Autor Wątek:  Plany wobec linii 353  (Przeczytany 3913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Plany wobec linii 353
« dnia: 11 Grudnia 2016, 12:07:01 »
Witam, za jakiś czas planuję zabrać się za scenerie realistyczną a konkertnie za L353 na odcinku Poznań-Gniezno. Pytanie czy jeśli będe robił perony/budynki itp zgodnie z daną stacją to musze mieć wymiary np danego peronu i według nich robić go w 3ds'ie? Jeśli ktoś dysponuje materiałem zdjęciowym (i wymiarami obiektów jeśli będą potrzebne) od stacji Lednogóra do stacji Gniezno to mógłby podrzucić na pw. Od stacji Pobiedziska do stacji Poznań sobię poradze. Jeśli ktoś chętny do pomocy to jak najbardziej pomooc się przyda.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2016, 12:09:06 wysłana przez tor424 »
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Plany wobec linii 353
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudnia 2016, 12:51:56 »
Do scenerii realistycznych 3DS się nie nadaje. Najlepiej to zrobić Rainstedem. Możesz pobrać zdjęcia lotnicze, mapy topograficzne i na ich układać tory z dość dużą dokładnością. Do tego można stosunkowo łatwo ustawić profil pionowy. Trochę kuleje jeszcze wstawianie terenu i obiektów, ale ostatnio się poprawia.
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Odp: Plany wobec linii 353
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudnia 2016, 12:57:12 »
A w przypadku obiektów stacyjnych muszę modelować itd. Co z tym wymierzaniem? Jest jakiś poradnik do tego edytora rainsted? Kompletnie go nie ogarniam :P
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Plany wobec linii 353
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudnia 2016, 13:00:57 »
Budynki zazwyczaj ze znośną precyzją da się robić czerpiąc wymiary ze zdjęć lotniczych. Przy sceneriach realistycznych ważniejsze jest by pokrywał się z zarysem na mapie, niż by w pełni oddawał wymiary prawdziwego. Tylko zmierz piętra by nie było jaj jak z moim ostatnim sklepikiem, co go chciałem 2x za dużego wydawać. Wiele maszynowych modeli na to cierpi. Choćby płoty na l61 o których Ra mówił niedawno. Jak mierzyłem dworce na l61 to też większość jest 2x za duża.
Perony zdaje się idzie ładnie robić jako proceduralne drogi. Masz wtedy cały obrys w rainstedzie. Wygodniej, niż wstawiać obiekt t3d.
Masz kilka godzin poradnika Surgeona na youtube. Masz pdfa od Ra. Niestety wszystko kończy się na położeniu torów. Ale gdy będziesz miał już tyle, to reszta sama przyjdzie, albo będziesz brał indywidualne korepetycje u Ra.
Mój kanał youtube

Offline ElektrykPKP

  • Fotograf
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 201
Odp: Plany wobec linii 353
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2017, 19:57:22 »

Czy mi się zdaje czy ten sam odcinek robi już kolega @Gagarinowiec? Ale nie. On chyba teraz robi trochę dalej niż Gniezno.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28602.0.html tutaj wątek @Gagarinowca :)