Autor Wątek:  Gagarin zepsuty  (Przeczytany 5580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Gagarin zepsuty
« dnia: 03 Września 2016, 16:03:08 »
Z gagarinem same problemy:

1. Hasler pokazuje od 5 do 25km/h za dużo.
2. Nie ma kranu hamulca. Nie widać, urwało. Hamulec działa, ale dziwnie.
3. Nie działa podświetlenie zegarów. 3 czarne zegary nic nie pokazują.
4. Chyba brakuje tekstury na panelu, ogólnie jakość samego modelu wygląda jakby był albo niedokończony, albo popsuty (duże, jednobarwne, kanciaste prostokąty).
5. Brudna szyba (przez którą ledwo widać cokolwiek na zewnątrz)
6. Dziwne działanie hamulca - trzeba długo trzymać falę, żeby ciśnienie w PG było daleko za czerwoną kreskę, żeby odhamować skład z gagarinem. Być może bez tego też by zadziałało, ale jakoś nigdy nie miałem cierpliwości. W innych spalinówkach to działa poprawnie.

Generalnie nie da się nim jeździć. Mam wersję ze wszystkimi aktualizacjami i patchem 16.05 i exe 481.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Września 2016, 16:31:20 »
Załącz proszę plik scenery/$.scn. Jaki to numer gagarina? Możesz dodać screen z kabiny?
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2016, 16:35:20 wysłana przez Maciej »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Września 2016, 16:56:24 »
Wstawiłem sobie na TD, już podaje numery: M62-1145 i M62-2984.
2984 jest domyślny dla misji calkowo_orlen, tego drugiego wybrałem sobie do testów na TD. Różnią się tylko teksturą zewnętrzną, w środku te same usterki.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6082
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2062
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Września 2016, 18:33:04 »
A jakiś screen z kabiny możesz pokazać, tak jak prosił kolega z WPC?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Września 2016, 22:19:21 »
Dołączam screeny. Widać brak kranu, widać brak tekstury panelu mniej więcej, widać brudną szybę i bardzo złą widoczność z kabiny, widać w końcu błędne wskazania haslera.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Września 2016, 22:41:57 »
Brak kranu - jutro podeślę e3d. Może masz jakiś błąd. Brak tekstury panelu - to akurat tak musi być. Gagar w MaSzynie raczej nie ma zrobionej wspaniałej kabiny. Co do szyby i haslera to jutro jeszcze sprawdzę.

EDIT: W załączniku masz pliki mmd, fiz, t3d i e3d od ST44 (wersja, o której piszesz). Sprawdź, jak działa hasler i czy pojawił się kran hamulca. Paczkę wypakuj do głównego folderu Symulatora.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 10:13:54 wysłana przez Maciej »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6082
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2062
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Września 2016, 12:03:34 »
To zielone, to nie jest brak tekstury, tylko tekstura pulpitu z 2008 roku.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Września 2016, 13:52:23 »
OK, wgrałem te pliki i tak: kran jest, pulpit wygląda lepiej (jest zaokrąglony, nie ma tych jednobarwnych prostokątów - czyli jakby to nie był problem z teksturą tylko z modelem), szyba - no teraz coś wreszcie widać przez szybę, hasler działa prawie dobrze, tzn do 80km/h pokazuje o 2km/h za mało, jego wskazanie dochodzi tylko do 110 (od 105 pokazuje bodajże 2 za dużo) do 110 nie dochodzi, chociaż udało mi się rozbujać gagarina do 115.

Dlaczego mogłem mieć to zepsute? Kiedyś wgrywałem dodatek do testów tworzony przez EP08, który miał dawać podświetlenie przyrządów. Chociaż na jego screenach podświetlenie było, u mnie nigdy nie działało, dodatkowo przycisk zapalający podświetlenie działa dziwnie, tzn daje klik przy SHIFT+;, a bez shifta nie ma kliku. Instalowałem ten dodatek przed zainstalowaniem ostatniego patcha (bo "wyszedł" wcześniej), na to zainstalowałem później patch. Jestem ciekaw co stało się z tym dodatkiem. Był w dziale "do testów", ale zniknął.

Co do haslera, nie wiem jak to skorygować, w prawie wszystkich pojazdach są niewielkie odchyłki na początku i końcu zakresu. Wydaje mi się tylko, że raczej powinny pokazywać za dużo niż za mało, dla bezpieczeństwa.

Aha, w EP09 też jest taka upaćkana szyba. Od zawsze.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 13:57:51 wysłana przez HTD »

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Września 2016, 14:02:58 »
Co do haslera, nie wiem jak to skorygować, w prawie wszystkich pojazdach są niewielkie odchyłki na początku i końcu zakresu.
Kiedyś zacząłem to nawet poprawiać. Na niektórych lokach w MaSzynie prędkość początkowa na haslerze jest mniejsza niż 0, a na innych bywa większa od 0. Poprawki jednak porzuciłem, bo pojawiały się przypadki, że po ustawieniu wskazówki w kabinie A na 0 km/h, w kabinie B wskazówka wskazywała ok. 5 km/h.
Aha, w EP09 też jest taka upaćkana szyba. Od zawsze.
Nie ma chętnych do zmodyfikowania tej szyby ;).

