Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 138030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #150 dnia: 14 Maja 2021, 22:03:37 »
Wlasnie sciagam najnowsza, tylko cos długo się sciaga. Obecnie mam 20.09. Ile czasu sciagaliscie te pc? Masakra do 1 w nocy szlo.
Wracajac do tematu mam te brakujace wagony ale niestety nie mam czasu potestowac.moja kobita zajmuje mi cala sobote na ruzne roboty na podworku.
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2021, 15:57:15 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #151 dnia: 15 Maja 2021, 18:40:20 »
Testując scenerię na ostatnim exe 210509 i zmodyfikowanym pliku scn (lżejszy skład dla ET42 05), udało mi się przejechać dwa razy z rzędu w całości dwie misje bez wystąpienia żadnej blokady scenerii.

Na dzisiaj jeszcze nie wiem, czy to przypadek, czy faktycznie pomysł z podmianą składu dla ET42 05 na lżejszy faktycznie działa.

Planuję próbować dalej z kolejnymi misjami.

Liczę też na to, że ktoś obecny na forum jeszcze potwierdzi, że ten pomysł faktycznie działa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #152 dnia: 15 Maja 2021, 22:11:08 »
Ja odpalam ponownie misje na ep09. Zobaczymy jaki bedzie final.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #153 dnia: 15 Maja 2021, 22:54:42 »
Jadąc misję EP09 z Włod. Zach. w stronę Grodz. Zach. jechałem za składem osobowym i mogłem obserwować działanie czterostawnej samoczynnej blokady liniowej na scenerii.

Blokada działa dobrze, ale zauważyłem błąd w podpowiedziach pomocnika.

Mijając sygnał S5 na sem. SBL, pomocnik wskazywał limit: prędkość rozkładową - 160 km/h, chociaż zgodnie z instrukcją powinno być max 100 km/h.
« Ostatnia zmiana: 15 Maja 2021, 23:13:57 wysłana przez mati222 »

Offline QGforcing

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 26
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Maja 2021, 23:16:31 »
To nie jest błąd. Na SBL 4-stawnej S2 oznacza co najmniej 3 odstępy blokowe wolne, S3 dwa wolne, a S5 - jeden wolny. W kwestii maszynisty leży tak regulować prędkość, by zatrzymać się przed semaforem wskazującym sygnał S1.
Edit: Dla rzetelności informacji wolałbym cytaty z Ie-1 a nie luźnych stronek. Sam zobaczysz wtedy, że nigdzie nie ma takiego czegoś, że w jakimkolwiek przypadku S5 to 100 km/h a potem "Stój".
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 00:28:33 wysłana przez QGforcing »

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #155 dnia: 15 Maja 2021, 23:31:47 »
Cytuję: za polskakolej.com.pl:

Blokada czterostawna – modyfikacja blokady trzystawnej, przystosowana dla szlaków z bardzo długą drogą hamowania (prędkości w granicach 160 km/h). W tym przypadku hamowanie odbywa się na 2 odstępach. Najpierw maszynista widzi migające zielone światło (sygnał S3 – wolne 2 odstępy; jazda z prędkością 100 – 160 km/h), następnie światło pomarańczowe (sygnał S5 – jazda z prędkością >100 km/h, przy następnym semaforze „stój”). Ten rodzaj blokady spotykany jest na linii E20 (Kunowice – Terespol) oraz na Centralnej Magistrali Kolejowej.

Do tej pory byłem przekonany, że przy czterostawnej: sygnał S5 = max 100 km/h.

Edit: tak samo na innych stronach np. transportszynowy.pl (chyba, że te informacją są już nieaktualne).


« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 12:01:20 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Maja 2021, 00:41:56 »
MIsja na ep09 zakonczona powodzeniem. Manewry stonki w WDZ przebiegly dobrze.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Maja 2021, 12:08:18 »
QGforcing:
Cytuj
Dla rzetelności informacji wolałbym cytaty z Ie-1 a nie luźnych stronek. Sam zobaczysz wtedy, że nigdzie nie ma takiego czegoś, że w jakimkolwiek przypadku S5 to 100 km/h a potem "Stój".

