Autor Wątek:  Trasa Strzęsowiec-Karpice  (Przeczytany 85187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #150 dnia: 28 Kwietnia 2008, 16:14:44 »
wiec paczka jest uboga i nie ma w niej SDR19 (a o ta trase mi tylko chodzi) a wy ciagle mi tlumaczycie ze jest tam SDR19!
no ale dobra nie ma sensu dalej dyskutowac widze ze mi nie pomozecie, sami nie wiecie chyba co w tej paczce jest jesli mowicie ze jest tam trasa ktorej nie ma.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #151 dnia: 28 Kwietnia 2008, 16:25:08 »
Kolego, popierwsze nie krzycz bo nikt nie będzie wysłuchiwał twoich żalów. Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem, pokaż mi dokładny cytat jakiejś osoby, która napisała że w paczce całościowej jest SDR19. Nikt tak nie napisał, bo ta wersja trasy nigdy w paczce się nie znalazła, można było ją ściągnąć jako kolejną, poprawioną wersje sceneri Strzęsowiec. Jeśli masz racje, nie musisz krzyczeć aby to udowodnić. Taka rada na przyszłość...

Edit: Jeśli uważasz, że paczka jest uboga to są dwa wyjścia:
a) Nie ściągaj jej
b) Zrób nową, lepszą tylko żeby mi żadnych braków taboru, tekstur i sceneri nie było!
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 16:26:45 wysłana przez mk1992 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #152 dnia: 28 Kwietnia 2008, 16:40:23 »
Cytuj
no ale dobra nie ma sensu dalej dyskutowac widze ze mi nie pomozecie, sami nie wiecie chyba co w tej paczce jest jesli mowicie ze jest tam trasa ktorej nie ma.

Ja nawet pomógłbym, ale nie chce, bo nie lubię jak byle pętak wypowiada się na temat czyjeś pracy i nie ma zielonego pojęcia ile godzin pracy kosztowało autorów dodatków czy nawet mnie samego czy defilera poskładanie tego, aby jakoś to w miarę dobrze działało.
Co do meritum ubogości: brakuje 3 czy 4 tras w stosunku do stanu dzisiejszego i torchę więcej taboru, gdyż przede wszystkim nie było tego jeszcze w momencie tworzenia paczki, więc nazwanie tego ubogością jest nadużyciem.
Oto co zawiera ta paczka:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,4191.0.html


A tak przy okazji, jaka była twoja "baza" w MaSzynie, tzn. jaki był twoj stan początkowy?
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 16:44:22 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Kwietnia 2008, 18:34:17 »
Cytuj
no ale dobra nie ma sensu dalej dyskutowac widze ze mi nie pomozecie, sami nie wiecie chyba co w tej paczce jest jesli mowicie ze jest tam trasa ktorej nie ma.

Ja nawet pomógłbym, ale nie chce, bo nie lubię jak byle pętak wypowiada się na temat czyjeś pracy i nie ma zielonego pojęcia ile godzin pracy kosztowało autorów dodatków czy nawet mnie samego czy defilera poskładanie tego, aby jakoś to w miarę dobrze działało.
Co do meritum ubogości: brakuje 3 czy 4 tras w stosunku do stanu dzisiejszego i torchę więcej taboru, gdyż przede wszystkim nie było tego jeszcze w momencie tworzenia paczki, więc nazwanie tego ubogością jest nadużyciem.
Oto co zawiera ta paczka:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,4191.0.html


A tak przy okazji, jaka była twoja "baza" w MaSzynie, tzn. jaki był twoj stan początkowy?


Maszyne mam od okolo 6 lat pamietam ze kiedys nawet pantografow nie dalo sie podniesc. Nie istnial jeszcze programik do uruchomienia maszyny aby uruchomic poszczegolna trase trzeba bylo odpalac poszczegolne pliki bat. Trase mialem jedna (ta quark_mce co sa koniewice itd.) z  taboru to mialem pare siodemek, ET41, byczka, kibla i SN61 to byl tabor ktory sie dalo prowadzic

Tutaj piszę ze chodzi mi o trase SDR19
ale mi chodzi o SDR19 a ta paczke sciagalem juz wczesniej i tam jest SDR18 a ta trase to ja mam. Z linka ktory podal Akvin ściągnąłem SDR19 ale mi nie chce chodzic

tutaj jest odpowiedz ze SDR19 jest zawarta w tej paczce. W poprzednich postach bylo napisane ze chodzi mi o SDR19 wiec zrozumialem ze w tym poscie chodzi o to ze ta trasa jest zawarta w tej paczce
Po pierwsze primo - brakuje Ci modeli.
Po drugie primo - za dużo Ci wyspało eventów.
Po trzecie primo - http://sciagnij.paczke.calosciowa.pl -> tam jest ta trasa oidp i wszystko tam działa.
Po czwarte primo - "Track does not exist " wysypuje, kiedy postawisz jakiś pojazd na nieistniejącym torze. Grzebałeś coś w scenerii? 

