Autor Wątek:  Całkowo v2.0 - wersja beta do testów  (Przeczytany 384776 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #360 dnia: 27 Października 2019, 08:25:04 »
Ja się spotkałem na nastawni z tabelką EZT - długość. Maszynista jako analizę przez radio podaje typy jednostek jakie ma.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #361 dnia: 27 Października 2019, 10:45:08 »
@Wiggle obowiązkiem drużyny trakcyjnej jest zgłoszenie gotowości, o tyle co przy EZT wystarczy podać typ i numer jednostki, ilość oraz nazwisko kierującego pojazdem, ilość jest wtedy kluczowa z racji długości. I to nie ma, że na stacji X podałeś analizę raz i wystarczy do końca dnia/obiegu. Każdorazowo na stacji początkowej masz obowiązek przed odjazdem po otrzymaniu komputerowego wydruku rozkazu "O" (jeżeli na danym odcinku obowiązują) zgłoszenie analizy i gotowości. Regulują to zapisy w IR1 oraz w regulaminach technicznych stacji. Zazwyczaj jest tak, że przyjęło się w osobówkach że kolejna stacja przepisuje numer jednostki (niejednokrotnie kopiując pierdoły co stacja X wcześniej wpisała). My u siebie na posterunku raczej nie sugerujemy się co np. Katowice, Rybnik i Chałupki wpisują, bo w 90% wpisują pierdoły, takie jak np. jedzie EN57AKŚ-892, a wpisany jest EN76-892 . . . Bo w obiegu zaplanowany jest typ EN76 a fizycznie jedzie EN57AKŚ.
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2019, 10:48:07 wysłana przez hanys »

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #362 dnia: 30 Października 2019, 20:13:09 »
@hanys Zgadza się, ale ja Ci tutaj przedstawiłem jak to wygląda w Poznaniu nie z opowieści, a z własnych doświadczeń. Fakt, że jak jedziemy do np. Rzepina to tam po zmianie kabiny i próbie zgłaszając gotowość podajemy numer jednostki i nazwisko kierującego. Ale na stacji Poznań Główny jest to trochę uproszczone. Skład wyjeżdża rano z torów postojowych PR w Poznaniu, podają jaki jedzie skład, a potem już sobie dyżurny przepisuje ezt z tego pociągu, którym przyjechał dany skład.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sebeq

  • Wiadomości: 318
  • Projekt: Wschodnia Lubelszczyzna - 62% ukończenia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 101
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #363 dnia: 30 Października 2019, 20:55:24 »
Ale w osobowych w rozkładać podkręcił bym prędkość do 110 km h
z MaSzyną od PC2010

Offline KroLo14

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #364 dnia: 31 Października 2019, 10:33:27 »
I czym byś dobił do tej prędkości? SU45 mają maks. 80 km/h, SM/SU42 80 km/h, a nie każdy chce jeździć traxxem, czy ST45, które jako jedyne sensowne loki mogą osiągnąć więcej niż 100...

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3470
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #365 dnia: 31 Października 2019, 10:41:58 »
SU45 mają maks. 80 km/h
120 km/h. Zdjęcia na tekstury do symulatorowej kabiny SU45 były robione w jakimś egzemplarzu z haslerem z zaznaczonym 80 km/h. Prawdopodobnie dlatego tak było, że lokomotywa jeździła na pociągach towarowych.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline KroLo14

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #366 dnia: 31 Października 2019, 11:12:08 »
No chyba, że tak ;)
Głównie tym się sugerowałem, ale też coś gdzieś słyszałem o obniżeniu prędkości maksymalnej, alem może tylko mi się wydawało
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2019, 11:18:14 wysłana przez KroLo14 »

Offline hunterIS3

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #367 dnia: 04 Listopada 2019, 11:46:27 »
Pobrałem najnowszą wersję Całkowa v2, skopiowałem wszystko do odpowiednich folderów a mimo to pokazuje mi że nie ma dalej wszystkiego oraz że brakuje wagonu 424Z,

Brakuje następujących plików:
scenery\rozklad.TXT
scenery\rozklad.TXT
dynamic\PKP\424Z_V1\res01
dynamic\PKP\424Z_V1\424z.FIZ
dynamic\PKP\424Z_V1\424z.MMD
dynamic\PKP\413S_V1\6739096-2
dynamic\PKP\413S_V1\6739981-5

