Autor Wątek:  Nastawy hamulca.  (Przeczytany 3432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Nastawy hamulca.
« dnia: 17 Maja 2020, 23:15:47 »
Witajcie,

zauważyłem, że nawet jeżeli zmienię w tymczasowym pliku scenerii nastawy hamulca, tzn. dla danego składu konkretnie je określę np. "3.BGF" - czyli towarowy, ładowny to po uruchomieniu symulatora i tak hamulce w części wagonów mają inne nastawy np. "P". Mało tego, po ręcznym ustawieniu ich na "G" znów powracają (nijako samoczynnie) do stanu wyjściowego, czyli przełączają się na "P" po np. zmianie kabiny w ciągnącej te wagony lokomotywie. Będę wdzięczny za informację czemu tak się dzieje przede wszystkim co zrobić, by zmiana nastaw była trwała? Ostatnio kilka razy ręcznie zmieniałem nastawy hamulca, niby się udawało, a po chwili gdy sprawdzałem okazywało się, że znowu powróciły do nastaw pierwotnych....
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja 2020, 23:37:07 »
Wirtualny rewident nastawia po swojemu przy każdym przebudzeniu. Nie da się tego wyłączyć.
Mój kanał youtube

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2020, 02:14:16 »
Rozumiem, dziękuję za informację. A czy jest możliwe określenie kiedy ten wirtualny rewident się przebudza? Czy to jest całkowicie losowe zdarzenie niezależne od niczego?
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2020, 04:55:03 »
Rewident ogolnie przejawia aktywnosc przy uruchomieniu lokomotywy oraz w przypadku modyfikacji stanu skladu -- podlaczenia lub odlaczenia wagonow, zmiany czola lub przewozonego ladunku.

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2020, 19:21:51 »
OK. Czyli rozumiem, praktycznie jakiekolwiek wpisy w sekcji "trainset" w pliku *.scn są praktycznie bez sensu, gdyż są całkowicie pomijane przez symulator (oczywiście w zakresie nastaw hamulca). W sumie może fajnie by było móc jednak w jakiś trwały sposób (chociaż na jeden przejazd lub do następnej zmiany) móc narzucać jakieś odgórne ustawienia... Jeszcze mam pytanie, czy jest jakiś algorytm (tzn. na pewno jest :-)... ale czy pytanie jaki - losowy, czy jakoś logiczny), wg którego tenże wirtualny rewident nastawia hamulce w poszczególnych wagonach składu? A jeżeli kieruje się jakąś logiką, to czy ktoś może zdradzić jaką (tzn. wg jakiego algorytmu lub jakich zasad)? Będę wdzięczny.
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maja 2020, 19:34:34 »
Mój kanał youtube

Offline AntoniS

  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maja 2020, 00:24:28 »
Rzeczywiście ładnie skomentowany :-)
Pozdrawiam,

Antoni Ślebodziński

Offline ganc

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Nastawy hamulca.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipca 2020, 18:21:27 »
Witam,
Czy można by zmienić algorytm wirtualnego rewidenta na algorytm doboru nastawienia hamulca G/P, który jest zawarty w zał. 12 do instrukcji Cw-1?
https://www.zzmgliwice.pl/files/instrukcja_cw-1_2016_jednolity_zm2.pdf
Na chwilę obecną skład np. 38 ładownych węglarek o długości około 534 m i masie całkowitej brutto około 2730 ton, rewident ustawia na G wszystkie wagony, a według w/w instrukcji powinna być ustawiona "długa lokomotywa".