Autor Wątek:  Train Driver 2  (Przeczytany 65151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Stycznia 2018, 23:02:47 »
Cytuj
część z nich opuściła projekt i zażądała usunięcia swojego kodu/obiektów/grafik na mocy przysługujących im praw autorskich.
Z jakiego powodu?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Online MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Stycznia 2018, 23:16:34 »
Dla niewtajemniczonych- na przełomie kwietnia/maja miała miejsce afera(już nie ważne o co, ważne że miała) i częśc twórców uznała że nie ma dla nich już miejsca w tym że symulatorze oraz nie będą pracowali dalej na konto mateu. Potem została pokazana lista obiektów do usunięca wykonanych przez twórców który opuscili projekt.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Online szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Stycznia 2018, 23:20:23 »
Znając życie olana bądź zrealizowana połowicznie.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline _l0stfake7

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Stycznia 2018, 01:03:59 »
W ramach ostrzeżenia chciałbym przypomnieć niejaką sytuację, która miała miejsce już jakiś czas w gronie twórców Train Driver 2. Jak wiecie część z nich opuściła projekt i zażądała usunięcia swojego kodu/obiektów/grafik na mocy przysługujących im praw autorskich. Pozostała ekipa TD2 zobowiązała się do tego słownie (została przekazana im także lista co konkretnie należy usunąć/zastąpić). Kilka dni temu została wypuszczona nowa wersja testowa, w której słowne zobowiązania nie zostały dotrzymane. I nie chodzi o jakieś szczegóły tylko o ogrom prac, będących niejako wizytówką symulatora. W tej sytuacji jako poszkodowani chcielibyśmy ostrzec przed jakąkolwiek współpracą z gronem tych niehonorowych i nieuczciwych osób. A my swoich praw będziemy dochodzić w inny sposób.
Na czacie maszyny nikt nie poklepał was wczoraj po plecach po napisaniu podobnego tekstu, więc będziesz prowadził ekspansję na dalsze zakątki internetu, jutro będzie facebook? Czy może myślisz, że uda się Tobie w ten sposób wypromować własny projekt? Może przy okazji tej kampanii uraczysz również cały internet dawką swojego zaściankowego zachowania, pomówień wobec innych ludzi i poziomu wypowiedzi sięgającego wodorostów, Panie P****?

Kilka screenów zrobionych na szybko, dałoby radę z pewnością znaleźć nieco więcej :) Przyszły panie mechaniku, nie chciałbym żeby taka osoba była odpowiedzialna za moje życie (a może powinien poczytać twoje wypowiedzi twój przyszły pracodawca?). Wstyd, prawda ;) ? Wasza wiedza odnośnie rozwoju w naszym zespole jest najwidoczniej znikoma i oceniacie ją przez pryzmat swojego niepowodzenia w czasach waszego uczestnictwa w nim. Kieruje wami zazdrość i nienawiść. Idąc tą drogą nie zbudujecie żadnej społeczności.



Multikonto.
Ban
Matek123
« Ostatnia zmiana: 20 Września 2018, 17:31:45 wysłana przez matek123 »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Stycznia 2018, 01:50:55 »
Cytuj
Wasza wiedza odnośnie rozwoju w naszym zespole jest najwidoczniej znikoma i oceniacie ją przez pryzmat swojego niepowodzenia w czasach waszego uczestnictwa w nim.
Temat wydaje się poważny, jednakże w tym wątku jedna "strona konfliktu" przedstawiła swoje stanowisko. Czy miałbyś chęć @_l0stfake7 przedstawić jak to wygląda z drugiej strony?

