Autor Wątek:  SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP  (Przeczytany 48828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #150 dnia: 27 Listopada 2023, 16:01:13 »
Tak swoją drogą korzysta ktoś z g-syncu? Mi działa idealnie w MaSzynie i euro trucku, 0 klatkowania. Natomiast w Simraliu mam skoki klatek w przedziale 56-99 i niestety klatuje niemiłosiernie, tak jakby w ogóle g-sync nie działał. W gta v podobnie, klatkuje. Nawet blokada klatek na sztywne 60 nie pomaga.

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #151 dnia: 28 Listopada 2023, 01:39:32 »
Twórcy zapowiedzieli swój nowy produkt:



A co do różnych efektów i warunków na szynach to raz mi się zdarzyło, że mi błysnęło na "żabie".
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #152 dnia: 28 Listopada 2023, 17:24:19 »
   Witam z Bydgoszczy.
   Ściągnąłem sobie wersję demo i, i... Tak to ma wyglądać? Pikseloza i mało czytelne wskaźniki... Mam komputer taki sobie, ale MFS 2020 chodzi, Maszyna też. Pod którymś z filmów na YT ludki zgłaszały taki obraz. Może to dlatego, że demo? Nie chciałbym wydać kasy, a potem się przekonać, że wymagania lepsze niż MFS 2020.

   Takie spostrzeżenia z samouczka, z wersji demo:
Samouczek nie podpowiada, że trzeba zmienić kanał, że trzeba moc zdjąć (tak po lotniczemu chyba ), bo "buźka" na niebieskim tle wystąpiła... Że trzeba zatrąbić, też nie ma podpowiedzi.
Myślę też, że jak się w peron wjeżdża z postoju, to chyba światło manewrowe powinno się załączyć. O próbie hamulca, ani słowa, no chyba, że na Elfie nie występuje..

   Pozdrawiam z Bydgoszczy.

 
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Listopada 2023, 18:32:57 »
Pikseloza i mało czytelne wskaźniki...

Miałem tak jak piszesz. Pikseloza, migotanie krawędzi, nieostry obraz, ustawienia na full nic niepoprawiały. Po listopadowym patchu jest niebo, a ziemia.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2023, 18:47:42 wysłana przez matek123 »

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Listopada 2023, 19:15:49 »
Nie sprawdzałem dema, ale obstawiam że nie zostało raczej zaktualizowane.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #155 dnia: 29 Listopada 2023, 11:38:52 »
Demo a w zasadzie prolog różniło się od wersji pełnej z EA a co dopiero po obecnej aktualizacji do nowszej wersji silnika. Prologu nikt nie aktualizował od wydania.

Offline Krzysztof

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Grudnia 2023, 16:22:26 »
Witam

Ja właśnie kupiłem simrail przez steam i chciałem zapytać, czy jak będzie pełna wersja to muszę aktualizować czy przeinstalować?
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2023, 18:00:33 wysłana przez Krzysztof »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Grudnia 2023, 20:12:20 »
Steam działa w taki sposób, że automatycznie aktualizuje grę - zwykle od razu jak wykryje nową wersję, a najpóźniej w momencie gdy chcesz ją uruchomić.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #158 dnia: 30 Grudnia 2023, 21:00:49 »
   Witam z Bydgoszczy.
   Kupiłem i ja. Zapłaciłem 105 zł, cena w promocji. 

   Moje odczucia:
Na plus:
Realne linie kolejowe, pełna infrastruktura kolejowa i przy torowa.

Na minus:
Do przedziału maszynowego nie przejdziemy... W sumie, w trybie jazdy pojedynczej nie ma takiej potrzeby... Kibel widać, a szafy z włącznikami nie...
Ubogość scenariuszy. Wsiadamy i jedziemy.... Brak podczepiania się pod wagony, brak zjazdu na bocznicę, tor postojowy.
Niekonsekwencja w samouczkach: W Traxie z węglem trzeba zrobić próbę hamulca, a w reszcie już nie. Dlaczego? O hamowaniu kontrolnym już nie wspomnę... O We8 i 9 też nic nie mówią.
W symulatorze mamy ludziki, które czasem przebierają nogami w powietrzu, mamy osobówki stojące jedna, na drugiej... Mamy to wszystko, a nie mamy ROZKŁADU z kanałami radia, z prędkościami...
Bardzo długie trasy. Przejechałem dziś Sędziszów - Katowice. To chyba najkrótsza trasa. Przejechałem ją w czasie 2h36minut. Opóźnienie wyniosło 20 minut... Przy braku rozkładu z kanałami, prędkościami łatwo o pomyłkę.
Pewnie ktoś zapowie: Znajomość szlaku się kłania... Tylko ciężko znajdować czas na trzy godzinne jazdy, aby dowiedzieć się, co na końcu trasy stoi przy torach. W Maszynie są krótsze scenariusze, na długich szlakach.
Rozkładu nie dali, ale dali jakieś śmieszne chorągiewki z komunikatami typu: Ruszenie za późno z przystanku - 220 punktów. Nawet na początkowym takie coś dają, przepraszam bardzo, ale jak ruszać? Zanim kierownik zezwoli?
Bardzo słabe oznakowanie ograniczeń prędkości, kanałów, ograniczeń poboru prądu. Może i tak jest w realu, ale w Maszynie jest to zrobione WZOROWO, bo jest widoczne.

