Ankieta

Tego mi brakuje w MaSzynie:

wagonu Goerlitz, Bautzen
8 (1.8%)
lowpoly (wnętrze w przyszłości z ludzikami)
10 (2.3%)
utworzenia ruchomego nieba (sprite lub model chmur) zależności atmo od zasłonięcia punktu oświetlenia głównego
5 (1.1%)
jednej, ale za to dobrze odwzorowanej scenerii realistycznej
43 (9.9%)
edytora 3D lub 2D, z podglądem na wstawiane modele
65 (14.9%)
nowego silnika graficznego
25 (5.7%)
konkretnych tutoriali od doświadczonych twórców
9 (2.1%)
możliwości wstawiania losowego składu
3 (0.7%)
brak paska postępu w czasie ładowania scenerii, w ilu procentach konkretna sceneria już jest załadowana
8 (1.8%)
można by uporządkować w plikach .scn kolejność includowania, np. najpierw teren, potem tory, modele, eventy itd..
0 (0%)
charakterystycznego szumu taboru podczas jazdy
29 (6.7%)
sterowania lokomotywami opartego na schematach obwodów
59 (13.5%)
porządnej lokomotywy, a raczej porządnej pod tym względem, iż jest  za dużo prowizorki. Chociażby przełącznika pomiędzy sterowaniem z kabiny A, a kabiny B
11 (2.5%)
mało scenariuszy, w których dostajemy zimną lokomotywę i mamy czas by zrobić rozruch na zimno oraz ją przygotować do drogi. Zazwyczaj dostajemy już podstawioną lokomotywę, albo nie mamy czasu na te rzeczy
13 (3%)
porządnego runningnoise z realistycznym zanikaniem w zależności od odległości
9 (2.1%)
odbicia dźwięku od ścian lasu (np sytuacja gdy pociąg jedzie przez las może być słyszalny z 5km
4 (0.9%)
sterowanie za pomocą myszy
11 (2.5%)
lepszych dźwięków spalinówek (dźwięki wewnętrzne i zewnętrzne, inny dźwięk na każdej pozycji jazdy, odgłos turbosprężarki uzależniony od wskazania amperomierza, pozycjonowanie dźwięków w lokomotywie (np. sprężarka w SU46 słyszalna tylko w kabinie B)
23 (5.3%)
 brakuje dźwięków i procedury uruchamiania lokomotywy spalinowej/elektrycznej na zimno
9 (2.1%)
dymu z lokomotyw spalinowych
22 (5%)
nowego wagonu 111A/112A
5 (1.1%)
możliwości zapisu symulacji
21 (4.8%)
szarej kabiny EU07 (typ 4E) w wersji z nowymi fotelami i klimą
2 (0.5%)
kilku siódemek IC
2 (0.5%)
EP09, które wyglądały by w miarę aktualnie (chyba mowa o 104ec)
7 (1.6%)
jednego spójnego pomysłu
12 (2.8%)
ambitnej ekipy, która go będzie realizować
8 (1.8%)
porządnej sieci trakcyjnej wraz z infrastrukturą (sekcjonowanie podłużne wraz z modelami izolatorów sekcyjnych)
9 (2.1%)
modeli rozjazdów zwyczajnych i krzyżowych
4 (0.9%)
tor szkoleniowy (coś na zasadzie scenariusza z instruktażem)
0 (0%)

Głosów w sumie: 215

Autor Wątek:  MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?  (Przeczytany 59886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Listopada 2014, 19:16:23 »
Klawiatura ma pewne ograniczenia, nie ma nieskończonej liczby klawiszy dla tego, jeżeli chcemy wprowadzić porządne sterowanie, będzie konieczne konieczna jakaś zmiana.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Listopada 2014, 19:19:50 »
Do wprowadzenia LD wymagane jest odpięcie sterowania od klawiatury. Przy setkach przełączników zostaje albo mysz, pulpit albo studiowanie schematu i wklepywanie numeru przełącznika.
Mój kanał youtube

