Autor Wątek:  Całkowo v2.0 - wersja beta do testów  (Przeczytany 383820 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #450 dnia: 05 Kwietnia 2020, 01:08:17 »
Rzeczywiście,  źle pojechałem. Niepotrzebnie układałem  przebieg do drugiej tarczy Tm21. Wszystko działa jak należy.
T.N

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #451 dnia: 05 Kwietnia 2020, 03:46:12 »
Pobawiłem się trochę składami m.in. podmieniłem jednego z EN57 na EN76, a SN61 na SA134. Pojazdy te inaczej jednak reagują na komendy wysyłane przez semafory wraz z rozkładami jazdy. Przykładowo - po jakimś czasie po dojeździe na stację w Wilisiu SA134 do semafora za jego plecami jest wysyłana (za pomocą copyvalues z innej komórki) komenda "Timetable:calkowo_v2/rozklady_osob/ROPr_wil-willas1420 10 0". SN61 reagował na to w ten sposób, że dostawał rzeczony rozkład (widać go było pod F2), po czym dawał Rp1 i podjeżdzał pod semafor, z którego wysłano komendę. Analogicznie działało to w przypadku EN57 w Janiszewie. Tymczasem zarówno SA134, jak i EN76 reagują w ten sposób, że rozkład owszem otrzymują, uruchamiają oświetlenie z odpowiedniej strony, ale stoją cały czas w tym samym miejscu. I teraz pytanie - z czego wynika różnica w reakcji? I w jaki sposób zmusić je, żeby jednak podjechały pod semafor?
Pierwsza wartosc liczbowa komendy Timetable: podaje predkosc poczatkowa dla skladu. Wartosc powyzej 1 km/h oznacza polecenie by sklad po otrzymaniu rozkladu dociagnal do rozkladowego W4. O tym czy sklad faktycznie tam podciagnie decyduje dodatkowo odleglosc do slupka -- nie pamietam dokladnie, ale AI nie fatyguje sie jesli oznacza to przejazdzke ponizej 50-100 metrow. W przypadku wymiany krotkiego pojazdu/skladu na dluzszy zestaw odleglosc do W4 moze sie zmniejszyc na tyle, ze AI uznaje ze nie warto sie meczyc?

Offline QGforcing

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 26
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #452 dnia: 05 Kwietnia 2020, 11:41:24 »
"osobB_jar_poranek – pierwszy pociąg osobowy z Jarkawek do Janiszewa (fragment z misji AB_poranek)" - nie ma tego scenariusza w tej paczce 20200330.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #453 dnia: 05 Kwietnia 2020, 20:50:41 »
@tmj: odległość do słupka to 318,5 metra, a ten nadal stoi. I nawet chce jechać (acceleration: 0.90) ale nie wiem dlaczego nie jedzie. Szczegóły na screenie: https://eu07.pl/userfiles/7546/EN76.jpg
@QGforcing: racja, zapomniałem dodać - plik w załączeniu.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #454 dnia: 06 Kwietnia 2020, 02:24:08 »
Rzeczywiscie, wyglada na to ze AI chce podjechac ale cos mu tam nie wychodzi. Moglbys mi dla pewnosci podrzucic wpis trainset dla tego skladu? Zeby nie wyszlo ze "u mnie dziala" bo wstawie sobie do testu cos innego.

Offline DieselPower

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1968
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3740
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #455 dnia: 06 Kwietnia 2020, 10:10:53 »
Dla przykładu wybrane zestawienia składów osobowych sprzed lat. Jak widać często były to same 111A albo było ich więcej niż pozostałych wagonów. Najczęściej takie zestawienia występowały za czasów PKP PR, w PREG myślę, że tak maksymalnie do 2011-2012.

