Autor Wątek:  Train Driver 2  (Przeczytany 65152 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Train Driver 2
« dnia: 27 Października 2015, 18:22:07 »
Co tu będę dużo pisać, wkleję post kolegi:
Cytuj
Jak komuś nudzi się już jeżdżenie w trs albo chciałby "pobawić" obsługując nastawnie zapraszam do zapoznania się z symulatorem wieloosobowym Train Driver 2. Symulator działa w trybie dyspozytora (ustalamy przebiegi, wypuszczamy pociągi sterowane przez innych graczy itd.) oraz maszynisty (no tego tłumaczyć nie trzeba). Symulator jest mało popularny, więc jeśli ktoś chce pojeździć itp. to zapraszam w godzinach wieczornych (tak gdzieś od 18 lub 20) bo wtedy zawsze ktoś jest.Łączność prowadzona jest przez czat w grze i kanał na teamspeaku (nie trzeba mieć mikrofonu, ważne że słuchasz co się dzieje na innych stacjach itp.). Do korzystania z symulatora konieczne jest posiadanie konta na http://eu07.kolej.org.pl Lokomotywy do wyboru: EU07-524, EU07-516 PKP Cargo, EU07-424,Newag Impuls 31WE - Koleje Dolnośląskie (model nie posiada jeszcze kolizji), Newag Impuls 45WE - Koleje Mazowieckie (model nie posiada jeszcze kolizji) oraz parowóz Ty2 i lokomotywę SM42 w fazie testowej (nie posiadają widoku z kabiny,kolizji itp).
Wagony: osobowe - 111a ; 111a_1 ; BHP (tylko do testów)
towarowe - eaos (tzw węglarki) ; rgmms_maersk (kontenery maersk)
Po informacje "jak grać" itp zapraszam na: http://eu07.kolej.org.pl
To teraz parę fotek i filmików;


http://hostmat.eu/viewer.php?file=04893476590427370174.jpg
http://hostmat.eu/viewer.php?file=04854145990658044944.jpg
http://hostmat.eu/viewer.php?file=07411305534255934934.jpg
Sterowanie EU07 jak w MaSzynie (Rp1: h) 37WE i 45WE suwakiem po prawej stronie (nie ma Rp1). Gra ma ok. 2-3 miesiące, zapraszam do gry ;)
Padło częst pytanie "Jak wstawić EU07?" - wystarczy wstawić do pliku deafult zamiast 37WE np. EU07-516, 424, 45WE, SM42-174
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2015, 17:56:58 wysłana przez lukasn26 »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Października 2015, 19:48:04 »
Zdaje mi się, albo to jakość filmików, ale chyba silnik graficzny jest ciut lepszy jak w MaSzynie (chodzi głównie o cienie). Ciekawe jak wygląda noc i smugi lamp.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Października 2015, 19:58:13 »
Niestety chyba nie wygląda :( Silnk ciut lepszy od MaSzyny rzeczywiście, ale traci na jakości np. pulpitów. Ale gra godna polecenia, szczególnie fajne uczucie że jedziesz jako maszynista i wiesz że nie komputer tobą kieruje tylko ktoś ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2015, 20:00:39 wysłana przez lukasn26 »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Października 2015, 20:07:03 »
A co do pulpitów, to chyba stary bartowski jak się nie mylę, więc i tak jakościowo sporo gorszy jak obecne siódemkowe w MaSzynie. Da się w modelach zmieniać elementy?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Października 2015, 20:23:14 »
Symulator działa na silniku Unity, więc graficznie nie musi nijak odstawać od współczesnych gier. Niedoróbki to efekt kilku miesięcy rozwoju.
Kabina jest antyczna, bo do takiej Marcin ma prawa autorskie. Licencja maszyny nie pozwala ot tak ukraść wszystkich modeli, bo już dawno by to zrobili. Wszystkie modele chyba nadal wymagają wkompilowania w archiwa unity, więc sam sobie taboru nie poprzerabiasz.
Mój kanał youtube

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Października 2015, 20:26:02 »
Raczej bezproblemowo można dodawać własne elementy otoczenia na sceneriach, jednak z taborem jest inaczej i nie można od tak zmienić tekstur w siódemce. W załącznikach screeny jak wygląda Symulacyjne Centrum Sterowania oraz Internetowy Rozkład Jazdy.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Października 2015, 20:27:21 »
Tzn można na żywca brać t3d, ale to tylko do modeli statycznych (domki itp).
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Października 2015, 20:29:44 »
Jak na kilka m-cy rozwoju to i tak jest dobrze. To są problemy wieku dziecięcego. Czyżby MaSzyna zaczęła mieć małą konkurencję?

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Października 2015, 21:13:23 »
Cytuj
Czyżby MaSzyna zaczęła mieć małą konkurencję?

