Autor Wątek:  MaSzyna Trailer?  (Przeczytany 45395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna Trailer?
« dnia: 29 Sierpnia 2016, 04:52:54 »
Witam wszystkich forumowiczów!

Od długiego czasu gram w Maszyne, i zawsze bylem wdzięczny za każda lokomotywę i każda scenerie która została stworzona. Nigdy nie miałem szansy podziękować wszystkim za ciężką praca którą wkładają w ten projekt. Na forum dużo aktywny nie jestem, czasami sledze co się dzieje. Jakiś czas temu widziałem filmik który ST43naPopychu stworzył dla Maszyny SPSz. Wpadłem wtedy na pomysł żeby zrobić cos w podobnym stylu cos ala Trailer dla Maszyny. Tydzień temu przeglądałem Spotify za muzyką i znalazłem tą co pojawiła sue w filmiku i pomyślałem "Idealna!". Od tamtego czasu składam filmik, i wreszcie jest w stanie żeby podzielić się ze wszystkimi. To co widzicie to końcowy efekt. Na razie zostawiam jako niewidoczny i zaczekam na opinie. Jeśli będzie się podobał to opublikuje na kanale. Każda opinia się liczy, wiec piszcie śmiało!

Link do filmiku.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpnia 2016, 05:47:59 »
No mnie sie podoba, tym bardziej, ze lubie elektroniczna muzyke. Takie klipy sprawiaja, ze chce sie od razu wlaczyc MaSZyne na swoim kompie :)

Offline IXIAI

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpnia 2016, 08:17:46 »
Hi,

That's really fantastic. You just forgot writing the realistic controls: series/parallalel, shunt, compressors etc.

You've made a good trailer for people who don't know what's Maszyna.
Angelo - Parlo italiano

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 936
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpnia 2016, 08:46:35 »
Świetne! Filmik zmotywował mnie do tworzenia. Bardzo podoba mi się zoom na odjeżdżającego kibelka :)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2016, 08:48:35 wysłana przez KrzysztofGliwice »
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpnia 2016, 10:55:23 »
I also like the video. Maybe you could represent diesel locos on Całkowo instead of Bałtyk. I'm also not sure, if scenery Zwierziniec is ideal for representation of MaSzyna.
Now, I hope, mods will forgive me this little offtop, but when I was watching the departure of EN57, it looked little bit strange with pictures of another cars in windows texture. On Chomikuj account of user EP08_15 I have seen lot of interior models for various cars. Why we not use them? I know, you will probably say, they are bad quality and have holes. But are pictures of background in windows better?
M.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpnia 2016, 11:30:09 »
On Chomikuj account of user EP08_15 I have seen lot of interior models for various cars. Why we not use them?
@Lelek, because the interior of the carriages 111A / 2A were transferred from Trainz Simulator probably only for private use @ EP08_015. Just as the interior of the wagon Bhp not have to have any link to the download.

@DanLi, natomiast mnie się filmik tylko częściowo podoba. Strasznie dużo nocnych (patrz ciemnch) scenerii wybrałeś, na których nic nie widać poza światłami i "oknami" wagonów. Ja bym zmienił na nieco mniej ciemne scenerie, ale również nocne ;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpnia 2016, 13:24:29 »
Bhp and 111/2a interiors are great. Bdhpumn we have their texture of too, but doesn't fit in our hull. Problem is, they were converted without permission.
A co do filmiku, to końcówki coś temu kibelkowi się przepaliły. :P
Mój kanał youtube

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpnia 2016, 16:01:49 »
@Mariusz1970 Dziękuję bardzo! Cieszę się że się podoba. :)

@IXIAI Ah, I thought I forgot about something... Glad you like it!

@KrzysztofGliwice Dziękuję! Zoom robiłem na styl jak stoją na peronach i nagrywają odjazdy pociągów itp.

@Lelek As far as I'm aware, the official interior (edit: outside windows) for a loco is the EU07 one available in the downloads section. Bhp coach also has interior, but I haven't seen any download and its just there with the pack.

@ST44-003 Na początku + Zwierzyniec pokazałem w nocy, żeby było widać ze Maszyna ogarnia tez nocne scenerie tak jak i dzienne. Zauważyłem też że YouTube trochę przyciemniło filmik, po tym jak jeszcze rozjaśniłem w Premiere Pro.

@Stele Nawet nie zauważyłem ze końcówek nie ma... Ups ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2016, 16:02:57 wysłana przez DanLi »

Offline endriuk21

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpnia 2016, 20:00:00 »
Witam! Tak jak już tutaj kolega wyżej wymienił, strasznie brak mi końcówek w En57. Poza tym myślę, że skoro to ma być film promujący, to przydałoby się choć na chwilkę umieścić coś z nowszego taboru, np.: traxa na sam koniec(ale to mój pogląd). Poza tym bardzo przyjemnie filmik się ogląda; nie potrafię się odnieść tylko do napisów.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpnia 2016, 22:25:14 »
Parę moich uwag co do filmiku. Mi też się trailer podoba. Ale może spojrzę na ten film z innej strony (może z bzdurnej, ale ostatnia afera (wróć: g**noburza) o licencję do ST43 by Patrykos mi o czymś przypomniała). Wiadomo, żeby nie było problemów z muzyką, ktoś musi mieć dowód na to, że muza w filmie jest jego autorstwa czyli stworzył ją sam i dał do filmu, albo ktoś dał podkład muzyczny do filmu za pozwoleniem. Żeby znowu ktoś nie wytoczył "g**noburzy" o licencję do nuty w filmiku: czy podkład muzyczny w tym trailerze jest twój kolego @DanLi, czy zapożyczyłeś od kogoś (za pozwoleniem/bez pozwolenia)? Chyba, że jest to muzyka na licencji CC (Creative Commons) z powszechnych baz czy to YouTube czy w internecie, to nie mam pytań. Dobrze w mojej opinii, że w opisie filmu jest podano autora i nazwę muzyczki. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sierpnia 2016, 20:06:08 »
Popieram zdanie @ST44. Poza tym bardzo fajny pomysł na tą wstawkę z podnoszącym się patykiem. A i wydaje mi się ze ten kibel za szybko startuje po zamknięciu drzwi. Tak czy inaczej całościowo Fanny pomysł fajne wykonanie.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpnia 2016, 00:57:53 »
@endriuk21 Kurcze jak bym zauważył z tymi końcówkami to bym nagrał jeszcze raz, ale nie zauważyłem a oglądałem jeszcze 2 razy po wyrenderowaniu. Na nowy Tabor (Traxx, itp.) planuje osobny filmik na Polski kanał jak znajdę haslo. ;D

@RoboBatman Piosenka nie jest moja, ani nie jest na prawach CC. Jeśli będzie "g**noburza" to zamienię muzykę na cos o prawach CC.

@MasterYoda Dziekuje! Co do kibla to mógł mi nastawnik wskoczyć na druga pozycje bo bez dźwięku grałem albo taki efekt daje przybliżenie.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpnia 2016, 01:13:04 »
Cytuj
Na nowy Tabor (Traxx, itp.) planuje osobny filmik na Polski kanał jak znajdę haslo. ;D
Na temat Traxxa - potrzebujemy coś wrzucić na stronę http://eu07.pl/rozwoj/, jeżeli miałbyś ochotę i możliwości to możesz zrobić porządny, około 60-70 sekundowy film prezentujący lokomotywę (zewnątrz, środek, ekrany!, sterowanie), najlepiej na wzór filmu @Benka, który mamy na http://eu07.pl/.

A co do muzyki: polecam skorzystać z obszernej bazy https://incompetech.com/music/royalty-free/music.html, cena licencji Creative Commons wynosi $0 ;)
Cytuj
There is no charge for a Creative Commons license. It does require that you credit the music.
Select the titles, copy and paste the resulting credits into your work!
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpnia 2016, 02:11:38 »
@macius5991 Znam dużo kanałów CC na YouTube, które maja bardzo ciekawa muzykę za darmo; co do Incompetech to tez znam ale dawno nie używałem, bardziej preferuje Machinimasound. Prace nad Traxxem planuje rozpocząć w tym tygodniu, i mam nawet pare pomysłów jak będzie wyglądał. Planuje użyć taki sam styl napisów jak w Trailerze, może inna czcionkę (moim zdaniem filmik wygląda bardziej profesjonalnie i nowocześnie).

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpnia 2016, 07:29:43 »
Cytat: DanLi
@MasterYoda Dziekuje! Co do kibla to mógł mi nastawnik wskoczyć na druga pozycje bo bez dźwięku grałem albo taki efekt daje przybliżenie.
Wygląda to tak jakby tylko krawędzie drzwi się dotkną i kibel rusza. Ale żeby nie było że sie czepiam może po prostu skład był opóźniony i się kierpoc z mechem spieszyli. 😁
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpnia 2016, 08:01:08 »
@MasterYoda u mnie na linii zanim w KM nie wprowadzili SOD, to też było buu, pssy i rusza. Teraz czasami to i z minutę są zamykane drzwi na stacji początkowej.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpnia 2016, 08:21:04 »
@matek zainteresował mnie ten fragment po ostatniej przejażdżce kiblem. Kierpoc podaje gotów mechanik rusza i po chwili się okazuje że trzy pary drzwi się zacieły.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sierpnia 2016, 16:31:59 »
Świetny materiał, który bardzo szybko powinno ujrzeć światło dzienne np na fejsku.
Podzielam jedynie pogląd @Stele, że mogłoby by być użytych więcej scenerii dziennych.
Szacun Kolego.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpnia 2016, 17:31:54 »
To nie moje słowa. Ja tam symkową noc lubię. :P
Mój kanał youtube

