darku, my też możemy prosić?