Autor Wątek:  Trasa Strzęsowiec-Karpice  (Przeczytany 85179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Października 2006, 20:04:37 »
Dzięki Mariusz. Nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć. Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

guest1206

  • Gość
Screeny z nowej wresji trasy.
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Grudnia 2006, 01:25:36 »
Witam.
Trochę odgrzewam temat, ale myślę, że jest ku temu powód. Parce nad nową wersją trasy dobiegają końca, więc prezentuję kilka screenów. We wcześniejszym poście, w dziale "Pomoc" obiecałem zrobić to 26 XII, ale około 23:15 miałem problem z wejściem na forum, więc trochę się spóźniłem. Ale do rzeczy:

PKP IC całkowicie opanowało trasę Karpice - Strzęsowiec. Dawny pośpiech to teraz TLK.

Ten sam skład na moście.

Za TLK jak dawniej jedzie ET22 w bruttem. W tej wersji ograniczyłem misję tylko do Karpic Towarowych (bez podczepiania się do osobówki)...

... za to mamy proponowaną w tym wątku misję z ED72 w relacji Wostrzewo - Czerwice. Dzięki przebudowie układu torowego w Trzemszycach, pojawiła się możliwość krzyżowania składu z EN57.

Wjazd ED72 do Karpic.

Na "linii Krętoszyńskiej" także zostały wprowadzone pewne zmiany, główne w układach torowych na stacjach Piaskowiec (na zdjęciu) i Krętoszyn.

Nieco artystyczne ujęcie tej stacji.

Obecnie mam dwa problemy: pierwszy - wadliwy model mostu;
drugi problem polega na tym, że EP08 zatrzymuje się za przystankiem Iłowica Mała i wlecze się 20 km/h do następnego semafora powodując opóźnienia. Wygląda to, jakby świnia trafiała na SBL wskazujący s1, ale to zatrzymanie powstaje zawsze w połowie drogi między SBLkami. Podobny przypadek jest z p.o. Kotrzyca.

Na koniec Stacja Karpice z perspektywy samobójcy ;)

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Grudnia 2006, 08:15:08 »
Co do tego modelu mostu to obniż go o 0,2m wtedy wszystko zniknie pod torami i będzie OK.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Grudnia 2006, 10:58:33 »
Witam!
Proponuję posiać trochę, a nawet dużo więcej niż trochę drzew, bo strasznie pustynny krajobraz jest. Możesz też poprowadzić szlak częściej po nasypie żeby cały czas nie jechało się tak "na płasko" :).
Powodzenia i pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Grudnia 2006, 11:30:55 »
Brakuje torów na nasypie. No i trawa przydałaby się, aby nie była pozioma, tylko pochylona ku dole...

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Grudnia 2006, 16:54:35 »
Wiem, że "płaskość" to spory minus tej trasy, ale ja tylko poprawiam starą wersję, a nie tworzę całkowicie nową trasę. Ze zmianą wysokości torów, budową nasypów, zmianą ukształtowania terenu jest za dużo roboty, której się nie podejmuje. Za to postaram się dodać trochę drzewek.
Dolmio89 - dzięki za radę. Po obniżeniu tego mostu wygląda on znacznie lepiej.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Grudnia 2006, 18:18:19 »
Jak pomogłem to będe wdzięczny za + :) A tak na poważnie to w razie takich problemów pisz do mnie na priv, sam kiedyś miałem podobne problemy z tym modelem mostu i nieźle kombinowałem żeby to jakoś wyglądało.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Grudnia 2006, 18:22:56 »
Pisałem wczoraj ale post się nie ukazał. Pisałem że drzewka to nie problem, reszta- czyli płaskość terenu to moim zdaniem nie jest mankament. Quark, Transylwania, Zwrotnicowo i inne były płaskie ,a niektóre z nich uzyskały bardzo dobre recenzje szanownych forumowiczów. W realu też są płaskie trasy. Przypomnę że modyfikowana przeze mnie stara wersja scenerii SDR18 uzyskała także przychylne głosy.
Nie widzę też problemu, następne trasy wszyscy robimy górzyste i z nasypami.

PS: @Paweł1987 jest tylko taka prośba, w paczce powinny znaleźć się wszystkie modele, tekstury użyte do jej budowy, a także ogólno dostępny tabor aby uniknąć pytań z cyklu - braki. Gdyby czegoś jednak brakowało z taboru co jest w moim posiadaniu, chętnie to udostępnię.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Grudnia 2006, 20:15:49 »
Cytuj
a TLK jak dawniej jedzie ET22 w bruttem. W tej wersji ograniczyłem misję tylko do Karpic Towarowych (bez podczepiania się do osobówki)...