Na końcu coś, co według mnie jest kpiną z klientów grających w trybie solo: Sędziszów - Katowice, 2 godziny 36 minut jazdy i żadnego pociągu mijanego i żadnego pociągu na torach obok... Apokalipsa... Co to ku..a ma być?

Opisałem wyłącznie moje odczucia. Jeździłem wyłącznie w trybie solo.

   Pozdrawiam z Bydgoszczy i życzę Wszystkiego Naj w 2024.
 
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #159 dnia: 30 Grudnia 2023, 21:48:41 »
Singleplayer w tej grze w zasadzie nie istnieje. Na oficjalnym forum gry znajdziesz kilka scenariuszy stworzonych przez społeczność. To jest trudna sztuka, do scenariuszy nie ma dokumentacji, w dodatku nie można nawet dodawać własnych plików dźwiękowych, więc radio przez całą trasę milczy... Ale za to są pociągi AI. Generują one swoje własne problemy (głównie kradną klatki na sekundę. ale zdarza im się też zepsuć dźwięki w całej grze) no ale nie jest pusto. 
Cytuj
Brak podczepiania się pod wagony, brak zjazdu na bocznicę, tor postojowy.
To pierwsze nie działa, ani się nie podczepisz, ani... nie odczepisz. Jakieś proste manewry na EZT są właśnie w tych scenariuszach społeczności. Zapomnij o takich rzeczach, jak chociażby odczepienie lokomotywy, objechanie składu i dopięcie jej na tył. Ja w tym nie grzebie, ale według majstrów od scenariuszy, gra głupieje przy zmianie kabiny w lokomotywie.
Możesz spróbować gry w trybie multi. O ile tylko przełkniesz uproszczenia, takie jak zaczynanie trasy od już uruchomionego pociągu, który znikąd wjeżdża na mapę i tak samo kończy- wyjeżdżając poza grywalny obszar gry. Nie ma uruchamiania zimnej lokomotywy, nie ma manewrów- jedziesz od A do B jak po sznurku. Jeżeli po drodze trafisz na ogarniętych innych graczy (zarówno innych maszynistów jak i dyżurnych ruchu), gra w multi może być nawet przyjemna. Taka była zresztą zaraz po premierze. Ja ostatnio co próbuje, to trafiam raczej na graczy z zupełnie innym podejściem. Dlatego też zraziłem się do multi. No ale w tym trybie są papierowe rozkłady jazdy w kabinach :)
Wskaźniki faktycznie są bardzo mało widoczne. W nocy szczególnie, jadąc takim Elfem widać właściwie tylko biały kształt, światła pojazdów mają dziwną tendencję do przepalania napisów na wskaźnikach. Problem dawno zgłaszany deweloperom przez wielu graczy, poprawy brak.
Punkty w Simrail dostajesz za byle co, nawet za przyjazd do stacji z bardzo dużym opóźnieniem. Niby punkty przekuwają się w jakieś poziomy, ale ciężko stwierdzić, do czego te poziomy się przydają.
Gra w każdym razie powoli się rozwija. Być może singleplayer dostanie wreszcie trochę uwagi.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #160 dnia: 31 Grudnia 2023, 01:05:59 »
W singlu można się odpinać i podpinać. W multi jest to zablokowane. Problem jest taki, że nie ma jak ręcznie zahamować wagonu osobowego, więc może nam uciec gdy go zostawimy odhamowanego. Mało tego, system cofania pociągu za semafor/tarczę fajne jaja robi, gdy odepniemy się blisko, bo wtedy wrzuca nas w wagony, a wagony wrzucają nas na orbitę :) Ktokolwiek wpadł na pomysł takich ograniczeń w singlu powinien dostać trofeum złotego banana (oraz złotą klamkę za przechodzenie przez każde drzwi poprzez, przeważnie, powolną animację uruchamianą z menu kontekstowego... nawet wychylenie przez okno tak działa, ale menu kontekstowego do rozmów w singlu to już się nie dało zrobić). Ogólnie widać, że wszystko było zrobione z myślą o multiplayerze, bo dyżurni są wrzucani na głęboką wodę, bez możliwości nawet zaznajomienia się z jakąkolwiek nastawnią na spokojnie w trybie offline, albo chociażby ze schematami.

