Autor Wątek:  Trasa Strzęsowiec-Karpice  (Przeczytany 85201 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« dnia: 18 Lipca 2005, 17:52:10 »
Witam.
Po pół roku prac (z dwoma dłuższymi przerwami) udało mi się skończyć trasę :D W jej skład wchodzą: główna linia dwutorowa zelektryfikowana Strzęsowiec-Czerwice-Karpice (około 38km); linia jednotorowa, zelektryfikowana Karpice-Wostrzewo (~12km) i linia jednotorowa niezelektryfikowana Czerwice-Krętoszyn (~10km).
Mam prośbę do kogoś, kto posiada konto na serwerze, aby udostępnił tą trasę dla wszystkich.
Ponieważ jest to moja pierwsza trasa, proszę o wybaczenie pewnych błędów czy niedociąnięć.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipca 2005, 18:07:21 »
mateu@eu07.pl - wyslij mi ;] Wrzuce na serwer.

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipca 2005, 18:43:42 »
OK - właśnie wysłałem.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipca 2005, 19:30:49 »

Offline noid

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://www.noid-site.skb.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipca 2005, 20:32:00 »
według mnie na początku za długo czeka się na wyjazd, jest to troche nudne gdy trzeba czekać 17 min pod semaforem, po drugie trawa troche Ci nie wyszła choć i tak ta trasa u mnie chodzi najwolniej z wszystkich, które mam

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipca 2005, 23:00:41 »
Pierwsze spostrzerzenia:
- trawa koniecznie do poprawy
- na cześci magistrali tory są za daleko od siebie a słupy są ustawione nie tak jak powinny, popraw to na wzór dalszej częsci magistrali (patrząc od miejsca startu ep23)

update:
- "Dzięki" mizernemu FPS nie dałem rady zejść nastawnikiem do zera i przyhamować przed ograniczeniem do 80km/h czego skutkiem było game... przepraszam... simulation over :) Po za tym te lagi zupełnie rozwalają wrażenie szybkości
- są inne drobne błędy typu perony za blisko torów, wiadukty wklejone w przyczółki
- pytanie za 100 punktów: jak siódemka z pośpiechem na stacji czołowej na drugim końcu trasy (tam gdzie stoi stonka) obleciała skład? ;P

Podsumowując: wad nie brakuje, z czego najbardziej odczuwalną jest małe FPS. Bierz się jak najszybciej za poprawki i trasa będzie super :)
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipca 2005, 01:10:56 »
to jeszcze ja się wypowiem....

Na misji EP08 jest tak:
a) za blisko ustawione SBL-ki i ostrzeżenia stałe (i czasowe).
b) tego patyki połamane przy przejeździe pod wiaduktem (podnieś wysokość wiaduktu) :)
c) na stacji końcowej -> Po co umieszczasz semafor z możliwością manewróc jak 2 metry obok niego sa karły???? (Za dużo jest tych karzełków wg mnie). Widać, że tam jest chyba "inwazja ich"???

Testuję dalej.... ;P

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipca 2005, 09:11:08 »
Mi ciągle wywala wszystkie eventy i trasę nie mogę uruchomić :(

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipca 2005, 13:24:11 »
Trasa fajna, ale wymaga jeszcze duzooo poprawek ;-)

Offline gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipca 2005, 15:50:34 »
Mi tez wywala sporo bledow i nie uruchamia sie :/

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipca 2005, 16:05:19 »
Cytat: "gruha_EU"
Mi tez wywala sporo bledow i nie uruchamia sie :/

Autor nie pomyślał o tym, że nie każdy ma takie wagony (i tak posegregowane) jak on. Po za tym są błędy typu ...3 9 enddynamic podczas gdy powinno być oczywiście ...3 0 enddynamicJa sobie z tym poradziłem, ale jak widać inni mają problemy.
pozdrawiam
Marcin Czapnik

guest1206

  • Gość
Pierwsze poprawki
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipca 2005, 16:28:18 »
Przeczytałem uwagi i:
    1. skasowałem część semaforów manewrowych karzełkowych
    2. już nie grozi nam złamanie patyka przy przejeżdzie pod wiaduktem :)
    3. Wziąłem sie za poprawianie trawy, ale to trochę potrwa