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1355
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3470
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #368 dnia: 04 Listopada 2019, 11:49:42 »
Trzeba czekać na poprawkę od autora. Te wagony zostały usunięte z powodu ich niskiej jakości.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline hunterIS3

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #369 dnia: 04 Listopada 2019, 12:17:31 »
kazałem Rainsted sprawdzić posiadany tabor i nagle przestał narzekać

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #370 dnia: 04 Listopada 2019, 13:08:28 »
To nie wiem jak żeś to zrobił, bo po pierwsze  ja sprawdzałem dziesiątki razy i nic, a po drugie
Trzeba czekać na poprawkę od autora. Te wagony zostały usunięte z powodu ich niskiej jakości.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #371 dnia: 08 Listopada 2019, 19:33:06 »
Zastanawiam się nad wprowadzeniem rozkładów jazdy dla pociągów towarowych. Rozumiem, że muszę ustawić wskaźniki W4 w torach towarowych, żeby stacje w rozkładzie się przewijały. Natomiast poza tym jakie jest znaczenie W4 dla pociągów towarowych? Czy miejsce jego ustawienia determinuje miejsce zatrzymania czy pociągi towarowe po prostu ignorują ten wskaźnik?

Offline k. wojak

  • Wiadomości: 154
  • Wojak
    • Zobacz profil
    • Kanał Youtube
  • Otrzymane polubienia: 74
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #372 dnia: 08 Listopada 2019, 19:38:13 »
Ja się spotkałem ze wskaźnikiem W4 dla pociągów towarowych, na bocznicy szczecińskiej elektrowni Pomorzany, ale znajdował się on tuż przed kozłem oporowym, no ale nie stał by tam raczej bez powodu.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #373 dnia: 08 Listopada 2019, 19:41:34 »
Coś w ostatnich exe było zmieniane, to tmj musi się wypowiedzieć. Wcześniej nie rozpoznawano nijak kategorii pociągu, więc jak miał postój w rozkładzie to stawał jak osobówka. Niewidzialne W4 wpisywałem na wysokości semaforów wyjazdowych dla danej grupy. Na podg na głowicy.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #374 dnia: 08 Listopada 2019, 20:02:16 »
Jesli AI zobaczy W4 i ma wpisana godzine postoju na takiej stacji, to sie przy nim zatrzyma bez wzgledu na rodzaj pociagu. Po ostatnich zmianach w exe prowadzac sklad towarowy odjechac powinno jesli zobaczy przed soba wolna droge czyli bez zwracania uwagi na wpisana godzine odjazdu, chociaz to akurat bede musial przetestowac.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #375 dnia: 08 Listopada 2019, 20:10:37 »
To pytanie pomocnicze: czy można przypisać dwa np. event1 do jednego toru? Nie pamiętam, czy to było zmieniane, a kiedyś można było dać tylko jeden.

Chodzi o to, że jeśli W4 oddziałuje również na pociągi towarowe to musi stać zaraz obok semafora, co oznacza, że przy braku możliwości dopisania dwóch eventów tego samego rodzaju do jednego toru musiałbym dzielić tory przy semaforze na pół, żeby dopisywać dodatkowy event.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #376 dnia: 08 Listopada 2019, 20:20:05 »
czy można przypisać dwa np. event1 do jednego toru? Nie pamiętam, czy to było zmieniane, a kiedyś można było dać tylko jeden.
Tak, bylo zmienione jakis czas temu. Jesli dany tor ma wiecej niz jeden wpis event danej kategorii to uruchamiane sa one wszystkie.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #377 dnia: 08 Listopada 2019, 21:03:00 »
Czy jakiś sprytny człowiek jest w stanie zaktualizować skrypty do 3ds Maxa, tak aby eksportowały też drugi event tego samego rodzaju?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #378 dnia: 08 Listopada 2019, 21:06:50 »
Jesli AI zobaczy W4 i ma wpisana godzine postoju na takiej stacji, to sie przy nim zatrzyma bez wzgledu na rodzaj pociagu. Po ostatnich zmianach w exe prowadzac sklad towarowy odjechac powinno jesli zobaczy przed soba wolna droge czyli bez zwracania uwagi na wpisana godzine odjazdu, chociaz to akurat bede musial przetestowac.
Nawet jeśli ma wpisane pt?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #379 dnia: 08 Listopada 2019, 21:14:29 »
Zakladam ze postoj techniczny to tez postoj w jakims preferowanym miejscu ktore nie jest semaforem. Jesli pociag ma w ogole olac W4 i stanac pod semaforem to duzo prosciej jest nie wpisac mu godziny postoju na danej stacji i tyle. Bedzie mial czerwone to stanie, bedzie mial droge to oleje w ogole i poleci dalej, czyli zrobi to czego, o ile dobrze rozumiem, oczekuje sie w takiej sytuacji?

