Autor Wątek:  Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1  (Przeczytany 9449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Września 2019, 20:29:41 »
W rainstedzie możesz skrócić jednorazowo skład. Przed każdym uruchomieniem
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline xZaGx

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Września 2019, 20:55:14 »
Przysięgam próbuję na każdy sposób i jedynie co mi się udaje to usunąć cały skład...

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Września 2019, 01:24:14 »
Odchudziłem skład furmany_brutto1_start i udało się dokończyć służbę w dębickiej szopie. Po drodze zauważyłęm tylko podniesione rogatki przed wjazdem do Swoszowic i trochę dziwne słupy na łukach. Właściwie mocowanie przewodu na co drugim słupie wygląda tak jakby  był przywiązany tylko dolny prostymi drutami do słupa.
Jeśli usunięcie tych kilku wagonów rozwiązuje problem na wyjeździe z podg Furmany to może po prostu trzeba to zrobić w repo na stałe?
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Września 2019, 01:36:45 »
Jeśli usunięcie tych kilku wagonów rozwiązuje problem na wyjeździe z podg Furmany to może po prostu trzeba to zrobić w repo na stałe?
Jesli scenariusz na wersji z paczki jest przejezdny nasuwa sie pytanie czy zrodlo problemu nie lezy w tym co maja u siebie zainstalowane osoby majace problem, a nie w tym co jest na repo ;>  Zwroc uwage ze w przypadku xZaGx usuniecie kilku wagonow nie zalatwia sprawy, nie jest to wiec panaceum.

(sklad bedacy na tyle dlugi ze ogon znajduje sie "przed" sygnalem granicy przetaczania rowniez nie powinien odgrywac roli na exe mlodszych niz kilka miesiecy, bo mniej wiecej wtedy weszla poprawka uczaca ai by ignorowac takie sytuacje)
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2019, 01:54:09 wysłana przez tmj »

Offline Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Września 2019, 10:14:11 »
Dla jasności sytuacji. Po wystąpieniu problemu ściągnąłem jeszcze raz paczkę i testowałem na niej bez zmiany czegokolwiek. Sytuacja się nie zmieniła. Pisałem wyżej, że testowałem scenariusz również na paczce 1904 i tam nie było problemu. Nie sądzę, żeby w tzw. międzyczasie ktoś coś zmieniał w scenariuszu. Nie umiem stwierdzić skąd się biorą takie różnice. Ja rozwiązałem problem w ten sposób, że przeniosłem skład do Sandomierza Towarowego dokonując po drodze koniecznych zmian w pliku events. Przejechałem trasę trzy razy i na razie jest w porządku. Przetestuję to jeszcze kilka razy i zobaczę, czy wystąpią problemy.
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2019, 10:15:15 wysłana przez Marconi »
Pozdrawiam.

Offline xZaGx

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Września 2019, 10:54:03 »
Ogarnąłem w końcu jak skrócić skład. Po odchudzeniu siódemki o 10 wagonów faktycznie wystartowała

*

Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim za rozwiązanie problemu.
« Ostatnia zmiana: 16 Września 2019, 16:17:43 wysłana przez MaciejM »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Września 2019, 19:34:07 »
Średnie rozwiązanie, skoro nikomu z devsów nie udało się powtórzyć błędu, który teoretycznie nie powinien występować i to z dwóch powodów jednocześnie. Spróbowałbym rozwiązania Transkeia z usunięciem duplikatów nazw dynamic ale ciężko sprawdzić rezultat, skoro "mi działa". :/
Mój kanał youtube

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Września 2019, 20:05:45 »
A może to komu działa, a komu nie, zależy od tego, kto instalował paczkę 19.08 na czysto (jak pisze @Marconi ponowna instalacja paczki nie naprawia problemu), a kto tylko zaktualizował 19.04 do 19.08. Ja instalowałem 19.08 na czysto i nie działa, a na 19.04 działa.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Września 2019, 20:12:23 »
Technicznie instalator najpierw instaluje 19.04 a później nakłada 19.08, więc wynik musi wyjść ten sam ;d
(a co screena xZaGx to też śmieszne, bo jak sprawdzałem to w momencie dojazdu gracza do tego miejsca ten kontenerowiec dawno przejechał i stoi wykolejony na końcu mapy przy tekturowym lasku obok)
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2019, 20:17:03 wysłana przez Milek7 »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Września 2019, 20:21:26 »
Wiem, ale jeśli jednak coś się zmieniło w plikach scenariusza od wydania 19.04, to instalacja 19.08 na czysto spowoduje wgranie potencjalnie niedziałających plików, a aktualizacja 19.04 zainstalowanej w kwietniu do 19.08 nie nadpisze dobrze działających plików.
Chyba, że źle rozumiem działanie instalatora...
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2019, 20:24:43 wysłana przez miko22 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Września 2019, 20:24:52 »
Jesli cos sie zmienilo w pliku od czasu wydania 19.04 to instalacja wersji 19.08 na juz istniejacej 19.04 spowoduje nadpisanie plikow z paczki 19.04 nowa wersja. Tak jak pisze Milek, wyjdzie na to samo :>