Zainteresowałeś mnie i nie wiem z czego to wynika, może z regulaminów wewnętrznych danych przewoźników.

Sam nie jestem w żaden sposób związany z koleją - o tym ograniczeniu dowiedziałem się całkiem niedawno z kanału: Ryszard Maj Kolej Od Kuchni i Inne - i założyłem, że informacje podawane na tym kanale są rzetelne oraz, że jest to ogólnie obowiązująca zasada wynikająca  z instrukcji.

Niebieski i czerwony są kolorami zarezerwowanymi.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 12:48:54 wysłana przez matek123 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Maja 2021, 12:17:03 »
Skład dla "czapajewa" zmodyfikowałem że wagony mają tonę ładunku. Można by teraz załadować im jakąś w miarę realną wagę i sprawdzić. I tak jak @epek mówił @mati skompiluj może paczkę całościową i wrzuć tu jako załącznik z poprawkami aktualnymi na chwilę obecną.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2021, 13:17:21 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Maja 2021, 12:34:55 »
Przygotowanie takiej paczki wymagałoby sprawdzenia, że rzeczywiście u mnie dobrze działa (wrzucanie kolejnej paczki, na której sceneria nadal się blokuje nie ma sensu).

A tak nie jest, co pokazał przykład z zablokowanym elfem (wiadomość z 14 maja) oraz sytuacja z całkowitą blokadą, (która zdarzyła mi się już po podmianie składu na lżejszy), ale nie znalazłem jej przyczyny i dlatego nie opisywałem jej na forum.

Także przyczyną występującej blokady scenerii, nie był wyłącznie problem z nieumiejętnym prowadzeniem ciężkiego składu towarowego przez AI.

Natomiast po podmianie składu na lżejszy, do tej pory nie wystąpił u mnie problem z brakiem napięcia sieci trakcyjnej na scenerii. Także możliwe jest, że ta sytuacja była powodowana wyłącznie przez AI prowadzącą skład z ET42 (ale to wymaga dalszych testów i potwierdzenia).

Natomiast mogę spróbować sprawdzić u siebie, po zwiększeniu ciężaru np. do ok. 2000 ton, czy ET42 podjedzie pod Stawiska Górne (obserwując AI z pierwotnym składem ET42 ponad 3000 ton, ani razu się jej to nie udało).
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 12:40:46 wysłana przez mati222 »

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Maja 2021, 12:44:16 »
Przygotowanie takiej paczki wymagałoby sprawdzenia, że rzeczywiście u mnie dobrze działa (wrzucanie kolejnej paczki, na której sceneria nadal się blokuje nie ma sensu).

A tak nie jest, co pokazał przykład z zablokowanym elfem (wiadomość z 14 maja) oraz sytuacja z całkowitą blokadą, (która zdarzyła mi się już po podmianie składu na lżejszy), ale nie znalazłem jej przyczyny i dlatego nie opisywałem jej na forum.

Miałoby na tyle sens, że można będzie zdiagnozować problem, porównać pliki itp. Rozwiązywanie dalszych problemów bez poskładanej paczki to imo bardziej wróżby.



Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Maja 2021, 12:51:51 »
Ok, może ma to sens, ale w pierwszej kolejności spróbuję u siebie na ostatnim exe, sprawdzić czy AI  zET42 poradzi sobie z podjazdem pod Stawiska Górne z cięższym składem (zgodnie z sugestią MasterYoda) i napiszę czy AI dała radę.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Maja 2021, 13:53:41 »
Samoczynna blokada liniowa w skrócie SBL, nieważne czy 3-stawna czy 4-stawna nie reguluje prędkości na szlaku tylko odstępy. Można więc jechać tyle ile jest prędkość szlakowa przy każdym sygnale jednak w taki sposób, aby się zatrzymać przed S1.

