Autor Wątek:  LEW EL2 - kolej kopalniana  (Przeczytany 32527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Lutego 2023, 20:50:13 »
EL2-41 to maszyna z joystick'iem, na której jechałem właśnie na sieci KWB Konin bodaj w 2008 roku. Ale zostawmy ten temat, bo bardziej interesuje mnie "stary krokodyl" z kołem nastawnika, czyli "klasyk".
Czy sam zajmiesz się także sterowaniem wozu i samą kabiną tak, aby wóz był "gotowy"? Jakie masz plany w tym temacie? Nie chcę uprzedzać faktów, ale EL2 z wiadomych względów powinien pracować na jakiejś wewnętrznej sieci. Piszę o tym teraz, aby uświadomić wiele osób, że nie jest to wóz pod 2000-3000 ton i 3kV ze składem węgla kamiennego, a tylko na 800 ton (10 pudeł) węgla brunatnego w 10 wagonach przy napięciu w sieci 2400V.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2023, 23:02:27 wysłana przez Miłosz Dorsz »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Lutego 2023, 09:30:26 »
Czy sam zajmiesz się także sterowaniem wozu i samą kabiną tak, aby wóz był "gotowy"? Jakie masz plany w tym temacie?
Chciałbym uczynić model w pełni sterownym, z ładną kabiną. Wierzę się to uda przy pomocy kolegów i dokumentacji rozruchowej, którą udało się mi pozyskać ;-)

Nie chcę uprzedzać faktów, ale EL2 z wiadomych względów powinien pracować na jakiejś wewnętrznej sieci.
Jest to fakt oczywisty heh. Szczerze mówiąc, na start nie widzę problemu, by przymknąć oko na realizm i potestować krokodylka na sceneriach do tego nieprzystosowanych. Jednak docelowo, o ile starczy mi chęci i zapału (co obecnie jest dość prawdopodobne) chciałbym stworzyć choćby zarys (dość dobrze znanej mi) linii KWB Konin do MaSzyny i nawet najprostszą scenerię.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Lutego 2023, 11:27:24 »
Pamiętaj też, że kolorystyka EL2 była różna. W Koninie i Turku były ciemnozielone, a nawet jasnozielone (pomijam jedną czerwoną w KWB Adamów) natomiast w KCW Kujawy to nawet jasno i ciemno brązowe z trzecim reflektorem, ale bez bocznych pantografów.
Tutaj kilka moich fotek: http://www.dawidfratczak.pl/galeria/przemysl/el2.html Rozumiem jednak, że trzymasz się modelu z Konina?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Lutego 2023, 11:31:30 »
Jeszcze do tego boczna siec i sterowanie z zaladowni. W czasie zaladunku mozna bylo zjesc sniadanie a krokodylkiem kto inny sterowal.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Lutego 2023, 11:36:23 »
Dokładnie tak, ale ta boczna sieć to tylko na długość składu.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Lutego 2023, 13:33:44 »
Rozumiem jednak, że trzymasz się modelu z Konina?
Raczej tak, bo jednak te wersje są mi najbliższe, ale jeżeli znajdę czas, chęci i odpowiednią ilość materiałów do referencji, nie widzę przeszkód by również stworzyć wersję z innych niż konińskich czy tureckich zakładów.

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #96 dnia: 12 Marca 2023, 17:44:25 »
Witam wszystkich zainteresowanych ;D Projekt nie leży, ale z różnych powodów muszę zrobić chwilową przerwę od prac. Postaram się wrócić do dłubania nad krokodylkiem w drugiej połowie miesiąca.

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Marca 2023, 22:51:57 »
Czy jakieś materiały są potrzebne do dalszych prac? Jeśli tak to co konkretnie?

