Autor Wątek:  Pytania o zawód maszynisty  (Przeczytany 236432 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Stycznia 2015, 17:10:28 »
Nie wiem skąd znalazłeś takie kwoty,  dla nowego maszynisty (mówię o dopiero co wyszkolonym maszyniście w pierwszym miesiącu samodzielnej pracy) wypłata jest zupełnie inna, nie mogę powiedzieć ile ale znacząco więcej.

On mówił o samym procesie szkolenia na świadectwo i to się zgadza, że do 2000 PLN nie dojdzie. Natomiast błędem jest myślenie, że gdzieś indziej zapłacą więcej za samo szkolenie. Absolutnie - zatrudniają Cię w charakterze pracownika szkolonego za gołą minimalną pensję. I tak przez 2 lata.

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Stycznia 2015, 18:54:02 »
A to kolega chciałby tak bez umiejętności i odpowiedzialności kokosy od razu zarabiać, w głowach się poprzewracało. W każdym bądź razie polecam Północny IC, zwłaszcza Gdynię.

Offline Czarnowidz

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Stycznia 2015, 20:22:38 »
A czy konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego ?

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Stycznia 2015, 20:24:17 »
Obecna matura ma taką formę, żeby każdy, kto będzie chciał, mógł ją zdać. Zresztą czegoś się przez 4 lata technikum uczy.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Stycznia 2015, 20:38:47 »
Egzamin maturalny nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o "pełność" wykształcenia średniego. Można w ogóle do niego nie podchodzić, gdyż jest on jedynie przepustką do podjęcia nauki na uczelniach wyższych.

Offline Czarnowidz

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Stycznia 2015, 20:46:26 »
Dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie trzeba będzie się zapisać do liceum eksternistycznego (nauka trwa rok) :)

Offline Cezaryy

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Stycznia 2015, 13:13:51 »
Witam kolegów i koleżanki (jak są) :)
Mam pytanie odnośnie przyjęcia na stanowisko maszynisty. Chciałbym zapytać jak jest z służbą wojskową i kategorią uzyskaną na komisji wojskowej? Czy podczas rekrutacji, badań lekarskich takowa książeczka jest potrzebna, czy trzeba się spowiadać z kategorii uzyskanej na komisji wojskowej? Powiedzmy, że kiedyś chorowałem na jakąś chorobę (niezbyt groźną, byłem po prosu pod obserwacją lekarza specjalisty, robiłem kontrolne badania, a z czasem dorośnięcia moja przypadłość się sama wyleczyła, ustała.). Na Wojskowej komisji lekarskiej otrzymałem kategorię D i zostałem przeniesiony do rezerwy. Teraz już jak wspomniałem, nie mam żadnych problemów z dawną przypadłością z lat młodzieńczych, robiłem nawet kilka lat temu badania kontrolne które to potwierdziły. Obecnie nie jestem pod żadną opieka lekarza specjalisty. Ogólnie mam otwarta drogę do zaczęcia kariery jako maszynista i trochę mnie nie pokoi ta dawana uzyskana kategoria? Czy w jakimś stopniu może mi to pokrzyżować plany, czy ktoś  to sprawdza? Proszę o wszelkie informacje na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 09:34:57 wysłana przez Benek »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Stycznia 2015, 13:31:57 »
Zakład się pyta tylko o stosunek do służby wojskowej. Książeczka wojskowa jest sprawdzana na badaniach psychotechnicznych, więc z kat. D możesz być spalony u pani psycholog :) Zależy głównie od jej indywidualnego podejścia do Ciebie, niestety.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2015, 13:33:29 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline JACK67

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Stycznia 2015, 14:17:44 »
Zależy na jakiej podstawie była weryfikacja do kategorii "D". W moim przypadku, bodajże w roku 1990 zmieniono mi kategorię "B" na kategorię "D" w czasie trwania pokoju. Nie wiem czy tyczyło się to wszystkich z kategorią "B", czy chodziło też o rodzaj specjalizacji wojskowej z której następowało przekwalifikowanie.