Co do szaf, to byku z DLC ma ją dostać. Jestem tylko ciekaw, czy będziemy mogli tam coś więcej porobić niż tylko pstryknąć bateryję oraz czy reszta pojazdów zostanie zaktualizowana o takowe szafy. Na moje, to trzeba po prostu czekać, tak przynajmniej z rok, na rozwój produktu.

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #161 dnia: 31 Grudnia 2023, 09:59:14 »
Cytuj
W singlu można się odpinać i podpinać.
Jesteś pewien? Wiem, że można było. Po najnowszej aktualizacji sprawdziłem ponownie na kilku singlowych scenariuszach, nie mogłem rozpiąć ani swojego składu ani żadnego innego. Nieważne, czy lokomotywa była dociśnięta, czy nie. Swoją drogą, przed aktualizacją rozłączanie działało nawet wtedy, kiedy lokomotywa pełną mocą rozciągała sprzęg. Specjalistą od tego nie jestem, ale to chyba tak nie powinno wyglądać?
Cytuj
oraz złotą klamkę za przechodzenie przez każde drzwi poprzez, przeważnie, powolną animację uruchamianą z menu kontekstowego...
Tak, tak tak! Po co w menu kontekstowym rozdzielenie opcji otwierania drzwi i wchodzenia przez nie? Jakby nie można było zrobić po prostu "wejdź przez drzwi", które od razu, jednym kliknięciem otwierało by te wrota, uruchamiało animację wchodzenia przez nie a potem je zamykało... Na pocieszenie powiem, że większość (jak nie wszystkie) takich irytujących animacji można przerwać wciskając po prostu dowolny klawisz :) No i dobrze, że drzwi wewnątrz EN57 nie są zamknięte...
Cytuj
menu kontekstowego do rozmów w singlu to już się nie dało zrobić
Skoro od roku nie dało się zrobić głupiego sygnału o gotowości do odjazdu na multi...
Cytuj
Ogólnie widać, że wszystko było zrobione z myślą o multiplayerze
Nie sposób się nie zgodzić. Single wydaje się być tylko sprowadzonym do roli samouczków. Skoro więc taka jest rola singla, to czemu nie ma w tym trybie możliwości grania jako dyżurny? Deweloperzy mają na to odpowiedź: można się przecież uczyć na serwerach, na których nie ma graczy... Chyba nie tak to powinno wyglądać.
Cytuj
czy będziemy mogli tam coś więcej porobić niż tylko pstryknąć bateryję
No cóż, awarii nie ma i raczej nie będzie. Unieruchomienie składu jest jak na razie w zasadzie niemożliwe, nie licząc wykolejenia. A jak się ktoś pogubi, to na multi zawsze jest bot wszechmogący, stający niemal w miejscu (widzisz S1 i wiesz, że nie wyhamujesz? Bot da radę), ignorujący prawa fizyki i naprawiający wszelkie problemy z niewłaściwą obsługą pojazdu.

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #162 dnia: 31 Grudnia 2023, 14:32:23 »
Do przedziału maszynowego nie przejdziemy... W sumie, w trybie jazdy pojedynczej nie ma takiej potrzeby... Kibel widać, a szafy z włącznikami nie...
Nie każdy symulator jest idealny. Obecnie tylko chyba w Trainz'ie można się z szafy uruchomić. W Maszynie poza naciśnięciem guzika sprężarki pomocniczej na EU07 i załączenia baterii na EN57 oraz wciśnięcia cewek ep podniesienia patyków - też nie jest zbyt kolorowo...

