Autor Wątek:  Pytania o zawód maszynisty  (Przeczytany 236454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domion00

  • Wiadomości: 5
  • Pomocnik SM42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #270 dnia: 17 Lutego 2017, 14:28:21 »
To daj namiary na firmę która płaci za 170 godzin tyle kasy młodym maszynistom. Ja piszę ile zarabiają w państwowej firmie teraz a nie ile kiedyś miałem tak jak ty piszesz. Ci co odchodzili na emerytury w przeciągu tych lat co ja pracuje to też mieli po 4500 do kieszeni, ci co teraz pracują ze starej gwardii też mają ok 4000, młodzi mają tak jak pisze, dodatkowo jak masz jakieś inne uprawnienia rewident, ustawiacz itd to dostaniesz 200 zł z każde dodatkowe uprawnienia. Ale jak niema ludzi okres wakacyjny czy choroby, to cię wywalą na manewry i niema zmiłuj się.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2017, 15:27:11 wysłana przez Stele »
mam licencje maszynisty i zrobiłem manewrowego jak ktoś potrzebuje informacji z pierwszej ręki pisać na e- mail . teraz robię Świadectwo maszynisty i jeżdżę jako druga obsada na sm42

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #271 dnia: 17 Lutego 2017, 14:43:23 »
Ale jak niema ludzi okres wakacyjny czy choroby , to cię wywalą na manewry i niema zmiłuj się.

Co to za bezładne (i bezskładne) bzdury czytam?

Offline Ptrrk

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #272 dnia: 17 Lutego 2017, 19:03:47 »
Czyli jak słyszycie od kogoś że maszynista zarabia 5000zł to albo jeździ już ze 20 lat na maszynie albo robi po 300 godź w miesiącu .
Bzdura nad bzdury. Ja wiem, że "miłośniki" to specjaliści ale czasem już nie mogę czytać tych bzdur. Tak samo jak maszyniści z CARGO (w tym świeży narybek) najlepiej wiedzą ile się zarabia u prywatnego przewoźnika i jak wygląda praca. Ja za maszynistę E+S i rewidenta miałem w mojej firmie ok 5200 do 5500 na rękę przy normie godzin >normie< czyli ok 170h.
Mozna wiedziec ile juz pracujesz jako maszynista? I po jakim okresie pracy dostales taka stawke? :) Troche rozpetalem zamieszanie ale chcialbym dowiedziec sie czy w takiej pracy mozna cos wiecej zarobic niz marne pieniadze bo interesuje mnie to i chcialbym w tym kierunku pojsc. :) Stad takie pytania.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #273 dnia: 17 Lutego 2017, 19:07:27 »
Tego nikt Ci wprost nie napisze ile się dostaje. Przeważnie, pomocnik maszynisty dostaje powyżej średniej krajowej. Wiele czynników decyduje o tym, czy matka boska pieniężna przyniesie więcej pieniążków, bo co spółka to inna melodia. Ale na przysłowiowe waciki i na chleb nie brakuje, wierz mi ;).

Offline Ptrrk

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #274 dnia: 17 Lutego 2017, 19:30:28 »
Tego nikt Ci wprost nie napisze ile się dostaje. Przeważnie, pomocnik maszynisty dostaje powyżej średniej krajowej. Wiele czynników decyduje o tym, czy matka boska pieniężna przyniesie więcej pieniążków, bo co spółka to inna melodia. Ale na przysłowiowe waciki i na chleb nie brakuje, wierz mi ;).

Dzieki wszystkim za odpowiedzi naprawde doceniam pomoc z waszej strony bo ciezko cokolwiek sie dowiedziec na ten temat. :) Powyzej sredniej krajowej mowisz ? Mam do wyboru pojsc w kierunek spawania albo w kierunek kolei. NIe ukrywam ze wolalbym pracowac jako maszynista niz spawacz. Tylko czy to sie oplaca bo zauwazylem ze co kazdy czlowiek to inaczej mowi. :) A jak zdecyduje sie na spawacza to odwrotu nie bedzie bo raczej zjade sobie wzrok. :(

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #275 dnia: 17 Lutego 2017, 22:32:31 »
Po dwóch latach udało się zrobić świadectwo masz., dostałem umowę na 2800 zł co daję z dodatkami, pojedynkami ok2400zł na rękę. (i tak już od dwóch lat ). Czyli jak słyszycie od kogoś że maszynista zarabia 5000zł to albo jeździ już ze 20 lat na maszynie albo robi po 300 godź. w miesiącu.[/color]
To może pomyśl, aby zamienić Przewozy Regionalne na jakiegoś innego przewoźnika?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #276 dnia: 18 Lutego 2017, 00:52:42 »
Tylko czy to sie oplaca bo zauwazylem ze co kazdy czlowiek to inaczej mowi.
Nie, nie opłaca się. Następnyyyy!
Mozna wiedziec ile juz pracujesz jako maszynista? I po jakim okresie pracy dostales taka stawke? :)
6 lat za maszynistę, a taka stawka na "dzień dobry" bez żadnego stażowego. Co do zarobków kolega który zaczął jeździć samodzielnie w IC jakieś 3mc temu w sekcji Poznań, bez jakiś szczególnych nadgodzin za pierwszy mc wziął 3300 na rękę. Nie mam pojęcia jak tam w IC liczą pojedynki, szybkie km czy inne ale tyle dostał bez żadnego doświadczenia w samodzielnej jeździe. Widać w kiepskiej spółce pracujesz, że robisz za takie pieniądze ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Ptrrk

