Autor Wątek:  Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.  (Przeczytany 11788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cslykowsky

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Czerwca 2018, 12:13:44 »
O ile Twój budżet na to pozwala, to tak jak wyżej ktoś wspomniał skup się raczej na karcie graficznej i pamięci RAM. Symulator wykorzystuje tylko jeden rdzeń więc zwyczajna dwu-rdzeniówka sprosta wymaganiom. Dobrym, tanim procesorem dwurdzeniowym można nazwać Pentiuma G4560 którego wyrwiesz już za 230 złotych. Co do karty graficznej, sensownym wyborem może być GTX 1050Ti z 4GB VRAM - oczywiście jeżeli budżet na to pozwala. A co z pamięcią? Jeżeli posiadasz te 4GB to powinno to wystarczyć, lecz mimo wszystko wolałbym się zaopatrzeć w te ustandaryzowane dzisiaj 8GB. Na swoim przykładzie, być może trochę przesadzonym względem twoich podzespołów, nie uzyskuje żadnego szarpania a framerate jest stabilny. Różnica tylko taka że posiadam procesor 4C/4T, 8GB RAM oraz kartę graficzną z 4GB VRAM. FPSy tylko do tej pory mi spadły w jednym miejscu na L053, gdzie jest spora gęstość cieni (które zresztą mam ustawione na rozdzielczość 4096px więc to też ma wpływ).
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2018, 12:14:54 wysłana przez cslykowsky »

Offline gracjan.torhan

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Czerwca 2018, 15:56:49 »
   cslykowsky:
Jeżeli odpowiadałeś na mój post to w tym problem, że ja mam Intel i5 2500, kartę graficzną GeForce GTX 1050 Ti, i mam 8 GB pamięci RAM, u mnie właśnie L053 działa dosyć stabilnie najgorzej jest w L61 etc.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2018, 15:58:26 wysłana przez gracjan.torhan »

Offline cslykowsky

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Czerwca 2018, 07:24:05 »
Jak u ciebie wygląda sprawa z dyskiem twardym? Możesz określić jego stan np. programem HDTune który odczyta wartości S.M.A.R.T? U mnie stuttering (bo tak możemy nazwać ten przypadek) w zupełnie innej grze powoduje właśnie HDD.

Offline gracjan.torhan

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Czerwca 2018, 14:19:15 »
Ciężko mi to określić. Nie bardzo się znam na odczytywaniu kondycji dysku. Mam dwa dyski HDD oraz SSD. SSD jest jako dysk "C" czyli system i na nim mam folder z Maszyną. Poniżej screeny z S.M.A.R.T. dysków.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Czerwca 2018, 15:00:44 »
Kurka nowa wersja, a ja mam dalej mam "rwanie" na symulacji. Rwanie - czyli chwilowy spadek lub wzrost fps o 1-3 klatki i to jest efekt jakby szarpnięcia "kamerą". W grach problem nie występuje.
Nie bylo jak do tej pory zmian w kodzie odpowiedzialnym za odczyt i przesyl danych do karty graficznej, wiec nie ma tez zmiany zachowania symulatora.

Offline cslykowsky

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Czerwca 2018, 17:48:50 »
@gracjan.torhan

Nie musisz się na niczym w tym wypadku znać, programy obecnie są tak intuicyjne że wskażą Ci ewentualne usterki i na ich podstawie będziesz mógł zadecydować czy należy np. wymienić dysk na nowszy etc.
Sprawdzałeś może czy uzyskujesz takie spadki mając grę na HDD? Jestem przyzwyczajony do starej zasady żeby jakiekolwiek gry czy aplikacje umieszczać na dysku niesystemowym.

Offline Max_EN_57

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Czerwca 2018, 17:57:49 »
Ostatnio walczyłem z podobnym problemem i niewykluczone, że znalazłem rozwiązanie. Mój sprzęt to i5 7600 3.50GHz; 16 GB RAM; NVIDIA 1060 6GB. Średnio na wszystkich sceneriach mam 200 FPS. I teraz ciekawostka - mam identyczne "rwania obrazu" jak te pojedyńcze na Twoim filmie, różnica polega na tym, że u mnie... występują co 2 sekundy, dosłownie. Wygląda to tak jakby v-sync w MaSzynie nie tolerował wysokiego FPS (ale tylko na sceneriach z wieloma obiektami) i próba zrzucania FPS z kilkuset na 60 FPS powoduje "czkawkę" w postaci tego "rwania". Rozwiązania:

[Metoda 100% skuteczna] - 1. Wymuszenie wyłączenia v-sync w sterownikach NVIDIA. Jako, że wyłączenie v-sync powoduje generowanie znacznej ilości FPS (które jest nam zbędne, bo PC się tylko grzeje, a na monitorze widzimy klatek np 60) to polecam ściągnięcie zewnętrznego limitera FPS, ja np mam RivaTuner Statistics Server. Owszem, będzie widoczne czasem "łamanie obrazu" charakterystyczne dla wyłączonego v-sync, ale wszelkie czkwawki i zwiechy znikają, a PC się nie grzeje bo zewnętrzny limiter i tak trzyma 60 FPS.

[Metoda, którą odkryłem dzisiaj, w fazie testów] - 2. Wymuszenie włączenia v-sync w sterownikach NVIDIA (opcja "on", żadne adaptive itp) + zewnętrzny limiter FPS (koniecznie). V-sync w MaSzynie wyraźnie potrzebuje wsparcia zewnętrznego programu bo sam po prostu nie do końca sobie radzi ze zrzucaniem z wysokiego FPS. Ta metoda jest dopiero w fazie testów, nie wiem czy to nie jakiś przypadek lub coś się nie rozłączy, ale póki co wszystko chodzi cacy.

Mam nadzieję, że któraś z tych metod Ci pomoże.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2018, 18:03:58 wysłana przez Max_EN_57 »

Offline gracjan.torhan

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Czerwca 2018, 19:23:57 »
Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
Cslykowsky: w sumie muszę spróbować przerzucić Maszynę na dysk HDD, jest to jakiś pomysł.
Max_EN_57: spróbuję twojej metody na pewno.
No i oczywiście po tych wszystkich zabiegach dam wam znać .

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Maszyna 18.01 "rwanie" skoki fps na każdej scenerii.
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Czerwca 2018, 21:49:10 »
Nie wiem jakie monitory posiadacie, możliwe że wasze monitory nie nadążają za karta. Rozwiązano to technologią zwaną  FreeSync w przypadku kard AMD a w przypadku Nvidia G-Synk ale trzeba posiadać monitor który obsługuje te technologie czyli monitor dostosowuje się do klatek generowanych przez karte. Użytkownicy AMD maja nieco lepiej bo monitory z  FreeSync  są zdecydowanie tańsze. Nie będe się  rozpisywał za bardzo w linku co na dole bedzie lepiej to opisane z obrazkani,filmikami itd.. zobaczcie czy was to dotyczy.
 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-freesync-co-to-jest.html
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2018, 22:11:21 wysłana przez Waldi 1978 »