Cytuj
Mi ciągle wywala wszystkie eventy i trasę nie mogę uruchomić :(

Rozpakowałeś paczkę do folderu z oficjalną wersją symulatora (220204, w innych może nie działać poprawnie)?
W folderze scenery/s-c-k masz plik Strzesowiec-Karpice.html, gdzie napisałem jakie trasy/modele/textury/loki są potrzebne
Jeśli nie sciągałeś textury EN71-43, to skopiuj wszystkie pliki z katalogu EN57 (oprócz textur pudła np. en57-800r.bmp i pliku en57drzwi.tga), albo poprostu usuń wpis definiujący ten skład - u mnie EN71-43 to przeszkadzajka :)
Możliwe, że u Ciebie wagony są w innych folderach niż u mnie, wyszło dużo dodatków i mogłem je rozpakować nie tam gzie trzeba.
Cytuj
pytanie za 100 punktów: jak siódemka z pośpiechem na stacji czołowej na drugim końcu trasy (tam gdzie stoi stonka) obleciała skład? ;P
Po przyjechaniu odłączono siódemkę od składu. Do drugiego końca podczepiła się owa stonka stojąca na bocznicy i przeciągnęła te wagony na inny tor. Potem siódemka (a właściwie EU06) przemanewrowała na tor obok. Następnie stonka wypchnęła wagony zpowrotem na "początkowy" tor, odczepła się od wagonów i odjechała na bocznicę. Potem już tylko EU06 podjechał do wagonów i podczepił się do nich :-)
Wiem, że dziwne, ale wykonalne (pod warunkiem, że na stacji jest jakaś druga lokomotywa) :)

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Pierwsze poprawki
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipca 2005, 19:13:05 »
Cytat: "Paweł-1987"

Cytuj
pytanie za 100 punktów: jak siódemka z pośpiechem na stacji czołowej na drugim końcu trasy (tam gdzie stoi stonka) obleciała skład? ;P
Po przyjechaniu odłączono siódemkę od składu. Do drugiego końca podczepiła się owa stonka stojąca na bocznicy i przeciągnęła te wagony na inny tor. Potem siódemka (a właściwie EU06) przemanewrowała na tor obok. Następnie stonka wypchnęła wagony zpowrotem na "początkowy" tor, odczepła się od wagonów i odjechała na bocznicę. Potem już tylko EU06 podjechał do wagonów i podczepił się do nich :-)
Wiem, że dziwne, ale wykonalne (pod warunkiem, że na stacji jest jakaś druga lokomotywa) :)

Dobra, wybrnąłeś :) A teraz przyznaj się: miałeś to od początku zaplanowane czy wymyśliłeś po moim pytaniu? :)
pozdrawiam
Marcin Czapnik

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipca 2005, 22:47:19 »
Na samym początku zrobiłem tylko 3 zelektryfikowane tory. Wtedy zadałem sobie to samo pytanie co Ty. Żeby rozwiązać ten problem, dodałem bocznicę na której teraz stoi stonka.
Oprócz tego:
Cytuj
Po za tym są błędy typu

...3 9 enddynamic

takiej herezji na pewno nie popełniłem ;) Ten błąd mógł powstać przy spakowaniu/rozpakowaniu, bo u mnie jest tak, jak być powinno.

Offline Wojti

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipca 2005, 13:41:24 »
Witam.
Normalnie nie chce mi się uruchomić wyskakuje" Cannot load dynamic object 515111-04026-2 from/ic/112a Error=8@0" Nie bardzo wiem o co chodzi poprzenosiłem wszystko według instrukcji. Proszę o pomoc. Jeśli chodzi o jakąś teksturke to dardzo proszę o dokładne podanie lokalizacji.
Pozdrawiam
Ale pędziłem po szynach.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipca 2005, 14:10:02 »
Nie masz wagonów IC, poczytaj dokładnie plik html dołączony do trasy - tam wypisane są wszystkie potrzebne scenerie, tekstury i dodatki.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipca 2005, 14:17:14 »
1. Błąd masz taki, że nie masz modelu (wagonów) IC (Z1). Sprawdź, czy w katalogu: Dynamic\PKP czy masz katalog IC lub Z1, jesli masz to sprawdź jakie masz tam pliki?

