Autor Wątek:  LEW EL2 - kolej kopalniana  (Przeczytany 32648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Września 2021, 08:38:44 »
Już ponad rok minął od ostatniej wiadomości autora. Wiadomo co się z nim dzieje ? Oraz z modelem czy coś idzie dalej?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Września 2021, 09:09:03 »
Autor zajrzał na forum jakoś 2 miesiące temu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Draccus

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Grudnia 2021, 21:08:16 »
Witam
Jako że natknąłem się na ten watek szukając informacji na temat tych lokomotyw dorzucę coś od siebie. Projektuję taką lokomotywę pod model kartonowy w skali 1:25.
Będę tutaj zaglądał bo nie ukrywam że sporo się tu dzieje. Projekt mój jest w fazie początkowej ale podzielę się materiałami które mam.
Galeria z projektowania modelu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.722307311301390&type=3
Materiały w postaci blueprintów i różnych wydawnictw.


Offline Draccus

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Grudnia 2021, 21:12:36 »
i jeszcze kilka

Online DzordZ

  • Betatester
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 392
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Grudnia 2021, 21:55:06 »
Rysunek 1_AXLES pokazuje punkty a i b odpowiadające lok. serii 21E1 i 26E2M, natomiast nie ma on schematu dla EL1/2 (litera в).

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Lutego 2023, 19:38:14 »
Cóż, trochę to minęło czasu... ale lepiej późno niż wcale ;D

Z racji, że koleje KWB Konin są zagrożone wyginięciem w nie tak odległym czasie (mówi się o dwóch latach), fajnie byłoby zachować to, bądź co bądź, unikatowe dziedzictwo konińskich kolei w choćby cyfrowej formie. Przechodząc do sedna, postanowiłem wrócić do tej inicjatywy w czysto hobbystyczny sposób, traktując ją jako poboczny projekt z podstawowym i jak na razie jedynym celem — stworzenia modelu LEW EL2 do MaSzyny.

Prace nad modelem, a przynajmniej jego zewnętrzną częścią, z czego pamiętam, skończyły się na ramie wózka, z której nie jestem przesadnie zadowolony. Tak więc, mając zgromadzone trochę więcej materiałów niż na starcie tego projektu, spróbuję skonstruować model od nowa, mając na uwadze rozwiązania konstrukcyjne, o których nie miałem pojęcia, korzystając tylko z jednego marnego blueprint'u.

Postaram się informować o postępach co jakiś czas tutaj i spróbuję nie zniknąć na kolejne dwa lata ;D

Mimo że baza planów materiałów, zdjęć, referencji i informacji powiększyła się znacząco (choćby przez ubiegłoroczne zwiedzanie zakładów kolei KWB), to jednak cały czas, gdyby ktoś wchodził w posiadanie planów/rysunków technicznych (wcześniej tu niewysyłanych), bądź zdjęć w dobrej jakości, które nadałyby się jako referencja przy modelowaniu bardziej zawiłych elementów konstrukcji, to zapraszam do podzielenia się nimi w odpowiedzi lub wiadomości prywatnej. Przy okazji, dziękuję bardzo serdecznie za wszystkie dotychczas wysłane materiały!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Lutego 2023, 19:43:01 »
Może warto na początek podsumować co już masz i czego potrzebujesz. Taka lista dużo daje.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Lutego 2023, 20:44:38 »
Może warto na początek podsumować co już masz i czego potrzebujesz. Taka lista dużo daje.