Ubogość scenariuszy. Wsiadamy i jedziemy.... Brak podczepiania się pod wagony, brak zjazdu na bocznicę, tor postojowy.
W 2004 roku w Maszynie też wsiadało się i jechało, dopiero później można było coś tam więcej podziałać ;) 

W symulatorze mamy ludziki, które czasem przebierają nogami w powietrzu, mamy osobówki stojące jedna, na drugiej...
I tu tak samo - tylko w Trainzie ludziki jako tako się ruszają, za to w MaSZynie mamy teksturki ludzi stojące bez ruchu.

Bardzo długie trasy. Przejechałem dziś Sędziszów - Katowice. To chyba najkrótsza trasa. Przejechałem ją w czasie 2h36minut. Opóźnienie wyniosło 20 minut...
Krótkie trasy - źle, fikcyjne trasy - niedobrze, realne trasy - źle, długie trasy - źle... Ile użytkowników tyle opinii.

Na końcu coś, co według mnie jest kpiną z klientów grających w trybie solo: Sędziszów - Katowice, 2 godziny 36 minut jazdy i żadnego pociągu mijanego i żadnego pociągu na torach obok... Apokalipsa... Co to ku..a ma być?
Może pracują nad zachowaniem AI prowadzącego pociągi? Znowu gdyby się działy dziwne rzeczy z niedopracowanym tematem - lały by się wiadra pomyj, że co oni najlepszego zrobili! Nie da się ujechać bo AI wyprawia rzeczy jeszcze gorsze niż w ETS czy tam ATS.

W każdym razie - projekt ma szansę stać się czołowym symulatorem tematów kolejowych. Rozwija się na kilku płaszczyznach na raz, każdy tam znajdzie coś dla siebie. Zupełnie inna polityka tam jest prowadzona. Nikt tam nie płacze i nie wylewa żali pod tytułem: "wszystko by chcieli, a my przecież tworzymy Z PASJI I ZA DARMO". Chcesz dodatek - kupujesz i masz. Chcesz dodatek bo masz "chorom curke" - no niestety trzeba iść po zasiłek. Proste.
Widać, że mają jakiś plan działań opracowany i krok po kroku go realizują. Pewne rzeczy wymagają dopracowania - nie od razu można mieć wszystko. Rozwijają temat różnorodności taboru - co prawda powolutku ale widać, że coś się dzieje. W przeciwieństwie do niektórych symulatorów, gdzie jedyny rozwój jaki widać to nowa tekstura EU07 lub aktualizacja scenerii o dodanie tekstury lasu czy dodanie trzech drzewek. Jedni lubią jeździć po scenerii z kamerą przy lokomotywie, cykać screeny z nową teksturą EU07 jako motywem przewodnim, ale zdecydowana większość woli podziwiać widoki, klikać sobie przełączniki i przyciski w kabinie, delektować się dźwiękami w pojeździe i na zewnątrz - patrz Wujek Bohun :D I o ile Trainz jest idealną grą pod względem możliwości latania po scenerii z wirtualnym aparatem i cykania zdjęć to brakuje symulatora który łączyłby zarówno efektów wizualnych samej scenerii jak i jakości obsługi pojazdu i wrażeń z samej jazdy. SimRail ma okazję spiąć kilka tematów w jeden. A Multiplayer mimo pewnych niedociągnięć i tak bije na łeb na szyję taką patologię jak Symulator Gimbazy - przepraszam - TD2... 

Ciekawe jak rozwiążą temat edytora scenerii. Czy będzie można tworzyć mapy w oparciu o dane zewnętrzne takie jak profile poprzeczne i podłużne, rzeczywiste przebiegi linii i czy będzie to w miarę proste i instynktowne dla średniozaawansowanego gracza oraz czy będzie można podpiąć sobie pulpit przez PoKeys ;) 
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #163 dnia: 31 Grudnia 2023, 15:04:41 »
Nie każdy symulator jest idealny. Obecnie tylko chyba w Trainz'ie można się z szafy uruchomić. W Maszynie poza naciśnięciem guzika sprężarki pomocniczej na EU07 i załączenia baterii na EN57 oraz wciśnięcia cewek ep podniesienia patyków - też nie jest zbyt kolorowo...

W maszynie masz pełne uruchamianie EU07 w taki sam sposób jak w rzeczywistości. Czego byś jeszcze chciał więcej?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #164 dnia: 01 Stycznia 2024, 22:56:41 »
Na końcu coś, co według mnie jest kpiną z klientów grających w trybie solo: Sędziszów - Katowice, 2 godziny 36 minut jazdy i żadnego pociągu mijanego i żadnego pociągu na torach obok... Apokalipsa... Co to ku..a ma być?
A zapoznałeś się z tym?

