Autor Wątek:  MD Zajączkowo  (Przeczytany 58271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
MD Zajączkowo
« dnia: 30 Grudnia 2017, 22:38:28 »
W tym temacie prezentować będę prace będące w trakcie tworzenia, których zakres prac jeszcze nie czyni ich gotowymi do zamieszczenia w dziale testu dodatków.

Na pierwszy ogień idzie ST44-1103. Stworzone ze zdjęć po wyjeździe z Pesy, maszyna nie ma jeszcze wielu oznaczeń, typu EVN i inne, co czyni ją ciekawym modelem do zrobienia na pojazd historyczny. Napisy naniesiono na nią później niż powstały zdjęcia z jakich korzystam, na nich maszyna jest po malowaniu.  Na chwilę obecną pokazać mogę oteksturowane pół lokomotywy, jeszcze z wieloma rzeczami do poprawy. Tym zajmę się niebawem, interesuje mnie to, czy brak tych oznaczeń jest przeszkodą, czy drogą do zrobienia czegoś ciekawszego. Można nanieść oznaczenie przynależności historyczne, np. Chojnickie, bo tam maszyna zaczynała, czyli coś w rodzaju "DOKP Północna Lokom. Chojnice", czy coś w tym stylu, do tego jakieś historyczne miejsce dokonania naprawy rewizyjnej. Nie mam niestety zdjęcia takich oznaczeń, co stwarza pewną niemożność. Ktoś z was miałby zdjęcie takich oznaczeń? Trafiłyby na tego gagarina.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2017, 22:39:35 wysłana przez Stele »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2017, 22:47:35 »
Ja osobiście na twoim miejscu dałbym do testów (jeżeli masz zamiar oczywiście) teksturę ze zdjęć jak żeś to określił: "Stworzone ze zdjęć po wyjeździe z Pesy". Nie nanosiłbym nic więcej niezgodnego ze zdjęciami.

PS. Jeszcze moja mała sugestia - usuń głowę mechanika z szyby :)
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2017, 22:59:15 wysłana przez RoboBatman »

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2017, 22:57:01 »
Lepiej dodać współczesne oznaczenia. W ostateczności można samemu wykonać takie oznaczenie korzystając z czcionki którą wisi tu gdzieś na forum, niech ktoś pomocny poda link.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia 2017, 01:56:52 »
Lepiej dodać współczesne oznaczenia.

Ale po co? Czy nie może być historycznych tex, historycznych scenerii w Maszynie?
Łukasz Jachimek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudnia 2017, 06:50:16 »
Ogólnie to sprawa z tym modelem się tak ma iż swoje latka on już ma i przydałoby go się zastąpić czymś nowszym. Dlatego warto zbierać sklejki, bo kto wie może w niedalekiej przyszłości zastąpi go nowszy nabytek.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudnia 2017, 11:04:02 »
Owszem można dodać historyczne oznaczenia, problem jest taki że nie jest to repaint tylko zrobiona tekstura wprost z wyjazdu z pesy. Czy taka kiedyś istniała w ogóle?
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudnia 2017, 20:15:59 »
Fakt, lokomotywa nie posiadała oznaczeń, a współczesne mnie jako twórcy tekstury nie interesują, podjąłem pracę z zamiarem zrobienia historycznej.
Gagarin po wyjeździe wyglądał tak:

http://rail.phototrans.eu/14,78709,0,_______________M62_ST44_1103.html

Ta że tak powiem czystość jest szansą na zrobienie czegoś ciekawego.
Zaangażowani w temat przywrócenia ST44-1103 tych właśnie barw powiedzieli mi, że starano się o farby odpowiadające pierwotnym odcieniom z czasów wejścia maszyny do ruchu. Można więc powiedzieć, że to dobrze wykonana robota.
Jej obecne oznaczenia już historycznymi nie są. Mnie interesują te z czasów PKP, najlepiej z Chojnickich czasów tej lokomotywy.

@RoboBatman: szyby zostaną poprawione, mechanik zniknie.
___________________________________

Dalszy etap prac. Maszyna doczekała się oznaczeń na podstawie zdjęć z sieci. Jest prawie gotowa, pozostało mi jedynie spasowanie elementów drobnych, czyli tych najbardziej czasochłonnych.
Pojazd na chwilę obecną prezentuje się tak:

« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2018, 20:42:32 wysłana przez Dróżnik Wiór »

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lutego 2018, 21:13:18 »
Na zakładowe tory wjechał SN61-549 z Grudziądzkiej szopy. Było to dnia 25.06.1994, kiedy ten wóz zakończył naprawę przywracającą mu świetność, która prawie że tego samego dnia miała począć zmierzać ku swemu końcowi. Wóz istnieje do dnia dzisiejszego, ale jest niszczejącym wrakiem na tyłach Kościerskiego grobowca.
Tu w symulatorze wóz wirtualnie powróci do dnia, w którym tę naprawę przeszedł, jego tekstura przedstawiać będzie stan zaraz po wyjeździe z hali. Jest to przemalowana tekstura Szoguna na podstawie zdjęcia Piotra Klawczyńskiego z WRP: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=34900.
Stan prac na dzień dzisiejszy to przemalowane 50% tekstury, efekt włożonej pracy w załączeniu poniżej.