Wydaje mi się, że to błąd. To podczepienie do osobówki i powrót jest bardzo fajne. Szkoda byłoby z tego rezygnować.
Pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Grudnia 2006, 21:00:37 »
Zapomniałem o tym, a faktycznie ta misja ma ten urok. Niby powrót ale nie robisz oblotu zmieniasz brutto na osobowy i do tego sporo kilometrów. Może Paweł masz jakiegoś innego asa w rękawie?

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Grudnia 2006, 18:10:02 »
Cytat: "Dolmio89"
Jak pomogłem to będe wdzięczny za + :)

Proszę bardzo :)
Cytat: "Krzysiek626"
@Paweł1987 jest tylko taka prośba, w paczce powinny znaleźć się wszystkie modele, tekstury użyte do jej budowy, a także ogólno dostępny tabor aby uniknąć pytań z cyklu - braki.

Niedawno ściągnąłem "Nieoficjalny pakiet", więc trasa będzie kompatybilna z tą paczką.
Cytat: "Mariusz1970"
Cytuj
a TLK jak dawniej jedzie ET22 w bruttem. W tej wersji ograniczyłem misję tylko do Karpic Towarowych (bez podczepiania się do osobówki)...


Wydaje mi się, że to błąd. To podczepienie do osobówki i powrót jest bardzo fajne. Szkoda byłoby z tego rezygnować.

Myślałem, że misja z bykiem nie jest popularna, bo mało komu chce się czekać 15 min pod semaforem, ale skoro ta misja się podoba, postaram się ją zachować. Jest tylko pewien problem - w nowej wersji ED72 odjeżdża z Czerwic o podobnej godzinie, co niegdyś osobowy z ET22 (przyjazd byka na stację Karpice Towarowe wyzwala event powodujący odjazd ED72 z Karpic do Czerwic, zamiast manewrów). Mozna to rozwiązać w następujący sposób:
    a) skrócić misję ED72 do Karpic.
    b) Wprowadzić dodatkowy event wyzwalany klawiszem (np. Shift+2). Taką kombinację klawiszy należałoby wprowadzić po załadowaniu jednej z misji (z ET22 lub ED72). W ten sposób program "wiedziałby" czy po przyjechaniu byka do Karpic Towarowych, należy ustawić przebieg pod odjazd ED72, czy pod manewry ET22.

Może ktoś ma jakąś inną propozycję?

guest1206

  • Gość
Nowa wersja trasy
« Odpowiedź #101 dnia: 24 Marca 2007, 18:56:09 »
Witam.
Po dokonaniu pewnych przeróbek, postanowiłem opublikować nową wersję trasy. Sceneria już nie będzie rozwijana, gdyż do wakacji nie będę miał na to czasu, a w wakacje może wezmę się za jakiś nowy projekt.

Aby rozwiązać problem z zatrzymującymi się "w polu" składami (pisałem o tym parę postów temu), postanowiłem podzielić trasę na dwa pliki: SDR18 i SDR19. Oprócz misji, które były w poprzedniej wersji, dodałem dwie:
- z ED72, który prowadzimy jako pociąg przyspieszony Wostrzewo - Czerwice
- z EP05. W tej misji jedziemy z pociągiem expresowym z Karpic do Strzęsowca zatrzymując się w Czerwicach. Na stacji docelowej odczepiamy się od składu, manewrujemy na drugi koniec stacji i podczepiamy sie do wagonów Z1. Następnie wracamy do Karpic z pociągiem IC bez postojów (misja trwa około 50 minut).
Trasa jest przystosowana do najnowszego exe youBy'ego. Jeżeli ktoś takowego nie posiada, wystarczy że w plikach SDR18.scn i SDR19.scn usunie wpissky skj_day1.t3d endsky lub sky skj_day3_chmury.t3d endsky

Aby trasa była kompatybilna z "nieoficjalnym pakietem", do paczki dodałem kilka textur, które wykorzystuje w swojej trasie i były kiedyś dostępne na forum (np. wagon rowerowy PKP IC), ale nie są we wspomnianym pakiecie.