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Listopada 2014, 19:25:31 »
A może pół na pół? Do wszystkich sterowanie myszą (poruszanie widokiem z przytrzymaniem PPM), a do wybranych, używanych podczas jazdy, tak jak dotychczas, przypisane sterowanie na klawiaturze. Albo 2 tryby klawiatury: przed i po załączeniu obwodu głównego/odpaleniu silnika spalinowego. Klawiatura przełączała by się automatycznie.
Tylko wymuszało by to modyfikację modelów - dodanie szaf elektrycznych z przełącznikami, bezpieczników w półkach w pulpicie - a co za tym idzie zdobycie bardzo "trudnych" zdjęć tychże szaf.
Wtedy, gdyby byłoby multum uzależnień (temp. wody, ciśnienie oleju), kompletne sterowanie głównie lokomotywami spalinowymi zaczęło by być naprawdę trudne :)
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2014, 19:31:17 wysłana przez Kacu »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Listopada 2014, 19:30:39 »
Sposób wprowadzania zmian stanu przełączników, a logika sterowania, to są dwie odrębne rzeczy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Listopada 2014, 19:32:11 »
Na razie możemy sobie gdybać do woli, kiedyś też gdybaliśmy ale to nas do niczego nie doprowadziło.
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Listopada 2014, 19:38:53 »
Na razie możemy sobie gdybać do woli, kiedyś też gdybaliśmy ale to nas do niczego nie doprowadziło.
Nie demotywuj, i nie mów, że tak jest. Taka dyskusja i ankieta pozwoli się skupić na jednej najważniejszej rzeczy i ją do Maszyny stworzyć.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Listopada 2014, 19:42:34 »
A może pół na pół? Do wszystkich sterowanie myszą (poruszanie widokiem z przytrzymaniem PPM), a do wybranych, używanych podczas jazdy, tak jak dotychczas, przypisane sterowanie na klawiaturze.
Wg mnie sterowania klawiaturą lepiej nie zmieniać i dołożyć mysz niezależnie od niego. Wtedy ważniejszymi urządzeniami każdy mógłby sterować jak woli, mysz byłaby konieczna tylko do obsługi rzadziej używanych przełączników.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Listopada 2014, 19:50:19 »
Oderwanie sterowania od klawiatury pozwoliłoby mapować klawiaturę jak kto chce. Domyślnie mogłaby być przypisana do funkcji, które obsługuje obecnie, ale nic nie broniłoby podpiąć pod spację włącznika czajniczka.
Mój kanał youtube

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Listopada 2014, 19:53:44 »
Gdzie pewnie było, ale brakuje możliwości zapisu symulacji.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Listopada 2014, 19:55:28 »
Jak już mowa o odpalaniu zimnego fiata w TS, to trzeba było pokazać aktualny filmik ;-)


Ja ze swojej strony zgłaszam gotowość do udostępnienia modeli szafy, maszynowni, jak również zaktualizowanych kabin. Podobnie z dźwiękami, czy też kodem - Trainzscript to takie pseudo-C, więc coś tam odnośnie chociażby pomysłów na zależności sterowania pewnie możnaby wyczytać. Jedyny minus/problem - działam w gmaxie, bo 3ds jest poza moim zasięgiem.

Jeżeli ktoś ma ochotę na szafę do kibelka, to również służę:
- trochę uproszczona w sensie modelarskim, ale chyba daje radę, przynajmniej jako punkt zaczepienia ;-)

Maszynownie ET21 i 22 też są do dyspozycji. (nie robiłem szaf WN, no i ET21 jako najstarszy model jest najprymitywniejsza).

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Listopada 2014, 20:00:43 »
Zdecydowanie zapisu stanu symulacji.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Listopada 2014, 20:12:09 »
@ST44-003:

Cytuj
Nastawnik i hamulce można zostawić spokojnie na klawiaturze, ale załączanie myszą pewnych rzeczy pozwoli rozwinąć symulator o uruchamianie lokomotyw od poziomu zerowego z przedziału maszynowego.
Przynajmniej taką mam koncepcję.