Gdynia - Kościerzyna:
3x 111A w składzie: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=9260
4 wagony w tym 3x 111A w składzie: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=5314

Szczecinek - Słupsk:
2x 111A w składzie: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=13331

Jelenia Góra - Zielona Góra:
2x 111A w składzie: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=42902

Piła Główna-Krzyż:
2x 111A w składzie: https://wrphoto.eu/details.php?image_id=40704

Poznań Gł. - Krzyż:
3 wagony w tym 2x 111A w składzie: https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=39383
itd.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2020, 10:12:07 wysłana przez DieselPower »

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #456 dnia: 06 Kwietnia 2020, 10:37:28 »
Co do składów w tej scenerii sam wstawiam wszystkie po swojemu, eliminuje nowe malowania z różnych spółek. Na pasażerskich pociągach tylko zielone lub czerwone wagony, w pospiechach dodatkowo bagażowy wagon, na osobowych bohuny lub bipy, ewentualnie bezprzedziałowe. Podpinam lokomotywy SU42 lub 45/46, czasem dla urozmaicenia ST43. Żadnych szynobusów ani tekstur obecnych spółek. Towarowe u mnie ciągają SM42, ST43 a jeśli już prywatne spółki to czerwone orlenowskie lub żółte z lotosu. Jeszcze jakby wskaźniki z prędkością szlakową zamienić na te z czarnym tłem. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie na ten scenerii i mamy fajny klimat gdzie spalinowozy dominowały na pociągach osobowych. Tak jak było przed 15-10 lat temu.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline Marcin ST43

  • Wiadomości: 35
  • lastfm.pl/user/sipura94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #457 dnia: 06 Kwietnia 2020, 11:20:51 »
Luźno rozmawiając - biorąc pod uwagę dostępny już w MaSzynie tabor oraz niesamowity potencjał tej scenerii możliwa jest próba odtworzenia czegoś na wzór lat 90'tych kiedy kolej na liniach niezelektryfikowanych działała jeszcze siła własnego rozpędu.
Oczywiście to tylko luźna propozycja zwykłego użytkownika. W załączniku przykładowe zestawienie do jednego z scenariuszy + plik "dekoracje" i "wozidelka" do katalogu MaSzyna\scenery\calkowo_v2

U siebie dodatkowo zmieniłem wskaźniki W27, W6b na W6a, usunąłem balisy, zmieniłem typ rogatek przejazdowych i usunąłem TOP'y (próba zakończona połowicznym sukcesem, bo nowe rogatki nie reagują na jadące składy :P)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2020, 11:44:10 wysłana przez Marcin ST43 »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #458 dnia: 06 Kwietnia 2020, 19:47:36 »
Rzeczywiscie, wyglada na to ze AI chce podjechac ale cos mu tam nie wychodzi. Moglbys mi dla pewnosci podrzucic wpis trainset dla tego skladu? Zeby nie wyszlo ze "u mnie dziala" bo wstawie sobie do testu cos innego.
Ja mam taki wpis:
trainset calkowo_v2/rozklady_osob/ROPJ_waw-jan1054 waw_tor8_startB 20.0 0.1
node -1 0 EN76-018a dynamic pkp\elf_v1 en76-018_a 22wee-a 0.0 headdriver 55 0 enddynamic
node -1 0 EN76-018b dynamic pkp\elf_v1 en76-018_b 22wee-b 0.0 nobody 55 0 enddynamic
node -1 0 EN76-018c dynamic pkp\elf_v1 en76-018_c 22wee-c 0.0 nobody 55 0 enddynamic
node -1 0 EN76-018d dynamic pkp\elf_v1 en76-018_d 22wee-d 0.0 nobody 0 0 enddynamic
endtrainset

Odnośnie czasów odwzorowanych w scenerii w teorii mogę spróbować zrobić dwa zestawy wskaźników czy elementów na peronie, choć problemem jest to, że nie ma za bardzo zamienników, dla niektórych rzeczy (np. tablic z napisem peron/tor - są nowe). Byłoby więc nieco bardziej łyso. Podobnie nie wiem, czy niektóre elementy pasowałyby do starszych czasów (np. domki czy ogrodzenia), ale rozumiem, że z tym się godzimy.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #459 dnia: 06 Kwietnia 2020, 19:51:40 »
55 to za mało na czterczłonowego elfa. Powinno być 255 między członami i 39 między ukrotnionymi jednostkami, z ewentualnym szamańskim mostkiem.
Mój kanał youtube

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #460 dnia: 06 Kwietnia 2020, 20:40:52 »
Wrzucam małą poprawkę dotyczącą torów przy kozłach oporowych w Janiszewie - nie wszystkie miały prędkość zerową, co skutkowałoby wyjechanie poza tory składu prowadzonego przez AI. Jednocześnie chciałem, aby nic się ze sobą nie "gryzło". Poprawka dotyczy na razie tylko i wyłącznie Janiszewa. Odnośnie scenerii mam pytanie, czy wszędzie jest ustawione wygaszanie semaforów/tarcz manewrowych itp. ?