A teraz najważniejsze, czyli link do trasy:
http://www.mytempdir.com/1267635

Sceneria wykorzystuje również słupy stalowe (których chyba nie ma w pakiecie), więc jeśli ktoś ich nie posiada, może je ściągnąć stąd
http://www.mytempdir.com/1267644

Prace nad trasą zostały wprawdzie zakończone, ale chętnie wysłucham (a raczej przeczytam) wszelkich uwag/komentarzy.

Miłej jazdy.
Pozdrawiam,
Paweł.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #102 dnia: 24 Marca 2007, 21:39:55 »
No to ja pierwszy. A więc tak : odpalam trasę o dziwo żadnych braków , wszystko działa. Potem kolejne zaskoczenie,lecę na szlaku żadnych błędów. Gratulacje !
Pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #103 dnia: 24 Marca 2007, 22:08:55 »

Taki mały screen, jedzie się fantastycznie. Oczywiście miałbym propozycje dotyczącą trakcji. Ale to tylko szczegół, dotyczący odciągów na 160km.

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #104 dnia: 25 Marca 2007, 12:17:10 »
Witam. Sądząc po screenach to trasa jest naprawde bardzo fajnie ''zmieniona'' ale niestety niemoge uruchomić misji z EP08 :Loading - texture: dynamic\pkp\en57\en57-795s.bmp
OK
Loading - text model: dynamic\pkp\en57\6b-b.t3d
Loading - texture: dynamic\pkp\en57\en57-795rb.bmp
OK
I potym wychodzi moje ulubione okno ''wyslij raport o błedach'' czy ktos wie czego mi brakuje i co musze sciagnac ?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #105 dnia: 25 Marca 2007, 12:24:51 »
Nie masz ED72, w innym wątku pisałeś że tworzysz trasę. Coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie.

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #106 dnia: 25 Marca 2007, 12:31:04 »
Mam ED72 przeciez :/

A odnosnie trasy to :
1. Mialem zamiar zrobić scenerie Bytom-Katowice ale nie było chetnych do pomocy
2. Wiec chciałem zrobić z kolegą Piotrkiem fikcyjną trase ale tez z tego nic niewyszlo
3. Wiec powrocilem do projektu Bytom-Katowice i raczej cos z tego bedzie bo znalazlem kilku ludzi ktorzy mi pomogą. Ale niewiem czemu w tym wątku pytasz o to czy robie trase ? :/

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #107 dnia: 25 Marca 2007, 12:33:35 »
Witam trasa bardzo przyjemna ale wydaje mi sie ze znalazlem blad. Otoz na wyjezdzie w misji z ED72 mam s1 mimo czekania ok 10min. Wcisnalem po kolei shift+1,2,3,4 czyli klawisze wyzwalajace eventy i nic ;( Moze ktoś sprawdzi czy blad wystepuje takze u niego. Pozdrawiam.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #108 dnia: 25 Marca 2007, 12:37:52 »
Potwierdzam - nie idzie. Ustawilem sobie przebieg recznie i dalej jakos poszlo. Tylko, że na pierwszej mijance EN57 nie wjezdza caly w peron i nie wyzwala eventów, ale jak sie S1 przejedzie to dalej jest OK
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #109 dnia: 25 Marca 2007, 12:58:44 »
Mi brakuje niektorych elementow trakcji ( w rzeczywistosci metalowe elementy laczace drut ze slupem:) ) Moglby ktos je podeslac albo wrzucioc na jakis serwer z gory dziekuje

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #110 dnia: 25 Marca 2007, 13:50:23 »
Wyjazd tam gdzie sie swieci caly czas S1 na rozkaz pisemny;)

Offline zyla991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #111 dnia: 25 Marca 2007, 14:08:26 »
mi wiskakuje bła na samym początku Unrecognized command:sky. O co w tym chodzi, bo ja chce pojeździcic na tej trasie, prosze o pomoc.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Marca 2007, 14:11:55 »
Cytat: "zyla991"
mi wiskakuje bła na samym początku Unrecognized command:sky. O co w tym chodzi, bo ja chce pojeździcic na tej trasie, prosze o pomoc.


