Autor Wątek:  Patch_MaSzyna_10_14  (Przeczytany 180636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #240 dnia: 05 Grudnia 2014, 15:09:07 »
Sprawdź tego: http://eu07.pl/userfiles/23180/bugs-patch14.11.14.7z W logu mam napisane, że uzupełniłem w nim jakieś brakujące e3d. To patch roboczy dla beta, więc nie ręczę co psuje przy okazji. ;)
Mój kanał youtube

Offline maszynista27

  • Wiadomości: 23
  • EP09-013
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #241 dnia: 05 Grudnia 2014, 16:36:48 »
Otóż..., niestety.
W scenariuszu l053-sluzba-4-night_v2 robotnicy pracujący na torach obok nastawni w Sandomierzu, stoją przy torze... Tyle, że nie tym co trzeba. W rezultacie doszło do NW, i potrącenia. Co prawda pracownicy stali dalej. Załączam screeny oraz pliki errors i log. Głównie chodzi mi oto, że stoją przy torze, po którym jadę. No chyba, że to takie "zdarzenie losowe" ;), ale chyba nie.

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #242 dnia: 05 Grudnia 2014, 16:42:34 »
Cytat z errors.txt:Bad track: Event1 "kasujodstep" does not existPrzyczyna błędu.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #243 dnia: 05 Grudnia 2014, 17:06:31 »
Nie. Testowałem teraz misję, gdzie też pracownicy stoją. Przy wielokrotnym podawaniu sygnału Rp1 "Baczność" pracownicy odsuwają się i nie dochodzi do potrącenia. A błąd który wskazałeś, nie ma nic wspólnego. Po prostu w torze jest event o nazwie ''kasujodstep'', lecz nie ma go w pliku z resztą eventów.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #244 dnia: 05 Grudnia 2014, 17:54:21 »
Kolega ma starszą wersję, w której się nie odsuwali. Dodając te eventy zmieniłem też model na pana w firmowej kamizelce z mopa. Rozwiązanie? Pobrać modyfikację scenariusza, będącą w którymś patchu albo ręcznie ich sobie przestawić na drugi tor.
Mój kanał youtube

Offline sawe

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #245 dnia: 05 Grudnia 2014, 19:22:19 »
Sceneria l053-sluzba-4-night_v2 , lokomotywa EU07-523, wycieraczki i lusterka boczne poruszają się niezależnie od całej kabiny.

Skopiuj do maszyny załączony plik. Powinien pomóc.

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #246 dnia: 06 Grudnia 2014, 17:34:22 »
Czy czasem na bałtyku_interregio W8 nie jest za daleko od toru? Odcinek Bałtyk Katedra - Bałtyk Miasto.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #247 dnia: 07 Grudnia 2014, 00:08:09 »
To chyba moja sprawka, aczkolwiek zdarza się że taka sytuacja występuje.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #248 dnia: 07 Grudnia 2014, 14:59:38 »
Dźwięk uruchomienia sprężarki w BR285 oraz rozpoczęcie i zakończenie syren: niskiej i wysokiej w ET40 powtarzają się.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2014, 16:49:24 wysłana przez dodulec »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #249 dnia: 07 Grudnia 2014, 21:20:06 »
Dźwięki mają zły bitrate. Nie wiem jak to przeszło... Poprawiam.
Mój kanał youtube

Offline Michal1983

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #250 dnia: 13 Grudnia 2014, 19:13:28 »
Może wystąpiło to we wcześniejszych łatkach. Podczas przyśpieszania woltomierz na pewnych odcinkach szlaków zaczyna gwałtownie zmieniać wartości i wyłączają się zarówno styczniki liniowe jak i wyłącznik szybki. Czy jest jakaś na to rada?
Używam Rainsted 17.2.124.12566