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Września 2016, 00:06:42 »
Ja to już kiblami nie pojeżdżę, KD zlikwidowało wszystkie i teraz Impulsy zasuwają.

@ic_kolobrzeg Dzięki! Może któryś z modów doda na FB, a co do nocnych scenerii to nie był czasem ST44? ;)

@MasterYoda A od kiedy w kiblach wszystkie drzwi się domykają? Ja tego nie widziałem jeszcze.

@Stele Noc daje taka fajna atmosferę, nie?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Września 2016, 00:15:58 »
Mam kilka pomysłów jak wycisnąć coś jeszcze z naszej smugi bez shaderów, tylko obawiam się przesadnego wpływu na wydajność po niemałym nakładzie sił.
Mój kanał youtube

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Września 2016, 18:46:35 »
Cytat: DanLi
@MasterYoda A od kiedy w kiblach wszystkie drzwi się domykają? Ja tego nie widziałem jeszcze.
To znaczy że mało widziałeś. ;P Współczynnik ilości prawidłowo zamykających się drzwi od pewnego czasu rośnie.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline DanLi

  • Wiadomości: 18
  • English | Polski - Informatyk, Programowanie.
    • Zobacz profil
    • YouTube
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Września 2016, 03:31:04 »
Cytuj
To znaczy że mało widziałeś. ;P Współczynnik ilości prawidłowo zamykających się drzwi od pewnego czasu rośnie.
10 lat mieszkam za granicą, ostatni raz kibla widziałem jakoś 5 lat temu, teraz KD szynobusami i Impulsami po całym Dolnym Śląsku lata. ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2016, 19:06:14 wysłana przez DanLi »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Października 2016, 22:39:05 »
Jeden z lepszych trailerów symulatorów (gier) jakie widziałem. Bardzo dobry i stosnunkowo krótki film promujący ten symulator; dobrym pomysłem było nagranie tego ;) Kolejnym dobrym pomysłem byłoby to udostęniać dalej ;)

Offline cocosavage

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Września 2022, 11:44:35 »
Może taki trailer na 2022 rok ?? Mój ukłon dla wszystkich twórców Maszyny. :)



Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Września 2022, 11:51:44 »
Trailer wykonany spoko jak dla mnie, boli tylko brak użycia oryginalnego loga projektu MaSzyna na końcu tego filmu, który jest dostępny tutaj: https://eu07.pl/dla-prasy/ .

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Września 2022, 18:45:28 »
Może taki trailer na 2022 rok ?? Mój ukłon dla wszystkich twórców Maszyny. :)


Bardzo fajny montaż, podoba mi się dynamika tego trailera. Jedyne uwagi jakie mam:
- 0:50 lustrzane odbicie
- pod koniec gdy pojawiają się te 4 przebitki na jednym ekranie wygląda to średnio, może jakieś ramki/przejścia na krawędziach dodadzą lepszego efektu,
- wspomniany brak użycia oryginalnego logo,
- mam wrażenie że to jakiś upscaling do 1440p/2160p, bo czasami krawędzie/detale migoczą - być może kwestia kompresji finalnego materiały lub kompresji YT.

Powodzenia!

Offline cocosavage

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Września 2022, 19:20:54 »
Też miałem podobne wątpliwości - poprawione! :)   

« Ostatnia zmiana: 26 Września 2022, 20:16:02 wysłana przez cocosavage »

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 795
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Września 2022, 19:28:43 »
Jest w pytę.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline Kogut

  • Wiadomości: 267
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 193
Odp: MaSzyna Trailer?
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Września 2022, 19:33:58 »
Jakbyś miał jeszcze chęci do dalszych poprawek:
> w 0:49 prędkość 166 km/h, ograniczenie w tym miejscu wynosi 160 km/h :)
> w 0:51 lokomotywy śmigają przez otwarte rogatki na przejeździe.
Bardzo ładny trailer, po wprowadzeniu poprawek można śmiało opublikować na głównej, bo prezentuje aktualne assety.