Autor Wątek:  EP09 (104E)  (Przeczytany 43644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
EP09 (104E)
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipca 2005, 17:36:05 »
Jak będzie gotowa to będą o tym informacje. I zapewne trafi do downloadu. A narazie nie zadawac takich pytań. NIE dziewiątka nie jest gotowa i jakiś czas nie będzie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Ptasznikos

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipca 2005, 19:49:13 »
Po co sie odrazu tak bulwersowac? Nie mozna juz o nic zapytac? Poprostu myslalem ze moze juz byc gotowa, a to ze nie ma jej w downloadzie wcale nie swiadczy o tym ze nie jest gotowa.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
EP09 (104E)
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipca 2005, 19:51:46 »
Nikt sie tu nie bulwersuje. Możesz nawet pytac o szczególy tego. Pisałem na zapas by więcej nie pytano o to "kiedy".
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Hubert1

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Sierpnia 2005, 08:34:04 »
@Speed - Czy trwają jeszcze prace nad tą kabiną? Jeżeli nie to mygłbyś tak jak yoBuy przy SM42 wersje beta kabinki?
Nowa EN57 -

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Sierpnia 2005, 16:13:16 »
Cytat: "Hubert1"
@Speed - Czy trwają jeszcze prace nad tą kabiną? Jeżeli nie to mygłbyś tak jak yoBuy przy SM42 wersje beta kabinki?


Ale po co? Niech w spokoju ją skończy, dopieści itp. Po prostu niech będzie wypuszczona KOŃCOWA wersja. Bo jeśli wypuszczać się bedzie "bety" to po niedługim czasie sam zagubisz się, która jest już oficjalną wersją kabiny. A nie piszę już nic, że pojawiać się będą posty w stylu: kiedy kabina cała będzie? Czemu to i tamto nie działa????

Więc niech sobie @Speed pracuje w spokoju, jak i inni Twórcy różnego rodzaju rzeczy.

lipa1991

  • Gość
EP09 (104E)
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Listopada 2005, 11:01:30 »
Może mi ktoś dać link do tej dziewiątki bo nie moge sie doczekać kiedy sobie nią pośmigam na strzegowie lub w mocznikach.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Listopada 2005, 14:06:08 »
Cytat: "lipa1991"
Może mi ktoś dać link do tej dziewiątki bo nie moge sie doczekać kiedy sobie nią pośmigam na strzegowie lub w mocznikach.

Czy Czasem nie przesadzacie już z tym???? Skoro jej nie ma, to jej nie ma! Proste chyba to jest, czyż nie? Tak samo z EP02, EU07 Barta....
Skoro autor jej nie podał do publicznej wiadomości to chyba PROSTE JAK BUDOWA CEPA jest to, że nie ma ukończonej kabiny!!!! A to, że ktoś coś  "wyciągnął" z jakiegoś ftp-ka i po cichaczu udostępnia to już inna sprawa...

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 (104E)
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Grudnia 2005, 15:52:36 »
przestań robić ludzi w balona, bo sam wiesz, że te moele są skończone, tylko czekają na .... nebule
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Grudnia 2005, 17:10:39 »
Cytat: "piotrek-"
przestań robić ludzi w balona, bo sam wiesz, że te moele są skończone, tylko czekają na .... nebule
Jeśli to było do mnie to:

1. Tiaaa???? Ciekawe!!! TO czemu mam kabinę z modelem, który spisuje się świetnie w starym symku?
2. CO z tego, że autor jej nie wypuścił dla ogółu? Zastanowiłeś, się czemu nie wyszła? Może "trzyma dla siebie"? Może po ostatnich "perypetiach" z modelami NIKT NIE CHCE WYPUSZCZAĆ, bo po prostu boi się, że zostaną użyte "niewłaściwie"???
3. Może model i kabina wymaga dopracowania??? Bo rzeczywiście kabina jest "za szeroka do modelu". I musi być poprawiona?
4. Poprawki są na tyle duże, że wymagają dopracowania (czyli więcej czasu autor musi spędzić nad poprawkami)???

Tego jakoś NIKT nie zauważa!!!! Ma głęboko w dupie to, że ciężko pracuje autor nad tą kabiną, aby wypuścić ją "całościowo" beż żadnych błędów????