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #251 dnia: 13 Grudnia 2014, 20:17:29 »
To jest po prostu wywalanie WS-a. Jest ono spowodowane nieprawidłowym ułożeniem sieci trakcyjnej (zbyt duże różnice wysokości). Jeżeli jedno przęsło jest zawieszone na niskiej wysokości, a drugie na wyższej, to czasami może powodować, że pantograf nie zdąży się podnieść do prawidłowej wysokości, w lokomotywie wystąpi chwilowy zanik napięcia i wywali WS-a. Wywalanie WS-a jest sukcesywnie poprawiane na sceneriach. Na niektórych jest już to zrobione, natomiast dla reszty trzeba czekać na poprawki.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #252 dnia: 13 Grudnia 2014, 23:42:52 »
Wykryłem sporego buga w l053-nigth-towarowy-eu07: dwa główne zdarzenia rozpoczynające misję w sposób losowy się zawieszają. Testowałem to kilka razy. W 4 na 5 prób ST-45 ruszała. W 1 na 5 prób dostawałem S10. Darujmy sobie argument "a u mnie działa" - bo u mnie ewidentnie nie działa (przeważnie), a robiłem świeżą reinstalkę dziś. Pewnie zdarzą się osoby, którym tak samo to nie odpali, a szkoda, bo to jedna z przyjemniejszych misji. Skoro wiesza się losowo, to zapewne zależy od sprzętu, OS-a i wersji exe.

Zauważyłem, że skrypt 2 razy korzysta (moim zdaniem niepotrzebnie) z eventlaunchera, zastąpiłem go eventem typu multiple, powiązanym ze startem misji i teraz działa stabilnie, misja startuje poprawnie za każdym razem, a dodatkowo rozpoczyna się zgodnie z dołączonym rozkładem, czyli sygnał odjazdu o 19:46. I wyrzuciłem wkurzającą gadkę na początku, bo skoro tak długi tekst jest w całości w zwierzyniec-towos, to nie ma sensu go dublować tu, tym bardziej, że ani nie ma związku z misją, ani nawet klimatycznie nie pasuje.

Buga poprawiłem tak (fragment przed //Wyjazd z Rafinerii ze składem...):
//Wjazd ST45 z składem kontenerów + urwanie się + zjazd za semafor + wyłączenie

event onstart multiple 5 none czekaj_na_ai wyjazd_zgodnie_z_rozkladem radio1 endevent
event czekaj_na_ai multiple 115 none wjazdai endevent
event wyjazd_zgodnie_z_rozkladem multiple 575 none eu07jedziemy endevent

event wjazdai multiple 30 none raf_zw3- prz_jar1_zamykaj elektryk_pod_siecia kiedy_gotowy zswjazdai1 endevent
event zswjazdai1 multiple 10 none rafineria_a_s13 endevent
event manewryai multiple 40 none urwijspalin zapalms2 endevent
event urwijspalin putvalues 10.0 none -37829 0 56525.125 Shunt 0 0 endevent
event zapalms2 multiple 10 none raf_zw14- ztzapalms2 endevent
event ztzapalms2 multiple 10 none rafineria_g_ms2 endevent
event wylacz putvalues 0.0 none -38030 0 56657.75 Prepare_engine 0 0 endevent

//Manewry dla EU07 + zjazd na skład

event manewry07 multiple 10 none raf_zw9- ztmanewry07 endevent
event zatrzymajsie multiple 1 cell2 upcell2 wystarczy zjedz condition memcompare * 0 0 endevent
event zjedz multiple 5 none mozna_do_tylu raf_zw9+ endevent
event ztmanewry07 multiple 10 none rafineria_c_ms2 za_rozjazdy_prosze endevent

Proponowałbym też zmienić nazwę Dębica Towarova na Dębica Towarowa ;) Brzmi jakby to była jakaś czeska stacja :)