I nie ma tego w żadnych regulaminach przewoźników tylko takie są ogólne przepisy.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #163 dnia: 16 Maja 2021, 17:12:38 »
Zgodnie z sugestią MAsterYoda, podmieniłem skład ET42 005 w pliku scenery (ok. 2800 ton), chcąc sprawdzić czy AI podjedzie pod Stawiska Górne.

AI nawet nie dojechała do Drawinowa. Ruszając spod sem. wyjazdowego w Grabówku doprowadziła do pozbawienia napięcia sieci trakcyjnej całą scenerię.

Testując scenerię już od dłuższego czasu, dochodzę do przekonania, że chociaż zdarzają się blokady scenerii wywołane przez inne składy AI, to głównym problemem jest AI z ciężkim składem towarowym na czele z ET42 005.


Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #164 dnia: 16 Maja 2021, 18:09:49 »
Mat a może trzeba by przerobić ten scenariusz i zorganizować popych pod stawiska? Jak to jest w realu w takim przypadku?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #165 dnia: 16 Maja 2021, 18:21:40 »
Problem w tym, że AI ze składem musi  dojechać do Grodz. Zach., żeby w ogóle  następnie próbować podjechać pod Stawiska Górne,  a jak pisałem (w tym wątku i wątku dot. problemów z exe 21.04) : raz wykoleiła się ruszając spod SBl-ki na szlaku, i dwukrotnie ruszając spod sem. wyjazdowych (raz w Drawinowie, raz w Grabówku) zablokowała całą scenerię pozbawiając sieć trakcyjną napięcia.

Rozwiązanie zaproponowane przez MasterYoda z podmianą składu, też ma sens tylko w celach testowych, bo w końcu misja (zresztą ciekawa z punktu widzenia gracza, zwłaszcza podjazd pod Stawiska Górne, ale też próba ruszenia spod semafora wjazdowego do WdZ, gdy zostaniemy zatrzymani pod S1),  polega na prowadzeniu ciężkiego składu towarowego.

Edit: mogę jeszcze próbować z kolejną podmianą składu na lżejszy (np. 2000 albo 2500 ton), ale czy jest sens próbować, skoro założeniem autora scenariusza była misja z ciężkim składem towarowym (ponad 3000 ton).   

   

« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 18:42:31 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Maja 2021, 19:47:49 »
A macie może taśmy z przejazdów tego składu?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Maja 2021, 20:03:41 »
Nie pomyślałem o tym (chodzi o zapis z Haslera?).

Ponadto nie wiem, czy razem z nową wersją 21.04 ściągnął mi się program do zapisu taśmy z Haslera.

Jeżeli nie to ściągnę i spróbuję wrzucić z przejazdu ET42.

Edit: Mogłem oglądać całą sytuację z ruszaniem ET42 ze składem i wyglądała podobnie jak opisywana przy okazji scenerii Kaliska. Skład poruszał się kawałek do przodu, po czym cofał, a następnie wagony ponownie popychały go do przodu. Po dłuższej chwili w końcu udało mu się ruszyć i właśnie wtedy następowało wielokrotne  "zadziałanie" przekaźnika nadmiarowego, który AI błyskawicznie kasowała, i tak w koło, aż do czasu wywalenia napięcia sieci na całej scenerii (identycznie sytuacja wyglądała, gdy podmieniłem ET42 na ET41).

Ale, że jest to sytuacja, która się powtarza to postaram się ją powtórzyć i wrzucić taśmę z przejazdu.   

Edit2: Poszukam, tylko muszę znać nazwę pliku?
Edit3: Wysłałem plik na upload (chyba właściwy), tylko jak teraz wrzucić tutaj link do tego pliku?

https://eu07.pl/userfiles/28282/et42-05-a.7z

« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2021, 20:30:05 wysłana przez mati222 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Maja 2021, 20:11:30 »
Akurat ja bym wolał surowy plik dat, żeby sobie go w excelu obejrzeć
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #169 dnia: 16 Maja 2021, 21:16:00 »
MIsja na tlk warta zakonczona powodzeniem.

