Autor Wątek:  Nowe-stare scenerie  (Przeczytany 11619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Nowe-stare scenerie
« dnia: 22 Maja 2017, 10:07:13 »
Siemana

To tylko luzna rozmowa. W sumie ze sceneriami to jest tak ze jest straszna lipa. Moze by tak odswiezyc i zrobic na wysoki standard cos co bylo super dawno temu. Mam na mysli Jelitkowo. Posiadam scn w 3d Max wiec jest mozliwosc pracy, nowa trakcja, semafory, eventy, teren itd. Plus dostosowanie tego do nowych standardow.

Jest jeszcze ktos, tutaj co grzebie w 3d max przy sceneriach?
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2017, 15:36:56 wysłana przez macius5991 »

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2017, 14:30:45 »
Ja mam w planach wziąć na warsztat Bałtyk, bo tam są nierealistyczne nasypy i chyba zbyt małe promienie łuków jak na magistralę na 160 (1300m). Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

@Ra ma fajną koncepcję zrobienia sieci z istniejących scenerii fikcyjnych. Myślę że warto by było się z nim konsultować w tym zakresie, żeby to jakoś wypaliło. Bo jak każdy będzie po swojemu robił to późniejsze łączenie tego będzie miało ograniczony sens.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maja 2017, 15:22:20 »
Jelitkowo ktoś zaczął przerabiać, ale chyba prace się zatrzymały http://eu07.pl/forum/index.php/topic,27381.30.html.
Co to tego mam trochę mieszane uczucia, z jednej strony już sceneria jest, trzeba dodać otoczenie, trochę tory przerobić, wydaje sie mniej pracy, ale z drugiej jest nadal to jest stara trasa (nowi użytkownicy pewnie nie znają :P ) i żeby nie wyszło że w MaSzynie zrobione jest kilkanaście scnerii a spora cześć (jak nie prawie wszystkie) to tylko odświeżanie starych. Mam wrażenie, żę przydadzą się nowe trasy a nie koniecznie odświeżone stare. Wiadomo, można tą starą trasę tak odświeżyć że będzie wyglądać jak nowa i fajnie, ale to też zajmie trochę czasu. Hmm chociaż nie mam nic przeciwko na nowe, odświeżone Jelitkowo, ale w zasadzie lepiej by było (patrząc bardziej przyszłosciowo) na raczej nowe trasy.
Cytuj
chyba zbyt małe promienie łuków jak na magistralę na 160 (1300m
Jest dość ok, dla V160 i przyspieszenia bocznego a=0,8 przechyłka 150mm promień minimalny to ~1110m, więc taki łuk generalnie może być bez problemów, jest rezerwa, a dla R1300 to będzie około 110mm przechyłki.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2017, 15:26:02 wysłana przez dymus »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maja 2017, 15:27:40 »
Łączenie scenerii, to nie jest nowa koncepcja, jeśli chodzi o łączenie starych scenerii, jakoś do tej pory nie udało się to zrealizować. Projekt tego ucichł parę lat temu. Osobiście jestem przeciwny łączeniu scenerii, raczej namawiał bym do tworzenia nowych. Namawiał bym także do ustabilizowania paczki całościowej, prosząc o pomoc dla zajmującego się tym zagadnieniem zespołu. O ile fajnie, że @Ra zajmuje się linią l061 i Drawinowem, także Quarkiem. Natomiast reaktywacja i przystosowanie scenerii w sposób proponowany przez @Bohuna jak najbardziej mi odpowiada. Rozmawialiśmy też nad skiśniętym projektem Quarka 2008 z podziemną stacją i podobnymi bajerami.
Bałtyk się zużył, ostatni scenariusz w testach nie zrobił furory.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2017, 15:31:18 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Kubcio58

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maja 2017, 15:34:35 »
Bardzo chętnie też bym coś zrobił, ale ponieważ jestem początkujący, mam na myśli jakieś prostsze czynności (poprawa terenu czy bawienie się w ogrodnika). Robiłem już nawet pierwsze przymiarki, tylko mam problem z importowaniem terenu (pracuję na w pełni legalnym 3Ds'ie 2012).

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maja 2017, 19:49:06 »
Bałtyk już jest nudny, nie daje zbyt wiele możliwości.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maja 2017, 20:21:15 »
Quark jest do odratowania, ale tzreba przepisac trakcje, tory, i pare modeli. Troche roboty jest ale nie mowie ze sie nie da. Potzrebny dobry zespol i wolne wieczory.