Uwaga: ta gra, która jest oferowana w formie wczesnego dostępu, nie została jeszcze ukończona i do momentu pełnego wydania może ulec zmianom. Jeśli gra w jej obecnym stanie nie interesuje cię, sugerujemy poczekać, aż prace nad grą zostaną ukończone. Dowiedz się więcej.

Twórcy biją po oczach komunikatami "Wczesny dostęp" zarówno na Steam jak i każdorazowo po uruchomieniu gry. Dlatego też cena za grę jest we wczesnym dostępie niska. Trzeba więc liczyć się z tym, że będą błędy, niedociągnięcia. A te uwagi, które zgłaszałeś powinieneś w pierwszej kolejności zgłosić twórcom. Taka jest idea "wczesnego dostępu".

Ponadto uważam, że Simrail bije na głowę dostępne symulatory na rynku (płatne, bezpłatne - nieważne).
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2024, 23:00:46 wysłana przez MaciejM »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #165 dnia: 01 Stycznia 2024, 23:41:33 »
Ponadto uważam, że Simrail bije na głowę dostępne symulatory na rynku (płatne, bezpłatne - nieważne).
XD
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #166 dnia: 02 Stycznia 2024, 00:27:43 »
Zawsze ceniłem to forum za to, że można z użytkownikami wejść w rozbudowaną i pełną argumentów dyskusję.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline robwor

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #167 dnia: 02 Stycznia 2024, 01:44:06 »
Na razie to Simrail robi furorę z powodu różnych smiesznych "gliczy".

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #168 dnia: 02 Stycznia 2024, 08:20:46 »
Cytuj
Uwaga: ta gra, która jest oferowana w formie wczesnego dostępu, nie została jeszcze ukończona i do momentu pełnego wydania może ulec zmianom. Jeśli gra w jej obecnym stanie nie interesuje cię, sugerujemy poczekać, aż prace nad grą zostaną ukończone. Dowiedz się więcej.
Nie no, bez przesady. Nie można każdego błędu, glicza, niedoróbki czy braku jakiejś elementarnej mechaniki usprawiedliwiać wczesnym dostępem. Nie przenośmy tej retoryki rodem z simrailowego forum tutaj. Czy jakby w tej grze nie było torów, to też można by doskonale usprawiedliwić to wczesnym dostępem?
Ps. Czy Simrail bije wszystko inne na głowę? Nie. Mam go od roku i tak, jak nie bił rok temu, tak nie bije teraz. Może w przyszłości...
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2024, 08:28:41 wysłana przez trzecia_bateria »

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #169 dnia: 02 Stycznia 2024, 12:19:13 »
Czy jakby w tej grze nie było torów, to też można by doskonale usprawiedliwić to wczesnym dostępem?

No akurat tory, sieć trakcyjna i infrastruktura przytorowa od początku były i to dość zaawansowane.

Cytuj
Ps. Czy Simrail bije wszystko inne na głowę? Nie. Mam go od roku i tak, jak nie bił rok temu, tak nie bije teraz. Może w przyszłości...
Nie bije bo nie ma pustych pól oklejonych teksturą drzewek, bo nie ma 350 tekstur EU07, bo są realne linie mające początek w rzeczywistym punkcie A i koniec w rzeczywistym punkcie B? Można być fanatycznym wyznawcą jednego słusznego tytułu ale gdyby nie Wrzosy i linia 053 (swoją drogą nazwa scenerii wyczarowana jak królik z cylindra - ale to już czepialstwo) to jedyne co można by zaproponować potencjalnemu użytkownikowi to: albo nakazać się cieszyć z jazdy po pustym terenie z ułożonym torowiskiem obłożonym teksturą drzewek i krzewów, albo odesłać go do... ;) Maszyna na Steami'e już jest od kil... a nie - są tylko screeny, multiplayer też dzia... a nie nie działa, ale za to są nowe modele i tekstury trawek, drzewek oraz paczki całościowe pełne skórek.   
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2024, 12:21:28 wysłana przez Malina »
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1510
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1146
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #170 dnia: 02 Stycznia 2024, 12:58:20 »
Maszyna na Steami'e już jest od kil... a nie
No i dlatego właśnie chciałbym, żeby Milek w końcu dał dostęp odpowiednim osobom, aby ta integracja ze Steamem wreszcie została dokończona.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #171 dnia: 02 Stycznia 2024, 13:06:07 »
multiplayer też dzia... a nie nie działa, ale za to są nowe modele i tekstury trawek, drzewek oraz paczki całościowe pełne skórek.   
Zapraszamy do współpracy. Są poradniki, każdy może się nauczyć i zrobić swoją wymarzoną scenerię. Kod źródłowy exe jest otwarty, też można spróbować coś dopisać. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #172 dnia: 02 Stycznia 2024, 13:36:16 »
Odpowiadam Malinie - nie umiem tu cytować fragmentu, pokazuje cały tekst.