Fakt, choć pominę nieco samą listę rzeczy które posiadam, a przejdę do tego co potrzebuje na chwilę obecną; Są to przede wszystkim:
  • close-up'y wózków, które przydadzą się przy ich modelowaniu i nadawaniu detali (mowa tu o zarówno bokach, jak i przodzie wraz ze zderzakami)
  • Zdjęcia samych zestawów kołowych
  • Zdjęcia silników trakcyjnych (nie chcę się bawić w nie wiadomo jak drobne szczegóły, ale sam zarys bryły fajnie byłoby umieścić)
  • Generalnie, wszystkie zdjęcia elementów podwozia są mile widziane ;D
A uciekając nieco od tematu...
Potrzebuję informacji od maszynowego modelarza, czy innego magika ;-), którą strategię obrać przy tworzeniu map UV i tekstur; Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Co będzie bardziej odpowiednie dla ekosystemu MaSzyny, jeden duży zbiorczy atlas, czy podział na poszczególne 'materiały' (na przykład osobno wózki, pudło, detale etc.)?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Lutego 2023, 21:40:02 »
Ogólnie jest max 4 tekstury wymienne, jednak myślę, że na pojazd bez wyświetlaczy relacyjnych śmiało na 2 teksturach max się wyrobisz. Możesz podejrzeć jak tu Dizel zrobił. https://eu07.pl/forum/index.php/topic,34536.0.html Ostatnio nikt nie robił mapowania manewrówki które można podejrzeć.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 493
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1446
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Lutego 2023, 21:41:32 »
Potrzebuję informacji od maszynowego modelarza, czy innego magika ;-), którą strategię obrać przy tworzeniu map UV i tekstur; Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Co będzie bardziej odpowiednie dla ekosystemu MaSzyny, jeden duży zbiorczy atlas, czy podział na poszczególne 'materiały' (na przykład osobno wózki, pudło, detale etc.)?
Zasada jest taka, że im mniej tekstur tym lepiej, ale nie ma też co się ograniczać. Nowy Gagar ma trzy tekstury na model zewnętrzny (pudło, dach, wózki) i czwartą teksturę na wnętrze lowpoly. Przyszłościowo mile widziane byłyby mapki pod PBRa :)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Lutego 2023, 22:20:16 »
Ogólnie jest max 4 tekstury wymienne, jednak myślę, że na pojazd bez wyświetlaczy relacyjnych śmiało na 2 teksturach max się wyrobisz.
Zasada jest taka, że im mniej tekstur tym lepiej, ale nie ma też co się ograniczać. Nowy Gagar ma trzy tekstury na model zewnętrzny (pudło, dach, wózki) i czwartą teksturę na wnętrze lowpoly. Przyszłościowo mile widziane byłyby mapki pod PBRa :)

Się rozumie! :D Pewnie będę celował w 2/3 tekstury, bo wnętrze lowpoly jest jak najbardziej w planach. Inaczej niż w PBR workflow nie umiem hah ;-) Diffuse + normal + roughness + metalic - takie mapy stworzyć?

Możesz podejrzeć jak tu Dizel zrobił. https://eu07.pl/forum/index.php/topic,34536.0.html

O zgrozo link nie działa. Jesteśmy zgubieni D:

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 493
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1446
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Lutego 2023, 22:24:07 »
Link nie działa bo nie masz 30 postów żeby mieć dostęp do Testu dodatków :P
Diffuse + normal + roughness + metalic - takie mapy stworzyć?
Tak, a nawet jak PBR by był nie zdatny do implementacji to chociaż będzie Normalka :)
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Lutego 2023, 22:39:11 »
A sorka, zapomniałem. Możesz sobie tu podejrzeć. https://eu07.pl/svn/pctga/dynamic/cd/t478_12_v1/ Login i hasło jak do forum.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Lutego 2023, 14:53:28 »
@przecicinek, mam kilka rzeczy, które mogę Cię zainteresować (fotki w oryginale mogę wysłać Ci na maila).
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Lutego 2023, 19:22:14 »
@przecicinek, mam kilka rzeczy, które mogę Cię zainteresować (fotki w oryginale mogę wysłać Ci na maila).

Ciekawe i interesujące mnie rzeczy - dziękuję za znalezisko! Przyda się przy pracy. Wiadomość z mailem na pv poszła.

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Lutego 2023, 18:26:20 »
Potrzebuję wsparcia specjalistów tu zgromadzonych w zidentyfikowaniu sposobu działania zakreskowanego elementu podwozia krokodylka. Zdaje się, że jest to część układu hamulcowego, bo z czego rozumiem po lewo mamy widoczny cylinder hamulcowy, ale zastanawia mnie konstrukcja całości. Nie umiem ułożyć sobie do końca tego w wyobraźni. Nie jestem aż tak biegły w tych tematach, więc zdaję się na was. Jak to działa?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Lutego 2023, 20:05:43 »
Po lewej stronie widać cylinder hamulcowy, natomiast na wcześniejszym zdjęciu https://eu07.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=31006.0;attach=154451;image widzę w dziurze, za sprężyną, klocki hamulcowe. Zakreskowane elementy pewnie pracują jako układ dźwigni połączonych z tłokiem cylindra hamulcowego.
Po prawej stronie widać sprzęgi między wózkami, to one przenoszą główne siły pociągowe lokomotywy, a nie pudło, jak jest zazwyczaj.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Lutego 2023, 20:27:40 »
Wyobrażam sobie to tak: cięgno u góry z "uchem igielnym" porusza do przodu i tyłu poprzeczną "belkę", która jest zabezpieczona długimi płaskownikami z lewej i prawej swojej strony. Ruch "belki" powoduje ruch obrotowy "kolana" z boku wózka (L i P strona), które połączone jest z cylindrem. W uchu igielnym jest długi otwór zapewne służący do regulacji układu. I jeszcze jedno: między tym uchem, a płaskownikiem jest jeszcze klamra także z płaskownika - to pewnie jest zabezpieczenie na czas demontażu części układu.