Offline Hubert1

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Grudnia 2005, 17:18:29 »
Chyba nieco przesadzasz...
Koledzy czują się chyba niedowartościowani bo TY masz ep09 i możesz sobie nią śmigać ,a oni nie. Mają się prawo popominać o tego loka. Speed się długo nie odzywa , a ty chyba jego adwokatem nie jesteś i wątpie żebyświedział jak jest naprawde.
Pozdrawiam          
                              Hubert
Nowa EN57 -

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Grudnia 2005, 17:28:06 »
Cytat: "Hubert1"
Chyba nieco przesadzasz...
Koledzy czują się chyba niedowartościowani bo TY masz ep09 i możesz sobie nią śmigać ,a oni nie. Mają się prawo popominać o tego loka. Speed się długo nie odzywa , a ty chyba jego adwokatem nie jesteś i wątpie żebyświedział jak jest naprawde.

I Tu sie zdziwisz!!!

Sam osobiście rozmaiwałem ze Speedem na Skype!
Bo miałem kilka zastrzeżeń co do tego modelu! A to, że Speed się nie odzywa to jak pisałem wcześniej! DPPRACOWUJE MODEL, aby tacy userzy jak TY nie powalali się, że to, czy tamto nie działa!!!

Jeszcze jedna sprawa... Wiesz, że nie każdy siedzi nad 3DMaxem 24h/dobę? Wiesz, że Speed ma także: rodzinę, swoich przyjaciół, swoje PILNIEJSZE sprawy niż model EP09? Speed się uczy i może pilnijeszą sprawą nad modelem EP09 jest zaliczenei sesji??? Ciężko zrozumieć, że nie ma czasu na siedzienie z tym modelem? Wiesz, ile czasu zajmują poprawki? Wiesz, ile czasu trzeba siedziec nad modelem w 3DMaxie?
Skoro taki "mastah" jesteś, to czemu nie odpalisz 3DMaxa, i nie zaczniesz robić modelu? Plany i schematy można dostać! Więc czemu NIKT się za to nie weźmie? Może napiszesz, że nie znasz 3DMaxa?

No to odpowiem: www.descreet.com i na www.google.pl są tutoriale! Do tego książka i do dzieła! Sam zrób jakikolwiek model i sam zobaczysz iel to czasu zajmuje!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
EP09 (104E)
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Grudnia 2005, 17:49:01 »
Cytat: "Hubert1"
Chyba nieco przesadzasz...
Koledzy czują się chyba niedowartościowani bo TY masz ep09 i możesz sobie nią śmigać ,a oni nie. Mają się prawo popominać o tego loka. Speed się długo nie odzywa , a ty chyba jego adwokatem nie jesteś i wątpie żebyświedział jak jest naprawde.
Pozdrawiam          
                              Hubert

No to się zacznij upominać o wszystko, co zostało do tej pory zrobione do symka, np. paczkę całościową, nebulę, tabor spółki Bart&CTL itd.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Grudnia 2005, 21:01:51 »
Cytat: "Mutopompka"
1. Tiaaa???? Ciekawe!!! TO czemu mam kabinę z modelem, który spisuje się świetnie w starym symku?
Tylko wybrańcy mają. Modele Bart'a też może działają świetnie w starej wersji symulatora, a będą dopiero w Nebuli ("bo muszą być nowości w Nebuli").
Cytat: "Mutopompka"
2. CO z tego, że autor jej nie wypuścił dla ogółu? Zastanowiłeś, się czemu nie wyszła? Może "trzyma dla siebie"? Może po ostatnich "perypetiach" z modelami NIKT NIE CHCE WYPUSZCZAĆ, bo po prostu boi się, że zostaną użyte "niewłaściwie"???
Jakie to były ostatnie perypetie i w jaki sposób mają zostać niewłaściwie wykorzystane?
Cytat: "youBy"
Cytat: "Hubert1"
Chyba nieco przesadzasz...
Koledzy czują się chyba niedowartościowani bo TY masz ep09 i możesz sobie nią śmigać ,a oni nie. Mają się prawo popominać o tego loka. Speed się długo nie odzywa , a ty chyba jego adwokatem nie jesteś i wątpie żebyświedział jak jest naprawde.
No to się zacznij upominać o wszystko, co zostało do tej pory zrobione do symka, np. paczkę całościową, nebulę, tabor spółki Bart&CTL itd.
To nic nie da, oni nie zmienią zdania, sądząc po sposobie ich wypowiedzi na forum.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
EP09 (104E)
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Grudnia 2005, 22:26:41 »
Ehhh marudzicie - zrobili to zrobili, ich sprawa. Oczywiście miło byłoby gdyby sie pochwalili, ale skoro sami autorzy uwazaja, że obecna wersja nie nadaje sie pod nowe loki to widocznie tak jest. A jak chcecie mieć EP09 z kabina to odpalcie 3ds-a i do roboty ;)

Ps. Zeby nie było, że tylko pisze :) zacząłem ostatnio studiować dokumentacje i planuje spróbować jakąs traske ulepić - co z tego wyjdzie nie wiem, ale przynajmniej spróbuje:)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Grudnia 2005, 00:21:58 »
Cytat: "Mariusz W."
Tylko wybrańcy mają. Modele Bart'a też może działają świetnie w starej wersji symulatora, a będą dopiero w Nebuli ("bo muszą być nowości w Nebuli")


To był błąd bo wybrańcy też nie powinni mieć. Zawiedli. Dobrze że wkoncu zrozumiałeś - nowe modele mają być w Nebuli - żeby potem nie było marudzenia: "tyle lat czekanie i TA sama grafika, TA sama fizyka..." żebyście nie myśleli że mamy ochote tylko siedzieć i upiększać...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Marcin_EU

  • Gość
EP09 (104E)
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Grudnia 2005, 09:17:12 »
No to sprawa wyjasniona, modele beda w nebuli -> nebuli nie bedzie -> modeli nie bedzie :)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Grudnia 2005, 10:07:27 »
Cytat: "youBy"

No to się zacznij upominać o wszystko, co zostało do tej pory zrobione do symka, np. paczkę całościową, nebulę, tabor spółki Bart&CTL itd.


Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Grudnia 2005, 11:10:43 »
Cytat: "|andy|"

Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...

No np za tyle: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/250331 ;)
Co do mnie i mojego zdania to zgadzam się że to ich własność, ich praca i niech robią z tym co tylko chcą. Niech tylko się dogadają żeby nie było mówienia o paczce całościowej, jeżeli miało jej nie być. Bo jak czyjeś słowa mają być bez pokrycia to lepiej żeby zamilczał. I wtedy sprawy by nie było. Chyba samym autorom modeli zależy aby ich praca nie poszła na marne i aby służyła komuś więcej niż im samym. Rozumiem że to jest oczywiste. Niech to wyjdzie już z Nebulą, lub do obecnej wersji gdyby prace nad nią się załamały.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Grudnia 2005, 12:04:15 »
Cytat: "Marcin_EU"
No to sprawa wyjasniona, modele beda w nebuli -> nebuli nie bedzie -> modeli nie bedzie :)


Przecież przekazałeś pałeczke twórcy dalej :). Nie wypowiadaj się za kogoś :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Grudnia 2005, 12:19:52 »
Cytat: "Akvin"
Cytat: "|andy|"

Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...

No np za tyle: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/250331  (...)


No to już jest przegięcie w drugą strone (przynajmniej jak na polskie warunki), no i modele nie te "wirtualne". :)

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
EP09 (104E)
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Grudnia 2005, 12:35:50 »
Cytat: "|andy|"
Cytat: "Akvin"
Cytat: "|andy|"

Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...

No np za tyle: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/250331  (...)


No to już jest przegięcie w drugą strone (przynajmniej jak na polskie warunki), no i modele nie te "wirtualne". :)

Czy ty wogule wiesz ile kosztują dodatki do 3ds max zeby renderować taki efekt jak w tym linku? tyle że małokogo na to stać. Za tak zrobiony model ja bym wzioł dużo więcej (gdybym umiał aż tak dobrze modelować).

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Grudnia 2005, 13:38:39 »
Cytat: "Akvin"
Cytat: "|andy|"
Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...
No np za tyle: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/250331
To chyba jakaś polska lokomotywa?