"Długie trasy źle.."

Napisałem to przez kontekst braku rozkładu jazdy. To jest symulacja, czyli coś co przedstawia, albo naśladuje coś realnego. Ciężko się jedzie, jak się nie zna prędkości, kanałów. Żeby tego się nauczyć na pamięć, musiałbym poświęcić mnóstwo czasu, którego człowiek pracujący i posiadający rodzinę nie ma. Nie wspominam o słabej widoczności oznakowania...

"W 2004 roku w Maszynie też wsiadało się i jechało, dopiero później można było coś tam więcej podziałać ;)"

Porównujesz coś robione w 2004 roku, bezpłatnie, przez garstkę miłośników, to płatnego programu tworzonego po 2020 roku..? To jest gigantyczna przepaść...,

Odpowiadam Maciejowi M:

"A zapoznałeś się z tym?

Uwaga: ta gra, która jest oferowana w formie wczesnego dostępu, nie została jeszcze ukończona i do momentu pełnego wydania może ulec zmianom. Jeśli gra w jej obecnym stanie nie interesuje cię, sugerujemy poczekać, aż prace nad grą zostaną ukończone. Dowiedz się więcej.

Twórcy biją po oczach komunikatami "Wczesny dostęp" zarówno na Steam jak i każdorazowo po uruchomieniu gry. Dlatego też cena za grę jest we wczesnym dostępie niska. Trzeba więc liczyć się z tym, że będą błędy, niedociągnięcia. A te uwagi, które zgłaszałeś powinieneś w pierwszej kolejności zgłosić twórcom. Taka jest idea "wczesnego dostępu"."


To oznacza, że nie mam prawa tego krytykować?
To kosztuje 150 zł, bez promocji, więc nie jest to kilo mąki...
Nie czepiam się grafiki, nie czepiam się 58 kilometra linii xx, bo brakuje tam kwiatka i brzozy po prawej stronie. Jednak kompletna pustka na torowiskach jest chyba mało realistyczna. Skoro nie było problemów z umieszczeniem banerów, źle podpowiadających graczowi (takie też są !!!), to chyba nie było problemów z postawieniem składu na jakimś bocznym torze. O dynamicznym składzie to już nie wspomnę....

Odpowiadam Malinie:

"Nie bije bo nie ma pustych pól oklejonych teksturą drzewek, bo nie ma 350 tekstur EU07, bo są realne linie mające początek w rzeczywistym punkcie A i koniec w rzeczywistym punkcie B? Można być fanatycznym wyznawcą jednego słusznego tytułu ale gdyby nie Wrzosy i linia 053 (swoją drogą nazwa scenerii wyczarowana jak królik z cylindra - ale to już czepialstwo) to jedyne co można by zaproponować potencjalnemu użytkownikowi to: albo nakazać się cieszyć z jazdy po pustym terenie z ułożonym torowiskiem obłożonym teksturą drzewek i krzewów, albo odesłać go do... ;) Maszyna na Steami'e już jest od kil... a nie - są tylko screeny, multiplayer też dzia... a nie nie działa, ale za to są nowe modele i tekstury trawek, drzewek oraz paczki całościowe pełne skórek. "

W dalszym ciągu jest to porównanie komercyjnego produktu, do produktu darmowego robionego, przez garstkę hobbystów. Niestety to ten darmowy ma pociągi mnie mijające, to ten darmowy ma rozkłady jazdy z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu darmowemu, przejechałem "prawdziwy" symulator ET22. Ciekawe, że w tym "prawdziwym" symulatorze, też nie mijałem się z żadnym pociągiem... Podobieństwo? Przypadek?
Mam kolegę, który nigdy nie chciał próbować "jeździć"  w "Maszynie". Nie chciał, bo za trudna... Kupił Simraila, bo ma tu wszystko podane na tacy.  I jest uchachany... Dla niego ważne jest to, że można uchylić okno w części pasażerskiej EN57... Dla niego ważne są screeny.. Na światłach nie musi się znać, bo podpowiadacz jest.