Poza konkursem: ten układ hamulcowy i te cięgna skojarzyły mi się z tzw. "kopertą" na wózkach tocznych w... EN57.

Warto luknąć tutaj https://www.transportszynowy.pl/Kolej/kolhamulceklockowe, aby co nieco zrozumieć jak działają cięgna na różnych przykładach.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2023, 20:31:48 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Lutego 2023, 18:19:40 »
Te zakreskowane elementy to napęd hamulca ręcznego. To cięgło, które ginie gdzieś tam nad silnikiem trakcyjnym, normalnie jest podpięte do napędu w pudle lokomotywy. To ucho igielne umożliwia pracę cylindrów hamulcowych bez kolizji z mechanizmem ręcznego.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2023, 18:25:47 wysłana przez MichałŁ »

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Lutego 2023, 13:08:37 »
Dzień dobry wszystkim tu zgromadzonym, chciałbym pokazać aktualny etap prac nad wózkiem krokodylka. Postawiłem trochę bardziej na detale niż ostatnim razem i powstało coś takiego:


Są jeszcze rzeczy do zrobienia i poprawy, ale jak na tą chwilę jestem zadowolony. Został poczyniony duży przeskok względem poprzedniego modelu pod względem jakości, a dzięki planom znalezionym przez @Draccus - również i dokładności pod kątem rzeczywistości. Oczywiście jest to tylko 'clay-render'; Na tekstury przyjdzie jeszcze czas, gdy cały model będzie gotowy. Do zrobienia pozostaje:
  • Mapa UV - na później
  • Wózek B w którym różni się kilka elementów
  • Druga strona wózków, gdzie widoczne są trzy resory piórowe (na razie są po dwa na stronę)
  • Nowy sprzęg, ten obecny jest zapożyczony z innego mojego projektu i choćby swoją liczbą trójkątów nie wpasowuje się zbytnio w ramy MaSzyny
  • Optymalizacja, optymalizacja i optymalizacja
Teraz coś, za co maszynowi modelarze i inni magicy growych brył pogonią mnie z rączką kranu hamulcowego ;D Mianowicie 38,128K trójkątów (licząc bez tego nieszczęsnego high-poly sprzęgu). Oczywiście wózek zostanie szczodrze zoptymalizowany. Po prostu na ten czas potrzebuję w miarę dokładnej referencji do dalszego dłubania i nie ukrywając, kilka elementów zostało zrobione na bakier z optymizacją topologii, upsik :]


W skrócie, prace idą do przodu.

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 493
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1446
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Lutego 2023, 13:36:38 »
Za tyle tri to nikt Cię nie będzie gonił. Pudło w nowym Rumunie ma więcej :) Patrząc po screenach to wypadało by dołożyć segmentów na koła bo tak trochę tandetnie wyglądają.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Online Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Lutego 2023, 15:55:25 »
Hej ja bym aż tak nie przesadzał z tą optymalizacją, bo zbyt przesadna zdecydowanie zepsuje tzw odbiór dla oka. Bardzo mnie cieszy, że ktoś poszedł też w detale i tak trzymaj. Sam jak jeszcze dłubałem to też na to uwagę przykładałem. Niby detal, ale jednak robotę robi, Ogólnie ładnie się to prezentuje i oby tak dalej.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2023, 15:57:25 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Lutego 2023, 16:21:44 »
Sprzegi i węże mamy stanardowe. Zobaczę później który pojazd ma wsadzone nowe.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Lutego 2023, 18:28:45 »
Odpowiedzi i troszkę pytań dla znawców :]

Bardzo mnie cieszy, że ktoś poszedł też w detale i tak trzymaj. Sam jak jeszcze dłubałem to też na to uwagę przykładałem. Niby detal, ale jednak robotę robi, Ogólnie ładnie się to prezentuje i oby tak dalej.
Dzięki serdeczne z miłe słowa!
Patrząc po screenach to wypadało by dołożyć segmentów na koła bo tak trochę tandetnie wyglądają.
Wiem wiem, dołożę.
Sprzegi i węże mamy stanardowe. Zobaczę później który pojazd ma wsadzone nowe.
Hmm, okej.

Za tyle tri to nikt Cię nie będzie gonił.
Hej ja bym aż tak nie przesadzał z tą optymalizacją, bo zbyt przesadna zdecydowanie zepsuje tzw odbiór dla oka.
Okej, się rozumie! ;D Czyli rozumiem że budżet około 40K + 40K + 60K (wózek, wózek, pudło i reszta) trójkątów na model zewnętrzny będzie optymalny? Silnik MaSzyny ma jakieś ograniczenia lub sztywne reguły pod tym względem, czy raczej jest to na oko, by nie przesadzić?

W ogóle, ciekawi mnie PBR w MaSzynie, jest to zaimplementowane w ogóle? Choćby normalki normalnie (hehe) działają?