Dodano po 1 minutach:

 Tak, to jest ET22. Niezły model, ciekawe, czy kiedyś w MaSzynie ujrzymy... Ech, marzenia nie do spełnienia.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Grudnia 2005, 13:41:38 »
Cytat: "hejnal"

Czy ty wogule wiesz ile kosztują dodatki do 3ds max zeby renderować taki efekt jak w tym linku? tyle że małokogo na to stać. Za tak zrobiony model ja bym wzioł dużo więcej (gdybym umiał aż tak dobrze modelować).


Zasugerowałem się odbiciem i myślałem, że jest to model fizyczny, a nie wirtualny (mowa o ET22). Sorry. A co do 3ds, to zdaję sobie sprawę, że jest kosztowny.

PS. Popracujesz nad ortografią?

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Grudnia 2005, 13:47:29 »
Znalazłem jeszcze inny polski model (jakby ktoś chciał kupić): http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/205383.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Grudnia 2005, 13:51:24 »
Cytat: "Mariusz W."
Znalazłem jeszcze inny polski model (jakby ktoś chciał kupić): http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/205383.


Tego samego autora: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/205435 trochę dziwna ta jedynka (brak paska na górze, klasa napisana gdzieś daleko).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
EP09 (104E)
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Grudnia 2005, 14:07:46 »
Mam tylko nadzieje że jak od zawsze zgodnie z założeniem projektu; modele i trasy kogokolwiek do symka będą nieodpłatne. Jeszcze tego brakuje by płacić za jakieś tam modele. To ja już wolę mieć te co są standardowo. Wiecie? może i bym zapłacił za model ale tylko jesli:

1. Byłby to model nietypowy np jakiś zabytkowy EU04/EU20 itp z kabina lubbez.
2. Jesli bym poprostu go nie miał wsymku jako serii np: SM15/ SM30 itp.

CZy kolega CTL przewidział także sprzedaz modelu z teksturami w formacie gotowym do wstawienia w symka? <rotfl>
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Grudnia 2005, 14:35:54 »
Cytat: "EP08_015"

CZy kolega CTL przewidział także sprzedaz modelu z teksturami w formacie gotowym do wstawienia w symka? <rotfl>


OIDP były screeny po oteksturowaniu, ale na sprzedaż były tylko "gołe" modele.

BTW. Może jest tu jakiś prawnik i wypowie się jak wygląda sytuacja, gdyby ktoś kupił te modele i nieodpłatnie udostępnił ogółowi? Jest to zabronione (jakieś prawa autorskie, czy coś w tym stylu)?

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
EP09 (104E)
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Grudnia 2005, 15:12:25 »
Cytat: "|andy|"
jak wygląda sytuacja, gdyby ktoś kupił te modele i nieodpłatnie udostępnił ogółowi? Jest to zabronione (jakieś prawa autorskie, czy coś w tym stylu)?

Nie jestem prawnikiem ale w tym przypadku to dobrze wiem że jest to zabronione jeśli model jest objęty prawami autorskimi lub chroniony innymi przepisami (np. patent, itp.).

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 (104E)
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Grudnia 2005, 15:15:45 »
Cytat: "hejnal"

Nie jestem prawnikiem ale w tym przypadku to dobrze wiem że jest to zabronione jeśli model jest objęty prawami autorskimi lub chroniony innymi przepisami (np. patent, itp.).


Gdzie sprawdzić czy jest objęty prawami autorskimi? A może prawa autorskie obejmują wszystko co powstanie?

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 (104E)
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Grudnia 2005, 15:29:00 »
Cytat: "Mariusz W."
Cytat: "Akvin"
Cytat: "|andy|"
Odpowiedni wątek został zamknięty, więc wypowiem się tu. Trochę tanio sprzedaje się CTL. 10,50 za model? Za tyle pracy? Ja bym policzył więcej...
No np za tyle: http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/250331
To chyba jakaś polska lokomotywa?

 Tak, to jest ET22. Niezły model, ciekawe, czy kiedyś w MaSzynie ujrzymy... Ech, marzenia nie do spełnienia.


Ale brzydki byk, będę żygał. Czoło jakieś takie płaskie, okna prostokątne 2zł bym za to niedał.
www.et22.pl - zapraszam