Tłumaczenie wszystkiego wczesnym dostępem..? Mogli podejrzeć bezpłatną, konkurencję... Od 2004 roku jest dostępna :-))))

Nie stwierdza, że SimRail jest do dupy. Stwierdziłem, że ma zbyt rażące niedociągnięcia, aby mnie porwać. Rechot żab, po otwarciu okna mnie nie przekonuje, wobec apokaliptycznej pustki na torowiskach.




 


 

Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #173 dnia: 02 Stycznia 2024, 13:47:25 »
Ja podziękuję. Wolę starą dobrą zasadę: płacę > kupuję > narzekam lub też nie...

Jak widać dużo zależy od polityki - Maszyna istnieje od 2001 roku, plusy: całkowicie darmowa, trzy jako tako grywalne scenerie, mnóstwo tekstur, fizyka książkowa.
Zapraszamy do współpracy. Są poradniki, każdy może się nauczyć i zrobić swoją wymarzoną scenerię. Kod źródłowy exe jest otwarty, też można spróbować coś dopisać. :)
9707 zarejestrowanych użytkowników i nikt oprócz kilkunastu użytkowników nie potrafi tego opanować. A gdyby było to takie proste jak mówisz - to od 2001 roku mielibyśmy całą Polskę w symulatorze :D Wygenerowanie terenu, ułożenie torów, rozjazdów, profile, otoczenie. To jest jeszcze trudniejsze niż robienie tego fizycznie bez pomocy koparki, a szkoda bo powinno działać instynktownie choćby jak w takim Trainz'ie. Wchodzi sobie losowy Nolife w geodetę, parę kliknięć i może sobie kręcić kółka po torcie ;)
SimRail - od 2021, minusy: brak szafy NN w EN57, błędy związane z opanowaniem AI.

Z mojej strony to na tyle gorzkich żali. 
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #174 dnia: 02 Stycznia 2024, 13:57:17 »
Cytat: Malina
Nie bije bo nie ma pustych pól oklejonych teksturą drzewek
Mogę Ci tutaj wymienić wiele rzeczy, które konkurencja (darmowa!!!) ma niemal od samego początku a w SR może kiedyś będą. Ja SR ogrywałem chwilę po premierze, sięgnąłem po niego pomimo beznadziejnie słabego dema i tylko trochę lepszego prologu, bo rzekomo miał być taką Maszyną 2.0 (albo nawet 5.0, nie pamiętam już). Efekt jest taki, że SR odpalam od święta (bo tak wychodzą aktualizacje), bardziej z ciekawości "czy to już jest to". No niestety nie jest, więc jak chcę grać w pociągi, to uruchamiam Maszynę. Nie z sentymentu, po prostu jak dla mnie jest lepsza. Szczególnie, że SR to w zasadzie tylko multi, który mnie w pewnym momencie zupełnie do siebie zraził. Jak czasem wchodzę na serwery to widzę, że niestety ciągle w multi sytuacja stabilna- serwera pro nadal nie ma. Singla zresztą też nie ma.
Ps. Maszyna to nie tylko L053 i Wrzosy. Mnie wciągnęły Bieszczady, które nawet w wersji ciągle roboczej dają mi więcej frajdy, niż jazda po Śląsku. Nie wiem, może to przez tą trawę, która nie wygląda jak zielony, włochaty dywan rozciągnięty na każdym centymetrze wolnej przestrzeni. Albo przez książkową fizykę i te 350 tekstur siódemek?

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #175 dnia: 02 Stycznia 2024, 15:04:45 »
Eh, a miałem nie karmić trolla...

9707 zarejestrowanych użytkowników i nikt oprócz kilkunastu użytkowników nie potrafi tego opanować. A gdyby było to takie proste jak mówisz - to od 2001 roku mielibyśmy całą Polskę w symulatorze :D

Gdyby to było takie proste, to taki Simrail nie miałby obsuwy o dwa lata plus nie byłoby rocznego okresu wczesnego dostępu :P Przecież to takie proste położyć tor, powiesić druty, zrobić modele obiektów (SR ma z generatora praktycznie każdy domek za wyjątkiem nastawni, stacji i peronów oraz obiektów charakterystycznych jak galeria w Katowicach czy Stadion Narodowy). To chyba w TD2 więcej powstało niż w SR przez ten czas.