Taką masz koncepcję?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Listopada 2014, 20:14:19 »
Zapis stanu wygrał poprzednią ankietę. Jakieś prace w tym aspekcie ruszyły?
Mój kanał youtube

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Listopada 2014, 20:26:49 »
brak paska postępu w czasie ładowania scenerii, w ilu procentach konkretna sceneria już jest załadowana.
Wg mnie nie ma sensu tego robić, ponieważ są charakterystyczne informacje wyświetlane przez konsolę eu07.exe które mówią nam na jakim etapie jest proces wczytywania scenerii.
Z moich doswiadczen wynika, ze na Windowsie Vista i nowszych nie dziala alt+tab podczas wczytywania scenerii, musze wcisnac ctrl+alt+del, odpalic menedzera zadan i dopiero wtedy moge sie przelaczyc na konsole. W starszych wersjach symulatora nie bylo ekranu wczytywania, nie wiem kiedy sie pojawil. Dobrze by bylo dodac jakas opcje w eu07.ini, ktora pozwalala by wylaczyc ekran startowy, moznaby wtedy bez kombinacji na biezaco monitorowac proces wczytywania na tych systemach.

Moim zdaniem przydaly by sie dzwieki lepszej jakosci, bo 22.05kHz 8bit to jakis zart z czasow Windowsa 3.1. Szum kwantyzacji osmiobitowej rozdzielczosci, zwlaszcza w cichszych nagraniach jest nie do zniesienia, nawet dithering nie pomaga.
Z moich doswiadczen wynika, ze wiekszosc osob nie slyszy dzwiekow wyzszych niz 16kHz (to jest tez granica dla gorszej jakosci plikow mp3), proponowalbym wiec wprowadzenie standardu 32kHz 16bitow, a jako ze to na pewno zwiekszyloby rozmiar nieskompresowanych plikow PCM wav moze jeszcze obsluge kompresji stratnej (np. ogg Vorbis) dla mniej istotnych dzwiekow, np. zapowiedzi stacyjnych i bezstratnej (np. flac) dla dzwiekow zapetlonych i bardziej istotnych. Oba formaty sa zdaje sie open-source'owe.
W SPKS doszla stereofonia dzwiekow hamulca, mozna by sie pokusic o stereofonie dla pozostalych dzwiekow.

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad napisaniem tutoriala traktujacego o nagrywaniu, obrobce, zapetlaniu dzwiekow itd, bo to na co sie natknalem robiac kiedys stenogramy jezy wlos na glowie.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2014, 04:53:21 wysłana przez joey »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Listopada 2014, 20:31:24 »
Zapis stanu wygrał poprzednią ankietę. Jakieś prace w tym aspekcie ruszyły?
Którą? Nie. Zapis stanu może rozłożyć spójność symulacji, na razie priorytetem jest poskładanie stabilnej paczki po zmianach w pantografach.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Listopada 2014, 22:31:40 »
Taką masz koncepcję?

Moja robiona maszynownia SU46 wygląda troszkę dokładniej...;p

Offline JarekP

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Listopada 2014, 12:26:58 »
Osobiście, jako przeciętnemu użytkownikowi, brakuje mi nieco szarej kabiny EU07 (typ 4E) w wersji z nowymi fotelami i klimą oraz kilku siódemek IC oraz szczególnie EP09, które wyglądały by w miarę aktualnie. 