Sugeruję też zmienić wpis light w głównym pliku scenerii na taki:
light
    1400 120 430
    0.055 0.051 0.037
    0.157 0.131 0.145
    0.172 0.172 0.172
endlight
...dzięki któremu widać smugi od reflektorów i ogólnie wygląda to wszystko lepiej.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #253 dnia: 14 Grudnia 2014, 01:59:42 »
Jesteś świadomy tego, że S10 dla naszego składu otrzymamy dopiero po wciśnięciu SHIFT+W?
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #254 dnia: 14 Grudnia 2014, 02:18:47 »
Gdyż? Co robi Shift+W?
Cytuj
Nazwa składu: TDEc3874_3
Prowadzimy EU07 (EU07-1504).
[Ten skład nie został opisany.]
Cytuj
Opis misji znajduje się w info.txt
Nie ma żadnego pliku info.txt, a jak jest, nikt poza autorem nie wie gdzie.
Ukrywanie takich informacji można łatwo pomylić z bugiem :)

Tak czy inaczej, ST-45 nie zawsze ruszała. A domyślam się, że nie powinien jej raczej aktywować ukryty skrót klawiszowy? :)

Offline Michal1983

  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #255 dnia: 14 Grudnia 2014, 05:33:19 »
To jest po prostu wywalanie WS-a. Jest ono spowodowane nieprawidłowym ułożeniem sieci trakcyjnej (zbyt duże różnice wysokości). Jeżeli jedno przęsło jest zawieszone na niskiej wysokości, a drugie na wyższej, to czasami może powodować, że pantograf nie zdąży się podnieść do prawidłowej wysokości, w lokomotywie wystąpi chwilowy zanik napięcia i wywali WS-a. Wywalanie WS-a jest sukcesywnie poprawiane na sceneriach. Na niektórych jest już to zrobione, natomiast dla reszty trzeba czekać na poprawki.
Kiedyś w Rainsted była opcja aby reagowało lub nie na spadki napięcia w sieci trakcyjnej czy coś takiego. Miałem wyłączoną tą opcję aby zyskać na prędkości i nie dochodziło do takich sytuacji.
Używam Rainsted 17.2.124.12566

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #256 dnia: 14 Grudnia 2014, 08:38:22 »
Co do pliku informacyjnego dla L053 - znajduje się on w folderze inne/L053/L053-trylogia-towarowa.pdf. Tu jest wszystko opisane, co trzeba robić, aby wszystko działało.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #257 dnia: 14 Grudnia 2014, 09:43:53 »
Kiedyś w Rainsted była opcja aby reagowało lub nie na spadki napięcia w sieci trakcyjnej czy coś takiego. Miałem wyłączoną tą opcję aby zyskać na prędkości i nie dochodziło do takich sytuacji.
Kiedyś była opcja wykrywania sieci trakcyjnej, ale na spadki napięcia nie reagowała. Teraz są trzy opcje:
  • Wyświetlanie sieci trakcyjnej.
  • Łamanie pantografu, gdy drut jest poniżej ślizgu.
  • Zasilanie pantografów tylko pod siecią trakcyjną.
Jak odznaczę drugą opcję, to pantograf nie będzie łamany?

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #258 dnia: 14 Grudnia 2014, 09:49:33 »
Jak odznaczę drugą opcję, to pantograf nie będzie łamany?
Tak.
Co do pliku informacyjnego dla L053 - znajduje się on w folderze inne/L053/L053-trylogia-towarowa.pdf. Tu jest wszystko opisane, co trzeba robić, aby wszystko działało.
Aby przy rozkładach był link do opisu, trza nad linkami do rozkładów w .scn scenariusza dodać linijkę//$f pl inne/l053/l053-trylogia-towarowa.pdf Opis misjiNiestety, trzeba wówczas też poświęcić 1 rozkład, bo Rainsted przyjmuje tylko max. 3 linki. Dla leniwych załącznik. Nie dałem ET42, bo tam scenariusz jest prosty do zapamiętania.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2014, 11:57:20 wysłana przez dodulec »