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maja 2017, 15:32:54 »
  Co prawda nie znam się na robieniu scenerii ale jeżeli już poruszamy ten temat to w ostatnich paczkach zapomnieliśmy o takiej scenerii jak Linia546. Już kiedyś o niej wspominałem. Swojego czasu była to znakomita sceneria. Długie i konkretne misje i dość ciekawe otoczenie czyli brak zielonych pustyń i dużo zabudowań umilających jazdę.
  Jeśli chodzi o scenerię Bałtyk... ładna sceneria ale zbyt krótka. Z obecnych scenerii, do których zasiadam to tylko i wyłącznie Całkowo2, Kaliska, Linia144 i Linia61. Sporadycznie choć rzadko Linia053. I mając na myśli te wymienione scenerie, Linia546 jest warta przywrócenia jej na nowych standardach.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maja 2017, 18:23:22 »
Byl jeszcze i mam ja u siebie baltyk mod w 2 wersjach. Otoczenie ubogacone ladnie. Moim zdaniem ladniejszy id obecnego.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maja 2017, 18:27:08 »
**
Chodzi o ten z testów z dodatkowym taborem?
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2017, 16:01:36 wysłana przez macius5991 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maja 2017, 19:46:52 »
Projekt tego ucichł parę lat temu.
Projekt ucichł, ale są czyny - ostatnio @Ra dołączył do Quarka Zwierzyniec, za jakiś czas do tego dołoży MZD. Więc coś się tam dzieje.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maja 2017, 21:35:20 »
Tak ten z testu. https://youtu.be/drIl3Q-yD24 Tu fragment linii za Alkowicami. https://youtu.be/MrcyvTxjH2A tu ze strony miasta w strobe Baltyku Gl.
Scenariusz jest przejezdny na najnowszym exe ciekawe czemu nie trafil do paczki. A przynajmniej można by pokusić się o przeszczep otoczenia.
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2017, 23:34:55 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maja 2017, 07:05:48 »
Temat wstawiania dekoracji ucichł, ja miałem go wstawić przy okazji dodania odjazdów, ale zanim to zrobiłem eventami, to eventy stały się przestarzałe.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2017, 08:01:56 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: nowe-stare secenerie
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maja 2017, 09:17:14 »
Projekt tego ucichł parę lat temu.
Projekt ucichł, ale są czyny - ostatnio @Ra dołączył do Quarka Zwierzyniec, za jakiś czas do tego dołoży MZD. Więc coś się tam dzieje.
Przy Kaliskiej podniosly sie glosy, ze symulacja trwa za dlugo. Jedynie widze Baltyk do polaczenia z jedna krotszych scenerii.
Druga sprawa ze mowimy tutaj o reaktywacji/ dokonczeniu scenerii, ktore nie byly w publikacjach czy paczkach calosciowych.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maja 2017, 09:26:24 »
Bez zapisywania i odpalania zapisanych stanow symulacji takie mega scenerie nie przejda. Lub bez multi.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maja 2017, 17:50:33 »
Przejda ale pod warunkiem ze misje beda podzielone na czesci po 2 godz max.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Maja 2017, 17:56:28 »
@EP08_015: pozwól, że zapytam-dlaczego akurat po 2 godziny? Jest w symulatorze scenariusz L053 gdzie scenariusz ma około 6 h jazdy i jakoś nikt nie marudzi, że jest za długi. Ja rozumiem, że nie wszyscy mają czas przejechać cały scenariusz od razu. Więc tutaj ja bym dał kwestię wyboru-jeden scenariusz w całości i pod spodem 1 scenariusz rozdzielony na przykład na scenariusz_part_1 i scenariusz_part_2 vide  scenariusz l053 do portu bohunowo czy jakoś tak.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Maja 2017, 20:25:12 »
Jest to jakies rozwiazanie. Tak jak pusalem te 12 lat temu byl na to czas. Teraz juz nie bardzo. Im czliwiek starszy tym mniej jest czasu na takie zabawy. Kiedy mialem na to czas to wtedy projekt zdychal. Przezywal przestoj. Wieczne spiny pomiedzy roznymi grupami. Blokowanie zrodel exe itd. Wychodzila jedna tekstura na miesiac jak dobrze poszlo. Jedno exe na rok gora. Szkoda bylo tamtych zmarnowanych lat. Teraz wszystko idzie bardzo dynamicznie szkoda ze dopiero po tylu latach.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2017, 20:30:48 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Maja 2017, 21:01:18 »
Byl jeszcze i mam ja u siebie baltyk mod w 2 wersjach. Otoczenie ubogacone ladnie. Moim zdaniem ladniejszy id obecnego.
Jest to niewydany scenariusz Bałtyk SKM, było to opisywane w dziale Na warsztacie. Też byłbym za tym, aby wykopać ten wątek z testów. Obecny Bałtyk jest niestety dość ubogą scenerią, stylizowaną na nieduże miasto nad morzem i główną stacją gdzieś daleko na przedmieściach. Sporo tam pustyń. W tamtym niewydanym scenariuszu Bałtyk przypomina rozległą metropolię (przyznam się, że metro drążyłem właśnie z myślą o tej zmodyfikowanej scenerii). Sam Bałtyk uważam za jedną z najlepszych scenerii, głównie z uwagi na to, że przy swoim zróżnicowaniu jest równocześnie krótka (można ją przejechać w pół godziny a na dłuższe jazdy bardzo rzadko mam czas i chęci), choć niestety jest też bardzo ciasna - na duży ruch nie ma tam za bardzo miejsca.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Maja 2017, 21:35:40 »
na duży ruch nie ma tam za bardzo miejsca.
Kiedyś myślałem nad dorobieniem pętli na obu końcach magistrali tak jak jest to na manewrowie zrobione. Wtedy moglibyśmy symulować wciskanie zdawki z lokalnej linii na magistralę, albo odpinanie grup wagonów z TLK i jazda do miasta. Swoją drogą co do Bałtyku SKM mam trochę mieszane uczucia co do likwidacji bocznic w Bałtyku Głównym i bocznicy szlakowej.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowe-stare scenerie
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Maja 2017, 09:40:09 »
Jak zwykle duzo pitu pitu, a konkretow zadnych. To cos robimy czy dyskutujemy o multiplejerach i slabym FPSie?

Co robimy, jaka scenerie, a moze robimy cos nowego np. mega nowa fikcje?