Autor Wątek:  Ty też możesz poprowadzić pociąg.  (Przeczytany 3696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« dnia: 03 Kwietnia 2018, 22:10:29 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwietnia 2018, 22:21:00 »
Cytuj
spotykamy tam wyłącznie siedzących pasażerów, nigdy nie ma tłoku, nikt nie musi stać
No to akurat nieprawda, bo w nowych 11x jak mu z symulacji wyjdzie pelny wagon to pasazerowie siedza w korytarzu na walizkach ;d

Ale dobrze, ze artykul jest. Dzieki za link~

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwietnia 2018, 22:53:48 »
Dzięki za podrzucenie linka. Od 26 marca br. byłem w kontakcie z Panią Redaktor, która chciała napisać artykuł do GW dotyczący MaSzyny. Przygotowała kilka pytań i zagadnień ją interesujących, w dziale DEVS wspólnie przygotowaliśmy szeroki opis zagadnień, po czym jeszcze wymieniliśmy kilka wiadomości dot. merytorycznej części artykułu.

Pierwotny zamysł i efekt końcowy trochę się rozeszły, mimo wszystko wciąż uważam że nadarzyła się świetna okazja do promocji Symulatora. W artykule jako rozmówca jest wymienione jedynie moje nazwisko, jednakże odpowiedzi na pytania były redagowane wspólnie przez kilka/kilkanaście osób z działu DEVS, dzięki chłopaki za pomoc i wsparcie :)

Nie wiem, czy to efekt artykułu, ale dziś dostaliśmy kilka maili na adres kontaktowy @promocja - pochwały, podziękowania. Na dane "polubień" z Facabooka jeszcze za wcześnie.

Pewnie mało kto zagląda na główną, ale tam mamy podstronę Napisali o nas którą sumiennie uzupełniam :) --> http://eu07.pl/napisali-o-nas/

Print screen artykułu: http://eu07.pl/data/uploads/napisali_o_nas/maszyna_gazeta_wyborcza_kwiecien2018.png
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2018, 22:58:28 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2018, 23:08:48 »
Co do tekstu o MaSzynie, szczególnie jeden fragment zwrócił moją uwagę a mianowicie:
Cytat: Irena_Oleksijenko/Gazeta_Wyborcza
[...]W programie również można zdecydować, o jakiej poprze roku i dnia chcemy prowadzić lokomotywę.[...]
Z tego co wiem, raczej NIE MOŻEMY decydować o jakiej porze roku chcemy poprowadzić symulację, bo opcje wyboru pogody czy pór dnia w Rainsted nie działają z obecnym exe. Da się natomiast symulować jazdę ze zdefiniowaną pogodą. Jeżeli jestem w błędzie, to proszę o poprawę.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2018, 23:11:10 wysłana przez RoboBatman »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2018, 23:17:25 »
Możemy zdecydować - wybierając scenariusz zimowy lub letni. Jest to spore uproszczenie (kilka takich jest w artykule), pamiętajmy jednak o odbiorcach tekstu. Jak będzie to napisane w stylu który zagłębia się w szczegóły to tekst stanie się nieczytelny i niezrozumiały dla części czytelników.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2018, 05:43:33 »
Z tego co wiem, raczej NIE MOŻEMY decydować o jakiej porze roku chcemy poprowadzić symulację, bo opcje wyboru pogody czy pór dnia w Rainsted nie działają z obecnym exe. Da się natomiast symulować jazdę ze zdefiniowaną pogodą. Jeżeli jestem w błędzie, to proszę o poprawę.
Dzien roku w ktorym ma sie odbywac scenariusz (parametr movelight) a tym samym pore roku mozna w ostatecznosci zawsze wpisac recznie do pliku eu07.ini jesli starter sobie nie radzi... chociaz chyba powinien, bo to nie jest zadna nowosc, z tego co pamietam. Podobnie z poziomem zachmurzenia, chociaz to akurat jest nowsza opcja, wiec dostepna chyba tylko przez reczna edycje.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Ty też możesz poprowadzić pociąg.
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwietnia 2018, 17:16:28 »
Rainsted nie ma movelighta o ile wiem, choć to ficzer Ra. :P
Mój kanał youtube