Reg. obowiązki 11a.
Proszę poprawić.
Benek

Należało usunąć cały cytat, bo wiadomość do której się odnosisz jest ostatnią wiadomością. Poprawiłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 20:59:55 wysłana przez JACK67 »

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Stycznia 2015, 16:12:31 »
Przy badaniach psychotechnicznych nikt się nie pytał o moją kategorię wojskową. Natomiast lekarz orzecznik zadał pytanie o nią (mam D). Wytłumaczyłem mu (sytuacja taka jak u kol. Cezaryy) wpisała to w dokumentację i wydała zaświadczenie o tym, że jestem zdolny do pracy na stanowisku masz. Wszystko zależy jaka to była/jest choroba.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Stycznia 2015, 18:05:33 »
Czy Wy wszyscy sobie jaja robicie? Co dzień to nowy temat, czy przyjmą mnie na stanowisko maszynisty. Może ktoś z instruktorów, maszynowych, napisał by, przyklejony jeden temat, co trzeba spełnić, żeby się dostać w szeregi mechaników. Za chwilę napisze piekarz po studiach, kominarz i inni.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Stycznia 2015, 19:02:02 »
Jakiś czas temu pracownik Castoramy zatrudnił się w PKP IC na stanowisku maszynisty i podobno dobrze sobie radzi. Przede wszystkim trzeba to lubić, bo ludzie bez zamiłowania długo nie wytrzymują.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2015, 19:04:50 wysłana przez byku1183 »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Stycznia 2015, 19:05:03 »
Najgorsze jest to, że ludzie z ulicy, a nawet ci co liznęli pracę na kolei "przez chwilę" np. młodzi konduktorzy, chcą szybko zostać maszynistą, który ma z przodu na pensji 4xxx! Masakra! Efekt: w głowie zero znajomości tematów transportowych, na czym i jak polega praca maszynisty, lekceważenie powagi stanowiska maszynisty i podejście do pracy pod tytułem - luzik, na nastawniku daję "dzidę", a jak coś padnie zgłaszam defekt i nie wezmę tego wozu dalej (biedny dyspozytor nie zna się i "łyka jak pelikan" takie pierdoły od "maszynisty", który ma staż "3 dni z dojazdem"). Ot, taka prawda w tym wszystkim.

Kiedy jest wtopa w/w postaci? Wtedy, gdy komisja powypadkowa pojedzie na zdarzenie, gdzie ów "dzida" jest wysłuchiwany na okoliczność danego zdarzenia.

  Dodano: 30 Stycznia 2015, 19:12:54
Przede wszystkim trzeba to lubić, bo ludzie bez zamiłowania długo nie wytrzymują.
Często ludzie idą na kolej po prostu "za pracą". OK, ale wielokrotnie nie chcą się rozwijać i biernie traktują swój zawód. Hmmm, młode pokolenie jest moim zdaniem mocno "olewające"...

  Dodano: 30 Stycznia 2015, 19:20:49
Jakiś czas temu pracownik Castoramy zatrudnił się w PKP IC na stanowisku maszynisty i podobno dobrze sobie radzi.
Super, bo ten pan nie siedział w domu i czekał aż praca przyjdzie sama i zatrudnił się w markecie, a hobbystycznie myślami pewnie był jednak na kolei, bo zna tematykę i z uwagi na zainteresowanie rozumie swoje nowe stanowisko. To jeden z wielu dobrych przykładów i tacy ludzie istnieją!
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2015, 19:20:49 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Stycznia 2015, 19:46:14 »
I na tym można by temat zakończyć, bo wydaje mi się, że został dostatecznie wyczerpany.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Stycznia 2015, 21:49:54 »
Jak robiłem badania to o kategorię pytano tylko przy ogólnym lekarzu po wszystkich badaniach. Mam kategorię "D" z racji tego, że miałem astmę, ale miałem papierek, że jestem wyleczony i nic mi to nie zaszkodziło.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Stycznia 2015, 21:59:23 »
Tak moze odbiegne od tematu: co ma astma do takiego swiadectwa? Przeciez astma to choroba drog oddechowych, a nie jakas choroba wzrokowa czy sluchowa. Jakie to utrudnienie, bo ja nie wiem, jak to przeszkadza. Albo przepisy sa popindylone, albo ja nie wiem czegos.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Stycznia 2015, 22:27:00 »
Dodulec, nie Tobie oceniac co jedno ma do drugiego. Gwarantuje jednak, ze atak astmy skutecznie moglby przekonac Ciebie o znaczeniu tej chroby. Sadze takze, ze pojecia nie masz, jak wymagajaca i odpowiedzialna jest praca mechnika.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2015, 22:28:05 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Cezaryy