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #259 dnia: 14 Grudnia 2014, 15:37:38 »
Rozkład jazdy jest ważniejszy, a w starterze znajduje się informacja, gdzie znajduje się informacja dotycząca scenariusza. Tyle w temacie.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #260 dnia: 14 Grudnia 2014, 15:48:24 »
Nie. Jeśli już robisz scenariusz, to zrób info na jego temat. To już zrobiłeś. Umieść do tego link. Mówisz, że to jest w info.txt. Bardzo wiele informacji, dziękuję. Wyobraź sobie, że takich info.txt w moim katalogu z MaSzyną znajdowało (i znajduje) się dużo. Nie mówiąc już o innych. Ja ledwie się dopatrzyłem tego pliku info z trylogią. Można n.p.:
- Usunąć pierwszy rozkład i tam wsadzić link do info (nie.txt, tylko ten w .pdf), bo i tak zapewne w czasie symulacji można podejrzeć go sobie (rozkład);
- Zrobić info tam, gdzie zaznaczamy skład.
Ja raczej bym polecał ten drugi. A nie umieszczać opisu misji Bóg wie gdzie.

Reg. zakazy 10.
Proszę to se poprawić, bo źle to o Tobie świadczy.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2014, 18:15:11 wysłana przez dodulec »

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #261 dnia: 14 Grudnia 2014, 15:53:55 »
Fakt, myślałem, że jest info w starterze. Zamiast info.txt będzie napisane, że w folderze inne (i tak dalej).
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #262 dnia: 14 Grudnia 2014, 16:10:44 »
Po co ty się męczysz...
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2014, 17:44:41 wysłana przez dodulec »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #263 dnia: 14 Grudnia 2014, 16:19:58 »
Nie było by problemu, gdyby rozkłady były w wersji tekstowej. W opisie scenerii powinna być krótka informacja, ewentualnie link do opisu HTML. Moim zdaniem zamieszczanie linków do rozkładów w PDF to gruba przesada.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #264 dnia: 14 Grudnia 2014, 16:49:30 »
@dodulec - jakie zmiany? Widzę tylko, że poprawiłeś w eu07 zamiast ''info.txt'' to jest ''inne/l053".
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #265 dnia: 14 Grudnia 2014, 17:32:48 »
A zaznacz sobie pociąg do jazdy. Ale dzięki za przypomnienie. Zapomniałem zmienić w ET22 i ET42 lokalizację opisu. Poprawiłem i załączniki są już zmienione.

Reg. zakazy 10.
Nie ma słowa se. Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2014, 18:15:28 wysłana przez dodulec »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #266 dnia: 14 Grudnia 2014, 18:07:19 »
Po co ktokolwiek się męczy, jak nie ma repo? Jasne, nowy user znajdzie sobie to w powyższym wątku na forum. I tak z każdym bugiem czy poprawką. Wystarczy znaleźć tylko odpowiednią odpowiedź w odpowiednim wątku. Seriously? ;) W końcu wyjdzie Paczka Całościowa będąca lekiem na całe zło i rozwiązaniem wszystkich problemów. Zamiast repo, gdzie problemy byłyby rozwiązywane na bieżąco przez wszystkich zainteresowanych. Gdyby było publiczne repo coś zwanego Paczką Całościową byłoby pewnie już w pełni działającą betą. Dziś, nie za pół roku. A tak czekaj tatka latka.

Ktoś kiedyś na tym forum napisał - nie narzekaj, nie domagaj się - zrób sam. OK. Zrób sam i co? Załóż wątek na forum? :P Developerzy narzekają na brak czasu. Inni poświęcają swój czas, ale mogą sobie "na dysku D nagrać". W 2014 roku. Użyjmy trochę nowoczesnej techniki panowie ;) Ona nie gryzie :) Dyskietek już nie używamy, czemu jeszcze używamy zipów i wklejania plików na forum zamiast narzędzi do tego przeznaczonych?