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lutego 2018, 12:52:12 »
Prac nad SN61 ciąg dalszy. 549 jest już gotowy.  Na warsztat trafił kolejny pojazd tej serii - SN61-139. Ten podobnie jak poprzedni, przeszedł w latach 90-tych rozszerzone P3, po czym trafiał na pociągi specjalne. Znany jest z tego, że prowadził Costerinę z Gdyni do Kościerzyny. Wóz obecnie zdewastowany i doszczętnie spalony stoi wśród skasowanych wagonów na terenie lok. Zajączkowo Tczewskie.
To również tekstura przebarwiona zgodnie ze zdjęciem ukazującym ten wóz w stanie świetności:

https://wrphoto.eu/details.php?image_id=36597

Z moimi SN61 mam jednak pewien problem. Nasze lokomotywownie malowały ich wózki na czarno z kolorowymi szczegółami. Wnętrza były z niebieskim laminatem (czasem białym) i siedzenia były z granatowej dermy. U siebie po prostu przebarwiłem te elementy i to działa, ale przez to kłóci się to z pracą Szoguna, bo jego motorówki mają wózki całe czarne i inny kolor wnętrza (miały te wygodniejsze siedzenia tapicerowane). Miałbym pytanie, czy ktoś byłby w stanie oddzielić te wnętrza tak, by te prace nie kolidowały ze sobą, tak by te ganzy co są już zrobione były zgodne z tym jakimi są, a moje miały wnętrza i wózki zgodne ze stanem z przed lat. Komuś kto by się tego podjął podeślę tekstury, które zrobiłem.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lutego 2018, 16:03:11 »
Jak nie będzie chętnych to mogę się tym zająć.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marca 2018, 21:26:20 »
SN61 niedługo opuszczą zakład, tymczasem w oczekiwaniu na dokonanie przy nich cięższych prac przekraczających moje możliwości do zestawu dołączyły dwie kolejne maszyny.
SN61-147 z Chojnickiej szopy i SN61-179 z Zajączkowa Tczewskiego (stacjonował tam przez pewien czas). Maszyny wybarwione na podstawie zdjęć Ludwika Igielskiego ze strony
http://forum.modelarstwo.info/threads/sn61.12343/
Są to zdjęcia z pierwszej wiadomości na tym forum, pierwsze i trzecie od lewej.
Przynależność tych SN zaczerpnięta ze strony https://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=serie&typ=4&seria=40
Każdy z nich wyposażony jest w tablicę z relacją na linie rozebrane lub zamknięte dla ruchu pasażerskiego zgodną z tym, jaka lokomotywownia którą z nich obsługiwała.
 
Na chwilę obecną wszystkie cztery ukazane są w załączniku:


Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marca 2018, 21:31:51 »
Nie no, tablicę daj na osobnej plakietce z replem4. Po coś mamy ten mechanizm.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marca 2018, 18:39:06 »
Poprosiłbym jeszcze o jakieś zdjęcia odnośnie tych tabliczek by zrobić je porządnie wraz z mocowaniem w 3D.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Marca 2018, 21:42:15 »
Do wykonania tablic użyłem zdjęć dostępnych w sieci, własnych nie miałem, poza jednym (Gdynia - Kościerzyna). Są niestety różnej jakości, od bardzo małego do znośnych. Na podstawie tych wykonałem te własne znane z tworzonych tekstur. Zrobione przeze mnie tablice posiadają historyczne relacje związane z zamkniętymi i rozebranymi liniami z moich stron.
 Tablice z moich motorówek w formacie TGA i materiał zdjęciowy z oryginalnymi blachami w załączeniu poniżej - wszystko w jednym pliku. Innych niestety nie mam, te tablice z przed lat to dość deficytowy materiał jeśli chodzi o internet, także przekazałem to co udało mi się otrzymać.