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Stycznia 2015, 00:25:05 »
Dziękuję za odpowiedzi dotyczące mojego tematu, co do dyskusji na temat kto się nadaje, a kto nie ciężko mi się ustosunkować bo nie znam jeszcze życia w tym względzie i nie wiem jak to jest ale tak od siebie póki co to wydaje mi się, że sam wcześniejszy zawód to nie wszystko i nie nie jest to ostatecznym wyznacznikiem tego czy ktoś będzie się nadawał czy nie. Bardziej bym widział to jaki ktoś ma potencjał, motywację, chęć i odpowiedzialność do tego zawodu. Wiadomo, że i z punktu technicznego trzeba coś tam umieć i wiedzieć i też jest to ważne ale tez wielu rzeczy można się nauczyć tylko właśnie trzeba chcieć i nie mieć słomianego zapału. Ja ogólnie bardzo poważnie traktuję temat możliwości bycia mechanikiem i bardzo chciałbym nim być, dawałbym z siebie maksimum i starałbym się być dobrym w tym fachu. Ale zapał jak i wszystko inne może zweryfikować tak naprawdę tylko życie i to co wyjdzie w praniu.
Wracając do tematu, bo trochę odeszliśmy to co do samej książeczki to nie wiem jak to będzie. Napiszcie proszę jeszcze jak to wygląda w praktyce? Na pytanie dlaczego się nie było w wojsku można powiedzieć, że ze względu na szkołę.  Kto to ewentualnie sprawdza i jak to wygląda? Ktoś każe nam takową książeczkę pokazać do wglądu? Co w przypadku gdy Pan X powie, że miał kat. A, a w wojsku nie był ze względu na szkołę? Ktoś każe mu pokazać książeczkę? Udowodnić to?
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 09:37:54 wysłana przez Benek »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Stycznia 2015, 10:59:07 »
Na pytanie dlaczego się nie było w wojsku można powiedzieć, że ze względu na szkołę.  Kto to ewentualnie sprawdza i jak to wygląda? Ktoś każe nam takową książeczkę pokazać do wglądu? Co w przypadku gdy Pan X powie, że miał kat. A, a w wojsku nie był ze względu na szkołę? Ktoś każe mu pokazać książeczkę? Udowodnić to?
Śmierdzi mi tu jakąś manipulacją i ewentualnym poświadczeniem nieprawdy. Mam nadzieję, że system jest szczelny i nie ma możliwości oszustwa. Nie rozumiem jak można zadać takie pytanie, przecież jeśli jesteś zdrowy, to okazanie książeczki nie wpłynie na decyzje lekarza. Jeśli jednak masz jest coś na rzeczy, to ukrywanie tego, jest skrajną nieodpowiedzialnością.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Stycznia 2015, 11:18:54 »
Panowie, ja mam kategorię A i w wojsku nie byłem, bo rzeczywiście wybrałem naukę. Jest jednak ważna rzecz: w zakładzie pracy może paść jedynie pytanie - czy ma pan uregulowaną służbę wojskową? Chodzi tu po prostu o wpis w książeczce, że jest się przeniesionym do rezerwy. Do rezerwy nie przenosi się od tak - trzeba armii udowodnić, że się uczymy (tak jak w moim przypadku) i po paru latach dawali sobie spokój z nami.
To są moje doświadczenia sprzed ponad 15 lat. W wieku 19 lat otrzymałem książeczkę, a w wieku 25 byłem już w rezerwie. Nikt mnie nigdy nie pytał i nie żądał informacji dlaczego nie odbyłem służby wojskowej. Jestem rezerwistą i koniec!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Cezaryy