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Listopada 2014, 12:46:51 »
Witam.
 Według mnie. Najbardziej brakuje porządnego edytora scenerii 3D. Powiem więcej, jest to główny hamulec rozwoju symulatora jak dla mnie. Ileż to projektów tras nie zostało dokończonych, z powodu mozolności ich budowy dostępnymi obecnie programami. Ja sam zarzuciłem chyba ze trzy, zniesmaczony koniecznością poprawiania non stop wstawianych elementów, w moim przypadku w G-MAX. Co z tego, że w programie było wszystko ładnie, pięknie, jak po eksporcie do symka nieraz połowa obiektów wymagała poprawki. Nie mówię tu o płaskich sceneriach, bo te można w miarę jeszcze zrobić. Ale na przykład stworzenie zalesionego pojedynczymi drzewami terenu pagórkowatego , potrafi doprowadzić do przysłowiowej pasji. Gdyby był edytor z prawdziwego zdarzenia,  byłyby nowe trasy. A co za tym idzie wysyp nowych modeli scenerii. Jakby można było wykorzystać jeszcze  w takim edytorze mapy z geoportalu, które zapisują się na komputerze jako wycinki terenu 100x100 metrów, to zrobienie realistycznej scenerii nie stanowiłoby problemu. 

Pozdrawiam.
Tadeusz.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Listopada 2014, 15:10:34 »
(...)Jakby można było wykorzystać jeszcze  w takim edytorze mapy z geoportalu, które zapisują się na komputerze jako wycinki terenu 100x100 metrów, to zrobienie realistycznej scenerii nie stanowiłoby problemu.
Dodałbym do tego możliwość generowania terenu poprzez dane SRTM - podobnie jak w przypadku Railworksa.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Listopada 2014, 15:53:47 »
Mi brakuje siedmiu rzeczy. (Wiem, jest to dużo ale z tymi rzeczami miałby jeszcze większą liczbę zadowolonych użytkowników. Dwóch realistycznych scenerii, jedna bez trakcji druga zelektryfikowana. Dymu z lokomotyw spalinowych. Nowego wagonu Bautzen który. Modelu lokomotyw SU45  i SU46 z dźwiękami i pełna obsługą. Nowego modelu lokomotywy ST44. Nowego wagonu 111/112A. Możliwość zrobienia zimnego rozruchu lokomotyw spalinowych/elektrycznych.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Listopada 2014, 16:19:57 »
Mnie w Maszynie brakuje wielu elementów sterowania znajdujących się na pulpicie, takich jak: awaryjne opuszczanie pantografów, hebelka wyłącznika szybkiego i rozrządu. Brakuje też szaf elektrycznych.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Listopada 2014, 16:23:15 »
Mnie jeszcze brakuje tego, że nie są aktywne wszystkie lampki i hebelki na pulpicie.