Co do jeszcze tego podejścia, że SR ma jakąś "inną politykę", prawdopodobnie lepszą wnioskując po tym, że co chwila jest to przytaczane, to tylko pokazuje niezrozumienie czym jest komercyjny produkt, a czym jest projekt społecznościowy robiony przez miłośników w wolnym czasie... albo zwykły trolling.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #176 dnia: 04 Stycznia 2024, 11:37:43 »
Dobre kilkanaście lat temu pisałem już, w kwestii rozwoju i potencjału MaSzyny, że "na fundamentach domku jednorodzinnego wieżowca się nie zbuduje". Żeby porządnie ruszyć do przodu całość trzeba by zaprojektować i zacząć pisać całkiem od zera. I były robione do tego podejścia, ale po 20+ latach widać, że nic z tego nie wyszło - bo ciężko, żeby grupa ludzi kodzących hobbystycznie w wolnym czasie, działających indywidualnie, była w stanie coś takiego zdziałać.

Ale zrobił to, porządnie, ex-maszynowiec, Szociu, zakładając firmę i tworząc porządnie projekt całkiem od zera, z grupą speców od grafiki / programowania, z grupą speców w kwestiach kolejowych, zatrudniając również spore grono ludzi działających dla MaSzyny lata temu. I dlatego SimRail jest dla mnie jak MaSzyna v2. Pracując na etacie, w skoordynowany sposób, profesjonalnie, w parę lat stworzyli od zera coś, co dla starego projektu MaSzyny jest nieosiągalne z wielu powodów. A to jest dopiero początek - taboru i scenerii będzie tylko przybywało, bugi poznikają, można sobie tylko wyobrazić co będzie dostępne za kilka lat.

Sentyment do MaSzyny zawsze u mnie pozostanie, ale prawda jest taka, że jakkolwiek nikomu nikt nie będzie zabraniał grzebania w niej i projekt / strona nie znikną z dnia na dzień, to jest to już trochę zabytek. I moim subiektywnym zdaniem grzebanie godzinami w MaSzynie to jakaś forma masochizmu, nikogo nie obrażając - każdy ma prawo robić co chce, każdy ma prawo wyboru,

Pozdrawiam,
Winger

Offline kawup

  • Wiadomości: 517
  • koniec z twórczością tutaj.
    • Zobacz profil
    • pornhub.com
  • Otrzymane polubienia: 796
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #177 dnia: 04 Stycznia 2024, 18:13:50 »
Zaorane B)
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2024, 22:00:34 wysłana przez matek123 »
on se klepie modele za darmo dla pana od toruw, a jak nie klepie modeluw to kradnie co popadnie
Zbieram na bułke dej pan złocisza

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #178 dnia: 04 Stycznia 2024, 21:54:46 »
Ja bym nie nazwał tego zaoraniem, tylko opinią.

Zaoranie Maszyny będzie wtedy gdy SimRail umożliwi:
- dowolne modyfikacje w konfigurację taboru (co raczej za szybko nie nastąpi, a może nigdy?)
- edytor tras
- tworzenie scenariuszy, a to się wiąże też z...
- modyfikacje zestawień taboru
- dostęp do nowego taboru (bo na razie to za wiele SimRail nie ma, choć obecne modele jakościowo są super)

Może punktów mało, ale wymagające. Ile lat zleci SR na ich stworzenie, o ile uda się je stworzyć?

Ja gram w obie, choć zastopowanie Maszyny troszkę boli, szczególnie gdy patrzy się przez pryzmat godzin poświęconych w jej rozwój.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: SimRail2021 - Czyli Polski Symulator PKP
« Odpowiedź #179 dnia: 04 Stycznia 2024, 22:20:33 »
- tworzenie scenariuszy, a to się wiąże też z...
- modyfikacje zestawień taboru

Dwa punkty są  już realizowane.  Na forum SimRaila są już scenariusze użytkowników. Modyfikacja zestawień taboru również możliwa,  ale kopiąć w plikach a jakby nie patrzeć,  w tworzeniu scenariusza wklejając już  gotowe zestawienie i chcesz je zmienić  na inne siłą rzeczy je modyfikujesz.

Wiele punktów do realizacji tego jak widać nie jest :) A myślę,  że  prędzej czy później sam edytor tras czy możliwość  tworzenia własnego taboru kolejowego SR udostępni,  bądź udostępni  to np. na licencji innym podmiotom tak jak to robią w TSW np.