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Stycznia 2015, 11:54:31 »
Cytuj
Śmierdzi mi tu jakąś manipulacją i ewentualnym poświadczeniem nieprawdy. Mam nadzieję, że system jest szczelny i nie ma możliwości oszustwa. Nie rozumiem jak można zadać takie pytanie, przecież jeśli jesteś zdrowy, to okazanie książeczki nie wpłynie na decyzje lekarza. Jeśli jednak masz jest coś na rzeczy, to ukrywanie tego, jest skrajną nieodpowiedzialnością.

Im więcej się czyta na forach wypowiedzi tym różnie można to odbierać. Oczywiście, że nie chodzi tu o jakieś oszukiwanie itp. Napisałem już to wcześniej, jestem obecnie okazem zdrowia. Przypadłość którą miałem kiedyś nie była już wtedy czymś co by się nadawało do leczenia, a jedynie do regularnej co rocznej kontroli. Nie miałem zabiegów ani nie brałem leków. Lekarz już wtedy mówił, że jest to być może przypadłość wieku młodzieńczego i z czasem wszystko powinno się unormować. Tak tez się stało. Jednak komisja wojskowa była gdy miałem 18 lat i na tamtą chwilę padła decyzja, że lepiej będzie jak do wojska nie pójdę. Co ma to teraz do rzeczy i pracy mechanika? Nic. Kolega pisze, że nie ma to żadnego znaczenia ale w przypadku gdy zaczną drążyć temat mogłoby dojść do sytuacji gdzie będę musiał teraz chodzić po lekarzach, robić świeże badania i wszystko się znacząco mogłoby przeciągnąć w czasie. Do lekarza specjalisty nie czeka się kilka tygodni, tylko miesiące, a badania kosztują. Mam załatwioną już praktycznie pracę na kolei więc nie na rękę mi teraz udowadnianie, że jest wszystko ok. Z resztą moim zdaniem to jeden wielki absurd, żeby jakiekolwiek miała znaczenie książeczka wojskowa z przed iluś tam lat. Po to się zdaje teraz psychotesty i się robi badania aby stwierdzić na dzień dzisiejszy czy się nadajemy do służby czy nie.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Stycznia 2015, 11:58:59 »
Panowie, ja mam kategorię A i w wojsku nie byłem, bo rzeczywiście wybrałem naukę. Jest jednak ważna rzecz: w zakładzie pracy może paść jedynie pytanie - czy ma pan uregulowaną służbę wojskową? Chodzi tu po prostu o wpis w książeczce, że jest się przeniesionym do rezerwy. Do rezerwy nie przenosi się od tak - trzeba armii udowodnić, że się uczymy (tak jak w moim przypadku) i po paru latach dawali sobie spokój z nami.
To są moje doświadczenia sprzed ponad 15 lat. W wieku 19 lat otrzymałem książeczkę, a w wieku 25 byłem już w rezerwie. Nikt mnie nigdy nie pytał i nie żądał informacji dlaczego nie odbyłem służby wojskowej. Jestem rezerwistą i koniec!

Tyle ze dzis juz nie ma poboru, a przeniesienie do rezerwy nastepuje automatycznie 2 tygodnie po komisji. Kwestia dostania wpisu, ze jest sie rezerwista to tylko wizyta po tych dwoch tygodniach w swoim WKU.

Offline Cezaryy

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Stycznia 2015, 12:13:41 »
Dokładnie, tez tak miałem.  Komisja i dwa tygodnie później wizyta w WKU i wpis o przenosinach do rezerwy.

