Autor Wątek:  Drawinowo od nowa  (Przeczytany 145304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Transkei

 • Deweloper
 • Wiadomości: 649
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 886
Drawinowo od nowa
« dnia: 03 Kwietnia 2021, 05:06:16 »
Przedstawiam scenariusz Drawinowo od rana.
https://eu07.pl/userfiles/23326/lawinowo-r7.7zAktualizacja, stan na rewizję 45:
https://eu07.pl/userfiles/27520/lawinowo-r45.7z


Podobno to jest najnowsze:
https://eu07.pl/userfiles/28282/nowedrawinowo_od_rana.7z


A teraz to:
https://eu07.pl/userfiles/28282/nowedrawinowo_od_ranan.7z


Do wyboru mamy 18 misji:
 • W roli głównej EP09. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Manewrujemy na tory odstawcze, przypinamy wagony i wyciągamy je w perony. Następnie prowadzimy EIC "Lech" 1701 do Włodowic Zachodnich, zatrzymując się po drodze tylko w Włodowicach. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę, manewrujemy i podczepiamy się do kolejnych wagonów (które podstawi nam w perony manewrująca po stacji SM42). Wracamy do Grodziska Zachodniego jako EIC "Lech" 7102. Na koniec służby odstawiamy wagony tory odstawcze i wracamy na bocznicę. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • W roli głównej EP07. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Włodowicach Zachodnich. Najpierw manewrujemy, potem czekamy, aż lokomotywa manewrowa podstawi w perony skład, do którego następnie się podczepiamy. Potem prowadzimy TLK "Warta" 71100 do Grodziska Zachodniego, zatrzymując się po drodze w Włodowicach, Grabówku i Drawinowie. Po dojechaniu wykonujemy oblot składu i wracamy do Włodowic Zachodnich jako TLK "Warta" 17101. Po dojechaniu do Włodowic Zachodnich odczepiamy lokomotywę i wracamy na bocznicę, gdzie kończymy służbę. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • W roli głównej EN57-2000. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grabówku. Manewrujemy w perony, po czym prowadzimy pociągi ROJ77803 (Grabówek - Włodowice Zachodnie), ROJ77854 (Włodowice Zachodnie - Drawinowo) i ROJ77811 (Drawinowo - Włodowice). Po drodze zatrzymujemy się na wszystkie stacjach i przystankach. Na zakończenie służby zjeżdżamy na tor postojowy. Czas misji: ok. 3 godziny. Uwaga! Misja się rozpoczyna od długiego postoju na bocznicy – nawet do 30 minut!
 • W roli głównej EN57. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grabówku. Manewrujemy w perony, po czym prowadzimy pociągi ROJ71802 (Grabówek - Grodzisk Zachodni), ROJ17803 (Grodzisk Zachodni - Włodowice Zachodnie), ROJ77858 (Włodowice Zachodnie - Grabówek). Po drodze zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na zakończenie służby zjeżdżamy na bocznicę. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • W roli głównej Elf. Misję rozpoczynamy na torach odstawczych w Grodzisku Zachodnim. Manewrujemy, podstawiamy skład w perony, następnie prowadzimy pociąg ROJ17801 (Grodzisk Zachodni - Włodowice Zachodnie), oraz powrotny ROJ71806. Po drodze zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na zakończenie służby wracamy na tory odstawcze. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • W roli głównej Elf. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grabówku. Manewrujemy w perony, po czym prowadzimy pociągi ROJ77850 (Grabówek - Drawinowo), ROJ77805 (Drawinowo - Włodowice), ROJ77856 (Włodowice - Grabówek), ROJ77809 (Grabówek - Włodowice). Po drodze zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na zakończenie służby zjeżdżamy na tor postojowy. Czas misji: ok. 3 godziny. Uwaga! Misja się rozpoczyna od długiego postoju na bocznicy – do 20 minut!
 • W roli głównej Elf. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Włodowicach Zachodnich. Manewrujemy w peron, po czym prowadzimy pociąg ROJ71804 (Włodowice Zachodnie - Grodzisk Zachodni), oraz powrotny ROJ17805. Po drodze zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na koniec wracamy na tor, na którym rozpoczęliśmy służbę. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • W roli głównej Elf. Misję rozpoczynamy na torze postojowym w Włodowicach. Manewrujemy w perony i prowadzimy pociąg ROJ77801 do Włodowic Zachodnich. Po dojechaniu manewrujemy na bocznicę, gdzie doczepiamy drugą jednostkę, i kontynuujemy jazdę w trakcji wielokrotnej. Prowadzimy pociągi: ROJ77852 (Włodowice Zachodnie - Drawinowo) i ROJ77807 (Drawinowo - Włodowice Zachodnie). Zatrzymujemy się na wszystkich stacjach i przystankach. Na koniec zjeżdżamy na bocznicę w Włodowicach Zachodnich, gdzie kończymy służbę. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • W roli głównej EN57. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grabówku. Manewrujemy w perony, następnie prowadzimy kursy wahadłowe pomiędzy stacjami Grabówek i Włodowice: ROJ77861 (Grabówek - Włodowice), ROJ77862 (Włodowice - Grabówek), ROJ77863 (Grabówek - Włodowice), ROJ77864 (Włodowice - Grabówek). Po drodze zatrzymujemy się na wszystkich przystankach. Na zakończenie służby wracamy na bocznicę. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • W roli głównej Traxx. Misję rozpoczynamy na torach postojowych stacji Grodzisk Zachodni. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz manewrowych, podpinamy się pod skład kontenerów, następnie jedziemy do Włodowic Towarowych jako TDE174211. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i manewrujemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich, gdzie zakończymy służbę na bocznicy. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • W roli głównej EU07. Misję rozpoczynamy na torze postojowym stacji Włodowice Towarowe. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz manewrowych, podpinamy się pod skład kontenerów, następnie jedziemy do Grodziska Zachodniego jako TDE713102. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i manewrujemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • W roli głównej EU07. Misję rozpoczynamy na torze postojowym stacji Włodowice Towarowe. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz, po czym czekamy, aż na stację wjedzie pociąg z partią kontenerów, oraz manewrująca na stacji SM42 doczepi do nich drugą partię (może to trwać prawie 30 minut!). Podczepiamy się do sformowanego pociągu, po czym wyruszamy jako TDE774240 do Grabówka. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę, czekamy na przyjazd kolejnego pociągu z kontenerami, do których się następnie doczepiamy. Wracamy do Włodowic Towarowych jako TDE774241. Na koniec manewrujemy na tor postojowy gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich, gdzie zakończymy służbę na bocznicy. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • W roli głównej ET22. Misję rozpoczynamy na terenie lokomotywowni w Grabówku. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz na grupę towarową i czekamy na przyjazd pociągu z kontenerami. Podczepiamy się do przyciągniętych wagonów, po czym jedziemy do Włodowic Towarowych jako TDE774247. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i manewrujemy po skład do pociągu powrotnego, następnie wracamy do Grabówka jako TDE774248. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i wracamy do lokomotywowni, gdzie kończymy służbę. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
 • W roli głównej EU07. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Grodzisku Zachodnim. Najpierw jedziemy luzem jako LTE114321 do Zarzecza Dolnego (pod elektrownię „Grodzisk”), gdzie doczepiamy puste węglarki. Następnie jedziemy jako TME114322 i TME174323 do Włodowic Towarowych, po drodze przejeżdżając przez Grodzisk Zachodni i wykonując oblot składu. Po dojechaniu do Włodowic Towarowych odczepiamy lokomotywę i manewrujemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich, gdzie zakończymy służbę na bocznicy. Czas misji: ok. 3 godziny.
 • W roli głównej ET42. Naszym zadaniem jest doprowadzenie składu węglowego z Włodowic Towarowych do elektrowni „Grodzisk”. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Włodowicach Zachodnich. Manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz, po czym jedziemy luzem (LTE774327) do Włodowic Towarowych, gdzie po zatrzymaniu się pod semaforem, możemy dłuższą chwilę obserwować, jak formowany jest skład węglowy - najpierw w Włodowic Południowych wjedzie ET22 z składem węglarek, do którego następnie lokomotywy spalinowe dołączą dwie następne partie węglarek. Kiedy manewry zostaną zakończone, podpinamy się pod sformowany skład, i prowadzimy ciężki pociąg węglowy TME714328 do Grodziska Zachodniego. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę, wykonujemy oblot, i ruszamy jako TME114329 do faktycznej stacji docelowej - Zarzecza Dolnego, gdzie zakończymy służbę. Czas misji: ok. 3-3,5 godziny. UWAGA! Możliwy bardzo długi postój (ponad 30 minut) w Włodowicach Towarowych. Misję kończy ekstremalnie trudny podjazd pod Stawiska Górne.
 • W roli głównej ET22. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Drawinowie. Najpierw manewrujemy zgodnie ze wskazaniami tarcz, doczepiamy się do odstawionych na bocznicy wagonów, wyciągamy je w tory stacyjne, następnie jedziemy jako TME774381 do Włodowic Towarowych. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i manewrujemy na tor postojowy, gdzie kończymy służbę. Może się jednak zdarzyć, że otrzymamy polecenie jazdy luzem do Włodowic Zachodnich, gdzie zakończymy służbę na bocznicy. Czas misji: ok. 1,5 godziny.
 • W roli głównej ST43. Misję rozpoczynamy na bocznicy w Włodowicach Zachodnich. Najpierw jedziemy luzem jako LTS774312 do Włodowic, gdzie podczepiamy się pod skład beczek. Następnie jedziemy do Grodziska Zachodniego jako TMS714312. Po dojechaniu odczepiamy lokomotywę i manewrujemy na bocznicę, gdzie kończymy służbę. Czas misji: ok. 2 godziny.
 • W roli głównej SM42. Prowadzimy manewry na stacji Włodowice Zachodnie. Do wykonania mamy następujące zadania: wyciągnięcie w perony składu dla MPE71100, wyciągnięcie składu dla TLK do Pawianowa, ostawienie składu Regio z Tarniowa, wyciągnięcie składu dla EIC "Lech" 7102, odstawienie składu przyciągniętego przez EIE1701, odstawienie składu TLK z Pawianowa, wyciągnięcie z torów odstawczych wagonów przeznaczonych do kasacji, zawiezienie ich do Włodowic Towarowych jako TTS794541, powrót luzem jako LTS794542, i na koniec odstawienie składu przyciągniętego przez MPE17101. Czas misji: ok. 2,5 godziny.
Do prawidłowego funkcjonowania należy posiadać paczkę całościową 20.09 oraz najnowsze exe z tego wątku https://eu07.pl/forum/index.php/topic,29423.0.html lub jeśli nie najnowsze, to ostatnie z października 2020 r. Na paczkowym exe wystąpią problemy z łączeniem EZT. Oprócz tego scenariusz jest przejezdny, tylko w radiu panuje kompletna cisza.