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #461 dnia: 06 Kwietnia 2020, 20:53:03 »
Powinno być ustawione wygaszanie. Natomiast wydaje mi się, że jak AI zobaczy koniec toru to i tak powinno stanąć, więc chyba nie ma potrzeby wpisywania prędkości 0.

Odnośnie uwagi Stelego - wpisałem 255 między członami i nic to nie zmieniło, jeżeli chodzi o zachowanie przy nadaniu nowego rozkładu. Nadal chce jechać, ale stoi.

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #462 dnia: 06 Kwietnia 2020, 20:56:51 »
Cytuj
Natomiast wydaje mi się, że jak AI zobaczy koniec toru to i tak powinno stanąć, więc chyba nie ma potrzeby wpisywania prędkości 0.
Testowałem i AI wyjechało.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #463 dnia: 06 Kwietnia 2020, 21:48:40 »
Odnośnie uwagi Stelego - wpisałem 255 między członami i nic to nie zmieniło, jeżeli chodzi o zachowanie przy nadaniu nowego rozkładu. Nadal chce jechać, ale stoi.
Pewnie tak. Po prostu na 55 będzie ciągnąć jednym członem po upuszczeniu któregoś pantografu, ale sterowanie będzie na całą jednostkę.
Mój kanał youtube

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #464 dnia: 06 Kwietnia 2020, 22:01:28 »
Cytuj
Powinno być ustawione wygaszanie
Która część pliku z eventami jest tylko poświęcona wygaszaniu semaforów? (Nie zaobserwowałem wygaszania na niektórych semaforach w Janiszewie, gdy skopiowałem to do mojego pliku z eventami linijki od 1 do 800.
Chodzi mi bardziej, które eventy są tam uniwersalne i powinno się je mieć jaki np , zaczyna się pisać scenariusz na tej scenerii.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #465 dnia: 07 Kwietnia 2020, 01:15:41 »
Cytuj
Natomiast wydaje mi się, że jak AI zobaczy koniec toru to i tak powinno stanąć, więc chyba nie ma potrzeby wpisywania prędkości 0.
Testowałem i AI wyjechało.
To cos nie teges, bo AI istotnie powinno zauwazyc koniec toru i przed nim zahamowac (chyba ze jest to portal)  Nie pamietam niestety czy to zachowanie weszlo do ostatniej paczki calosciowej czy juz po fakcie.

edit: co do Elfa w Janiszewie, wstawilem podany sklad, ale w scenariuszu osobA_wil.scn po przyjezdzie do Janiszewa sklad pozostaje zaparkowany w trybie manewrowym i nie otrzymuje rozkladu powrotnego. Dodatkowo wyglada na to ze EU07-133 rowniez nie dostaje sygnalu odjazdu, bo stoi w peronie z 40-minutowym opoznieniem. Byc moze jest to ze soba powiazane, nie wiem. Log i errors w zalaczniku.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2020, 03:20:23 wysłana przez tmj »

Offline gg

  • Deweloper
  • Wiadomości: 561
  • Bawię się w... dodatki do MaSzyny :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 452
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #466 dnia: 07 Kwietnia 2020, 09:56:27 »
Cytuj
To cos nie teges, bo AI istotnie powinno zauwazyc koniec toru i przed nim zahamowac (chyba ze jest to portal)
Nie wiem, dlaczego tak jest, ale wolałem poprawić przynajmniej do czasu aż się sprawa nie wyjaśni.

Online Matson

  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 64
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #467 dnia: 07 Kwietnia 2020, 16:56:39 »
Misja osobowy z Wilisia do Jarkawek i z powrotem, po oblocie w Jarkawkach nie dostaje rozkładu a w informacji pokazuje się, że prowadzić manewry według rozkładu. Być może obleciałem skład nie z tej strony (po torach którymi wyjeżdża się z cementowni bo jest krótsza droga i mniej przekładania) a jeśli tak, to warto tą informację o torach po których oblatujemy zawrzeć w opisie misji.

Log w załączniku.