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipca 2005, 14:57:41 »
Trasa b. fajna ale zeby ja uruchomic ja musialem poswiecic prawie godz. na uaktulnienia symka 220204.
Mam zainstalowane 2 wersje i przyznam sie szczerze ze  220204.. traktowalem jako dodatek mało uzywany?
Dlatego wiekszosci kol. sprawi to na pewno pewna trudnosć tym bardziej ze stosowałes tu tabor wzglednie nowy lub najnowszy  a w starszej wersji tego po prostu nie ma?
Co do błedow wypowiedzieli sie na ten temat moi światlejsi poprzednicy u mnie traska chodzi dobrze ale mam G/F 4200 i Atlona 2000+ wiec Fps jakos znosne. ( chociaz pierwszy raz nie wyhamowałem EP23 i wyleciałem z trasy?)
Po pewnych poprawkach traska na prawdę godna uwagi i jest gdzie pojezdzic!!! Zycze dalszej owocnej tworczosci!!!..
Pozdrawiam, do miłego....!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipca 2005, 17:09:09 »
Trasa działa w wersji 220204, ponieważ składy, składy są prowadzone przez AI (w nowszych wersjach są z tym problemy). Uważam, że mijanie się na szlaku z jakimś innym składem podnosi atrakcyjność trasy - dlatego zdecydowałem się na starszą wersję.
Żeby uaktualnić tabor pisany pod najnowszą wersję - najlepiej skopiować katalog dynamic (z wersji 220604 lub 160704) do folderu z wersją 220204, ale bez nadpisywania plików!

Offline Wojti

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipca 2005, 22:43:58 »
Normalnie walcze no dość długo i jak jedno jest ok to drugie jest sp... Powiedźcie co jest nie tak " Cannot load dynamic object eu 07-032 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" , Cannot load dynamic object eu 07-030 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" Cannot load dynamic object eu 06-18 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" Pliki tetstur skopiowałem do folderu Eu 07 pobrane z netu. Normalnie niewiem o co biega. Najlepiej jakbym dostał od kogoś cały folder "PKP"
Pozdrawiam
Ale pędziłem po szynach.

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipca 2005, 23:21:38 »
bry, ponarzekam trochę :P
mam pewną wątpliwość/problem/nieścisłość/nazwijtosobiejakchcesz:
1. Wskaźniki w27 są szare - IMHO muszą być źle podane ścieżki textur
2. Plik html: jest dość zakopany i nie wspomniałeś o nim na początku tematu (znalazłem go przypadkiem, a to że istnieje wyszło dopiero później); nie ma w nim wypisanych wszystkich modeli niezbędnych do odpalenia scenerii (wagony CD bmz)
3. zaczynając jazdę EP23 z Ex. na stację wtacza się EP09 z jakimś składem (ten z CD bmz), po zatrzymaniu się EPoki dostaję wyjazd i jest dobrze.
Natomiast przy prowadzeniu pośpiecha z ósemką nie mijam Ex. po drodze, a po dojechaniu do karpic stwierdzam, że EPoka stoi przed wjazdowym wyświetlającym S13 i nie ma zamiaru się ruszyć... :/
WIęcej nie będę pisał, bo już ktoś wspominał, a dublować niepotrzbnie nie chcę...
krótko mówiąc jest dobrze, ale może być o wiele lepiej... :)
____________________________
OczeQ vel Puchacz


Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Lipca 2005, 11:19:56 »
Cytat: "OczeQ"
1. Wskaźniki w27 są szare - IMHO muszą być źle podane ścieżki textur
A może chodzi o to, że trzeba mieć wskaźniki W27 skopiowane z trasy Tarniowo Konieckowo? Bo tam jest taki sam problem, ale jak się używa tych załączonych do tej trasy, to jest dobrze.