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Września 2016, 15:13:39 »
tachometer: wskpr rot 0.00446 0.01 0.01

Tak poprawiłem w st44.mmd i teraz zero jest tam gdzie trzeba, do 70km/h pokazuje na kreskę (przy 9km/h pokazuje 10).
Jest jednak dziwny problem - po 80 nagle zaczyna pokazywać za mało (od 2 do 5) powyżej 110 prędkość rośnie (do 120), ale wskazówka stoi na 110 i dalej nie idzie. Podobne coś widziałem w innych haslerach też - jakby w pobliżu końca skali jakby się zacinały.

  Dodano: 04 Września 2016, 15:58:48
Nie ma chętnych do zmodyfikowania tej szyby ;).

Ja mogę, ale gdzie mogę znaleźć paczkę tekstur TGA? Poprawiłem na szybko u siebie DDS i jest OK, ale nie powinno się edytować DDS.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 15:58:48 wysłana przez HTD »

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Września 2016, 16:02:09 »
[...] powyżej 110 prędkość rośnie (do 120), ale wskazówka stoi na 110 i dalej nie idzie. Podobne coś widziałem w innych haslerach też - jakby w pobliżu końca skali jakby się zacinały.
Zostało to wprowadzone dość dawno i celowo w którymś exe.
Ja mogę, ale gdzie mogę znaleźć paczkę tekstur TGA? Poprawiłem na szybko u siebie DDS i jest OK, ale nie powinno się edytować DDS.
Paczkę t3d/tga masz tutaj: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,26574.0.html. Aktualizacje są na: http://eu07.pl/daily/. Żeby było szybciej w załączniku dodaję paczkę z folderem ep09_v1 (wersja t3d/tga): http://eu07.pl/userfiles/23301/priv-ep09_v1.7z.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 16:12:45 wysłana przez Maciej »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Września 2016, 17:19:47 »
Dzięki. A wiesz może jakiemu celowi służy ta zmiana w exe? Czy prawdziwe haslery też tak mają?

Aha, jeszcze jedno, czy są jakieś specyficzne wymagania / preferencje odnośnie formatu DDS? Zauważyłem, że obraz musi być odbity w pionie, dodatkowo ustawiałem DXT5 i mipmapy, wtedy wyświetlało się prawidłowo. Ale do wyboru jest jeszcze: Compressor Type: (Range fit / Cluster fit / Iterative fit), Error Metric: (Uniform / Perceptual), Weight Color By Alpha.
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 18:04:53 wysłana przez HTD »

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Września 2016, 18:33:20 »
Odnośnie haslerów to nie wiem. Póki co nie pracuję, a wiedzę kolejową zdobywam m.in. w Symulatorze. Skoro exe zostało tak zmodyfikowane, to pewnie tak to wygląda w praktyce. Ale ja na 100% nie odpowiem.

Ja korzystam z Paintneta. Przed zapisaniem tekstury w formacie DDS należy ją odbić w pionie. DXT1 służy do zapisu tekstur bez alfy (bez przezroczystości). DXT5 używamy, gdy chcemy zapisać obraz (teksturę) z alfą (czyli gdy np. są przezroczystości). Generowanie mipmap mam włączone, Compressor Type (Typ kompresora) mam ustawiony na Dopasowanie wielokrotne (najwolniejsze/wysoka jakość), Error Metric (Metryka błędu): Percepcyjna, Weight Color By Alpha (Waga kolorów wyznaczana przez kanał alfa) mam wyłączone. Jak coś to tu jest wątek, w którym są pokazane wyżej wymienione opcje (i przy okazji co i jak ma być włączone/zaznaczone): http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19535.msg385330.html#msg385330
« Ostatnia zmiana: 04 Września 2016, 18:39:26 wysłana przez Maciej »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Września 2016, 18:42:15 »
OK, tak też ustawiłem. Wrzuciłem w osobnym temacie: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28153.0.html. Tak na marginesie, gdzie wrzucać takie drobne poprawki? Jest jakaś szansa żeby cokolwiek trafiło np do kolejnego patcha? U siebie na dysku mam trochę poprawionych rozkładów jazdy, jakiś drobiazgów w misjach, poprawiłem sobie niedawno tego haslera w gagarinie - w sumie to są mikroskopijne drobiazgi, ale może jest jakiś sposób, żeby nie zalegały na prywatnych dyskach? Tak ogólnie to nie mam niestety czasu żeby coś regularnie dłubać, poprawiam rzeczy wyłącznie dla siebie, drobne, co się da zrobić w parę minut.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Gagarin zepsuty
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Września 2016, 18:45:29 »
Jeśli są to drobiazgi, to możesz podsyłać np. przez prywatną wiadomość do osób posiadających konto na repozytorium (są to głównie osoby z Wydziału Paczek Całościowych). Wtedy sprawdzimy te poprawki i jak będzie w porządku, to można liczyć, że pojawią się w kolejnych wydaniach Symulatora.