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #277 dnia: 18 Lutego 2017, 14:39:52 »
Naprawde taka lipa w PR jest? :) Mechatronik wybacz ze Cie troche denerwuje swoimi pytaniami ale naprawde to dla mnie wazne i wiem jak to idiotycznie wyglada jak ktos pyta czy sie oplaca takze spokojnie. :D

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #278 dnia: 18 Lutego 2017, 15:13:32 »
@Ptrrk: wybór, czy zmiana pracodawcy są bardzo ważne - kasa kasą, ale są spółki, w których nie będziesz mógł się rozwijać i dużo jeździć, choć są ludzie, którym to pasuje... Moim zdaniem warto zainwestować swój czas i zaangażowanie w firmę, która ma ciekawy/różny/w miarę nowoczesny tabor, gdyż dzięki temu "idziesz do przodu" i zdobywając np. coraz to nowe autoryzacje na kolejny typ pojazdu stajesz się pracownikiem wartościowszym w oczach aktualnego/potencjalnego/kolejnego pracodawcy. Oczywiście można się zaczepić u jednego przewoźnika i jeździć na szybkich pociągach na 2-3 typach pojazdów i to też jest OK, bo "szybkie" to prestiż i nie każdy się nadaje do tego. Generalnie "kiwanie" się w spółce, która więcej stoi niż jedzie na służbie do niczego dobrego nie prowadzi.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Ptrrk

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #279 dnia: 19 Lutego 2017, 17:37:52 »
Rozumiem o co chodzi. :) Dzieki za rade . A co teraz przykladowo jak chcialbym rozpoczac szkolenia w kierunku maszynisty? Wiem ze w PKP Cargo mozna sie na takie dostac. Dokladnie chodzi mi o to czy warto od PKP Cargo rozpoczynac bo wiem ze pelno negatywnych opinii o tej firmie krazy. Czy moze czekac na nabor na szkolenia w Intercity o ile takowe beda...? :(

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #280 dnia: 19 Lutego 2017, 20:00:25 »
[ciach]
Ale jak niema ludzi okres wakacyjny czy choroby, to cię wywalą na manewry i niema zmiłuj się.
Po rozpoczęciu procesu szkolenia na świadectwo (o ile nie odwalisz jakiegoś numeru) na manewry nie wracasz (co najwyżej jako maszynista/szkoleniowy w kabinie).
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #281 dnia: 19 Lutego 2017, 20:03:48 »
Usunięto zbędny cytat. | @macuis5991
Głupoty gadasz - wszystko jest zależne od przewoźnika, organizacji pracy i umowy jaką ma podpisaną.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2017, 12:05:10 wysłana przez macius5991 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #282 dnia: 19 Lutego 2017, 21:29:45 »
Ano, miałem na myśli stan w moim Zakładzie.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #283 dnia: 07 Marca 2017, 00:30:54 »
Jeśli ktoś chce iść na maszynistę tylko dla pieniędzy, to najlepiej sobie odpuścić na samym początku. Ja przez okres szkolenia w Cargo dostawałem przez ponad 2,5 roku od 1300 do 2200 zł. Niektórzy brali kredyty, żeby wyżyć za tą "zapomogę", a rezygnowali ze wcześniejszej pracy gdzie zarabiali na poziomie średniej krajowej. Dlatego trzeba bardzo chcieć to robić, bo niejednemu po spojrzeniu na pierwszy "kwit" zrzedła mina i już chciał się zwalniać. Należy również pamiętać, że praca w tej samej spółce co ktoś inny nie oznacza, że zarabia się tyle samo ;) W każdym zakładzie jest inaczej. Ja na start jako maszynista ept i spt dostałem ok. 3300 na rękę przy normie godzin. Przy zrobieniu dwóch dodatkowych służb można już zahaczyć o "czwórkę". Wiadomo, że prywaciarz zarobi więcej, nawet przy normie godzin, ale to już sobie trzeba skalkulować, gdzie się chce iść. Wielu prywaciarzy nie prowadzi systemu szkoleń i przyjmują tylko ludzi z papierami, więc większa szansa zrobienia uprawnień jest u byłych i obecnych spółek "grupy".