I jeszcze jedna intrygująca mnie kwestia... prawa autorskie i licencja. Zakładając że model rzeczywiście trafi na poczet MaSzyny, to czy nadal ja zachowuję prawa autorskie do swojej pracy i czy mogę używać tego modelu poza nią?

Offline Miłosz Dorsz

  • Administrator
  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3490
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Lutego 2023, 18:33:53 »
Czyli rozumiem że budżet około 40K + 40K + 60K (wózek, wózek, pudło i reszta) trójkątów na model zewnętrzny będzie optymalny? Silnik MaSzyny ma jakieś ograniczenia lub sztywne reguły pod tym względem, czy raczej jest to na oko, by nie przesadzić?
Na oko, tyle ile wyjdzie, w zależności od złożoności danego modelu. Takie mid poly jak pod wszystkie gry.

Choćby normalki normalnie (hehe) działają?
Działają.

I jeszcze jedna intrygująca mnie kwestia... prawa autorskie i licencja. Zakładając że model rzeczywiście trafi na poczet MaSzyny, to czy nadal ja zachowuję prawa autorskie do swojej pracy i czy mogę używać tego modelu poza nią?
Zachowujesz prawa i możesz używać.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 493
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1446
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Lutego 2023, 18:35:54 »
Cytuj
Okej, się rozumie! ;D Czyli rozumiem że budżet około 40K + 40K + 60K (wózek, wózek, pudło i reszta) trójkątów na model zewnętrzny będzie optymalny? Silnik MaSzyny ma jakieś ograniczenia lub sztywne reguły pod tym względem, czy raczej jest to na oko, by nie przesadzić?
Nie ma żadnego limitu. Robi się na zdrowy rozsądek. Ważniejszy niż ilość tri jest dobrze zestopniowany LOD.
Cytuj
W ogóle, ciekawi mnie PBR w MaSzynie, jest to zaimplementowane w ogóle? Choćby normalki normalnie (hehe) działają?
Szejdery są przygotowane, na ten moment działa wszystko poza oświetleniem przez światła pojazdów. Normalki zostały już jakiś czas temu naprawione.
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Lutego 2023, 19:11:38 »
I jeszcze jedna intrygująca mnie kwestia... prawa autorskie i licencja. Zakładając że model rzeczywiście trafi na poczet MaSzyny, to czy nadal ja zachowuję prawa autorskie do swojej pracy i czy mogę używać tego modelu poza nią?
Jeśli chodzi o moje zdjęcia, które pomogły w tworzeniu modelu EL2 to się cieszę, że się przydały. Druga rzecz: czy chcesz zrobić model oryginalny ze starym nastawnikiem jazdy? To by mnie prywatnie bardzo ucieszyło. Mało kto z Kolegów zdaje sobie chyba sprawę, że EL2 nawiązuje bardzo do starych niemieckich elektryków z czasów DRG na Dolnym Śląsku...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Lutego 2023, 19:57:08 »
Jeśli chodzi o moje zdjęcia, które pomogły w tworzeniu modelu EL2 to się cieszę, że się przydały.
Raz jeszcze dziękuję za nie ^^

Druga rzecz: czy chcesz zrobić model oryginalny ze starym nastawnikiem jazdy?
Czy załączony nastawnik jest tym, o który Tobie chodzi? Bo jeżeli tak, to mam dobre wieści.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Lutego 2023, 20:29:07 »
Oczywiście, że tak! To jest klimacik. Stary klamot w XXI wieku! Zdjęcia kabiny podsyłałem Ci już kiedyś, choć to było z EL2-41 z joystick'iem (Odpowiedź #32). Jestem jednak zdecydowanie "za", abyś zrobił stary nastawnik.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline przecicinek

  • Wiadomości: 28
  • Grafik 3d z *lekką* słabością do pociągów ;D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: LEW EL2 - kolej kopalniana
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Lutego 2023, 20:41:54 »
Hah, miło! Właśnie ta kabina będzie dłubana, bo zwiedzając ostatniego lata elektrowozownię KWB Konin nałapałem dość dużo ujęć wnętrza tego krokodylka (#20). A też nie ukrywam, że ta wersja mi się najbardziej podoba, bo chociaż, okej ~ fajnie wyglądają turbo-krokodylki po modernizacji (chociaż nie wiem czy te z nowoczesną kabiną jeżdżą po konińskich torach), to jednak na start fajnie byłoby zrobić 'klasyka'. Jeżeli chodzi o te wersje z joystick'iem, czy tam dźwignią, to po prostu mi się nie podobają.
O wiele bardziej klimatycznie będzie zrobić nastawnik z prawdziwego zdarzenia i to też zamierzam uczynić ;D