W kilku miejscach na scenerii pojawiły się dekoracje – przede wszystkim ciągnąca się 12 kilometrów aglomeracja włodowicka, oraz leżący dotąd odłogiem odcinek do Zarzecza Dolnego.

Dla posiadaczy słabszych komputerów oraz mających hopla na punkcie trzymania się rozkładu jazdy, sugeruję używać scenariusza w wersji lite – zawiera on znacznie mniej pociągów ozdobnych. W pełnej wersji scenariusza zobaczymy łącznie aż 59 pociągów.

Dotychczasowe testy w TD zostają zakończone a rezerwacje na nagrania anulowane. Jak ktoś chce, to może we własnym zakresie dograć sygnały odjazdu od kierowników pociągów i wrzucić całość na repozytorium. Z mojej strony to tyle, nie przewiduję dalszej działalności.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2023, 08:26:07 wysłana przez Miłosz Dorsz »

Offline bve2

 • Wiadomości: 195
  • Zobacz profil
  • http://www.admineu07.prv.pl
 • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2021, 15:09:10 »
Czy to znaczy ze w ogóle jest cisza na radiu? Czy tylko bez tego dodatkowego exe?

Offline Stele

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 10133
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2611
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwietnia 2021, 15:27:03 »
Projekt padł na etapie stenogramów rozmów radiowych. Trzeba ludzi co to zepną do końca. Bez tego będzie cisza absolutna.
Mój kanał youtube

Offline bve2

 • Wiadomości: 195
  • Zobacz profil
  • http://www.admineu07.prv.pl
 • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2021, 16:29:27 »
Jedną misję mógłby nagrać, ale co z resztą? No chyba że jeden glos wystarczy, choć wątpię.