Offline Ptrrk

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #284 dnia: 11 Marca 2017, 05:45:31 »
Bedziesz myslal nad przejsciem do prywaciarza ? Ept i spt to skroty od elektrycznego sprzetu i spalinowego ?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #285 dnia: 11 Marca 2017, 08:22:52 »
Elektryczne pojazdy trakcyjne i spalinowe.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #286 dnia: 13 Marca 2017, 11:36:20 »
Bedziesz myslal nad przejsciem do prywaciarza ?
Prywaciarz prywaciarzowi nie równy. U jednego zarobisz więcej, u drugiego możesz być stratny. Nie mniej jednak, jeśli ktoś ceni sobie stałą pracę, ze stałymi godzinami i gwarancją, że codziennie będzie w domu to Cargo lub spółki pasażerskie są dobrą opcją - przynajmniej na początek. Praca maszynisty niestety jest sezonowa. Raz u jednego przewoźnika jest robota, u drugiego tym czasem zastój. Miną dwa lata i sytuacja się odwraca. Nie zawsze będziesz miał pracę u jednego przewoźnika w swoim regionie, ale zawsze wtedy możesz przenieść się do innego bo maszynistów potrzeba w każdej spółce.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #287 dnia: 18 Kwietnia 2017, 14:33:13 »
Jest duża szansa dla osób, które chcą zostać maszynistami w przeciągu następnych 5 lat, gdyż większość maszynistów (ok. 4.5 tys.) będzie przechodziło na emeryturę:
http://inforail.pl/maszynista-pilnie-poszukiwany-_more_93644.html
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #288 dnia: 18 Kwietnia 2017, 15:05:41 »
Osoby chętne uzyskać licencję maszynisty we własnym zakresie mogą odbyć szkolenie w trybie dziennym w Centrum Szkolenia Federacji ZZP PKP - Filia Katowice, aktualnie prowadzony jest nabór na kandydatów. Warunkiem koniecznym jest przejście badań lekarskich i psychotechnicznych w Kolejowej Medycynie Pracy (na własny koszt).

Dane teleadresowe: http://csf.fzzk.pl/index.php/nasze-filie/filia-katowice

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #289 dnia: 18 Kwietnia 2017, 20:39:42 »
Kiedyś czytałem że koszt takiego szkolenia to kilka tyś złoty, więc jak ktoś ma możliwości to lepiej iść ze szkoły. Czytałem nawet że po zawodówce można iść, aby tylko zdać badania i przejść testy?

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #290 dnia: 18 Kwietnia 2017, 20:51:49 »
Oczywiście, koszt kursu to około 5 tysięcy złotych (taniej niż kurs motorniczego!), jednak kwotę tą można rozłożyć w czasie. Problem jest taki, że nie każdy ma możliwość pójść z ramienia pracodawcy/ze szkoły itp. Po zawodówce jak najbardziej można kandydować. Wymagania są dostępne na stronie Urzędu Transportu Kolejowego: https://www.utk.gov.pl/pl/uslugi/maszynisci/uslugi-dla-maszynistow/11973,Wydawanie-licencji-maszynisty.html

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #291 dnia: 18 Kwietnia 2017, 20:58:25 »
Zgadzam się z tobą względem pójścia przez pracodawcę/praktyki. Kiedyś u mnie była klasa o profilu kolejowym, niestety gdy ja poszedłem do szkoły profil został zlikwidowany jak i kolejówka w Tczewie, mimo że mam zawodowe wyksztalcenie, zawsze miałem chęć pójść na zawód maszynisty, lecz w tedy nie mialem możliwości finansowych ale rozważam właśnie to. Dziękuję ci za informację.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #292 dnia: 18 Kwietnia 2017, 21:21:12 »
Tylko co do zawodówki trzeba mieć świadomość, że nie każdy przewoźnik przyjmie bez minimum średniego.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1651
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #293 dnia: 20 Kwietnia 2017, 21:41:24 »
Dokładnie, kiedyś właśnie rynek kolejowy pisał która spółka przyjmuje nawet na zawodowym, ale nie pamiętam teraz.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #294 dnia: 26 Kwietnia 2017, 14:42:40 »
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2017, 14:45:37 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #295 dnia: 25 Sierpnia 2017, 17:53:50 »
Wiadomo kiedy planuje się najbliższy nabór do IC?

Offline Slayer66

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #296 dnia: 26 Sierpnia 2017, 18:07:13 »
PKP Cargo ma oddział w Krakowie?
Szukając pracy na terenie Krakowa zostaje mi tylko IC?

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #297 dnia: 26 Sierpnia 2017, 23:35:56 »
Cargo ma coś na pewno w Krakowie, bo ma lokomotywownie obok IC.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #298 dnia: 27 Sierpnia 2017, 12:13:11 »
Wiadomo kiedy planuje się najbliższy nabór do IC?
Pewnie w przyszłym roku, w podobnym terminie jak tegoroczny.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #299 dnia: 28 Sierpnia 2017, 11:13:34 »
Cargo ma coś na pewno w Krakowie, bo ma lokomotywownie obok IC.
W Krakowie nie ma lokomotywowni Cargo już od ładnych paru lat.
Jak będę duży zostanę maszynistą!