Nie ma problemu wrzuce na serwer nowa paczke calosciowa ale na sendspace bo nie posiadam innego jesli ktos chce moze wrzucic na inny. Nie ma w niej wszystkiego bo nie ma trasy SDR19 i tego nowego rumuna ktory niedawno wyszedl. Mimo tych brakow i tak bedzie lepsza ale jak chcecie wrzuce do niej rumuna. SDR19 niestety nie bo nie chce dzialac.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 18:38:41 wysłana przez mati319 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Kwietnia 2008, 19:15:12 »
Że tak zapytam np.:
1) w Krewetkowie masz wszystko ok?
Jeśli masz ok, to skąd masz tę trasę?
2)W Quarku SU zjeżdża Ci do szopy?
Jeśli tak, to jakie masz exe i skąd masz trasę?
3)Jak u Ciebie w Jelitkowie trakcja?
Jeśli jest ok, skąd masz tę trasę
4)Strzęsiowiec-Karpice (SDR18), nie wywala Ci błędów track>500
Jeśli nie wywala, skąd masz tę trasę?

Mógłbym tak w zasadzie bez końca np. kręcenie się odwrotne kół w niektórym taborze, brakujące pliki, itd.....


PS. Wrzucaj swoją paczkę lepsza/gorsza rzecz gustu (nie będę się rozwodził na tematy techniczne, bo poruszałem je wielokroć).
Ja jej na pewno nie ściągnę (prawdopodobnie wrzucałeś do swojej co się da i jak się da - a dla mnie nie jest do domeną lepszości) , a czy okaże się hitem, pokaże życie :)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 19:39:26 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #155 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:00:09 »
1) Tak w krewetkowie mam wszystko ok sa zapowiedzi pociagow itd na czym mialby polegac problem? bo ja nic zlego nie dostrzegam. Nie pamietam juz skad mam ta trase bo mam ja od dawna kiedys sciagnelem jakas paczke ktora miala wszystko.
2) Tak SU zjezdza do szopy a exe mam te z Dizelpack'a
3) Z trakcja w jelitkowie jest ok. Trase pobralem kilka lat temu ze strony maszyny.
4) SDR18 chodzi bez problemu sciagnalem ja kiedys z forum maszyny

Owszem wrzucalem co sie da, ale wszystko co wrzucalem dziala. Teraz chcialem do kolekcji dodac SDR19 ale niestety z ta trasa mam problemy. Jak napisalem wczesniej wywala mi wszystkie eventy, i nikt mi nie ma zamiaru chyba pomoc. Ciagle dyskutujemy tutaj na inny temat nie wazne jest kto jaka ma paczke mi chodzi o konkretna trase SDR19 ktorej w tej paczce do ktorej daliscie linka nie ma. Co moze byc przyczyna wywalania eventow? Czesto przy nowych trasach mialem problemy z brakiem taboru, dzwiekow itp ale nigdy w takich sytuacjach nie wywalalo mi eventow.

Co do krecenia kol w odwrotnym kierunku nigdy czegos takiego u siebie nie zaobserwowalem. Powiem szczerze ze nie przywiazywalem do tego szczegolnej uwagi. W jakim taborze i jakich sytuacjach to wystepuje? moge sprawdzic.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #156 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:14:44 »
Cytuj
1) Tak w krewetkowie mam wszystko ok sa zapowiedzi pociagow itd na czym mialby polegac problem? bo ja nic zlego nie dostrzegam. Nie pamietam juz skad mam ta trase bo mam ja od dawna kiedys sciagnelem jakas paczke ktora miala wszystko.
2) Tak SU zjezdza do szopy a exe mam te z Dizelpack'a
3) Z trakcja w jelitkowie jest ok. Trase pobralem kilka lat temu ze strony maszyny.
4) SDR18 chodzi bez problemu sciagnalem ja kiedys z forum maszyny

No to jedziemy:
1)Problemów były 2 z wersji z działu download:
a)zdublowany tor, który skutował niemożność wykonania niektórych misji - objaw był, iż skłąd jakby walił w niewidzialny mur
b)brutto AI z ET21 się rozrywało - tutaj też był problem torowy
Cytuj
kiedys sciagnelem jakas paczke ktora miala wszystko
No to być może z tej "ubogiej"
2)Wszytkie exe powyżej 664 k powodowały ten błąd z SU - nie mam co prawda exe z dizel pack i nie wiem, czy na nim również byłoby to, ale wydaje mi się, że tak. Ra dochodził do tego i przyczyną była 1 liczba w parametrach chk SU, więc nie ma to nic wspólnego z exe.
Masz katalog w dynamic/pkp/SP45SPEC ?

3)Trakcja w Jelitowie ma dziury
4)Przy SDR18 były błędy track>500. Autor ZCTP nie poprawiał tego

Pkt 1,2,3,4 poprawiliśmy właśnie w tej paczce. Jeśli tych błedów nie masz, to albo posiadasz te trasy z tej paczki albo ściemniasz albo nie byłeś świadom. Obojętnie, które albo wybiorę, ja podziękuję Ci za taką paczkę.

Cytuj
Co do krecenia kol w odwrotnym kierunku nigdy czegos takiego u siebie nie zaobserwowalem. Powiem szczerze ze nie przywiazywalem do tego szczegolnej uwagi. W jakim taborze i jakich sytuacjach to wystepuje? moge sprawdzic

Jest tego torchę, poszukaj na forum, wypisałem modele, gdzie to występuje

No i jeszcze jedna sprawa, brakujące pliki (z reguły tekstury) w trasach, pewno też nie zwracałeś na to uwagi.

A jeszcze jedno linia546 misja z SM42 możesz ją wykonać do końca?

PS
Proszę modów o wydzielenie tych rozważań gdzieś tam "Gadanie dwóch o paczkach" - dzięki
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 20:23:41 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #157 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:19:39 »
Kol. @mati319, mam prośbę o przykładanie się do pisania. Teksty w Twoim wykonaniu, na dłuższą mete, trudno się czyta.
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #158 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:28:58 »
Później tą paczkę którą ściągnąłem rozbudowywałem więc możliwe ze to jest ta.
Sprawdzałem przed napisaniem posta czy SU wjeżdża do szopy i jestem pewien że wjeżdża. Proponuje ściągnąć exe z dizelpack'a
tam takie problemy nie występują.

Czego mi brakuje w mojej paczce ze wywala mi eventy przy SDR19?

Cytuj
Masz katalog w dynamic/pkp/SP45SPEC ?
Tak
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2008, 20:33:12 wysłana przez mati319 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #159 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:40:44 »
Później tą paczkę którą ściągnąłem rozbudowywałem więc możliwe ze to jest ta...
Cytuj
Masz katalog w dynamic/pkp/SP45SPEC ?
Tak
To to jest ta paczka, ja założyłem w niej taki katolog, właśnie dla zmodyfikowanej SU, aby zjeżdżała do szopy.
No to nie ściemniaj na drugi raz i przeproś tą ubogą paczkę, bo to była twoja baza, a nie tam :
Cytuj
Maszyne mam od okolo 6 lat pamietam ze kiedys nawet pantografow nie dalo sie podniesc. Nie istnial jeszcze programik do uruchomienia maszyny

Waż na drugi raz słowa.

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #160 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:46:01 »
Ok przepraszam masz racje to byla moja baza. Dość mocno ją rozbudowałem
Wydać ta moja zaktualizowaną paczkę?

I nadal pozostaje najważniejszy problem jak poradzić sobie z tymi eventami w SDR19?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #161 dnia: 28 Kwietnia 2008, 20:54:12 »
Ok przepraszam masz racje to byla moja baza. Dość mocno ją rozbudowałem
Wydać ta moja zaktualizowaną paczkę?

I nadal pozostaje najważniejszy problem jak poradzić sobie z tymi eventami w SDR19?

Ja mimo wszystko czegoś tu nie rozumiem. Skoro poradziłeś sobie z błędami scenerii, taboru itp. to powinieneś sobie poradzić z eventami. Pokombinuj i zadziała...

guest1206

  • Gość
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #162 dnia: 28 Kwietnia 2008, 22:33:42 »
Abstrahuјąc od bieżącej dyskusji: każdy kto nie ma ściągniętej paczki z ostatnią wersją trasy (ze scenerią SDR19.scn), a chciałby ją mieć, może ją pobrać stąd: http://www.eu07.pl/userfiles/strzesowiec.zip

Cytuj
Przy SDR18 były błędy track>500. Autor ZCTP nie poprawiał tego
Poprawiłem ten błąd dzięki Tobie, @Mariusz1970.
@mati319, co do tych błędów z eventami, to wygląda jakbyś miał plik SDR19.scn z nowej wersji trasy a pozostałe pliki "towarzyszące" (np. s-c-k/SDR46.scm; s-c-k/trakcja.inc) były ze starszej wersji. Ściągnij paczkę z linku powyżej i powinno być OK.

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #163 dnia: 29 Kwietnia 2008, 01:27:33 »
dzięki Paweł-1987 trasa z twojego linka działa bez problemu

Burtek

  • Gość
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #164 dnia: 02 Maja 2008, 13:59:26 »
W trasie jest trochę błędów. Jadąc trasą na początku jest Vmax=160, później jest Vmax=120 następnie 
jak dobrze pamiętam Vmax=140 i później znowu Vmax=120 i przy tym ostatnim jest błąd ponieważ (bynajmniej u mnie) jadać 100 km/h pociąg wykoleja się. Nie wiem czy u wszystkich też.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #165 dnia: 02 Maja 2008, 20:00:37 »
Jeżeli chodzi o SDR18 - to jest taki moment, że się pociąg wykoleja nawet przy małej prędkości. Jest tam taki ostry łuk, na którym to się dzieje. W pozostałych dwóch wersjach jest to poprawione i tam się nie da wykoleić.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)