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2021, 18:29:52 »
Projekt padł na etapie stenogramów rozmów radiowych. Trzeba ludzi co to zepną do końca. Bez tego będzie cisza absolutna.
Co masz na myśli mówiąc "spiąć do końca"?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Stele

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 10133
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2611
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwietnia 2021, 18:32:18 »
Zbierze stenogramy z poprawkami. Zbierze nagrywających, bo pewnie połowa tych sprzed kwartału zniknęła. Obrobi nagrania, potnie na sample. Oskryptuje odtwarzanie. Lub podzieli na kompetentne osoby i będzie nadzorował ich pracę.
Mój kanał youtube

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwietnia 2021, 18:46:13 »
W projekcie @Transkeia jest 18 misji więc wydaje mi się, że żeby nie zrobił się chaos i żeby nad tym zapanować to albo podzielić te scenariusze na kilka "paczek" i przydzielić do każdej z nich osobę nadzorującą albo po prostu sukcesywnie scenariusz po scenariuszu opracowywać.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline barman_2000

 • Wiadomości: 158
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 124
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwietnia 2021, 21:32:26 »
Jak coś to ja mogę nagrać parę kwestii np. maszynisty.

Przejechałem się scenariuszem EP09, bardzo fajny, sceneria lepiej wygląda tylko mam pytanie dlaczego w tej 9 teraz jest taki głośny dźwięk hamowania przez lokomotywę hamulcem pneumatycznym? W rzeczywistości aż tak tego nie słychać.

Offline Turbokibel

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1607
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1305
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwietnia 2021, 21:39:33 »
Ściągnij aktualne pliki .mmd EP09 (tyczy się to ogólnie wszystkich pojazdów, lokomotyw itd).
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwietnia 2021, 22:10:40 »
Jak coś to ja mogę nagrać parę kwestii np. maszynisty.

Najpierw trzeba ogarnąć to od kwestii organizacyjnej, ale dobrze, że wykazujesz chęć teraz. Kiedy będzie więcej "głosów" będzie można zacząć rozdzielanie kwestii, kto ma kogo "zagrać".
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Stele

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 10133
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2611
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwietnia 2021, 00:59:32 »
To chcesz to ogarniać? W wątku testowym masz starą listę chętnych. Zacząłbym od napisania do każdego czy dalej jest chętny, wykreślenia tych, co nie odpowiedzą i aktualizacji.
Mój kanał youtube

Online matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6175
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2111
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwietnia 2021, 08:24:27 »
Rozmowy na misji nr 1 do poprawy. Ktoś musi zbadać usterki ssp czy są razem, czy losowo, bo są 3 dialogi na usterki. Trzeba to zmienić na dyktowanie rozkazu O.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwietnia 2021, 11:46:22 »
Cytat: Stele
To chcesz to ogarniać?
Mogę coś w tej kwestii podziałać, ale najpierw muszę rozeznać się w plikach i w ogólnej sytuacji.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Marconi

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 413
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 67
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Kwietnia 2021, 12:57:26 »
Brakujące modele:
Cytuj
Bad file: failed to locate 3d model file "peronowe/96cm_zejscie_z_peronu_proste"
Missed file: peronowe/96cm_zejscie_z_peronu_proste.t3d
Bad file: failed to locate 3d model file "ogrodzenia/panel-ogrodzeniowy-vera-ocnyk-wisniowski_518cm"
Missed file: ogrodzenia/panel-ogrodzeniowy-vera-ocnyk-wisniowski_518cm.t3d
Missed file: peronowe/96cm_zejscie_z_peronu_proste.t3d
Missed file: ogrodzenia/panel-ogrodzeniowy-vera-ocnyk-wisniowski_518cm.t3d
Missed file: peronowe/96cm_zejscie_z_peronu_proste.t3d
Missed file: ogrodzenia/panel-ogrodzeniowy-vera-ocnyk-wisniowski_518cm.t3d
Missed file: peronowe/96cm_zejscie_z_peronu_proste.t3d
Missed file: ogrodzenia/panel-ogrodzeniowy-vera-ocnyk-wisniowski_518cm.t3d
Leopard jest nie oteksturowany. Trzeba w pliku .t3d wstawić pełną ścieżkę dostępu to tekstur.
Na razie tyle.
Pozdrawiam.