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #380 dnia: 08 Listopada 2019, 21:14:40 »
W rozkładach jazdy dla towarowych najlepiej w ogóle nie wpisywać postojów (nie licząc stacji początkowej i końcowej, gdzie oczywiście się tego nie da uniknąć). Wtedy AI zachowa się najbardziej naturalnie, będzie podjeżdżało pod najbliższy semafor, nie będzie czekać na godzinę odjazdu.

czy można przypisać dwa np. event1 do jednego toru? Nie pamiętam, czy to było zmieniane, a kiedyś można było dać tylko jeden.
Tak, bylo zmienione jakis czas temu. Jesli dany tor ma wiecej niz jeden wpis event danej kategorii to uruchamiane sa one wszystkie.
Ale była przy tym uwaga, że trzeba uważać na eventy skanowane, bo różne dziwne rzeczy mogą się stać. A takimi eventami są właśnie przypisania semaforów i W4.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #381 dnia: 08 Listopada 2019, 21:26:43 »
To przychodzi mi tylko do głowy w takim razie wstawianie eventa tor wcześniej, jeśli nie ma tam innego eventu tego samego rodzaju. Z tego co pamiętam lokalizacja wpisu eventu determinuje tylko kierunek skanowania, natomiast miejsce zatrzymania i tak wynika z lokalizacji wskaźnika, a nie eventu.

Nawiasem mówiąc cała ta sytuacja dobrze pokazuje, ile wdrożenie do symulatora w gruncie rzeczy banalnej funkcjonalności wymaga zachodu. Znowu tworzymy jakąś dziwną protezę, bo dla pociągów towarowych nie ustawia się W4, co też zresztą widać w symulatorze: nazwa komendy nazywa się PassengerStopPoint. To W4 jest potrzebne tylko po to, żeby przewinąć rozkład - całą resztę załatwia semafor. Nie prościej by było, gdyby rolę W4 mogły też pełnić semafory? Możnaby wpisać jako n-ty parametr dzisiejszą nazwę jak dla W4, nie trzebaby wstawiać nowych obiektów i kombinować z ich przypisywaniem, a rozkład by się sam przewinął.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #382 dnia: 08 Listopada 2019, 21:37:35 »
Na Krzyżowej przypisałem wielokrotnie W4 do tego samego odcinka, co odczyt semafora i nie spowodowało to żadnych nieprawidłowości. Wszystkie sytuacje są skanowane i sortowane prawidłowo.
Mój kanał youtube

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #383 dnia: 08 Listopada 2019, 21:47:29 »
To jest dobra wiadomość. W takim razie aktualna pozostaje prośba o wskazanie, co należy zmienić i jak, żeby eksport scenerii w skryptach 3ds Maxa eksportował wszystkie wpisy Event0, Event1, Event2 itp. przypisane do danego toru. Dopisałem sobie na próbę eventy stopinfo do torów przy semaforach w Janiszewie Towarowym i eksportuje mi tylko eventy dotyczące semafora, bo są wymieniane jako pierwsze. Drugie event2 jest ignorowane.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #384 dnia: 08 Listopada 2019, 21:57:16 »
Ale była przy tym uwaga, że trzeba uważać na eventy skanowane, bo różne dziwne rzeczy mogą się stać. A takimi eventami są właśnie przypisania semaforów i W4.
To byl w sumie taki dupochron, bo teoretycznie powinno dzialac natomiast w praktyce jest to cos, co przetestowac sa w stanie trasopisarze a nie ja :v

Znowu tworzymy jakąś dziwną protezę, bo dla pociągów towarowych nie ustawia się W4, co też zresztą widać w symulatorze: nazwa komendy nazywa się PassengerStopPoint. To W4 jest potrzebne tylko po to, żeby przewinąć rozkład - całą resztę załatwia semafor. Nie prościej by było, gdyby rolę W4 mogły też pełnić semafory? Możnaby wpisać jako n-ty parametr dzisiejszą nazwę jak dla W4, nie trzebaby wstawiać nowych obiektów i kombinować z ich przypisywaniem, a rozkład by się sam przewinął.
Mysle ze kombinowanie z nazwami semaforow to wlasnie dokladanie zbednej protezy spowodowanej zafiksowaniem sie na czyms, co tak naprawde jest kosmetyka -- to prawda ze komenda nazywa sie PassengerStopPoint bo (zgaduje) cala funkcjonalnosc zaczela sie od emulowania kijka z W4, ale w rzeczywistosci to ta komenda ma dwie funkcje i glowna z nich jest danie AI mozliwosci zorientowania sie, na jakiej znajduje sie stacji by, owszem, byla w stanie przewinac sobie rozklad. Informacja o konfiguracja ewentualnego punktu postoju jest w tej sytuacji funkcjonalnoscia dodatkowa i opcjonalna.

Innymi slowy "dla pociagow towarowych nie stawia sie W4 wiec dodajmy dla nich alternatywe ktora bedzie powodowac inne problemy" to imo bledny tor rozumowania, bo wstawiany PassengerStopPoint to nie jest W4, a wirtualny znacznik dla komputerowego AI, ktorego (nieistniejacym) odpowiednikiem w rzeczywistosci bylaby tablica z nazwa stacji i opcjonalnie doklejonym W4. Biorac to pod uwage sensowniejsza nazwa dla komendy byloby cos w stylu StationTrack, ale na tego typu zmiane jest oczywiscie 10+ lat za pozno.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #385 dnia: 08 Listopada 2019, 22:15:33 »
Ale ja nie chciałem zmieniać nazw semaforów, tylko dodać np. jako któryś parametr w ich wpisie ciąg znaków, który by determinował stację. Chodzi po prostu o to, że dla tak prostej funkcjonalności jak znacznik lokalizacji można znaleźć prostsze rozwiązania niż wstawianie dedykowanego obiektu i tworzenie kolejnych wpisów do torów. Ale nie upieram się oczywiście, żeby to wdrażać, tylko zwracam uwagę na przyszłość, dlaczego tworzenie tras czy scenerii zajmuje tyle czasu.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #386 dnia: 09 Listopada 2019, 12:36:42 »
Mysle ze to jest problematyczne z paru wzgledow -- po pierwsze, jakakolwiek oszczednosc pracy jest tutaj co najmniej watpliwa, bo zamiast wpisu dwoch eventow w tor musisz wpisac nazwe stacji dla kazdego z dwoch wyjazdowych semaforow. Po drugie, tworzenie duplikatu funkcjonalnosci oznacza ze komplikuje sie ewentualne debugowanie, bo zamiast sprawdzania jednego czynnika (czy dany tor jest podpiety do obiektu informacyjnego?) trzeba sprawdzac dwa (czy dany tor jest podpiety _lub_ czy semafor na jego koncu podaje taka informacje?) Po trzecie wreszcie, poniewaz nazwa wprowadzana jest indywidualnie dla kazdego semafora, zwieksza to mozliwosc popelnienia pomylki (literowki itp) ktora bedzie trudniejsza do zauwazenia ze wgledu na wspomniane skomplikowanie debugowania.

O jakims wygodniejszym sposobie definiowania obszaru stacji mozna potencjalnie pomyslec, ale chyba raczej od strony edytora niz poprzez dodatkowe komplikowanie juz istniejacego szamynstwa ;>

Offline Cozder

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #387 dnia: 22 Listopada 2019, 13:51:19 »
Trzeba czekać na poprawkę od autora. Te wagony zostały usunięte z powodu ich niskiej jakości.

To prawda, mam z poprzednich wersji. Po dokopiowaniu chodzi idealnie. Zamieścić link, czy na priv ktoś woli...

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #388 dnia: 22 Listopada 2019, 13:59:51 »
Nie kopiuj starych wagonów, tylko wstaw nowe zestawienia składów z paczkowymi wagonami.
Mój kanał youtube

Offline sawe

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #389 dnia: 06 Grudnia 2019, 19:44:59 »
Witam.Mam pytanie do autora scenerii siecoola.Otóż w misji manewrowa 2, w końcowej części, po wyprowadzeniu wagonów kubłowych z punktu handlu kruszywami na tor 58, i po odpięciu się,nie zapala się sygnał Ms 2 na Tm 29, umożliwiający zjazd do lokomotywowni.W scenariuszu pisze, że po odstawieniu składu odpinamy loka i zjeżdżamy do lokomotywowni.Czy to jest jakiś błąd w eventach,czy tak już musi być?