Pozwoliłem sobie screeny wrzucić w załącznik (żeby nie rozjeżdżało całego forum) i usunąć nazwiska.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Kacper9

  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Stycznia 2018, 07:55:16 »
Z tego co wiem i z tego co widzę obiekty, albo zostały zastąpione autorskimi modelami zespołu aktualnie pracującego, albo wyrzucone.
Zbieżności wynikają Tylko i wyłącznie z tego, że tworzyłeś Realne modele, które nijak nie mogą wyglądać inaczej.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Stycznia 2018, 09:47:44 »
Nikt nie musi klepać nas/mnie po plecach, tylko walczymy o to, co jest NASZE. Dziwi mnie to, że wypowiadasz się _l0stfake7 jako osoba, która za naszych czasów nie wysłała żadnego strategicznego commita, prócz poprawienia literówi w IFie. I bronisz jak lew czegoś, co tak naprawdę Cię nie dotyczy, bo nie jesteś tam osobą decyzyjną, tylko kolejnym pionkiem na szachownicy.
Mój post, ani wypowiedź na czacie nikogo nie obrażają a stwierdzają fakt, który każdy może sprawdzić w Internecie, dokąd trafiają pieniądze z Waszego supportera. Wyciągasz moje teksty, a może wrzucisz zdjęcie z całości rozmów innych osób, hmm?
Co do mojej przyszłości, nie martwiłbym się o to. Zawsze możesz pojechać innym pociągiem. A co do nieodpowialności osób w pracy, porozmawiaj z mateu zanim zaczniesz kogoś straszyć ;)
Postulat o usuniecie obiektów to nie nienawiść i chamstwo, tylko walka z Waszą nieuczciwością. To właśnie Wy teraz budujecie swoją społeczność na bezprawnym wykorzystaniu w promowaniu wersji modelu EN57, elementów otoczenia i infrastruktury naszych, czy innych osób, które nie wyraziły zgody.

Offline _l0stfake7

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Stycznia 2018, 12:51:36 »
Cytuj
Wasza wiedza odnośnie rozwoju w naszym zespole jest najwidoczniej znikoma i oceniacie ją przez pryzmat swojego niepowodzenia w czasach waszego uczestnictwa w nim.
Temat wydaje się poważny, jednakże w tym wątku jedna "strona konfliktu" przedstawiła swoje stanowisko. Czy miałbyś chęć @_l0stfake7 przedstawić jak to wygląda z drugiej strony?

Pozwoliłem sobie screeny wrzucić w załącznik (żeby nie rozjeżdżało całego forum) i usunąć nazwiska.
Nasze stanowisko było już wielokrotnie podkreślane. Mimo iż nie mieliśmy z prawnego punktu widzenia obowiązku usuwania czegokolwiek, co dodali do symulatora jego byli twórcy, to sukcesywnie usuwaliśmy wadliwe systemy, modele i inne komponenty zastępując je własnymi. Jak nietrudno się domyślić proces ten trwa już od dłuższego czasu i dobiega końca a my nie mamy zamiaru przekreślać własnych planów wydania wersji testowej. Niestety, ale musimy reagować na tego typu zaczepki i chronić dobre imię naszego projektu. Co gorsza, jeden z naszych administratorów został obrany jako cel osobistych ataków byłej ekipy, więc chcielibyśmy odnieść się do jego osoby. Uetam od początku założenia forum przyjął na swoje barki ciężar wielu zadań, które pełnił dobrowolnie i w dobrej wierze rozwoju symulatora. Trudno więc się dziwić, że w krytycznym momencie właściwie zareagował i prawdopodobnie uratował projekt przed jego zniszczeniem przez grupkę zbuntowanych osób. Uważamy, że wszelkie ataki na jego osobę są nie na miejscu i kierowane przez prywatne konflikty.