Zamiast tej dyskusji wystarczyłby pull request. Względnie krótki komentarz - "popraw to i to" przed klepnięciem. I do przodu z koksem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #267 dnia: 14 Grudnia 2014, 19:34:33 »
Oj, repo jest zabugowane. ;) Jakby tam wszystko działało, miałbyś PC tydzień temu. Dostęp publiczny raczej spowodowałby więcej problemów niż pożytku. Każdy user bez rangi mógłby sobie robić co chce i utonęlibyśmy w testach i moderacji tego syfu.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #268 dnia: 14 Grudnia 2014, 22:15:51 »
Z tego co wiem Git ma kontrolę dostępu, tzn wybierasz kto może robić commity. W ten sposób w swoim repo nie masz nic czego nie "klepniesz". Oprócz tego publika może wrzucać pull requesty swoich forków, ale nie mieszają się z resztą bazy kodu. Przyjmowanie czy odrzucanie jest dość prostym procesem. Ktoś może opiekować się repo w kwestii porządkowej, może jakaś grupa alpha i betatesterów.
Dalej podzieliłbym repo na 3 gałęzie, stable - aktualna działająca i przetestowana wersja MaSzyny, beta - działająca, ale nie przetestowana do końca, i alpha - najnowsza w trakcie rozwoju, nie musi działać.

Utrzymanie porządku zapewnia w dużej mierze samo narzędzie. Od reszty są ludzie. Co do poprawności poprawek - wystarczy opracować jakieś kryteria testów. Nie wierzę, że nie znajdą się chętni do testowania czy opieki nad repo. Tak samo jak nie wierzę, że wśród chętnych nie znajdą się kompetentni. Trochę wiary w ludzi. To procentuje.

Mówisz, że repo jest zabugowane. No to od tego jest O/S, żeby bugi usuwać. Jeśli się to ludziom utrudnia zamiast ułatwiać, to cóż, idzie wolniej, nie szybciej.

Poza tym serio myślisz, że ktoś będzie zmieniał coś w plikach o których nie ma bladego pojęcia dla zabawy? To czysty absurd. Projekty Open Source nie mogłyby w ogóle powstawać ani działać, gdyby ludzie robili tak głupie, a jednak wymagające trochę ukierunkowanego wysiłku rzeczy. W projektach, które prowadziłem coś takiego się jeszcze nie zdarzyło ani razu. Nie robisz commita jak nie wiesz co robisz. Idiota nie wie nawet co to jest commit ;) Zdarzały mi się commity, które klepnąłem, a miały bugi. Jeden telefon do gościa, który to commitował - i raz, że było poprawione, dwa, wszystkie kolejne jego commity były bez zarzutu. Na marginesie gość, który zaczynał w firmie jako świeżak przejmie moją robotę po mnie w całości. Nie dało by się tak zrobić, gdybym miał podejście "ja siam! ty się nie znasz, zostaw bo zepsujesz". Dałem mu trochę popsuć, i przejął większość roboty.

Prawdziwe filtrowanie (z testowaniem) powinno odbywać się głównie przy przenoszeniu rzeczy pomiędzy gałęziami. Na początku pomiędzy czyimś forkiem, a projektem alpha, potem pomiędzy alpha i beta, potem pomiędzy beta i stable.

Oczywiście ja nie mówię weźcie i zróbcie, ja mówię zróbmy, chętnie pomogę. Mogę testować. Mogę porządkować. Mogę sprawdzać niektóre rzeczy (czy z grubsza wydają się poprawne). Mogę napisać narzędzia np do poprawiania struktury plików z automatu.

Tak na koniec, boisz się, że Ci walnę buga w czymś, nad czym się napracowałeś? Jasne, że tak. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Przy poprawianiu błędów i ulepszaniu dochodzą nowe. To naturalny proces, a nie powód, żeby zamykać projekt. Za parę miesięcy nie tylko nie będę robił większości błędów, ale poprawiał błędy innych i uczył. Mam wrócić za parę miesięcy? Nie.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Patch_MaSzyna_10_14
« Odpowiedź #269 dnia: 14 Grudnia 2014, 23:50:16 »
Trzy paczki repo? Zabawne. Musiałbym wydać kasę na nowy dysk twardy, modernizację kompa do maksimum i uzbroić się w dużo czasu, zanim TGA się wczyta, gdzie czasem świruje i potrafi narobić niezły butel. Jedno repo wystarczy. Nie działa to poprawić, wrzucić i działa a nie pogubić się potem z paczkami i poprawkami.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal