Autor Wątek:  Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!  (Przeczytany 870341 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Stycznia 2016, 12:00:25 »
Zrobiłem wszystko jak w opisie instalacji i jest tak, że podczas uruchamiania kaliska_posp wyskakuje komunikat "Unrecognized command: $o" a następnie "Unrecognized command: -"
Po kliknięciu OK ładuje się dalej i kończy uruchamianie bez dalszych problemów. Na razie nie jeździłem i tylko uruchomiłem. errors.txt i log.txt w załączeniu jeśli coś to pomoże.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Stycznia 2016, 12:13:55 »
Poprawka w załączniku. Plik należy pobrać i skopiować do folderu scenery.

Offline mac140

  • Wiadomości: 76
  • MPK Wrocław
    • Zobacz profil
    • Wrocławska Grupa Kanalarska
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Stycznia 2016, 12:32:25 »
Na razie przejechałem kawałek Sędzice-Zduńska Wola osobowym. Wszystko działało poprawnie,  jedyny błąd to brak sygnału pdjazdu od kierownika przy ruszaniu z Sędzic. Mapa jest świetna. Nie wiedziałem że układ torowy jest gotowy aż do samego Ostrowa Wielkopolskiego. Naprawdę szczery podziw dla autora. Tak wielkiej i dopracowanej mapy w MaSzynie jeszcze nie było.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Stycznia 2016, 13:41:12 »
Poprawka w załączniku. Plik należy pobrać i skopiować do folderu scenery.
Po poprawce nadal te same dwa komunikaty się pojawiają i po potwierdzeniu sceneria ładuje się do końca.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Stycznia 2016, 14:04:10 »
Wypakować do scenery/kaliska. Brakowało znaku komentarza w opisie.
Mój kanał youtube

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Stycznia 2016, 14:28:18 »
Niestety chłopaki obiecaną poprawkę z eventam0 - podającymi wyjazdy ze stacji - na całej długości peronów zapodam dopiero w czwartek. Teraz mam mały wyjazd i będę w domu dopiero w czwartek rano. Przepraszam.
Łukasz Jachimek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Stycznia 2016, 14:31:05 »
Jak już jesteśmy przy poprawkach to trzeba przenieść rozkłady do folderu kaliska.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Stycznia 2016, 14:43:17 »
Wypakować do scenery/kaliska. Brakowało znaku komentarza w opisie.
Potwierdzam, że komunikaty zniknęły i sceneria odpala się bez zająknięcia :)
Pliczki w załączeniu. A tak przy okazji to załączać je na przyszłość, czy nie ma sensu?
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Michal1983

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Stycznia 2016, 15:08:17 »
Na AMD Sempron 2300+ i ATI Radeon HD4650 3 kl/s. Mam opóźnienia na wszystkich stacjach.
Używam Rainsted 17.2.124.12566

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Stycznia 2016, 15:20:29 »
No to możesz rozdzielać Reszta.scm tematycznie i wywalić wszystkie dekoracje. Na gołych torach w próżni powinno być ze 20 fps. Sam nie lubię tego słuchać, ale na takim sprzęcie wiele nie wydusisz. Sceneria ciągnie się przez ćwierć kraju i coś te dane musi przetwarzać.
mac310: errors jak wyjdą jakieś poprawki mające go zredukować a log jak coś w przebiegach pójdzie nie tak. Tak o to chyba istotnie nie ma sensu.
Mój kanał youtube

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Stycznia 2016, 15:36:08 »
-Jadąc kiblem do łodzi trasę zakończyłem na posterunku odstępowym Dobroń, mimo że towarowy zjechał na boczny tor ja nie dostałem sygnału zezwalającego.
-Jadąc lekkim opóźnieniem po zatrzymaniu na przystankach kierownik od razu podaje odjazd. Nawet nie zdążyłem otworzyć drzwi.
-W Zduńskiej Woli dostałem odjazd od kierownika mimo braku wyjazdu na semaforze.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Stycznia 2016, 15:49:46 »
Jadąc REGIO do Łodzi Kaliskiej, dostałem S1 na wjeździe do Borszewic, przede mną Byczek z Uacs-ami, zatrzymał się w Łasku, a ja tymczasem nadal nie dostałem wjazdu.

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Stycznia 2016, 17:31:53 »
Podzielę się z Wami poprawionymi wskaźnikami W4. Pliczek spakowany 7zipem, wypakowujemy i wrzucamy do folderu scenery/Kaliska. Testować ile wejdzie :)

Ps. Poprawki głównie pod AI.

« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2016, 17:46:06 wysłana przez trzecia_bateria »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Stycznia 2016, 17:47:57 »
Które wiadomości (numer posta) zawierają istotne paczki, które mogę podlinkować w pierwszej, głównej wiadomości?

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Stycznia 2016, 17:58:32 »
Jechałem EN57 do Łodzi i tak: kiedy ruszałem z przystanku w Dobroniu, jakieś 2 sekundy przed tym, jak wjechałem na przejazd, zjechał z niego towarowy i otworzyły się rogatki. Na przejeździe przed stacją Łódź Kaliska w ogóle się nie zamknęły. Nie wyobrażam sobie natomiast, jak musiał poczuć się pasażer jednostki, którą prowadziłem, kiedy wyglądając przez okno niedaleko przed peronami stacji, zobaczył to co w załączniku. Użyłem radio-stopu, ale i tak stało się...
Do tego w trakcie jazdy kilka razy wyłączył mi się WS, a w niektórych miejscach zauważyłem częste zmiany napięcia w sieci, choć odznaczyłem w Rainsted łamanie pantografów i zasilanie tylko pod siecią.
Log podaję tutaj, bo ma aż 2,52MB.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Stycznia 2016, 18:12:00 »
@Benek: Istotne są wszystkie poprawki. Na środę wieczór planowałem zebrać w całość poprawki i na rano we czwartek dać kompletną paczkę. W tej chwili próbuje ogarnąć braki tekstur.
@MIko22: Jak widzę po screenie miałeś istotne spóźnienie, niestety przebiegi należy przepisać tak, aby było więcej zabezpieczeń.

Offline bombell

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Stycznia 2016, 18:13:46 »
Jak już wcześniej wspominałem mam problem z wyjazdem z Lublinka w stronę Sieradza. Wrzucam log.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Stycznia 2016, 18:25:12 »
@Bombell, Masz PC1504 bez pacza. To oznacza, że posiadasz exe469. Na tym exe, sceneria się wysypuje z uwagi na brak realizacji jednego z eventów. Należy pobrać pacz, a jeśli masz już, to w kolejności poprawnie wypakować jeszcze raz.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2016, 18:26:29 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Stycznia 2016, 18:35:13 »
Miałem spóźnienie, bo kilka razy stałem na S1, a najdłużej w Borszewicach czekając aż towarowy zjedzie ze szlaku w Łasku i jeszcze trochę.

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Stycznia 2016, 18:58:42 »
Melduje wysyp aplikacji na pulpit gdzieś między Kolumną a Dobroniem. Scenariusz osobowy do Kaliskiej. Jadę na swoich poprawkach do W4. Errory w załączniku, log jako link do chmury.
https://www.dropbox.com/s/4tmqjll1378096d/log_en57_Kaliska.txt?dl=1

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Stycznia 2016, 19:13:33 »
@trzecia_bateria: Z pliku errors.txt wynika, że nie pobrałeś poprawki kolegi Macieja na brakujące modele. Pewnie nie ma to związku z wysypem, ale nie będzie logowało braku modeli (niestety póki co nie wszystkie).

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Stycznia 2016, 19:24:28 »
-brak wskaźników W8 przed zmianami prędkości drogowej na mniejszą. Oraz stare wskaźniki prędkości drogowej. No chyba żę sceneria jest stylizowana na dawniejsze czasy wtedy nie ma problemu.

Offline doodster

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Stycznia 2016, 19:43:56 »
Czy takie błędy jak w załączniku też należy zgłaszać? Oczywiście chodzi o peron 7.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2016, 19:51:08 wysłana przez doodster »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Stycznia 2016, 21:29:19 »
Peron to powinien być 3, tor 9. Ale to nie jest paląca sprawa do załatwienia.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Stycznia 2016, 00:02:33 »
Pobrałem to zgodnie z zaleceniami i trochę pojeździłem, to ja też się podzielę wrażeniami.
Kiblem do Sieradza jechałem dwa razy, za pierwszym razem służba ukończona bez problemów, do Sieradza dotarłem z opóźnieniem zaledwie dwuminutowym. Za drugim - wysypało mnie gdzieś w połowie między Łaskiem a Borszewicami.
Pośpiesznym zachciało mi się jechać aż do samego Ostrowa Wlkp., ale wysypało mnie za Kaliszem :) Jeżdżę na exe 470, może to tego wina, z resztą rzadko bo rzadko ale na innych mapach też mi się czasem wysypie, najczęściej na l053-służba-6 przed Psim Polem, ale nieważne.
Najgorzej jest z kiblem do Łodzi, też jechałem dwukrotnie, "zawsze" przed Borszewicami mam wieczne czerwone, nie wiem teraz jaki to semafor, ale myślę że wiadomo o jaki chodzi, tam gdzie jest "zjazd z węglówki", linii 131.

Dają się we znaki spadki napięcia, przynajmniej mi. Chyba że tak jest w realu, no to jeżeli tak to tym cięższy chleb ma maszynista, kilka razy (5 lub 6) musiałem załączać wyłącznik szybki i przetwornicę, mimo że prądu dowalałem nie dużo, a odcinkami w ogóle.

Mapa robi wrażenie i to bardzo pozytywne, duży realizm (fajne te rozmówki w kabinie i świetne odwzorowanie terenu, stacji i torowisk). Mimo problemów i tego że FPS nie jest najwyższy (chociaż mój komp też nie jest najlepszy, więc nie ma co się burzyć:)) jedzie się przyjemnie. Nie wiem jak to będzie wydane, bo za Sędzicami jest już pustynia i może będzie ucięte jak np. służba-2 na linii 53, a może dalej robione? No ale ja niczego nie sugeruję :)
.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Stycznia 2016, 09:48:07 »
Tory są zrobione pewnie i do Wrocławia Ale nikt nie miał odwagi jeszcze tego sprawdzić. Sceneria jest "zrobiona" na odcinku od Łodzi do Sędzic, dalej jest "pustynia".
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Stycznia 2016, 12:46:25 »
Witam.
 Specjalnie aby uruchomić Kaliską pobrałem najnowszą paczkę całościową. Jestem naprawę pod wrażeniem, i mam ogromny szacunek dla @Pozdze za ogrom pracy jaki włożył w stworzenie tej scenerii.
 Przejechałem dwie misje. Osobowy Sędzice - Łódź Kaliska. Oraz poprowadziłem pośpieszny do Ostrowa. Tutaj odżyły dawne wspomnienia, gdyż tym właśnie pociągiem niejednokrotnie jechałem jako pasażer do rodziny w Kaliszu...  Ale wracając do symulacji. Większych problemów na obydwu służbach nie było. Parę razy wywaliło WS-a gdy zabujało bykiem, albo jednostką za mocno. W czasie jazdy jest co robić za nastawnikiem. Spadki i wzniesienia plus wiele zwolnień na szlaku nie pozwalają na frywolną jazdę. Dodatkowo rozkład jazdy jest ułożony dość sztywno i gdy złapiesz opóźnienie ciężko je nadrobić.
Tak na zakończenie. Szkoda że nie udało się uruchomić MaSzyny po lanie, bo moim zdaniem jest to idealna sceneria pod multiplayer. 
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2016, 12:47:38 wysłana przez CX MANIAK »

Offline Michal1983

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Stycznia 2016, 17:11:43 »
No to możesz rozdzielać Reszta.scm tematycznie i wywalić wszystkie dekoracje. Na gołych torach w próżni powinno być ze 20 fps. Sam nie lubię tego słuchać, ale na takim sprzęcie wiele nie wydusisz. Sceneria ciągnie się przez ćwierć kraju i coś te dane musi przetwarzać.
Niestety po wyrzuceniu Reszta.scm zysk był tylko 0,5 kl/s. Gdyby ograniczył tory do tych niezbędnych zamiast zostawiać kilometry nieużywanego toru. Wiadomo, że na szlakach dwutorowych symulacja działa szybciej. Zwlania zaś przy stacjach gdzie jest dużo rozjazdów dodatkowe tory i słupy trakcyjne.
Liczyłem rzeczywistą prędkość na podstawie mijanych słupków hetometrowych i wyszło mi, że jadąc około 80 km/h według prędkościomierza pociąg przemieszcza się z prędkością 60 km/h. Wskutek tego trudno zrealizować ten rozkład jazdy polegając  na wskazaniach prędkościomierza w pojeździe.
Jak usłyszałem te rozmowy to przypomniał mi się Mechanik i scenerie z Zakopanem. Niestety w tym hałasie trudno złapać ich sens dlatego ich istnienie jest zbędne.
W scenerii kaliska_en57_sieradz dojechałem do Sieradza i nie doczekałem się o 20:40 na sygnał odjazdu w drogę powrotną do Łodzi.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2016, 17:25:10 wysłana przez Michal1983 »
Używam Rainsted 17.2.124.12566

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Stycznia 2016, 17:25:17 »
To sobie ogranicz we własnym zakresie. Widocznie najwyższa pora zrobić modernizacje w kompie lub kupić coś nowszego. Co do nagrań nie zgodzę się. Przynajmniej się coś dzieje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Stycznia 2016, 17:59:07 »
Też nie zgadzam się w sprawie nagrań. Nie chodziło nam o podsłuchiwanie osób, tylko o klimat jazdy w EN57. Mech w tym klekocie nie ma prawa zrozumieć sensu tych rozmów. Zapraszam w realu na podsłuchy do przedziału służbowego. Scenerii nie będziemy ciąć, to pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia z tak wielkich obszarowo. Powrót na Kaliski bywa problematyczny, wiemy o tym, częste są odwołania pociągu ze względów technicznych. Po za tym, jak chcesz zobaczyć realizację rozkładu, zapodaj sobie AI wciskając shift = Q. Zobaczysz jak komputer pojedzie. Sceneria jest oparta o realia, ale ich nie realizuje. Według errors.txt, nie pobrałeś poprawki na brakujące modele od Macieja. Nie czytasz dokładnie wszystkich postów (jak większość z nas z pośpiechu), stąd masz takie błędy jak brak modelu zdewastowanego przejazdu.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2016, 18:11:37 wysłana przez Krzysiek626 »