Online Marconi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 407
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 62
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #468 dnia: 07 Kwietnia 2020, 17:07:58 »
Dzisiaj wziąłem na tapetę scenerię calkowo_v2_UNOFF_specjalny. Sceneria jest nieprzejezdna. Wszystko działa poprawnie aż do Wilisia, gdzie powstaje impas. Wycieczkowiec nie dostaje wjazdu, osobowy z Jarkawek do Janiszewa nie dostaje wyjazdu, a SU45-172 stoi w peronach w trochę dziwnej pozycji. Okazało się, że po przyjeździe do Wilisia SU45-172 podjechała pod sam semafor i nie odczepiła wagonów. Po otrzymaniu tarczy próbowała wykonać manewry całym składem. Oczywiście to nie mogło się udać i powróciła z powrotem na tor, z którego wyjechała i podepchnęła skład pod semafor wyjazdowy z drugiej strony stacji. Nie wykonane prawidłowo manewry poskutkowały tym, że południowa głowica została zablokowana i ruch zamarł. Przyczyną kłopotów okazał się brak rozkładu jazdy dla SU45-172 "ROPr55309orz". Po uzupełnieniu tego braku ruch odbywa się prawidłowo. Również dla SN61-183 brak rozkładu jazdy, ponieważ szuka go w nieistniejącym katalogu "calkowo_v2/rozklady_inne/ROPr_willas-wil0956". Po jego uzupełnieniu jeździ sobie do Wilisia i z powrotem. To jednak nie koniec kłopotów. Po powrocie z Jarkawek stajemy pod semaforem wjazdowym z braku wjazdu na stację w Wilisiu. Problemem tym razem okazała się SU45-079, która zajęła tor, na który mieliśmy wjechać. Wg rozkładu jazdy SU45-079 musielibyśmy czekać 1,5 godziny na zwolnienie toru po jego odjeździe i wówczas moglibyśmy wjechać, co jest bezsensem. Żeby to sprawdzić, usunąłem skład na bocznicę. I rzeczywiście po zjechaniu na bocznicę, dostajemy sygnał wjazdu na stację. Wg opisu scenariusz powinien się tu skończyć. Ale tu niespodzianka. Po chwili otrzymujemy sygnał do odjazdu i możemy udać się w dalszą drogę. Bez żadnych przygód dojeżdżamy do Janiszewa, gdzie odstawiamy skład na tory odstawcze. Pozostaje jeszcze kwestia kursu powrotnego SU45-172. Po wykonaniu manewrów i podłączeniu się do składu z przeciwnej strony ustawia tryb pracy pociągowej szykując się do wyjazdu, ale nie dostaje rozkładu jazdy. Jeżeli pozostawimy ją w spokoju, to nigdzie nie pojedzie, ale jeżeli podciągniemy ją pod W4, to po przyjeździe SU45-079 otrzymuje ona sygnał do odjazdu i bez przeszkód dociera do Janiszewa.
Moja uwaga: przydałby się powrotny rozkład jazdy dla naszego wycieczkowca.
Pozdrawiam.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #469 dnia: 07 Kwietnia 2020, 22:12:38 »
@tmj: masz coś mocno poharataną paczkę, co widać po errors.txt, gdzie jest masa błędów. Generalnie paczka jest chyba stara, bo teraz nie ma misji osobA_wil - jest z dopiskiem osobA_wil_dzien albo osobA_wil_noc. Spróbuj ściągnąć nową i skorzystać z załączonej scenerii testowej. Po przyjeździe EN76 do Janiszewa trzeba nacisnąć SHIFT+1, żeby dostał rozkład powrotny. Można to też sprawdzać w innych misjach, ale trzeba mieć na uwadze, że składy po przyjeździe stoją w trybie manewrowym i rozkład powrotny dostają dopiero na ok. 15 minut przed odjazdem. Więc jeżeli cykl odjazdów jest co godzina, to minie 45 minut nim Elf dostanie rozkład powrotny. Stąd sugeruję jednak misję testową :)

@Matson: racja, przez to, że pojechałeś drugą stroną stacji to się nie uruchomił odpowiedni event. Poprawiłem u siebie, tak żeby działało to niezależnie, którędy pojedziemy.

@Marconi: niedziwne, że nie działa, ten plik nie powinien trafić do paczki, bo jest niedostosowany do tej wersji.


