Ankieta

Modele floty Freightliner PL mają być wykonane:

Wyłącznie modele fullHD z odwzorowanymi wszyskimi detalami w 3D + lod.
16 (45.7%)
Modele fullHD z odwzorowanymi wszyskimi detalami w 3D + lod oraz model z mniejszą ilością detali na słabsze komputery.
19 (54.3%)

Głosów w sumie: 34

Autor Wątek:  Radosna twórczość Sebola82  (Przeczytany 64733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Radosna twórczość Sebola82
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Marca 2023, 19:12:50 »
Pozwolę sobie napisać kilka słów, choć pewnie zwróciłeś na to uwagę... 66602 i 66603 nieco się różnią wyglądem (pomijam, że 66602 ma nowe żółte barwy FPL). Ale do rzeczy:

1. lampy: 66602 i 66603 mają lampy Posteora w skrzynce, czyli inne niż na sreenie,
2. zderzaki: 66602 ma prostokątne, a 66603 owalne, ale nie angielskie jak na screenie,
3. okna: 66602 ma "kanciaste" okna boczne kabin rodem z JT42CWRM, a 66603 nieco owalne jak w JT42CWR,
4. drzwi do maszynowni po stronie lewej tzw. 5-te: 66602 posiada, a 66603 nie,
5. pulpity: 66602 jako typ JT42CWR-T1 może mieć nowszy pulpit (jak w JT42CWRM), ale nie jestem pewien, ale 66603 to typ JT42CWR i ta maszyna ma tzw. tower jak na screenie. 

To tyle na szybko.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline szyszka

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Radosna twórczość Sebola8
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Marca 2023, 19:53:35 »
 @jaco Tak wiem. Są 3 kjabiny i ze 4ry wersje lefrektorów jeśli chodzi o sprzęt, który lata po Polsce. Z tego co dopadłem.  Lampy na czole chce podpiąć pod inca kabiny też. Co do barw, jak to teraz jeździ, to się nie wypowiem czy: są już te pomarańczowe, czy szaro biało zielono żółte. Co do 5tych drzwi też masz rację, że nie w każdym loku występują. Jest to ogarnięte. Na filmie z maszynowni, który podlinkowałem na mm lub na moim fb w pewnym momencie widać jakie dziułki tam potrafią być :)
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2023, 19:54:45 wysłana przez szyszka »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Radosna twórczość Sebola82
« Odpowiedź #92 dnia: 20 Marca 2023, 11:33:24 »
5-te drzwi występują tylko w odmianach JT42CWRM i JT42CWR-T1. Inaczej mówiąc, ma je spora liczba maszyn z FPL, natomiast w DBCRP nie występują. Trzymamy się tutaj maszyn jeżdżących po PL, bo to co jeździ po Niemczech to jest dopiero "jazda bez trzymanki"... Kiedyś w Niemczech miałem do czynienia z lokiem z MRCE 653-10 i miała nawet przyciemniane boczne szyby...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline szyszka

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Radosna twórczość Sebola82
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Marca 2023, 13:17:34 »
ok. Czekam na roboczą tex od ziela. dzięki czemu będzie można zrobić jakiś układ mapowania. Czyli co z czym się je. Po zmapowaniu tex 66602 lub 66603 upublicznię model i będziemy rozmawiać dalej. Mam dokumentację w pdf na 3 różne modele loka. Mam to odwzorowane.
 Klopem 19xx zajmuje się teraz Paweł i Sawi. Ja odgrzebałem FPL więctrzeba się tym zająć. Dogrzebię się do następnych maneli to też to dam dla ludu.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Radosna twórczość Sebola82
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Maja 2023, 12:57:19 »
Małe sprostowanie klopem zajmuje się już tylko wyłącznie od jakiegoś tam czasu Paweł i dzięki temu jest on już bliżej niż dalej. Co do tej całej sytuacjii, która wynikła z tym modelem Classa nie miałem o tym pojęcia gdyż byłem przekonany że to jest wersja Seby, którą poprawiał jakiś czas temu. Mało tego uparcie byłem wręcz o tym przekonany, ale cóż kolejny raz byłem w błędzie i się zawiodłem.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Radosna twórczość Sebola82
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Maja 2023, 15:25:37 »
Hej dziękuję za otwarcie i piszę ponowne sprostowanie by nie było później niepotrzebnych kwasów. Jestem po dłuższej rozmowie z Sebą i nieco przybliżył mi on temat i znając niejako drugą stronę powiem tyle, że sprawa podejrzewam niebawem się wyjaśni. Tamte słowa pisałem gdyż nie mogłem się do niego dodzwonić i wszystko wskazywało na to, że milczenie tylko to potwierdza. Dziś się okazało, że miał problemy z kartą i był zmuszony zrobić jej duplikat, ale mniejsza z tym w każdym bądź razie ja poczekam na rozwój wydarzeń i wam to samo radzę. Prosiłbym nie wdawał się w szczegóły i nawet w sumie nic nie wyjaśniał, ale ja jak to ja poczułem się w obowiązku sprostować wcześniejsze słowa. Zatem póki co proszę się wstrzymać z osądem i cierpliwie poczekać na rozwój wydarzeń. Temat póki co do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2023, 15:29:11 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".