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Września 2019, 20:47:04 »
Ja wczoraj przejechałem całą scenerię i miałem to co na screenie pokazał @xZaGx. Stojąc na S1 od Sandomierza wjeżdża skład kontenerów ale po przycięciu składu. Bez usunięcia wagonów stoi przed mostem i ma czoło osygnalizowane manewrowo. Ja robiłem upgrade poprzedniej paczki ale ostatnio też ściągnąłem całość na czysto  i wrzuciłem cały katalog że sceneriami, żeby poprawić problemy z brakami w sceneriach linii l053.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Września 2019, 13:51:17 »
Ja robiłem upgrade poprzedniej paczki ale ostatnio też ściągnąłem całość na czysto  i wrzuciłem cały katalog że sceneriami, żeby poprawić problemy z brakami w sceneriach linii l053.
Mozliwe ze dorzucenie po instalacji tego katalogu ze sceneriami nadpisalo cos, czego nie powinno. Sprobuj odwrotnie, tzn wrzuc katalog ze sceneriami do pustego foldera a nastepnie 'czysta' instalacje w tym miejscu, albo alternatywnie przy wrzucaniu katalogu ze sceneriami do czystej instalacji wybierz opcje by pominac juz istniejace pliki.

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Września 2019, 15:17:59 »
Przejechałem całkowski odcinek tej trasy, stało się to samo, co na początku opisał xZaGx. Siódemka z kontenerami stoi na zielonym, ma lampy manewrowe, prędkość maksymalną 0. Przesiadłem się do niej, przejechałem za rozgałęzienie, zmieniły się światła i AI ruszyło moim składem TLK dalej w kierunku Sandomierza.
Mam zainstalowane na czysto 19.04, potem zaktualizowane do 19.08. Dłubałem tylko przy teksturach pojedynczych lokomotyw, których i tak tu nie ma na scenerii.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Września 2019, 17:38:39 »
Jedyna pewna metoda by wam pomóc, to skrócić ten skład by nie wystawał za W5. Ale nie chcę tego robić, skoro nie powinno to być problemem i wszystkim devsom działa. Spróbuj może metody Transkeia, czyli w l053_calkowo-sluzba-tlk-1.scn nadaj wszystkim node dynamic unikalne nazwy pojazdów. Na początek jeden skład dla testu czy coś to daje, by się nie narobić na marne.
Mój kanał youtube

Offline Czarodziej

  • Wiadomości: 350
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 93
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Września 2019, 14:11:40 »
No cóż, ja nie jeżdżę na tym scenariuszu, bo jest do bólu nudny, z ciekawości sprawdziłem. Jak będę chciał się przejechać dla zabicia czasu, to sobie skasuję te kilka wagonów. Poza tym rozkład i prędkości szlakowe układał tam chyba Lewis Hamilton i jazda tym składem na odcinku do Wilisia podpada już pod ekstremalną. Ja nie mam wprawy w osobowych pociągach i jeździe siódemką w Maszynie, ale wydaje mi się że tam profesjonalny mechnik by miał problem ze zdążeniem na czas :D

Offline Darriio100

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Problem z scenariuszem l053_calkowo-sluzba-tlk-1
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Września 2019, 00:31:07 »
Mi wszystko działa!

Na wszystkich semaforach wjazdowych dostaje przejazd nawet na tym pechowym w furmanach przejeżdża.

Wykasowałem z maszyny 19.08 foldery linia053 i linia053_calkowo, które znajdują się folderze scenery.
Przeniosłem z patcha 19.04 owe te foldery na nowo i plik
 l053_calkowo-sluzba-tlk-1.scn - nacisnałem w rainsted sprawdź posiadany tabor.

Znalazłem .exe gdzieś na forum maszyny eu07-x64_190815 tylko skasowałem z dysku.