Online Matson

  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 64
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #470 dnia: 07 Kwietnia 2020, 22:33:46 »
To jeszcze jest problem z cementem z Jarkawek, po wyjeździe z Jarkawek pomocnik cały czas pokazuję prędkość 0 km/h, info semafor b stacji Jarawki.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #471 dnia: 08 Kwietnia 2020, 19:41:45 »
@tmj: masz coś mocno poharataną paczkę, co widać po errors.txt, gdzie jest masa błędów. Generalnie paczka jest chyba stara, bo teraz nie ma misji osobA_wil - jest z dopiskiem osobA_wil_dzien albo osobA_wil_noc.
Mam wypakowana ostatnia wersje + podany plik z poprawkami skladow, wiec te braki i niezgodnosci to pewnie wynik uruchamiana scenariusza jeszcze ze starej wersji, nie zorientowalem sie ze on wypadl z aktualizacji :>

Problem z niezdolnoscia AI do odjazdu pojazdami z systemem zezwolenia na otwarcie drzwi powinien byc ogarniety od wersji 20.408 exe.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #472 dnia: 12 Kwietnia 2020, 14:16:06 »
manewrowa2 - całość pięknie przeszła, ale nie przyjechał na tor 32 ostatni punkt, czyli wagony z kruszywem. SU46 z pospiesznym stoi na podg. Most pod S1 i przypuszczam że blokuje całą resztę, w tym kruszywo.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #473 dnia: 13 Kwietnia 2020, 14:26:18 »
Misja całkowo_v2_osoB_wil_dzien przejezdna (wywaliło mnie przed samym końcem, ale to raczej wina kompa, bo trochę już stary).
Jedyne co może przeszkadzać (chyba, że to specjalnie to ruch samochodów - przejeżdżają przed nadjeżdżającym taborem, ruszają w czasie, kiedy rogatka nie otworzy się do końca, albo zatrzymują się przed przejazdem dotykając rogatek). 
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #474 dnia: 13 Kwietnia 2020, 16:41:34 »
@tmj: wygląda, że teraz działa, przynajmniej EN76 zaczął zawracać. Nie wiem jeszcze jak SA134, ale zakładam, że też powinno być OK.
@mareczek: znalazłem problem, zaczynał się w Janiszewie, gdzie SU45-172 wyjechała nie na ten tor, co powinna. A zrobiła tak, bo miała rozkład i ignorowała tarcze manewrowe. Będzie ogarnięte w kolejnej wersji.
@ic_kołobrzeg: nie jest to specjalnie, ale "tak wyszło". Generalnie samochody wszędzie powinny stawać przed przejazdem (nawet niestrzeżonym), ale nie zawsze chcą współpracować i już jakiś czas temu zarzuciłem próby dochodzenia, dlaczego tak się dzieje. Uznajmy to za koloryt polskich kierowców.

// edit
Przesyłam patcha do ostatniej wersji paczki ze scenerią: https://eu07.pl/userfiles/7546/calkowo_v2_patch20200413.zip (1,3 MB)

Patch usuwa dotychczas zauważone błędy i wprowadza pewne zmiany:
  • testowa aktualizacja składów w niektórych misjach na bardziej współczesne (na razie tylko misje z dopiskiem _2 w nazwie)
  • wprowadzenie podziału niektórych plików na epoki w celu umożliwienia jazdy w starszych dekoracjach, jak komuś tak wygodnie:
    • wskaźniki i balisy ETCS wydzielone do pliku v2_ETCS.scm
    • elementy.scm w dwóch wariantach: dla 1998 i 2015 r. (lata podano przykładowo, proszę się do nich nadmiernie nie przywiązywać); w wersji 1998 usunięto dotychczasowe tablice peronowe wg nowego wzoru zastępując je starszymi; w wersji 2015 r. wprowadzono m.in. nowe wyświetlacze peronowe w Janiszewie i Janiszewie Zachodnim, a także umieszczono biletomaty w niektórych miejscach; w obu wersjach wprowadzono też drobne modyfikacje
    • przejazdy.scm również w dwóch wariantach - w wersji 1998 usunięto przejazdy z tarczami ostrzegawczymi przejazdowymi, zastępując je przejazdem ze starymi gongami oraz przejazdem niestrzeżonym
    • wskazniki.scm także w dwóch wariantach dla uwzględnienia zmian w przepisach dot. sygnalizacji, w wersji 1998 wprowadzono wskaźniki W27 zamiast W27a oraz zrezygnowano z W6b, usunięto także wskaźniki odnoszące się do tarcz ostrzegawczych przejazdowych
  • wprowadzono wskaźniki W32 określające miejsce zatrzymania składów na peronach w Janiszewie, Różanach, Orzechowie i Macierzewie (tylko wersja 2015); dostosowano także informacje w W4 dla AI; jadąc na wersji 1998 również można się zatrzymywać tam, gdzie byłyby wskaźniki W32
  • dostosowano miejsce oczekiwania pasażerów do nowych miejsc zatrzymania się pociągów na peronach