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Kwietnia 2021, 18:41:41 »
Zacząłbym od napisania do każdego czy dalej jest chętny, wykreślenia tych, co nie odpowiedzą i aktualizacji.
Zgodnie z Twoim zaleceniem, wiadomości do ówczesnych chętnych poszły i na chwilę obecną mam stan jak niżej:

Cytuj
Rola                                                         Rezerwacja                           Wykonanie
Kierownik pociągu EIC "Lech"                         MaciejM
Kierownik pociągu TLK "Warta"                       youby   
Kierownik misja nr 3                                  matek123
Kierownik misja nr 4                                     k_wojak
Kierownik misja nr 5                                   EP07-385
Kierownik misja nr 6                                     Fofal   
Kierownik misja nr 7                                       Vanqiush
Kierownik misja nr 8                                         maszynistaPR
Kierownik misja nr 9                                         maszynistaPR
Maszynista misja nr 1 (1701 i 7102)               Irek_Wd   
Maszynista misja nr 2 (71100 i 17101)           AnteqKolejowy   
Maszynista misja nr 10 (Traxx 174211)             Ahmedo
Maszynista misja nr 11 (EU07 713102)          Kolejarz   
Maszynista misja nr 12 (EU07 774240/1)       ic_kolobrzeg   
Maszynista misja nr 13 (ET22 774247/8)       bve
Maszynista misja nr 14 (EU07 174323)          HeroPie312   
Maszynista misja nr 15 (ET42 714328)      
Maszynista misja nr 16 (ET22 774381)           Felix   
Maszynista misja nr 17 (ST43 714312)      
Maszynista misja nr 18 (SM42)          bve
Dyżurny Grodzisk Zachodni      
Dyżurny Stawiska                                        Kolejarz (głos żeński)   
Dyżurny Zarzecze Dolne      
Dyżurny Drawinowo                                    mrofkojat (głos żeński)   
Dyżurny Grabówek                                     mareczek   
Dyżurny Włodowice                                    bprog   
Dyżruny Włodowice Zachodnie                    mrofkojat   
Dyżurny Włodowice Towarowe
Osoby "podkreślone" potwierdziły chęć współpracy.

Przygotowane są także dialogi, więc kwestią najbardziej palącą jest obecnie skompletowanie składu, który użyczy głosu.

A no i oczywiście każdego chętnego posiadającego jakąkolwiek formę dyktafonu zapraszam.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2021, 21:56:36 wysłana przez MasterYoda »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Online matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6175
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2111
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwietnia 2021, 18:47:03 »
Dialogi wymagają poprawy. Np. te o usterce SSP.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwietnia 2021, 18:48:59 »
Cytuj
Dialogi wymagają poprawy. Np  te o usterce SSP

@matek kwestia poprawy też jest wzięta pod uwagę. Póki co otwarta gra toczy się o głosy, a poprawa dialogów póki co za kurtyną.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Online matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6175
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2111
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwietnia 2021, 18:53:09 »
Na początek proponuję kierowników, bo oni nie potrzebują eventów.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Online HeroPie312

 • Wiadomości: 170
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 173
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Kwietnia 2021, 19:31:40 »
Posiadam dialogi Twórcy po mojej sporej poprawce dostosowane pod tabor ułożony przeze mnie. Czekam jedynie na odpowiedź oraz zgodę autora.

Offline bve2

 • Wiadomości: 195
  • Zobacz profil
  • http://www.admineu07.prv.pl
 • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Kwietnia 2021, 21:51:28 »
Misja nr 13 - maszynista - moge uzyczyc swego glosu.