Nikt nie musi klepać nas/mnie po plecach, tylko walczymy o to, co jest NASZE. Dziwi mnie to, że wypowiadasz się _l0stfake7 jako osoba, która za naszych czasów nie wysłała żadnego strategicznego commita, prócz poprawienia literówi w IFie. I bronisz jak lew czegoś, co tak naprawdę Cię nie dotyczy, bo nie jesteś tam osobą decyzyjną, tylko kolejnym pionkiem na szachownicy.
Mój post, ani wypowiedź na czacie nikogo nie obrażają a stwierdzają fakt, który każdy może sprawdzić w Internecie, dokąd trafiają pieniądze z Waszego supportera. Wyciągasz moje teksty, a może wrzucisz zdjęcie z całości rozmów innych osób, hmm?
Co do mojej przyszłości, nie martwiłbym się o to. Zawsze możesz pojechać innym pociągiem. A co do nieodpowialności osób w pracy, porozmawiaj z mateu zanim zaczniesz kogoś straszyć ;)
Postulat o usuniecie obiektów to nie nienawiść i chamstwo, tylko walka z Waszą nieuczciwością. To właśnie Wy teraz budujecie swoją społeczność na bezprawnym wykorzystaniu w promowaniu wersji modelu EN57, elementów otoczenia i infrastruktury naszych, czy innych osób, które nie wyraziły zgody.
Więc zachęcam każdego zainteresowanego, aby poszukał sobie na czacie maszyny pełnego kontekstu wypowiedzi i poczytał więcej twoich niezrównoważonych odpowiedzi https://milek7.pl:8065/eu07/pl/mtwyi4rc778hfbsg7fkicwidzr. Jeśli mierzysz ludzi miarą liczby postów na forum czy wysłanych zmian do repozytorium to gratuluję. Co do modelu EN57 to jesteśmy w trakcie rozmów z jego autorem, a on sam znalazł się wersji testowej ze względu na fakt, że w momencie kompilacji zgoda na jego wykorzystanie była nadal podtrzymana.

Jako zespół TD2 nie mamy na celu konfliktów ani sporów z innymi zespołami rozwijającymi symulatory o tej samej tematyce, wręcz przeciwnie - chcielibyśmy, aby pasja do kolei łączyła wszystkie grupy i żeby stawała ponad wszelkimi podziałami czy podejściem do stricte programowania symulatorów.

Na koniec dodam, że przykro nam z powodu, że ten atak musimy odpierać na obcym gruncie - forum symulatora MaSzyna, które niewiele ma wspólnego z tym sporem - a nie poprzez kontakt mailowy do którego wciąż zapraszamy (kontakt@td2.info.pl).

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Stycznia 2018, 12:57:34 »
Odnoszę się do powyższego. Gdybyście nas nie blokowali oraz nie usuwali na bieżąco naszych postów to by tutaj nie znalazł się ani  jeden wpis kierujący do Was (piszę Nas bo mnie również poblokowaliście, a przy ponownej niby współpracy jaką, niby chcieliście nawiązać do dzisiejszego dnia nikt do mnie nie napisał). A co do zgody Michała (Thalys) wczoraj podtrzymał wycofanie zgody mi osobiście.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 13:01:15 wysłana przez Patryk Farana »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Stycznia 2018, 13:17:39 »
Będąc w projekcie rok, udało mi się stworzyć i dodać szereg modeli, którym poświęciłem wiele czasu. Dzisiaj macie sporą ekipe, przez pół roku nie podmieniliście praktycznie nic, prócz trakcji. Wszystkie moje obiekty nadal są. Budynek, płot czy droga to nie są lokomotywy, więc można stworzyć nowe lub pozbyć się ich na stałe, wyrzucając dzisiaj lub wczoraj. Mimo wszystko wolicie grać nam na nosie i prowokować swoim nonszalanckim podejściem do praw autorskich. Prawa autorskie to prawny punkt widzenia, więc mamy pełne prawo do zarządzania swoją treścią, łącznie z usunięciem ich, czego Wy, jako TD2 powinniście respektować. Obecnie, jawnie łamiecie nasze postulaty, stąd to nie ja się powinienem obawiać konsekwencji walki o swoje.
Niestety nasze rozmowy musimy prowadzić tutaj, gdyż każdy sprzeciw na TD2 kończył się banem. Nie mam zamiaru wysyłać nigdzie maili, których i tak nie respektujecie.
Co do EN57, nie wiem jakie rozmowy prowadzicie, ale z dzisiaj mam info, że zgody na niego również nie macie i fakt odejścia Patryka od TD2 przekreślił dostęp do wszystkich jego modeli i poprawek (model Thalysa). EN57 posiada również zaimplementowany mój skrypt shaderów na lusterka, którym tu i tam się reklamujecie.
Wydaje mi się, że w tym temacie najprostszą drogą będzie to, że pozbędziecie się do kolejnej testowej i oficjalnej wersji wymaganych przez nas rzeczy. I nie będzie żadnego konfilktu, gdyż mamy lepsze rzeczy do roboty niż pilnowanie Was, co robicie. Ale to do Was należy wybór, czy będziecie brnąć w łamanie prawa i konflikt, czy zachowacie się jak na dojrzałych ludzi przystało.

