Autor Wątek:  Uzupełnianie opisów w textures.txt  (Przeczytany 3859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Uzupełnianie opisów w textures.txt
« dnia: 12 Czerwca 2017, 19:36:41 »
Witam.

Zgodnie z nowymi wymogami odnośnie publikacji w dziale "Test Dodatków", zostałem poproszony o pomoc w sprawie opisywania tekstur w plikach textures.txt do pewnego celu. Wziąłem się do opisywania dotychczasowych tekstur zgodnie z punktem 6d instrukcji publikacji dodatków. Na chwilę obecną mam zrobione około 15 serii, a chciałbym wziąć się w wolnej chwili i posiadania chęci do opisywania serii 303e_v1. Mam parę uwag do społeczności MaSzynowej w symulatorze MaSzyna:
1. Jeżeli widzicie w plikach nieprawidłowości w autorach tekstur (wpisałem nie tego autora co trzeba), proszę dać mi znać;
2. W niektórych seriach, są wyraźne braki wpisów odnośnie autorów zdjęć lub autorów tekstur. Gdyby ktoś pamiętał nicki lub imiona/nazwiska autorów zdjęć do tekstur, lub samych tekstur, bardzo mile widziane są takie informacje w celu kompletności zapisu. Zdaję sobie sprawę, iż niektóre tekstury są "wiekowe" i nie wszyscy mogą pamiętać, z czyich zdjęć robili poszczególną teksturę;
3. Jeżeli widzicie jakiejś braki/błędy w datach/nazwach, literówki które ja przeoczyłem a są w opisach, bardzo mile widziane pokazanie błędów i sugestie nowych, lepszych i bardziej zrozumiałych zapisów;
4. W załączniku zapodaję paczkę z już zrobionymi seriami do podglądu. Na razie nie robię zgodnie ze strukturą katalogową. Gdy nie będzie błędów lub uznam, że jest już czas na publikację do patcha (daję sobie 2 tygodnie), to wysyłam pliki do któregoś z developerów do zacommitowania w repo; Nieaktualne. Zacommitowane w repo dzięki uprzejmości @MR6.
5. Proszę o niezgłaszanie błędów odnośnie "zapytajników", gdyż zapytajniki to właśnie informacje do których nie jestem w stanie dotrzeć lub nie mam dostępu do niektórych działów.

Przyjemnego czytania o MaSzynowym Ilostanie.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2017, 22:29:04 wysłana przez RoboBatman »

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Uzupełnianie opisów w textures.txt
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwca 2017, 19:44:52 »
Niepotrzebnie robiles 4E, 6Dg i SP42, zrobilem je i wrzucilem na repo jakis czas temu, chociaz widze, ze doszlo pare tekstur bez opisow.

http://eu07.pl/daily/export/dynamic/pkp/4e_v1/textures.txt
http://eu07.pl/daily/export/dynamic/pkp/6dg_v1/textures.txt
http://eu07.pl/daily/export/dynamic/pkp/sp42_v1/textures.txt

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Uzupełnianie opisów w textures.txt
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwca 2017, 17:00:25 »
Leci kolejna paczka. Tym razem dodałem serie 303e_v1 i en57-2000_v1. Na tym moje prace nad opisami w textures.txt się kończą. Tak jak napisałem wyżej, ewentualne informacje, błędy, sugestie zmian mile widziane.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2017, 14:09:21 wysłana przez RoboBatman »

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Uzupełnianie opisów w textures.txt
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwca 2017, 16:06:46 »
Przystosowałem i wrzuciłem na repo wszystkie opisy od robo, w miare możliwości pare rzeczy uzupełniłem.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Uzupełnianie opisów w textures.txt
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwca 2017, 23:53:53 »
Na prośbę @MR6, wstawiam uzupełniony plik textures.txt o parę wpisów z informacjami odnośnie tekstury EP07-376 od @AK2012 i odnośnie tekstur @ST44-003 (539 oraz 443) - dzięki uprzejmości @ST44-003 (podanie info kto był autorem fot na tekstury) i @MR6 (sugestie co do uzupełnienia braków).

16.06.2017,00:18
PS. Dodaję jeszcze uzupełnione SU46_v2 i EP05_v2.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2017, 00:31:27 wysłana przez RoboBatman »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Uzupełnianie opisów w textures.txt
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwca 2017, 22:21:08 »
Jako, że uznałem iż lokomotywa SM48/TEM2 jest również dobrym materiałem do uzupełnienia im opisów, w załączniku zapodaję linka do opisów poczciwych TEM2 normalnotorowych i szerokotorowych. Gdy ktoś ma jakąś wiedzę, której nie zamieściłem w textures.txt pod znakami "?", jak zawsze proszę o informację. Na tym moje prace nad opisami w textures.txt się kończą już definitywnie.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2017, 14:10:27 wysłana przez RoboBatman »