http://eu07.pl/userfiles/24778/foto-Tablice_z_relacjami_zbiornik.zip

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Marca 2018, 13:52:49 »
Ok dzięki. Czy któraś z tych wersji posiadała też biały laminat o którym wspominałeś nieco wyżej?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Marca 2018, 20:03:19 »
Tak, miał taki z tych co robiłem SN61-139. Poza nim SN61-86, więc może wśród wagonów o niższych numerach zdarzało się to częściej, ale nie mam danych.  Nie wspominałem o tym, by nie komplikować roboty z braku czasu. Lecz w kwestii historycznej, jak ma być odwzorowany właściwie, powinienem jednak zrobić dla niego osobne wnętrze białe, z listwami drewnianymi zamiast aluminiowymi, ale nadal z siedzeniami z niebieskiej dermy. Tak on wyglądał w przedziale pasażerskim (załącznik). Akurat jutro idę do pracy, ogarnę wnętrze dla niego w piątek. Jeśli da się potraktować 139 indywidualnie i dać mu jego historyczne wnętrze, to należy się to mu oddać. Ostatecznie to był ostatni czynny w ruchu planowym SN61 Gdańskiej Dyrekcji.
Szczegółem wnętrza są też zasłonki "PKP" w tej motorówce, bo takie miał. Nie wiem jak to dodać do wnętrza, ktoś twórczy musiałby podkraść rozwiązanie z wagonu.
To też ciekawa kwestia, bo większość SN61 miała rolety w oknach montowane fabrycznie, co u nas może niekoniecznie być widoczne. Bywały też takie z zasłonami, z resztą w miarę tego, jak rolety zużywały się w kolejnych wagonach, zastępowano je zasłonami.

W kwestii wykonania będę miał problem z półką na bagaż, której teksturowanie czerpie wzorzec ze ściany nad drzwiami do przedziału pasażerskiego. Po tym, jak dodałem do niej szczegóły na niej występujące pojawił się poważny problem, bo zamieszczone oznaczenia znalazły się także na półce. Problem ukazany na drugim załączniku. 

Wnętrze jasne w trakcie tworzenia w trzecim załączniku. Problem tekstury półki na bagaż w tym przypadku rzuca się nawet bardziej. To jest dość ważny szczegół, bo w rzeczywistości SN61 miały biały sufit, tak zeznali kolejarze z Zajączkowa jacy przy nich pracowali (są tam jeszcze tacy co je pamiętają).
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2018, 17:58:01 wysłana przez Dróżnik Wiór »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marca 2018, 21:25:02 »
Będę na kompie to zbadam ten temat.
EDIT:
Do ogarnięcia tylko będę musiał zrobić kolejny zestaw plików, bo w mat niestety nie da się przypisać wnętrza.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2018, 13:02:03 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marca 2018, 14:02:52 »
A to wnętrza nie da rady jako kolejny repel i do tego maty?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwca 2018, 00:36:01 »
Na warsztat zajechał ET21-261. Prosto z Kluczborskiej szopy, ozdobiona przez jej pracowników czerwonymi dodatkami, i okrągłą naklejką z okazji stulecia tamtejszej lokomotywowni. Tekstura nie ma jeszcze napisów, łączenia boków z kabiną jeszcze wymagają sporo poświęcenia. 
Plan zakłada wykonanie czterech ET21, numerów 375, 367, 393 i  wspomniany 261. Trzy z żółtym czołem i 375 będący cały zielono - zielony.

Nim to będzie gotowe na jazdy próbne w dziale TD, poruszyć muszę pewną kwestię. Problemem dla mnie jest przy starym taborze ustalenie daty naprawy rewizyjnej i czasem miejsca jej dokonania. Pojazdy historyczne są przeze mnie przebarwiane z tekstur przedstawiających pojazd nieco bardziej współcześnie, napisy więc zostają usunięte i nałożone raz jeszcze. Jednak zakłady dokonujące rewizji zmieniały nazwy, czasem nawet już nie istnieją. Lokomotywownie czasem miały też możliwość dokonywania rewizji we własnym zakresie , tak jak np. obecnie w Zajączkowskiej szopie rewizje przechodzą 6Dg należące do PKP Cargo. Coś jednak powinienem umieścić na teksturze w miejscu należnym oznaczeniu daty i miejsca rewizji...
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2018, 00:41:22 wysłana przez Dróżnik Wiór »

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Czerwca 2018, 09:26:20 »
ZNTK Lubań Śl. - EU07, ET21
ZNTK Wrocław - 409Da, SM03
ZNTK Poznań - ST43, Sx45, SU46
ZNTK Nowy Sącz - SP42
ZNTK Ostróda - wszelkie beczki

Jedynie pozostaje szukanie w ilostanie maszyn z tej samej parafii. Choć z tym może być ciężko, bo nie wszystkie mają uzupełnione tabele a zostały już dawno skasowane. Ewentualnie można szukać też wyraźnych zdjęć.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Czerwca 2018, 03:30:14 »
Wyjątkowo zacytuję wiadomość, aby składnie to wyglądało i uzupełnię info o zakłady wykonujące lub które wykonywały PO, NR i NG (P3, P4 i P5/P5+M):

Cytuj
ZNTK Lubań Śl. - EU07, ET21
+ ET22, 3E, 3E/1, EL2
Cytuj
ZNTK Wrocław - 409Da, SM03
+ SM30
Cytuj
ZNTK Poznań - ST43, Sx45, SU46
+ SM30, SM41, SN61, EU07, 182, BR232
Cytuj
ZNTK Nowy Sącz - SP42
+ SM30, SM31, SM42, SM48/TEM2, EU07, EP07-10xx, EN57AL/AKŚ/AKD

ZNLE Gliwice: EU04, EU20, ET21, ET22, EU06, EU07, EP09, EM10, 3E, 3E/1, ET41, EP07P-20xx, EN57AKM/AKŚ
ZNTK Oleśnica: EU07, EP07, EP07-10xx, EP08, ET22, ET41, ET05, 130/ET11, 140/ET13, 181, 182/ET182
Olkol Oleśnica: EU07, EP09, EU07A
ZNTKiM Gdańsk: EP05, ET40, ET42, EU07, ET05, EN57
ZNTK Piła: SM42
ZNTK Bydgoszcz: ST44/M62, SM48/TEM2, BR232, EN57, EN94
MD Zduńska Wola Karsznice: ET42
HCP Poznań: SP47, EP07-10xx
ZNTK Mińsk Mazowiecki: EP07-10xx, EW55, EN57, EN57AL/AKM/ALc/ALd, EW60, 14WE, EN76, EN77, ED72Ac
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 381
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Czerwca 2018, 12:35:21 »
W ZNTK Poznań naprawiane były praktycznie wszystkie lokomotywy spalinowe: SN52, SN61, SU/SP45, SU46, SP47, ST43/060Da, ST44/M62, SP32, SP/SM42, SM03, SP/SM30, SM31, SM40, SM41, SM48/TEM2, S200, T448p, BR232, elektryczne: EU07, ET22, ET41, EN57.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Czerwca 2018, 14:58:58 »
ZNTK Bydgoszcz: ST44/M62, SM48/TEM2, BR232, EN57, EN94
ZNTK Bydgoszcz wykonywały również naprawy ET40. EOT
10 lat na forum MaSzyny!

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Lipca 2018, 09:54:44 »
Czy taka kiedyś istniała w ogóle?

Oczywiście. Pooglądaj sobie na flickr historyczne zdjęcia ST44.

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipca 2018, 00:28:52 »
Dzięki za pomoc, wykaz zakładów dokonujących rewizji przyda się i na teraz i na daleką przyszłość. Ta zapowiada się pod znakiem SP45.
Tymczasem czas ukazać lekki szkic prac nad czterema ET21. Strojenie szczegółów łączeń w teksturze tego pojazdu to prawdziwa masakra. Zastanawiam się czy nie puszczać ich po kolei zamiast w wydaniu zbiorowym, w miarę tego, jak uda się jakąś z nich dokończyć ( na przykład 261, która jest już prawie gotowa), by na sam koniec zostawić numer 393, bo już stanowi przeszkodę. Czyli jak zwykle wyszukałem sobie jakiś ozdobny pojazd, kolorowany przez załogę. Maszyna jest z Węglińca, czyli wiadomo, że będzie kolorowo. Niestety są też problemy mniej lub bardziej trudne do podjęcia (wizerunek maszyny bardzo nieukończonej w drugim załączniku).

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipca 2018, 11:31:53 »
Świetna robota. Co do ET21, zajrzyj na moją stronę poświęconą PPZM w Herbach. Są tam zdjęcia ET21 odstawionych do kasacji i widać przydziały i dane o naprawach. Być może się przyda.
pzdr

link: https://www.facebook.com/Wirtualna-Izba-Pamięci-PPZM-Herby-2029571653978660

PS. Czy ja tam widzę "ZNTK Lubań SA" ? Nigdy czegoś takiego nie widziałem, powinno być raczej "ZNTK Lubań".
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2018, 11:33:46 wysłana przez defiler »

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Lipca 2018, 12:20:45 »
Jeśli chodzi o sp45 to wykorzysztasz to co ci wysłałem? ;)
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lipca 2018, 14:05:45 »
Defiler ja widzę tu "Lubań Śl".
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Lipca 2018, 14:39:20 »
@matek123, rzeczywiście, nie mniej "ZNTK Lubań Śl." też nigdy nie widziałem. Nawet na zdjęciach z lat '80, zanim Lubań zaczął używać naklejek z przydziałami i inormacja o naprawach jest po prostu "ZNTK Lubań".

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: MD Zajączkowo
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lipca 2018, 16:00:10 »
Dodaj do tego jakieś cienie albo zabrudzenia bo wali Paintem. Najlepiej zrobić przeszczep z innego loka i retuszować.