Online matek123

 • Moderator
 • Wiadomości: 6175
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2111
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwietnia 2021, 21:56:49 »
Kierownik nr 3. Maciek też potwierdza.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline k. wojak

 • Wiadomości: 155
 • Wojak
  • Zobacz profil
  • Kanał Youtube
 • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwietnia 2021, 22:21:26 »
Mogę użyczyć swojego głosu jako kierownik nr 4.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwietnia 2021, 22:23:48 »
@matek może przypnij listę na górze wątku?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Ahmedo

 • Wiadomości: 18
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Kwietnia 2021, 22:44:50 »
Mogę robić za mechanika na którejkolwiek misji która jest jeszcze nie obstawiona.
Nie posiadam pro dyktafonu. Mam do dyspozycji laptop, porządny telefon i jakieś tam słuchawki z mikrofonem też się znajdą.
Ale na mechanika myślę że wystarczy względnie czysty głos.
W razie naprawdę gwałtownej potrzeby i realistyczności odezwę się do kolegi który jest obecnie nastawniczym/dyżurnym ruchu.
Ma sporo sprzętu radiołączności w domu i pewnie nie było by problemu nagrać coś rzeczywiście na prawdziwym odsłuchu z radia.
PS. W razie słabej obsady to i moją Żonę poproszę o pomoc np. jako dyżurna.
MaSzyna od 2005

Offline yrek150

 • Wiadomości: 65
 • Warsztat Polregio ;)
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Kwietnia 2021, 13:24:29 »
Witam
Sceneria - konkretnie zmiany we Włodowicach są super, genialnie sie po tym jedzie, daje to dobre odczucia z jazdy w dużej aglomeracji.
Ale mam pewien problem - przejechałem scenariusz rozpoczynany pociągiem ROJ77801 (włodowice - włodowice zach, włodowice zach - drawinowo, drawinowo - włodowice zach), dojechałem do drawinowa - tam zmieniłem kabinę (przeszedlem do drugoego EZT) i tu pojawił się problem - po ruszeniu symulator przestał ogarniać rozkład jazdy a pomocnik prędkości rozkładowe. Rozkład przestał podążać za moją jazdą, a ja wszędzie praktycznie miałem S2 i na postojach na przystankach nie odbywała się wymiana pasażerska. Dało się jednak dojechać do końca scenariusza włącznie z końcem na bocznicy we włodowicach zach.
W załączniku zamieszczam log

Offline Vanquish

 • Wiadomości: 7
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Kwietnia 2021, 14:10:29 »
Z mojej strony, również i ja, chciałbym zgłosić chęć wykonania nagrań dla jednego z nieobsadzonych stanowisk.
Tak jak rozmówca powyżej, dyktafonu nie posiadam. Myślę jednak, że dysponując dość dobrym mikrofonem pojemnościowym oraz znajomością oprogramowania do obróbki dźwięku Audacity są realne możliwości udzielenia głosu.
W kwestii nadania nagraniom charakterystycznego brzemienia, tj. odsłuch poprzez radiotelefon, też nie powinno być najmniejszego problemu - autor scenariusza swego czasu przygotował poradnik dotyczący takich właśnie nagrań.

Offline EP07-385

 • Wiadomości: 56
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Kwietnia 2021, 14:27:54 »
Mogę nagrać któregoś kierownika, najchętniej EZT.
Z MaSzyną od 2004 roku | to już 17 lat! | Koleje Wielkopolskie

Offline MasterYoda

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 839
 • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Kwietnia 2021, 21:21:08 »
Zgodnie z powyższą listą gdyby któryś z chętnych nie sprawdzał jej co jakiś czas:
@Vanqiush kiero na misji nr 7;
@EP07-385 kiero na misji nr 5 (EZT zgodnie z życzeniem);
@Ahmego mechanik na misji nr 10.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2021, 21:55:04 wysłana przez matek123 »
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Felix

 • Wiadomości: 44
 • Projekt Tarnowskie Gory - L131/137/143/144 i 152
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 20
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Kwietnia 2021, 21:39:10 »
No ja dalej jestem chętny , ale nagranie musiałby obrobić kto inny, słaby jestem w te klocki.

Online DieselPower

 • Deweloper
 • Wiadomości: 1981
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3811
Odp: Drawinowo od nowa
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Kwietnia 2021, 21:42:47 »
Nie wiem czy ta wersja różni się czymś od tej z repo Drawinowa, ale w razie czego podsyłam pliki z zaktualizowanymi składami.