Online Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Listopada 2014, 17:53:28 »
Najbardziej brakuje zgranej ekipy, chętnych ludzi do pomocy oraz osób, które nie boją się przyswajania nowej wiedzy. Za dużo jest natomiast ludzi bez wyobraźni i konkretnych koncepcji, a mocno się udzielających, jest to poniekąd męczące. To w zasadzie jest najważniejsza rzecz, która powinna być spełniona, by wymienione przez użytkowników aspekty zostały wdrożone. W przeciwnym razie nic z tego nie wyjdzie, choćby ten temat miał 1000 postów.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Listopada 2014, 19:37:52 »
Uważam, że jedną z najważniejszych rzeczy to edytor 3D, w którym bez problemu można by stworzyć trasę. Też kiedyś zabrałem się za zrobienie swojej małej stacji od tak, żeby pojeździć dla siebie i być dumnym z jakiegoś wykonanego projektu. Były chęci, ogromne, wstawianie czegokolwiek w 3DS Maxie super, ale po odpaleniu MaSzyny uśmiech z twarzy znikał. Wiem, być może robiłem coś źle, nie tak, ktoś kto ma większy "ogar" w tym, poradziłby sobie i z moimi problemami (rozjazdy, perony, słupy, przejazdy, nie wspomnę o sygnalizacji). Ale mimo wszystko umożliwienie tworzenia tras w prostszy sposób w jakimś edytorze 3D uruchomiłoby wielu ludzi do tworzenia tras. Przykład Trainza: jest tam edytor, tysiące ludzi robi trasy w nim trasy bo jest prosty. Co za tym idzie, z tych tysiąca ludzi znajduje się kilku, którzy zrobili realistyczne lub fikcyjne, piękne trasy.
Niestety, z 50 osób próbujących zabawy w 3DS Maxie, czy notatniku, nie zrobią się trasy... Poumierało kilkadziesiąt projektów właśnie z powodu trudności w tworzeniu tras.
Ja uważam, że trasy to podstawa, jeżeli ten symulator ma się poruszać do przodu i ewoluować - musi być edytor. To przyciągnie ludzi, zachęci do działania i próbowania stworzenia tras (każdy marzy o tym, by bujnąć się po trasie, przy której mieszka bądź codziennie dojeżdża), co zainteresuje ludzi, jak to zrobić?. Dla szarego Kowalskiego, jedna czy druga świecąca lampka na pulpicie czy setny Repaint EU07 nie zrobi różnicy i nie zachęci do zabawy. Wiem sam po sobie, że przejechałem już wszystkie scenariusze, znam każdy sygnał na pamięć na każdej trasie (pomijam te z losowymi zdarzeniami) i brakuje mi czegoś nowego. Setny Repaint loka albo wagonu nie gra dla mnie roli. Fizyka jest, jaka jest - dla mnie bomba jak na obecny stan ludzi angażujących się w projekt. Jeżeli mają być ludzie do tworzenia, muszą być narzędzia. To jest moje zdanie.
Mój głos to edytor.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Listopada 2014, 19:53:46 »
Wychodząc na przeciw zagadnieniu o edytorze scenerii pozwoliłem sobie odkopać taki oto filmik:
. Umiejętności programu na filmie są bardzo duże i ładnie to wszystko wygląda. Podsumowując, był już taki projekt do symulatora lecz coś nie pozwoliło go wydać, nie wiem, nie chce gdybać czy obrazić twórce. Chodzi mi tylko o to, że taki edytor gdzieś tam powstał, coś można było działać. Oczywiście uprzedzam pytanie. Był to projekt prywatny i nie można go pobrać.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Listopada 2014, 20:13:53 »
  • W pełni realistycznej lokomotywy. Np ET22... Możliwość wyłączenia jednej przetwornicy, przełączenie ładowania baterii itp.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline UAZownik

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Listopada 2014, 20:52:10 »
Może nie wniosę nic nowego, ale:

- jak gros osób wyżej odczuwam brak prostego, przyjemnego dla przeciętnego gracza edytora. Większość swojego zainteresowania poświęcam TRSowi i wiem jaką cudowną rzeczą jest edytor 3D pozwalający tworzyć scenerie w trzech klikach. Już nie raz próbowałem swoich sił w Rainsted i w 3DSMax, za każdym razem była z tego kompletna klapa.
- brakuje nowych scenerii, zwłaszcza spalinowych. Jest całkowo, manewrowo i niedosyt. Mam jednak głęboką nadzieję że kiedyś sam będę mógł wzbogacić MaSZynową scenę o piękną, niezektryfikowaną, lokalną linię z Lubuskiego. Oczywiście jeżeli poprzedni punkt zostanie choć częściowo spełniony.
- fajnie by było doczekać się sterowania myszą, choć szczątkowego. Bez tego fiuczery w stylu @Adamstanowych szaf rozmaitości nie będą nigdy zbyt praktyczne, a takie smaczki tworzą niesamowity klimat pracy na lokomotywie. To gdy spędza się całe dnie na szopach grzebiąc w szafach, a w domu te same szafy zobaczy się w symulatorze - coś niesamowitego.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Listopada 2014, 20:59:56 »
- brakuje nowych scenerii, zwłaszcza spalinowych. Jest całkowo, manewrowo i niedosyt.
Jeszcze jest kawałek Mydelniczka — Tarniowo2 i mogło by być dalej, ale nikt testować nawet nie chce.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Listopada 2014, 21:35:35 »
And what shall we test on this scenery? Everything seems to be OK there (when we don't count that rails are high above terrain in some places).
M.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna okiem obserwatora. Czego według was jej najbardziej brakuje?
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Listopada 2014, 21:38:15 »
Rails abover terrain are on another scenery (SDR), that is not finished yet.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni