Autor Wątek:  Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg  (Przeczytany 6761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« dnia: 17 Marca 2018, 14:16:09 »
https://magazyn.wp.pl/artykul/prosze-zachowac-ostroznosc-i-odsunac-sie-od-krawedzi-peronu

Świetny artykuł, który opisuje jeden z negatywnych aspektów pracy maszynisty - śmiertelnych potrąceń.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2018, 14:25:05 »
Dziennikarzyna jednak troszkę czasami się pogubił, ale materiał ogólnie jest OK biorąc pod uwagę brak tego typu materiałów w mediach... BTW, świetnie rozumiem maszynistę, który udzielił wywiadu.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2018, 14:40:00 »
A każdy wypadek jest inny. Wszystko zależy od okoliczności i miejsca w którym "delikwent" się znajdzie.
W wakacje mieliśmy potrącenie w Węgrzcach pod Krakowem. Modelowy przykład samobójcy. Poza głową osobno, brak innych obrażeń ciała.
No i dobrze podkreślona różnica między oglądaniem tego na filmie a w momencie zdarzenia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2018, 14:41:14 wysłana przez ST44-003 »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2018, 15:13:48 »
Nikt jednak z przewoźników nie bierze pod uwagę tego, że członkowie komisji powypadkowej tak na prawdę sami oglądają w terenie "trafienie" maszynisty i też maja traumę... Nikt nie myśli o psychologu dla takich ludzi, którzy mało tego, że widzieli skutki to jeszcze muszą to przytomnie badać przez 30 dni (taki jest termin powstania PUK - Protokołu Ustaleń Końcowych). Komisja to też ludzie i np. ja (jestem w takiej komisji przewoźnika) pamiętam tak jak maszynista wszystkie przypadki, które badałem z wieloma nieprzyjemnymi faktami... Ja i koledzy oglądamy skutki...     

Nie mylmy tego co napisałem z pracą Prokuratora, czy Policji, bo to nieco inne obowiązki, aczkolwiek przewoźnik współpracuje z oboma wspomnianymi organami i trzeba fakty z wypadku po raz kolejny przytaczać...
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2018, 15:17:43 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca 2018, 14:38:33 »
Dziennikarzyna jednak troszkę czasami się pogubił...
Nie zgadzam sie z Twoim lekceważącym okresleniem, nie wskazujesz miejsca gdzie sie pogubil. Po za tym sądzę, że artykuł był autoryzowany.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marca 2018, 19:19:58 »
Pomieszał sprawy techniczne np. jeśli chodzi o prawidłowość załączania pojazdu.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marca 2018, 20:38:30 »
Jezu, niektórym z Was za przeproszeniem mikolstwo z butów wystaje. W artykule nie chodziło w ogóle o prawidłowość "załączenia pojazdu". I nie ma to najmniejszego znaczenia.

Online MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marca 2018, 21:59:21 »
Żeby artykuł nie zaginął - zrobiłem zrzut: http://eu07.pl/userfiles/8463/foto-wp_artykul_032018.png   17.78 MB
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marca 2018, 22:36:47 »
Na frontowej części koła nastawnika mam dwa równoległe jakby nacięcia, raczej dość stare, bo już trochę zatarte/wyślizgane, więc na pewno nie powstały przy demontarzu nastawnika czy przy zderzeniu. W artykule o tym nie ma, ale słyszałem kiedyś, że to maszyniści je robią po każdym takim przypadku. Czy to prawda?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marca 2018, 23:09:19 »
Jest bardzo wielu maszynistów, którzy robią dziwne rzeczy na lokomotywach, więc ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. W czasach planowych lokomotyw, to może. Teraz na szczęście nie ma takich pomysłów.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marca 2018, 23:26:23 »
Jezu, niektórym z Was za przeproszeniem mikolstwo z butów wystaje. W artykule nie chodziło w ogóle o prawidłowość "załączenia pojazdu". I nie ma to najmniejszego znaczenia.
Masz rację, że tutaj to nie ma znaczenia, ale to nie zmienia faktu że pomieszał.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Marca 2018, 16:04:11 »
Pomieszał? No sorry, czepianie się artykułu, który nie jest instrukcja obslugi lokomotywy jest idiotyzmem. Tym większym, że mowa jest o różnych maszynach, które mogą nie posiadać identycznej procedury uruchamiania. Opis celowo uproszczony, dla pokazania pewnych czynności wykonywanych w tym zawodzie bez wprowadzania większej ilości szczegółów, zbednych i nieistotnych dla tematu. Tekst trzeba czytac ze zrozumieniem, ale także że zrozumieniem intencji autora i jego rozmówcy. Zarzut jest całkowicie nietrafiony.