MIsja na TDE713102 zakonczona powodzeniem.

MIsja na traxie z kontenerami TDE174211 zakonczona powodzeniem.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2021, 17:24:14 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #170 dnia: 21 Maja 2021, 13:16:03 »
Cytat: mati222
Rozwiązanie zaproponowane przez MasterYoda z podmianą składu, też ma sens tylko w celach testowych, bo w końcu misja (zresztą ciekawa z punktu widzenia gracza, zwłaszcza podjazd pod Stawiska Górne, ale też próba ruszenia spod semafora wjazdowego do WdZ, gdy zostaniemy zatrzymani pod S1),  polega na prowadzeniu ciężkiego składu towarowego.

Edit: mogę jeszcze próbować z kolejną podmianą składu na lżejszy (np. 2000 albo 2500 ton), ale czy jest sens próbować, skoro założeniem autora scenariusza była misja z ciężkim składem towarowym (ponad 3000 ton).   

@mati jeśli okaże się, że masa składu dla "ruska" jest przyczyną sypania się symulacji to wydaje mi się, że "skoro jest wojna to muszą być straty".  Będzie trzeba w takiej sytuacji zrewidować plany @Transkeia i zmienić ciężkie brutto na coś lżejszego albo nawet na jakiś próżny zdawczy skład. Zdawczy do elektrowni to noszenie drewna do lasu... xD

Edit:
Kolejna sprawa odnośnie składu węglowego. Mianowicie wg info z Internetów:
-430W ma ładowność 59,500 kg i objętość ładunkową 72,5m3
-445W ma ładowność 68,000 kg i objętość ładunkową 74,5m3.

Jeśli założymy, że m3 węgla waży 730kg daje nam to odpowiednio: 430W-> 52925kg, a dla 445W-> 54385kg węgla, który może być załadowany na te wagony. Z plików scenariusza wynika, że na 430 załadowane jest  49~56 ton węgla, a na 445 59~64 tony. Jeśli bredzę to poproszę o poprawę.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2021, 15:38:57 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #171 dnia: 21 Maja 2021, 16:47:46 »
TMJ miał zaaplikować poprawkę ode mnie na przyspieszanie i ET42 już powinien się dobrze wspinać:
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #172 dnia: 21 Maja 2021, 17:39:07 »
Nie porzuciłem prób z podmianą składu i w ciągu tego tygodnia próbowałem z ET42 05 + skład ok. 2500 ton.

W jednym przypadku sceneria się zablokowała i ET42 nie dojechał do Grodz. Zach., ale nie mogłem odnaleźć przyczyny blokady (nie spowodowała tego AI ze składem z ET42, którą obserwowałem - sytuacja wyglądała tak jakby DR zaspał i nie podał wyjazdu dla "pasażera" z Grabówka w stronę Włod. Zach., mimo, że szlak był wolny). Doprowadziło to do blokady Grabówka i SBL-ki od Drawinowa i Włodowic w stronę Grabówka.

W pozostałych dwóch przypadkach AI dojechała do Grodziska Zach. i po oblocie składu próbowała podjechać pod Stawiska Górne, ale jej się to nie udało (ostatecznie stoczyła się do podg. Stawiska Dolne i zablokowała scenerię).

Teraz pozostaje czekać na exe od tmj, z poprawkami od youBy i można dalej testować.
 
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2021, 17:46:28 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #173 dnia: 21 Maja 2021, 22:38:10 »
MIsja na et42 zakonczona niepowodzeniem. W WDT nie dostałem rozkładu na wyjazd ze skladem przez co jechałem bez rozkładu a to skutkowało tym ze w GZ nie dostałem manewrow zmiany czola w strone stawisk. DO GZ zostałem skierowany na tor na wprost zamiast w lewo na grupe towarowa.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2021, 22:39:42 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #174 dnia: 21 Maja 2021, 22:57:56 »
Bez otrzymania RJ nie ma możliwości ukończenia tej misji, a jeżeli po podpięciu do składu znajdujemy się we Włod. Tow. zbyt daleko od semafora, albo pojazd znajduje się w stanie: "przygotować pojazd do jazdy" -  to nie otrzymamy rozkładu jazdy.