W związku z aktualizacją składów do używania plików z _2 na końcu konieczne są dodatki z Testu dodatków:

Na chwilę obecną wszystkie misje korzystają tylko ze współczesnych wariantów plików (z dopiskiem 2015). Jak ktoś chce sobie zobaczyć wersję starszą trzeba ręcznie edytować pliki.

Uprzedzając uwagi odnośnie "współczesnych" składów chciałem zwrócić uwagę, że jest to kompromis między wiernością epoce i możliwościami symulatora. Na chwilę obecną w symulatorze nie mamy szynobusów, aby wstawić je do jazdy z poziomu gracza. SA134 i SA106 nie mają kabin, a jedyny "szynobus" (właściwie wagon silnikowy) z dostępną kabiną to SN61, który nie za bardzo pasuje do współczesności. Stąd mamy w scenerii składy wagonowe z SU45 i SU42 na czele, starałem się wybierać jedynie takie wagony i loki, które jeszcze kilka lat temu miały okazję jeździć w rzeczywistości. Jeżeli chodzi o ruch towarowy nie mamy żadnych tekstur ST44 w malowaniu PKP CARGO i modeli bardziej współczesnych ciężkich spalinowozów (ST48 czy ST44 po modernizacji), z tego względu nadal obok ST45 spotkamy zielone ST44 czy ST43 z niebieskimi węglarkami PKP CARGO. Jeżeli kiedyś coś się w tej materii zmieni z chęcią zaktualizuję.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2020, 23:14:23 wysłana przez Siecool »

Offline MM180904

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #475 dnia: 14 Kwietnia 2020, 21:25:25 »
Czy będzie rozwinięcie elektrycznego odcinka od Janiszewa ??

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #476 dnia: 14 Kwietnia 2020, 22:41:52 »
Nie.

W którejś dawnej paczce z kaliską był plik lj/drewno.t3d. Czy ktoś może ma go jeszcze na dysku i jest w stanie podesłać? Interesuje mnie tylko wersja t3d, e3d mam.

Offline Hubertnator23

  • Deweloper
  • Wiadomości: 661
  • Specjalista ds. kiszenia nieukończonych dodatków
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 416
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #477 dnia: 14 Kwietnia 2020, 22:47:47 »
Cytuj
Jeżeli chodzi o ruch towarowy nie mamy żadnych tekstur ST44 w malowaniu PKP CARGO i modeli bardziej współczesnych ciężkich spalinowozów (ST48 czy ST44 po modernizacji), z tego względu nadal obok ST45 spotkamy zielone ST44 czy ST43 z niebieskimi węglarkami PKP CARGO. Jeżeli kiedyś coś się w tej materii zmieni z chęcią zaktualizuję.

SU46 w malowaniu PKP CARGO można było spotkać w Zgorzelcu i Węglińcu przed elektryfikacją, która skończyła się w 2019. Z tego powodu myślę, że można zamienić w jednej scenerii gagara na suczkę.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #478 dnia: 15 Kwietnia 2020, 08:49:56 »
Jest taka mała prośba, żeby nie korzystać z pojazdów w katalogu eams_v1, bo idzie do wyrzucenia.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline janeczek kolejarz

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #479 dnia: 15 Kwietnia 2020, 16:42:36 »
W postaci tabelki wypisałem co co poprawy i kilka propozycji do dodania
https://1drv.ms/x/s!An9xEEtRc9KShQABEyPH8yLsVctW?e=Y8QcLT