Chciałbym jeszcze zapytać, w którym momencie odbywa się te wszystkie badania lekarskie? Przed zaczęciem kursu na maszynistę? Ogólnie będę się przyjmował na zasadzie lojalki i tak teraz się zastanawiam w którym momencie będą te badania, bo nie wyobrażam sobie sytuacji takiej, że zwalniam się z obecnej pracy, a potem jakimś cudem nie przechodzę badań lekarskich lub jest to przesunięte w czasie i jestem w tym momencie bez środków do życia.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Stycznia 2015, 12:34:03 »
Badania są na początku dla każdego nowego pracownika. Potem jest podpisanie umowy i inne papiery.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Stycznia 2015, 12:35:47 »
@dodulec, a chociażby dla tego, że mając wysoko zaawansowaną astmę możesz mieć atak w pracy. I już jesteś przekreślony. Tak więc zależy od doktora, bo znajomy miał "D", bo sobie kiedyś załatwił na lewo i tym sposobem może zapomnieć o pracy na kolei.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Stycznia 2015, 14:39:38 »
Cytuj
Oczywiście, że nie chodzi tu o jakieś oszukiwanie itp. Napisałem już to wcześniej, jestem obecnie okazem zdrowia.
Mam nadzieję, że nie uraziłem. Ale tak postawione pytania wzbudziły wątpliwości. Jeśli zarządają okazania książeczki wojskowej, to nie będziesz miał wyjścia. To jedyny dowód uregulowanego stosunku do służby wojskowej. Kluczowe, wydaje się na co chorowałeś (nie jestem ciekawy), lekarz może o to zapytać i ewentualnie skierować na dodatkowe badania. Takie rzeczy trzeba zaakceptować, raczej nie omijać. Ja dostałem E na komisji wojskowej, okazywałem książeczkę wiele razy, nikt nie pytał o przyczynę. Ale też nigdy nie starałem się o pracę wymagającą jakiegoś specjalnie dobrego stanu zdrowia.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Stycznia 2015, 18:53:35 »
Skoro już istnieje jeden "spójny" temat pytań o zawód maszynisty to i ja mam jedną wątpliwość. Moje pytanie jest głównie do tych co te badania już przeszli. Pytanie brzmi: jakie jest maksymalne ciśnienie krwi akceptowane przez lekarzy badających ludzi przed dopuszczeniem do kursu na licencję? Pytam bo sam mam lekką odchyłkę od normy która wynosi 120/80. Dziękuję z góry za informację.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 18:55:41 wysłana przez RoboBatman »

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Stycznia 2015, 20:05:59 »
@RoboBatman: poruszyłeś dobry temat! "Ciśnieniowcy" nie tylko na stanowisko maszynisty mają problem z lekarzami w kolejowej medycynie pracy. Zwykle na badaniach okresowych tacy ludzie są odrzucani i wysyłani do swojego lekarza, który sypie im garść tabletek i wolne np. 7 dni. Potem idą do kontroli i jeśli jest ok, to wracają do pracy. Na badaniach wstępnych taka akcja może nie przejść... Nie znam wartości ciśnienia gwarantowanego, bo nie mam z tym problemu, ale zwracam uwagę, że to może być poważna bariera.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Lutego 2015, 14:17:54 »
120/80 przejdzie bez problemu. Ja miałem chyba 114/80 to usłyszałem, że jestem okazem zdrowia :) Najlepiej przed badaniem nie biec po schodach i nie palić papierosa.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2015, 14:19:45 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Pytania o zawód maszynisty
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Lutego 2015, 19:21:15 »
To też jest alternatywa. Potem wystarczy uderzyć, jak już się pracuje i są duże szanse, żeby w firmie wysłali na kurs maszynisty.

Oni sami proponują kurs na maszynistę. Szczególnie w miejscach gdzie mają zapotrzebowanie na coś takiego.
Panie Darku, my też możemy prosić?