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipca 2005, 14:40:14 »
i własnie w tym jest problem, że istnieją 2 wersje wskaźnika w27...
czy autorzy tras nie moga się porozumieć w kwestii uzywania tylko jednego z nich... :/ bo mały chaos się robi, a niedługo będize tak, że aby odpalić trasę trzeba będzie ją wrzucać do osobnego folderu z czystym symkiem... :/
_______________________
OczeQ vel Puchacz

PS: sorry, lekko mnie ponisło


Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipca 2005, 15:02:09 »
Cytat: "OczeQ"
i własnie w tym jest problem, że istnieją 2 wersje wskaźnika w27...
czy autorzy tras nie moga się porozumieć w kwestii uzywania tylko jednego z nich... :/ bo mały chaos się robi, a niedługo będize tak, że aby odpalić trasę trzeba będzie ją wrzucać do osobnego folderu z czystym symkiem... :/
_______________________
OczeQ vel Puchacz

PS: sorry, lekko mnie ponisło

E nie, no bez przesady, My mamy u siebie jeszcze nowsze, niezalezne wskazniki, ktore sa w podkatalogach, wiec nie bedzie dymu ;p

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipca 2005, 16:34:51 »
Cytat: "Wojti"
Powiedźcie co jest nie tak " Cannot load dynamic object eu 07-032 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" , Cannot load dynamic object eu 07-030 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" Cannot load dynamic object eu 06-18 from pkp/eu 07/4e Error=8@0" Pliki tetstur skopiowałem do folderu Eu 07 pobrane z netu.

Wygląda na to, że nie masz modelu lokomotywy EU006/07 w wersji 4E (dziwne, bo jest on wraz z paczką 220204). Zobacz, czy w folderez dynamic/PKP/Eu07 masz pliki 4E.chk; 4E.mmd i 4E.t3d.
Cytat: "OczeQ"
Wskaźniki w27 są szare - IMHO muszą być źle podane ścieżki textur

Zapomniałem dodać do paczki textury W27 - moja wina. Ale te można sobie zrobić chociażby w paincie na podstawie textury, która była w paczce z downloadu (dla szybkości 60, 70, 80, 100, 120, 140, 160km/h i nazwać je odpowiednio: W27_6.bmp; W27_7.bmp; W27_8.bmp; W27_10.bmp; W27_12.bmp; W27_14.bmp; W27_16.bmp. Całośc powinna być w folderze textures/PKP). Jeśli ktoś nie chce/nie potrafi/nie ma czasu może na PW podać adres swojes skrzynki mailowej - wyślę te textury. Użyłem w trasie wskaźników W27 z downloadu.

guest1206

  • Gość
problem
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Sierpnia 2005, 21:57:03 »
Niestety, mam problem przy poprawianiu trawy. W 3ds dodałem kilka linii i przy operacji DelanuayMesh pojawia się komunikat "couldn`t open file for reading" i nici z terenu:(. Po skasowaniu kilku linii tworzą się trójkąty, ale teren z nich powstały jest jeszcze gorszy, niż w obecnej wersji.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Sierpnia 2005, 22:34:25 »
mam pytanie śkąd mam ściągnąć tą wersje 220204, bo cos ta trasa mi nie chodzi  na   16 07 04 unoff i na  22 07 03 ...??
...

guest1206

  • Gość
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sierpnia 2005, 20:44:14 »
Cytat: "moko_loko"
mam pytanie śkąd mam ściągnąć tą wersje 220204, bo cos ta trasa mi nie chodzi  na   16 07 04 unoff i na  22 07 03 ...??

Wersja 220204, to podstawowa wersja symulatora i jest oczywiście w downloadzie.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Sierpnia 2005, 22:06:21 »
Cytat: "Paweł-1987"
Cytat: "moko_loko"
mam pytanie śkąd mam ściągnąć tą wersje 220204, bo cos ta trasa mi nie chodzi  na   16 07 04 unoff i na  22 07 03 ...??

Wersja 220204, to podstawowa wersja symulatora i jest oczywiście w downloadzie.


Fajnie tylko mi ta trasa nie działa ale spoko  na żadniej z tych wersi  
:(
...

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Strzęsowiec-Karpice
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Sierpnia 2005, 17:25:14 »
Dostałem od Pawła paczke textur W-27 za co wielkie dzieki!
wstawilem do tekstur /pkp, program zapytał czy zmienic, kliknałem tak... pliki sie zmieniły a wskazniki nadal szare..; w scenerii nic się nie zmieniło
Co jest grane czy jest jeszcze jakas 3 paczka z tymi plikami???W-27..
te pierwsze z data 2004, te nowe które zmieniłem sądząc po dacie nowsze z2005r tylko ze u mnie obu nie widać..?
Kto wie o co tu chodzi??
Pozdrawiam....
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.