Online szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Stycznia 2018, 13:37:44 »
Sukcesu nie wroze, prozne byly slowa @adsima ze nikt sie nie zapytal o siodemke, gdzie mial spory wklad w poprawki. Tak samo do mnie zostalo skierowane pytanie przez fb "szogun Studio" gdzie rzadko wchodzę, a takie sprawy powinno sie zalatwiac tu gdzie bylem niemal codziennie aktywny. Oczywiście durnowata odpowiedz w stylu ze "to sobie cofniemy do stanu sprzed poprawek". Na dobra sprawe to nawet od @CTL powinna byc zgoda na elementy taboru czyli sprzegi powietrzne ktorych jest autorem, a ja dostosowywalem je do uzytku w taborze.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Stycznia 2018, 13:57:54 »
Tak samo do mnie zostalo skierowane pytanie przez fb "szogun Studio" gdzie rzadko wchodzę, a takie sprawy powinno sie zalatwiac tu gdzie bylem niemal codziennie aktywny.
To nie ma znaczenia gdzie pytał, bo dopóki ktoś nie odpowie tak, to zgody nie ma...
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 15:12:16 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Thalys

  • Wiadomości: 12
  • trainzVERVE
    • Zobacz profil
    • trainzVERVE
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Stycznia 2018, 19:37:01 »
Moi drodzy,

Uprzejmie informuje, że zgodnie z licencją moich modeli, jedyną osobą, która może pobierać korzyści majątkowe w postaci dotacji, supportów i innych form wsparcia jest autor modelu, wobec czego nie życzę sobie zasilać swoją pracą kont innych ludzi. Wycofuję moją zgodę na dalsze użytkowanie mojego modelu 3D jednostki EN57.

Pozdrawiam
Michał

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:21:47 »
Tam gdzie jest kasa tam konczy sie wszystko.  A wystarczylo by zeby td2 byl darmowy, i pewnie nie bylo by tematu.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:31:00 »
Rzekomo ta kasa szła na utrzymanie serwera, ale ile w tym prawdy tego nie wiem. Każdy kij ma dwa końce.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Online MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:40:16 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline stregielek

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:41:07 »
Szła i cały czas idzie na idzie serwer w OVH, przez co nikt nie musi dokładać do projektu z własnej kieszeni.
Publikowane są regularne rozliczenia (dla tych co wpłacali) ile tej kasy jest i na co poszła w danym czasie.
Skarbnikiem jest zupełnie inna osoba niż mateu.
Ale lepiej gadać, że ktoś coś kradnie, defrauduje czy baluje za hajs userów.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2018, 20:42:12 wysłana przez stregielek »

Online mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Stycznia 2018, 20:54:59 »
Witam.
To jest tylko moje zdanie, nikogo tu nie oceniam w żadnym razie. Moim zdaniem, nie powinno się prać brudów symulatora Train driver 2 na tym forum. Jeśli są konflikty to wyrażajcie swoje żale między sobą, nie chciał bym aby wprowadzać tutaj nie potrzebnie nerwową atmosferę.
Przerzucajcie się regulaminami, prawami autorskimi, ale nie tutaj. To, że wasze forum zostało zamknięte nie oznacza, że swoje kłótnie możecie przenosić tutaj.
Jednak powtarzam jeszcze raz, to jest moje skromne zdanie, które jako użytkownik mam prawo wyrazić.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Stycznia 2018, 21:01:47 »
Uważam, że sprawy zostały wystarczająco wyjaśnione. Zamykam.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.