Masz .exe, które nie obsługuje tej komendy. W pliku .scn znajdź linijkę zaczynającą się wyrazem "sky"  (będzie na samej górze) i postaw przed nią //

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #113 dnia: 25 Marca 2007, 14:28:26 »
ściągnij exe obsługujące niebo. stąd: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=5133

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #114 dnia: 25 Marca 2007, 14:35:15 »
Cytat: "maciek_1988"
na wyjezdzie w misji z ED72 mam s1 mimo czekania ok 10min. Wcisnalem po kolei shift+1,2,3,4 czyli klawisze wyzwalajace eventy i nic ;(

Przy wyjeździe ED72, powinniśmy otrzymać zezwolenie na wyjazd po 8 minutach od startu scenerii (jak jest to napisane w rozkładzie). Event ustawiający s10 dla ED72 jest wyzwalany po dojeździe EN57 z Karpic, w ten sposób nie musimy długo czekać na krzyżowanie na mijance. Jeżeli znowu nie będziesz się mógł doczekać na odjazd, to "podleć" do Karpic i sprawdź czy odjechał już EN57, bo nie wiem czy to kibel nie chce ruszyć, czy jest problem z wyzwalaniem wyjazdu dla EDeka. U mnie zawsze działało, choć czasem trzeba było czekać nieco ponad 10 minut.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #115 dnia: 25 Marca 2007, 14:55:58 »
Cytat: "Paweł-1987"
Cytat: "maciek_1988"
na wyjezdzie w misji z ED72 mam s1 mimo czekania ok 10min. Wcisnalem po kolei shift+1,2,3,4 czyli klawisze wyzwalajace eventy i nic ;(

Przy wyjeździe ED72, powinniśmy otrzymać zezwolenie na wyjazd po 8 minutach od startu scenerii (jak jest to napisane w rozkładzie). Event ustawiający s10 dla ED72 jest wyzwalany po dojeździe EN57 z Karpic, w ten sposób nie musimy długo czekać na krzyżowanie na mijance. Jeżeli znowu nie będziesz się mógł doczekać na odjazd, to "podleć" do Karpic i sprawdź czy odjechał już EN57, bo nie wiem czy to kibel nie chce ruszyć, czy jest problem z wyzwalaniem wyjazdu dla EDeka. U mnie zawsze działało, choć czasem trzeba było czekać nieco ponad 10 minut.

No to jak czekasz te 10 min to juz na starcie jestes po planie...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Marca 2007, 22:12:12 »
Witam :)
W misji z EN57-975, podczas postoju na stacji ED72 robi coś ciekawego a mianowicie : http://img57.imageshack.us/my.php?image=dziwadloaw7.jpg
Jak taki błąd naprawić, z góry Dziękuję za pomoc :)

P.S
Pozdrawiam, Daniel
^^PR Rzeszów^^

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #117 dnia: 25 Marca 2007, 22:37:54 »
Cytat: "MKdudu"
W misji z EN57-975, podczas postoju na stacji ED72 robi coś ciekawego a mianowicie : http://img57.imageshack.us/my.php?image=dziwadloaw7.jpg

Ten problem był już poruszany w dziale pomoc http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3634. To samo dzieje się z EN57, gdy prowadzimy ED72, ale zazwyczaj kibel/edek przejeżdżają przez tor wyzwalający odjazd ze stacji, więc można dokończyć misję.
Cytat: "EU07-483"
No to jak czekasz te 10 min to juz na starcie jestes po planie...

Ale czasem s10 zapala się o czasie i wyjeżdżamy planowo, czyli niechcący stworzyłem losowe generowanie opóźnień ;)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #118 dnia: 25 Marca 2007, 22:48:35 »
Na ten moment u mnie jest wszystko w porządku. Misja z kiblem i edkiem wychodzi za każdym razem. Nie rozrywa mi też składów. Jeśli są problemy to trzeba zaremować w scn wpis sky i spróbować pojechać na exe664kb. Rozrywanie składów na exe od @YouBy ustąpiło mi po wymianie karty graficznej - łatwo powiedzieć , trudno wykonać.
Mam uwagi do trakcji, często słupy są za blisko toru i nikiedy są użyte złe wysięgniki - pozamieniane długie z krótkimi. Na razie tyle. Bardzo podoba mi się przebudowa układu torowego. Pozdrawiam.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #119 dnia: 26 Marca 2007, 16:21:25 »
A więc zauważyłem jeszcze jeden mały błąd ;P gdy wyjechałem z Karpic w strone Strzęsowca nastepna stacja w scenerii to Karpice Zachodnie a na rozkładzie pisze Karpice Towarowe, jak jechałem edkiem nie wiedziałem czy sie zatrzymać ale się zatrzymałem ;P.

Pozdrawiam, Daniel :)
^^PR Rzeszów^^