Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 137955 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Kwietnia 2021, 15:31:37 »
Nie chce mi się wierzyć, żeby zawsze było jak pisze tmj.
Ja pisalem na temat drawinowa gdzie tak jest z cala pewnoscia :> Calkowa jeszcze nie sprawdzilem, mozliwe ze tam jest cos innego na rzeczy.

edit: skanowanie do tylu jest jednym z tych nielicznych wyjatkow o ktorych pisalem. Nie wymaga ono by komorka byla na < 10 metrow za plecami, bo trudno czegos takiego oczekiwac, ani ai ani czlowiek nie bedzie sie cofac pod semafor "bo a nuz poda rozklad".
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2021, 15:33:52 wysłana przez tmj »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Kwietnia 2021, 16:03:24 »
Ale to ja bym jednak przemyślał, czy to ograniczenie ma sens. Moim zdaniem jak semafor jest w zasięgu skanowania i nic innego nie ma po drodze, to powinien sczytywać takie komendy.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Kwietnia 2021, 16:18:05 »
Eksperymentalnie w nastepnej wersji exe zasieg dla uzyszkodnika bedzie zwiekszony do 250m, o ile nie znajduje sie przed nim jakis inny pojazd. Zobaczymy na ile to poprawi a na ile popsuje stan rzeczy.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Kwietnia 2021, 10:48:51 »
Częściową blokadę Włod. Zach. (nie wynika z łączenia elfów, które przebiega bezproblemowo zarówno na ostatnim exe, ale i wcześniejszym) powoduje wykonująca manewry, (a następnie stojąca w peronie 2 SM42-099), która po odpięciu części wagonów (podejrzewam, że pozostawione wagony ma podpiąć EP 09 czekająca pod sem. Tm14), spycha pozostałe pod sem. H6 (który wyświetla S1), podczas gdy sygnał zezwalający na jazdę manewrową jest wyświetlony na przeciwnym sem. G6.
To powoduje, że EN76 ROJ 17801 stojąca pod sem. F1 nie może wjechać w perony, a w konsekwencji blokuje kolejne składy(wszystkie manewry SM-ką wykonywała AI, ostatnie exe, ale identyczna sytuacja występowała także na poprzednim exe).
   
Edit: Powyższa sytuacja powoduje dodatkowo zablokowanie: nurka pod sem. Tm12, EP-09-006 pod sem. Tm14, a pozostawione przez te loki w peronach wagony dodatkowo blokują perony 1 i 3.
Edit2: Po przejęciu SM-ki zamianie podpiętych wagonów i wyjechaniu z wagonami za sem. G6, odblokowałem nurka i EN76 ROJ 17801.
Edit3: Nurek odjechał, EN76 ROJ 17801 po wymianie pasażerów i zmianie kabiny też odjechał w stronę Grodz. Zach., ale niestety SM-ka stoi pod Tm11, EP-09-006 pod sem. Tm14, pod sem. F1 podjechał skład EIE 1705 z EP05-23 na czele - EP-05 nie może wjechać w perony, które nadal blokują pozostawione wagony.

Podsumowując: misja 18 manewrowa (na ostatnim exe, ale identyczna sytuacja występowała także na poprzednim exe) nie jest możliwa do ukończenia, a dodatkowo pozostawione w peronach wagony (które miała pozbierać SM-ka) blokują część Włod. Zach. i w konsekwencji część scenerii w stronę Włod. Zach. (za EP-05 czekającym pod wjazdowym ustawia się kolejka składów, które także kierują się o Włodowic Zach. i dalej).
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2021, 14:13:22 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Kwietnia 2021, 18:10:20 »
To jak to mam rozumiec? To ze rozklad sie nie przypisuje to moja wina exe scenerii czy czegos innego?
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2021, 18:15:58 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Kwietnia 2021, 17:17:37 »
To jak to mam rozumiec? To ze rozklad sie nie przypisuje to moja wina exe scenerii czy czegos innego?
W duzym skrocie twoja, bo stajesz zbyt daleko od semafora by otrzymac z niego rozklad.

Na biezacym exe roboczym powinna byc na to latka i rozklad otrzymaja takze leniwi mechanicy.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Kwietnia 2021, 17:36:39 »
Wracając do misji ET42 - to po wielokrotnych próbach zauważyłem pewną prawidłowość.

1. Jeszcze stojąc pod Tm28, zanim rozpocznę manewry to obserwują pomocnika pod F1 i scenariusz pod F3. Jeżeli na Tm 28 otrzymuję sygnał Ms2, a pomocnik dalej wskazuje limit 0, a zadanie scenariusza: przygotować pojazd do jazdy (pomimo, że pojazd już dawno przygotowany a ja stoję pod tarczą TM28 Ms2) to wiem, że nie otrzymam rozkładu we Włod. Zach.

2. Jeżeli ruszając spod Tm28 na pomocniku mam wyświetloną inf. limit 25 km/h a zadanie scenariusza zmienia się, początkowo na oczekiwać dalszych poleceń, a następnie prowadzić manewry wg sygnałów, to wiem, że rozkład otrzymam. (z ciekawości sprawdziłem na dzisiejszym exe i prawidłowość się powtarza).

Nie potrafię określić z czego to wynika, ale w tym wypadku odległość, w której stoi lok od sem. H5 we Włod. Zach. wydaje się nie mieć wpływu na fakt przydzielenia rozkładu.

Dołączam dwa logi: log1 (sytuacja ad1. nie otrzymałem rozkładu) i log2 (sytuacja ad2 otrzymałem rozkład we Włod. Zach.)   

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Kwietnia 2021, 18:24:17 »
Jak nie przeszedł przez prepare_engine to coś pominąłeś z procedury rozruchowej. Bez bycia we właściwym trybie, to różne cuda mogą się dziać. Pomocnik pod F3 nic nie sugeruje?
Mój kanał youtube

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Kwietnia 2021, 18:43:05 »
Mniej więcej uruchamiam wg tej samej sekwencji, ale że jestem tylko człowiekiem (a nie botem), to coś mogę pominąć, coś mogę uruchomić w odwrotnej kolejności (ale lok jest gotowy do jazdy i mogę nim ruszyć).
Zastanawiało mnie czy wariantowość misji ma tutaj znaczenie (poszczególne loki, elf i my ruszamy w różnej kolejności), ale nie mogę odnaleźć żadnej prawidłowości  w stylu: jak elf rusza pierwszy to...., a jak ostatni po nas to.....

Edit: Być może ta prawidłowość występuje tylko u mnie - to wtedy nie ma tematu.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2021, 18:45:01 wysłana przez mati222 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Kwietnia 2021, 18:48:16 »
(ale lok jest gotowy do jazdy i mogę nim ruszyć)
Ruszyc a byc gotowym do jazdy to nie jest koniecznie to samo. W symulatorze da sie ruszyc np. z praktycznie pustym przewodem lub bez zapalonych swiatel co normalnie zakonczyloby sie szybko i bolesnie.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Kwietnia 2021, 18:58:20 »
To fakt.

Spróbuję wywołać ponownie sytuację z brakiem otrzymania rozkładu i sprawdzę co sugeruje pomocnik.

Edit: Odkryłem prawdopodobną przyczynę moich problemów. Pomocnik nie jest zadowolony z faktu, że prowadzę manewry lokiem z hamulcem zespolonym w pozycji odcięcia (ciśnienie w przewodzie głównym mam na odpowiednim poziomie). 

Rzecz w tym, że na innych scenariuszach (np. L053) robię dokładnie tak samo i nie stanowiło to dotąd problemu. Ale faktycznie na drawinowie od nowa zauważyłem, że stojąc elfem w peronie po przeprowadzeniu manewrów i z zezwoleniem na otwarcie drzwi, wymiana pasażerska nie ruszy dopóki nie przestawię hamulca zespolonego w pozycję jazda.

Poprawka chodziło oczywiście o kran hamulca zespolonego w pozycji odcięcia.

Dzięki za pomoc i myślę, że mój problem został rozwiązany.

« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2021, 20:39:43 wysłana przez mati222 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Kwietnia 2021, 20:42:29 »
Spedzilem 2.5 godziny gapiac sie na stonke robiaca manewry na biezacym (21.426) exe, ale obawiam sie ze "u mnie dziala" tzn nic sie nie zakorkowalo a stonka powypychala wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Nie wiem czy to przypadek jednorazowy, czy cos sie ogolnie poprawilo.

edit: jedyny element do rozwazenia, to w przypadku gdy stonka podpina sie do skladu, ktory ma nastepnie pchac przed soba, to uzycie komendy Shunt -2 X zamiast Shunt -2 -X, czyli brak prosby o zmiane kierunku po podlaczeniu. Dzieki temu uniknie sie sytuacji gdy stonka zaczyna wyciagac sklad pod semafor w kierunku z ktorego przyjechala, bo sygnal Ms2 w kierunku w ktorym ma wypychac dostaje zbyt pozno.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2021, 20:48:45 wysłana przez tmj »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Kwietnia 2021, 20:11:40 »
Tym razem udało się dostać rozkłady i wyjechać z wdt, jednak zatrzymalo mnie pod gorka na wjezdzie do wdz. Wyglada na to ze elf zdechl bo tarcze manewrowa ma podana i nic się nie dzieje.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2021, 20:12:53 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Kwietnia 2021, 21:42:04 »
W tej sytuacji (wg scenariusza) EN76 037 powinien połączyć się z EN76 040, a potem razem manewrują w perony i dalej kontynuują jazdę w trakcji wielokrotnej.
Zarówno na ostatnim exe (ale też dwóch wcześniejszych) kilkukrotnie obserwowałem AI w tej sytuacji, ale zawsze łączenie elfów przebiegało bez żadnych problemów.
Tylko dodam , że dzisiaj przy okazji jazdy na ostatnim exe misji 1 z EP-09 mijałem po drodze połączone elfy ale u mnie, smka ponownie ugrzęzła w peronie 2 i zablokowała część WdZ. 

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Kwietnia 2021, 20:18:16 »
W dzisiejszej probie scenariusza, wszystko stało w wdz ponieważ kibel en57 pomimo podanego wyjazdu ze stacji stal i ani myslal ruszyc mimo iż godzina rozkładu już dawno minela. Ciekawe czy ten scenariusz bedzie kiedykolwiek przejezdny.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2021, 16:52:34 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dew105

  • Wiadomości: 15
  • Pracownik FPS - H.Cegieslki Poznań
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Kwietnia 2021, 01:01:55 »
No to tak: Wsiadam sobie do Elfa EN76-037 manewruje zgodnie zgodnie z sygnałami i znakami, wjeżdżam peron otwieram drzwi, i widzę jak ep07-537 jedzie koło 90km/h na mój skład włączam radiostop i siódemka zatrzymuje się parę metrów przed moim elfem, AI zluzowało siódemkę i podjechało jeszcze bliżej elfa, pewnie AI zignorował S1.


Unikaj pisania posta pod postem.
Brakuje załączonego pliku log.txt ze wspomnianej symulacji. Bez tego to jest wróżenie z fusów.
matek123



« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2021, 14:44:28 wysłana przez Dew105 »
Lufa 155mm kalibrowana prze 250,5 mężczyzn i 0.5 kobiety bo Gorbaczow miał te kocie ruchy.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Kwietnia 2021, 21:17:10 »
Obserwowałem ruch AI na stacji Włod. Zach. (ostatnie exe), ale tym razem drawinowo od nowa w wersji lite.

Wnioski:
1. Nurek utknął pod Tm12 i nie zjechał na tory postojowe (screen1).
2. EP09 006 utknęła pod Tm14 i nie poprowadziła składu powrotnego do Grodz. Zach. (screen2).
3. SM 009 ponownie utknęła z wagonami w peronie 2 (screen 3 i 4).
 
Różnica w stosunku do wersji pełnej jest jednak taka, że z uwagi na mniejszą ilość składów AI (a w tym brak składu z EP-05 na czele, która w wersji pełnej blokuje SBL-kę w stronę Włod. Zach. - o czym była mowa w kilku wcześniejszych postach), wszystkie składy osobowe przewidziane do prowadzenia przez użytkownika, które mają skończyć bieg na torach postojowych stacji Włod. Zach. (m. in. EP-07, połączone elfy oraz samodzielny elf) faktycznie kończą misje na torach postojowych i to pomimo częściowej blokady Włod. Zach.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Kwietnia 2021, 22:58:21 »
Dzis po<>raz pierwszy udało mi się zakonczyc misje na et42 w Mizerowie. Nie mam pojęcia dlaczego poprzednie próby zakończone były jakimiś problemami w ruchu ai blokując wjazd do wdz. To ze się udało raz zakonczyc, nie oznacza tego ze za każdym razem tak będzie. Scenariusz niestety jest bardzo niestabilny i nieprzewidywalny.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2021, 23:17:08 wysłana przez Stele »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #108 dnia: 01 Maja 2021, 22:03:22 »
Misja na traxie z Grodziska do wdt zakonczona niepowodzeniem z powodu korku przed wdz. Na wjezdzie do wdz stal elf pod s1 potem dalej ja z kontenerami pod sbl-ka. tez na s1. Poraz kolejny wdz jest zablokowane przez kibla, który mimo podanego wyjazdu nie odjezdza. Blokuje go rozkład jazdy niewiadomo czemu.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2021, 22:06:07 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Maja 2021, 22:09:04 »
A co ma w tabelce pod F12 w sekcji AI?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Maja 2021, 22:12:39 »
Niewiem nie patrzyłem ale momze z loga cos wyczytasz. W kazdym razie ten kibel blokuje wdz.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2021, 22:16:22 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Maja 2021, 23:12:11 »
3. SM 009 ponownie utknęła z wagonami w peronie 2 (screen 3 i 4).
Z ta stonka w ogole cos dziwnego sie u ciebie dzieje, jakim cudem ona sie znalazla miedzy dwoma zestawami wagonow? Dwa razy gdy obserwowalem tam manewry to normalnie wyciagala jeden zestaw (ten od strony zapalonego Ms2) zanim w ogole pojawil sie drugi.

edit:
Niewiem nie patrzyłem ale momze z loga cos wyczytasz. W kazdym razie ten kibel blokuje wdz.
W logu raczej nic nie bedzie, sadzac po kolorze rozkladu (czerwony) kibel czeka na zakonczenie wymiany pasazerskiej.  A czemu sie pasazerowie nie kwapia to na slepo nie zgadne.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2021, 23:14:41 wysłana przez tmj »

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Maja 2021, 23:36:43 »
Oglądając manewry stonką wykonywane przez AI też mnie to zastanowiło, dlaczego po podczepieniu jednego zestawu wagonów, następnie z tym zestawem stonka wykonuje oblot i podpina z drugiej strony kolejny zestaw wagonów. Następnie z tak dziwnie stworzonym składem czeka pod sem., a następnie manewruje w peron drugi. Byłem przekonany, że jest to zgodne z przygotowanym scenariuszem, chociaż ta sytuacja wydawała mi się dziwna.
Uruchomiłem scenariusz ze stonką i AI właśnie sobie manewruje. Jeżeli błąd się powtórzy to za ok. 40 min. dołączę do tej wiad. obrazki z dziwnym zachowaniem stonki.
U mnie nie występują wyżej opisane problemy z łączeniem elfów i z kiblem stojącym w peronie.   

Edit: Jeszcze tylko dodam, że dzisiaj postanowiłem jeszcze raz ściągnąć scenariusz z forum, rozpakować archiwum i nadpisać wcześniej wgrane pliki.
Edit2: W tej chwili obserwuję sobie manewry AI i już widzę, że coś się zmieniło. Stonka czeka pod sem. F4 tylko z jednym zestawem wagonów, który pcha przed sobą.
Edit3: Problem ze stonką rozwiązany (jeszcze nie wiem czy jednorazowo i czy nie wystąpią teraz inne problemy ze scenariuszem). U mnie pomogło ponowne ściągnięcie scenariusza z forum, rozpakowanie archiwum i nadpisanie wcześniej wgranych plików (może u innych, którzy mają problem z blokowaniem WdZ ten sposób też się sprawdzi).
« Ostatnia zmiana: 02 Maja 2021, 00:24:20 wysłana przez mati222 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Maja 2021, 03:22:45 »
Wyglada na to ze problem z blokujacym sie kiblem we Wlodowicach Zachodnich spowodowany jest brakiem W4 na torze w kierunku semafora G8. Poniewaz kibel po zmianie kierunku nie widzi przystanku, nie wywoluje tez procedury jego obslugi, czyli otwarcia drzwi itp, ale tez nie jedzie dalej poniewaz przetrzymywani wbrew ich woli pasazerowie glosno deklaruja ze oni z takim przewoznikiem dalej nie pojada.

Zeby bylo smieszniej, to W4 na tym torze jak najbardziej istnieje na poczatku scenariusza. Nie mam na ten moment wiedzy w jaki sposob nastepuje jego "znikniecie".

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #114 dnia: 03 Maja 2021, 13:18:46 »
Znikajacy wskaznik. Ciekawa sprawa ale czy to mozliwe? Ze z powodu jakiegos eventu  jakis obiekt moze zniknac?

Testuje wlasnie ten scenariusz i jestem na powrocie z draw do wd. Jak narazie wszystko idzie dobrze. Zobaczymy czy dojade do wd.

Niestety nie udało się ukonczyc scenariusza z powodu korku w strone WD. Wszystko stoi w kazda strone i od strony wdz i od strony grabowka.
Daje se już spokoj z ta sceneria.
« Ostatnia zmiana: 03 Maja 2021, 18:39:41 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #115 dnia: 03 Maja 2021, 21:00:02 »
Dzisiaj ponownie sprawdziłem (na ostatnim exe), czy problem z blokadą Włod. Zach. został u mnie rozwiązany.
Wybrałem misje z elfem, który kończył bieg na torach postojowych na stacji Włod. Zach. 
Mogę potwierdzić, że wszystko działa jak należy i nic się nie blokuje (stonka nie blokuje peronu 2 ,a EP05 ze składem spokojnie odjeżdża w stronę Grabin).
Wygląda na to, że pomógł prosty sposób (ponowne ściągnięcie scenariusza z forum, rozpakowanie archiwum i nadpisanie wcześniej wgranych plików).
Dzięki za pomoc i poświęcony czas - zwłaszcza dla tmj, który spędził długie godziny gapiąc się na stonkę (na szczęście ostanie zmiany wprowadzone  do exe świadczą o tym, że nie był to czas zmarnowany).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Maja 2021, 19:21:29 »
Twoja metode juz sprawdzalem wczesniej. Tez tak myslalem zrobic niestety to nic nie dalo. Korki jak byky tak sa dalej. I nie tylko w Wdz ale tez w Wd sa. Dalem loga moze z niego ktos cos wywnioskuje.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Maja 2021, 21:14:56 »
A pobierałeś pliki z zaktualizowanymi składami?

U mnie problem był taki, że podczas ładowania scenerii nie wgrywały mi się wszystkie składy wagonowe, które zbierała sm-ka z torów odstawczych (dlatego miałem problemy ze stonką). Nie wiem, czy w ogóle można było ten błąd odnaleźć w zapisie dołączonego loga, (czy w pliku log zapisuje się przebieg symulacji dopiero z chwilą odpalenia scenariusza?).

Ale czytając Twoje wiadomości wiem, że u Ciebie nigdy nie było problemów ze stonką, także moje rozwiązanie nie musi działać. 
 
Jeszcze nie sprawdzałem scenerii po wgraniu nowej paczki całościowej maszyny, ale jak będę mieć chwilę to sprawdzę i napiszę, czy wszystko u mnie działa.
« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2021, 21:16:29 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Maja 2021, 14:31:26 »
Pobieralem paczke z pierwszego posta. Jeszcze nikt zadnych poprawek nie wydawal. Myslisz ze jak pobiore te paczke to rozwiaza sie wszystkie problemy z blokowaniem wdz i wd?
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2021, 16:09:58 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Maja 2021, 16:52:51 »
Wiadomość z 5 kwietnia 2021 roku od Diesel Power.
Nie wiem czy pomoże , ale warto spróbować.

Edit: u mnie pomogło ponowne ściągnięcie scenariusza z forum, rozpakowanie archiwum i nadpisanie wcześniej wgranych plików z pierwszego posta + archiwum od Diesel Power.
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2021, 17:07:08 wysłana przez mati222 »