Online MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Marca 2018, 17:56:07 »
Należy mieć na uwadze również to, że to tylko publicystyka na ogólnoinformacyjnym portalu. Zasadne byłyby takie uwagi, gdyby błędy pojawiły się na Rynku Kolejowym, Transporcie Publicznym, http://www.transportszynowy.pl/ czy innych branżowych portalach. Tutaj tekst musi być napisany w języku zrozumiałym dla wszystkich, nie tylko osób związanych zawodowo / hobbistycznie z transportem szynowym.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Marca 2018, 20:06:09 »
Pomieszał? No sorry, czepianie się artykułu, który nie jest instrukcja obslugi lokomotywy jest idiotyzmem. Tym większym, że mowa jest o różnych maszynach, które mogą nie posiadać identycznej procedury uruchamiania. Opis celowo uproszczony, dla pokazania pewnych czynności wykonywanych w tym zawodzie bez wprowadzania większej ilości szczegółów, zbednych i nieistotnych dla tematu. Tekst trzeba czytac ze zrozumieniem, ale także że zrozumieniem intencji autora i jego rozmówcy. Zarzut jest całkowicie nietrafiony.
Ja żadnych wyrzutów mu nie robię, po prostu zaznaczyłem że pomieszał i nie ma TO ŻADNEGO ZNACZENIA. Poza tym sam Krzysiek pytałeś co pomieszał, więc odpowiadam.
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2018, 20:25:11 wysłana przez wołodyjowskiIC »
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marca 2018, 20:33:28 »
Do prawdy? Brak mi słów. Proste pytanie, ktorej lokomotywy uruchamianie powinien opisac? Siodemki, moze traxa, kibla, a moze parowozu, bo o tym tez wspomniano? Nie przyjmujesz argumentow mimo, ze przynajmniej 3 osoby sa innego zdania niz Ty. Jesli nie ma to znaczenia, to w jakim celu napisales:
Pomieszał sprawy techniczne np. jeśli chodzi o prawidłowość załączania pojazdu.
?
Napisałeś, uznając to za pomieszanie, skoro uznałeś, że znaczenie tego jest żadne, to cytowany post był zbędny. Artykuł był na odpowiednim poziomie, dziennikarz napisał dokładnie tak, jak chcial.
W sumie to wstyd, że wdałem się z Tobą w dyskusje, ale ja już tak mam.

Online szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Marca 2018, 20:45:20 »
Gratuluję galopującej inteligencji podczas analizy artykułu opisującego negatywne aspekty pracy maszynisty. Twoje uwagi na pewno dadzą do myślenia osobom nie związanym z kolejnictwem jaki to nieogarnięty redaktor podjął ten święty temat.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Marca 2018, 21:53:00 »
Do prawdy? Brak mi słów. Proste pytanie, ktorej lokomotywy uruchamianie powinien opisac? Siodemki, moze traxa, kibla, a moze parowozu, bo o tym tez wspomniano? Nie przyjmujesz argumentow mimo, ze przynajmniej 3 osoby sa innego zdania niz Ty. Jesli nie ma to znaczenia, to w jakim celu napisales:
Pomieszał sprawy techniczne np. jeśli chodzi o prawidłowość załączania pojazdu.
?
Napisałeś, uznając to za pomieszanie, skoro uznałeś, że znaczenie tego jest żadne, to cytowany post był zbędny. Artykuł był na odpowiednim poziomie, dziennikarz napisał dokładnie tak, jak chcial.
W sumie to wstyd, że wdałem się z Tobą w dyskusje, ale ja już tak mam.
Twój post jest po prostu bezszczelny. Pytasz co pomieszał:
Cytuj
nie wskazujesz miejsca gdzie sie pogubil
odpowiadam:
Cytuj
Pomieszał sprawy techniczne np. jeśli chodzi o prawidłowość załączania pojazdu
Stwierdzam że mimo to nie wpływa to na jakość artykułu:
Cytuj
po prostu zaznaczyłem że pomieszał i nie ma TO ŻADNEGO ZNACZENIA
Cytuj
Nie przyjmujesz argumentow mimo, ze przynajmniej 3 osoby sa innego zdania niz Ty
Miałem o Tobie bardzo dobre zdanie-dużo wiesz, dajesz mądre rady, jesteś cenną osobą na tym forum, ale tutaj okazałeś pychę,  co czasami też widzę w Twoich postach do młodszych użytkowników. No i prześledź całą naszą dyskusję i zobacz kto pierwszy atakował. A ostatni cytat przytoczyłem, bo nie jestem zupełnie w stanie zrozumieć jego sensu. Cały czas twierdzę dokładnie jak większość użytkowników, że sprawy techniczne nie mają tu najmniejszego znaczenia, a Ty mi zarzucasz że nie przyjmuje argumentów, tak jak bym twierdził zupełnie co innego.
Wracając do artykułu, bardzo mi się spodobał, szczególnie poziom dynamizmu i dużej wiedzy autora. Moje gratulacje dla niego.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2018, 07:26:48 wysłana przez wołodyjowskiIC »
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Marca 2018, 22:07:54 »
Czy pytanie było skierowane do Ciebie? @Jaco napisał, że dziennikarzyna się pogubił i nie Ty miałeś odpowiedzieć na moje pytanie. Nie masz racji i atakujesz, przypominasz mi dawnego użytkownika @hejnał. Nawet był z tego samego miasta.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Marca 2018, 22:16:42 »
Odpowiedziałem bo miałem to samo na myśli co on.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Artykuł na WP - śmiertelne potrącenia przez pociąg
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Marca 2018, 22:21:57 »
Czy pytanie było skierowane do Ciebie?

Następnym razem, jak będziesz chciał skierować pytanie konkretnie, to może napisz PW? To jest forum, dyskusje są tu raczej otwarte.

A w samym artykule faktycznie znajduję się dużo nieścisłości, dla teoretyka kolejowego praktycznie niezauważalnych. No ale to jest reportaż - ma wzbudzać emocję, a nie uczyć kolejowego fachu.

Ps. @hejnal już jest ŚP @hejnal.
Jak będę duży zostanę maszynistą!