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Kwietnia 2023, 17:08:11 »
Mały update. Pracę trwają, choć zwolniły tempa. Niestety wolny czas to zasób, o którego pokłady ciężko :( Obecnie nadal dłubię nad wózkiem, t.j. ogarniam jego topologię i robię wstępną UV-mapę do tekstur, czyli w zasadzie nie ma nic wartego pokazania na ten moment.

Czy jakieś materiały są potrzebne do dalszych prac? Jeśli tak to co konkretnie?
Wydaję mi się że nie, większość rzeczy, które są potrzebne do kontynuowania prac posiadam. Jedynie jeżeli ktoś miałby dokładniejsze plany, czy rzuty ramy pudła lub też generalnie jakiekolwiek dokładniejsze rysunki techniczne krokodylka, to śmiało zapraszam do wysyłania.

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Maja 2023, 18:18:15 »
Dzień dobry, może ktoś czekał, może nie, ale oto powstała dziś paszcza krokodylka, czy tam inne pudło ;D




Trochę pozostaje jeszcze tu do zrobienia, ale jestem całkiem zadowolony z tego, jak posunęły się prace na tę chwilę. Tak, wiem, że poszczególne jednostki różnią się wyglądem pudła, jednak dojście do jednej klarownej wersji jest niemożliwe, ponieważ każde El2 to w zasadzie coś innego, biorąc pod uwagę detale i wykonanie poszczególnych elementów. Więc utworzyłem lekki miszmasz tego, co widziałem na przeróżnych planach oraz zdjęciach i będę trzymał się takiej filozofii w dalszych etapach prac ;]
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2023, 18:23:11 wysłana przez przecicinek »

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Maja 2023, 12:30:41 »
Pół-ważne
Potrzebuję pomocy w identyfikacji odbieraków prądu na krokodylku. Szczególnie zależy mi na głównych pantografach. Czy jest tu osoba, która miałaby rzuty technicznie takowych? Chciałbym wymodelować je dokładniej niż ostatnim razem, jednak do tego potrzebne są rysunki :/

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Maja 2023, 15:00:46 »
Główny pantograf to AKP-4E. W załączniku to co znalazłem u siebie (musiałbyś dobrze odczytać wskazane tam wymiary po edycji pliku, a inne policzyć, bo to wszystko jest w skali; może ciut lepszy pdf wyślę Ci na maila?). Patrzyłeś może na to: https://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=31006.0;attach=142615;image ?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #102 dnia: 04 Maja 2023, 18:48:26 »
Jeśli to faktycznie jest ten model pantografu to ładny model zrobił @stapox i udostępnił to do szamyny.  @Piotr93 poprawil błędy i dostosował do nowszej paczki całościowej mowa o kolporem.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #103 dnia: 04 Maja 2023, 20:47:05 »
AKP-4E z pałąkowym ślizgaczem ma też oznaczenie 5ZL.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Maja 2023, 21:11:42 »
Z tego co wiem, to 5ZL nie ma małego pantografu. Ale i tak łatwo przerobić go z AKP-4E.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Maja 2023, 21:15:04 »
@matek123: dokładnie tak jest jak piszesz.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #106 dnia: 06 Maja 2023, 16:01:56 »
AKP-4E ma mały pantograf i jest do prędkości 130 km/h, a 5ZL ma amortyzator i jest do 160 km/h. To nie są takie same pantografy.

Offline shonek93

  • Fotograf
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 667
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #107 dnia: 14 Sierpnia 2023, 11:17:55 »
Cześć przesyłam foty z KWB Konin
- zdjęcia kabiny EL2 ( niektóre foty nieostre mogą być )
- wózek EL2
- Pantograf
- inne potrzebne detale do budowy modelu

Talboty:
zdjęcia na tex 3 szt.
Materiały do budowy talbotów

Jeśli coś pomogą materiały to proszę . Powodzenia przy dalszych pracach ;)
https://eu07.pl/userfiles/8682/KWB.rar
zdjęcia w formacie NEF
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2023, 11:18:59 wysłana przez shonek93 »