To bardziej gwóźdź do trumny MaSzyny niż konkurencja. Projekt z dużo większymi perspektywami i możliwościami rozwoju, do tego oparty o gotowy silnik Unity, gdzie wiele rzeczy jest już systemowo rozwiązanych. Programiści mogą się skupić na konkretach związanych z samą symulacją, dzięki czemu będzie się rozwijał dużo dynamiczniej niż MaSzyna. Mocno trzymam kciuki za jego rozwój :)

Jestem ciekaw, kto pierwszy z modelarzy przesiądzie się na Train Driver 2 - bo nie mam wątpliwości że będziemy świadkami niejednej takiej przesiadki.
ABu

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Października 2015, 21:25:54 »
A może w przyszĺości połączyć tę grę i symulator w jeden symulator?
P.S: Train Driver 2 ma edytor tras, patrzyłem ogólnie i wydajemi się że jest Dużo prostszy niż np. Rainsted.

Offline Ryszard-san

  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Października 2015, 22:33:13 »
Witam

Dzisiaj miałem przyjemność się przejechać, fajna zabawa ale na razie graficznie jak i pod względem fizyki odstaje od maszyny. Ale największą frajdą jest to że od konkretnej osoby zależy kiedy cię wyśle i gdzie.

Gorąco polecam.

Pozdrawiam

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Października 2015, 22:45:57 »
Fuzja? Nasza fizyka i modele i ich reszta programu?
Cytuj
Jestem ciekaw, kto pierwszy z modelarzy przesiądzie się na Train Driver 2 - bo nie mam wątpliwości że będziemy świadkami niejednej takiej przesiadki.
A po co przesiadać? Dodać (o ile zaczniemy współpracę) adnotację przy modelu "dla MaSzyny i TD2".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Października 2015, 22:49:33 »
Kibicuję temu projektowi i mam nadzieję, że nie utknie to jak dawna Nebula. Powodzenia.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Października 2015, 23:44:32 »
Po próbach odpalenia MaSzyny po LANie i wymianach wiadomości z Ra, przekierował mnie on na ten projekt. Od wakacji wkręciłem się w zabawę na ostro - i jako dyżurny i jako maszynista. Zacząłem ogarniać edytor i po miesiącu pracy, z gotowych obiektów, udało mi się wysupłać kilka stacji. Rozgrywka jest ciekawa, pojawia się coraz to więcej użytkowników, coraz więcej scenerii realnych i fikcyjnych, rozkłady jazdy.
Jako dyżurny możemy bawić się "wajchami" albo skorzystać z edytora SCS do budowy pulpitu i samemu stworzyć sobie takowy pod stację.
Poniżej na szybko kilka screenów ode mnie.

Offline anubin

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Października 2015, 11:16:03 »
Grafika to nie wszystko, bo żeby z niej skorzystać trzeba mieć albo bardzo dobry sprzęt, albo dobrze zoptymalizować program.
W tym momencie poziom grafiki jest naprawdę przeciętny, a aplikacja i tak nie jest w stanie zapewnić stabilnej wartości FPS.

Oczywiście to nie jest czepialstwo - zdaję sobie sprawę, że to bardzo wczesna faza rozwoju i również kibicuję projektowi.
Na razie zapowiada się nieźle, ale póki co to Maszyna daje mi więcej satysfakcji z prowadzenia pociągu :)

Offline maszyner

  • Wiadomości: 18
  • EN57 - cudowna jazda :P
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Października 2015, 11:56:36 »
Właściwie dzięki jednemu użytkownikowi, który kiedyś pokazał prostego screena z symka na silniku Unity ( kurczę, myślałem, że to nowa MaSzyna ), zagłębiłem się dokładniej w temacik. Dodatkowo pociągnąłem z innego forum około 30 osób ( część została, część grała tylko jak była fama na to ). Zresztą ten symek miał mieć zastosowanie także na Androida, stąd takie, a nie inne modele, obiekty i odgórnie grafika. No właśnie, może i ona nie jest jakaś ekstra-super, ale wiadomo - projekt we wczesnej fazie no i ogólnie brak jako tako bajeranckich modeli z Maszynki - choćby i podstawowych.  Jakby nie patrzeć to tu jest problem - wiele osób, w tym i ja jesteśmy w stanie nawet powyciągać te modele, ale co z tego skoro nie można ich dorzucić z powodów licencyjnych. Z drugiej strony, do umieszczenia modeli jest wymagana ingerencja głównego programisty, gdyż jak ktoś już powiedział wszystko musi zostać od razu skompilowane z Unity. Symulator ma swoje plusy i minusy - to prawda. Jednak niepodważalnym faktem, który góruje nad Maszyną jest rozgrywka wieloosobowa, czy to w postaci dyspozytora czy maszynisty. Na dziś niektórzy bardziej zaawansowani użytkownicy tworzą scenerie stacji, które mogą się naprawdę rozciągać na spore odległości, dzięki edytorowi który może nie dorównuje temu z TRSa, ale na pewno jest łatwiejszy do ogarnięcia niż ten Maszynowy. Produkt można polecić, głównie dla zapaleńców, gdyż to właśnie tam odwzorowuje się realia PKP.

Prawda jest taka, że tego produktu nie można uznać za konkurencyjny z prostych przyczyn. Czy to TD, czy Maszynie czegoś brakuje...
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 11:57:42 wysłana przez maszyner »

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Października 2015, 13:33:53 »
Mam pytanie dotyczące rejestracji. jaka jest odpowiedź na pytanie weryfikacyjne: "What country is Train Driver 2 based on? [English]:"? Dzięki za pomoc.
EDIT: Pytanie nie aktualne.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 14:06:47 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Października 2015, 16:57:04 »
Sory :) Pitek, jak zrobiłeś te screeny, z tego co wiem to nie można wychodzić ani z loko ani z nastawni.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 16:59:31 wysłana przez lukasn26 »

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Października 2015, 17:33:44 »
Święta Katarzyna do poprawki, nie ma takiej nastawni na tej stacji.

Offline Kacper9

  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Października 2015, 17:52:42 »
Sory :) Pitek, jak zrobiłeś te screeny, z tego co wiem to nie można wychodzić ani z loko ani z nastawni.

Bug, albo ja o czymś nie wiem ;)

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Października 2015, 18:03:57 »
Sory :) Pitek, jak zrobiłeś te screeny, z tego co wiem to nie można wychodzić ani z loko ani z nastawni.
Najprawdopodobniej w kolejnej wersji będzie wychodzenie, stąd screeny są z wersji testowej ;)

Święta Katarzyna do poprawki, nie ma takiej nastawni na tej stacji.
No niestety, tak jak pisałem wyżej, stacje można na razie zrobić z tego, co jest gotowe w edytorze. Ale żeby nie było, że się lenię, zacząłem właśnie prace z nastawnią dla Świętej Katarzyny (model testowy, czy się odpali prawidłowo z dźwigniami w środku itp.).

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Października 2015, 19:18:36 »
Bardzo fajna :) A te stacje to są realne czy nie?

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Października 2015, 19:26:34 »
Pod swoimi skrzydłami mam na razie stację Świętą Katarzynę, Oławę oraz Siechnice. Układ torowy jest realny, długości również (wszystko na obecne możliwości symulatora).

Są już również udostępnione przez użytkowników inne realne stacje, np. Jastrzębie-Zdrój, Pawłowice Śląśkie/Górnicze LK157/159/689/873, jednak brakuje w nich otoczenia, jest tylko układ torowy.
Pozostałe to scenerie fikcyjne np. Testowo i Lisków z symulatora ISDR.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 19:29:23 wysłana przez Pitek »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Października 2015, 20:31:58 »
Czyli taka przeplatanka realne- fikcyjne :-)

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Października 2015, 21:03:16 »
Sam wjazd do stacji Oława, nie jest oryginalmym wjazdem od strony Świętej Katarzyny, tylko od strony Brzegu.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Października 2015, 21:28:20 »
Spokojnie, na razie są stworzone stacje i kawałki wyjść na szlaki. Stąd jadąc np. ze Świętej Katarzyny do Oławy "przeskakujemy" z Katarzyny do Oławy z pominięciem stacji Zębice Wrocławskie i Lizawice. Podobnie od drugiej strony, pomijane są np. Lipki. W przyszłości planuję wszystko połączyć i stworzyć jeden duży scenariusz (fragment E30). Jednak to wymaga czasu i oczywiście obiektów.

Także dzisiaj do Oławy można wjechać z każdej stacji, którą mamy w rozkładzie. Czyli z fikcyjnej stacji Testowo możemy przejechać do realnej.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 21:31:00 wysłana przez Sawi »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Października 2015, 00:51:21 »
Wpadłem, pojeździłem, pół godziny sobie postałem...;) Ogólnie bardzo fajnie, będę bardzo często w przyszłości wpadał.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Października 2015, 01:17:33 »
Centrum dowodzenia TD2 :)

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Października 2015, 06:55:25 »
To Ty mną wczoraj kierowałeś :)  To centrum dowodzenia robi na mnie duże wrażenie :)

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Train Driver 2
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Października 2015, 11:08:38 »
Jakie wartosci FPS osiagacie na duzych stacjach, w ktorych np stoi troche wagonow, EZT? Poprosze o jakies zrzuty ekranu. Sam mam 4GB RAMu, oraz procesor 2,2GHz i sie zastanawiam, czy symulacja (jako maszynista) by przebiegala plynnie? Na nastawni pewnie bedzie ok.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2015, 11:12:14 wysłana przez up5358 »