Obserwując ET42 we Włod. Tow. zauważyłem, że po podpięciu do składu i odhamowaniu, AI podciąga pod sem. E18.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #175 dnia: 22 Maja 2021, 11:43:07 »
Czy pozycja nawrotnika tez moze wplynac na to czy otrzymamy rozklad?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #176 dnia: 22 Maja 2021, 12:33:38 »
Dzisiaj sprawdziłem i na exe paczki całościowej 21.04 nie otrzymamy rozkładu, jeżeli po podpięciu składu nie podciągniemy pod semafor E18 we Włod. Tow..

Była na to poprawka od tmj i sprawdzę jeszcze na ostatnim exe.

Co do pozycji nawrotnika: nie wiem (możesz sprawdzić w podpowiedziach pomocnika).

U mnie problem z brakiem otrzymywania RJ wynikał z tego, że ja grając w maszynę korzystam głownie z myszy (a nie z klawiatury), i także za pomocą myszy operuję kranem hamulca zespolonego. Skutkiem tego było to, że kran hamulca zespolonego nie znajdował się idealnie w pozycji jazda i pojazd u mnie był cały czas w stanie: "przygotować pojazd do jazdy", (w konsekwencji nie otrzymywałem rozkładu we WdT).  Z tego co czytałem na forum, odnośnie pozycji kranu hamulca zespolonego, także była poprawka od tmj.   

Edit: Także na innych misjach zauważyłem (np. z elfem), że po prowadzeniu manewrów, podstawieniu w peron i zmianie kabiny (pomimo zezwolenia na otwarcie drzwi), wymiana pasażerska nie rozpocznie się do czasu ustawienia kranu hamulca zespolonego w pozycji jazda.

Edit2: Na ostatnim exe od tmj pomimo, że po podpięciu stoimy ze składem ok. 100 m od sem. E18, nie ma potrzeby podciągania pod semafor, aby otrzymać rozkład jazdy.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2021, 13:25:56 wysłana przez mati222 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Maja 2021, 19:31:37 »
Zaraz to obadamy. Wlasnie uruchamiam misje na et42. Napisze tu jak poszla.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #178 dnia: 22 Maja 2021, 20:01:21 »
Właśnie skończyłem jechać TDE774247 (ET22 + kontenery). Sytuacja wygląda następująco. Rozkłady przypisują się prawidłowo składy na całej scenerii jeżdżą prawidłowo i nic się nie korkuje na stacjach z wyjątkiem Włodowic Zachodnich i Włodowic Towarowych. Problem stanowi sytuacja pokazana na screenie nr 1. Stonka manewrująca z kontenerami nie otrzymuje Ms2 i czeka pod "tm-ką" przez co nie pozwala wjechać na tor "ruskiemu" a co za tym idzie my wjeżdżając bykiem do Włodowic Zachodnich nie otrzymujemy wyjazdu do Towarowych. I oczywistym jest że wszystkie składy podążające do Towarowych zostaną zatrzymane na szlaku przed WDZ. Stonka na WDZ manewruje prawidłowo. W załączniku log.txt.
Jechane na EXE 210509.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Maja 2021, 17:25:14 »
Cześć,
dlaczego w nazwie scenariusza występuje zarówno nazwa "Drawinowo od nowa", jak i "Drawinowo od rana"? Nazwa "Drawinowo od nowa" występuje m. in. w nazwie wątku, natomiast "Drawinowo od rana" - w pierwszym zdaniu pierwszej wiadomości w tym wątku, jak i w Starterze, w liście dostępnych scenariuszy.
Pozdrawiam serdecznie!
EDIT: Dostałem już odpowiedź na Mattermoście, wielkie dzięki kolegom @jakubg1, @hubernator23, @turbokibel, @mariusz1970 za poświęcony czas. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2021, 21:56:19 wysłana przez Rybka »