Autor Wątek:  Programy na użytek symulatora. [szczawik]  (Przeczytany 228652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #180 dnia: 28 Kwietnia 2020, 22:19:43 »
Nie rozumiem, to od tej wersji wykrywa, czy już wcześniej był problem? Jeśli już wcześniej, to być może przechwytywanie klawiszy Del i Inc jest problematyczne.
Wersja 2.7.0  z 6 kwietnia działa bez problemu. Natomiast najnowszej nawet spakowanej w archiwum nie mogę ściągnąć, bo blokuje połączenie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline danfe

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #181 dnia: 28 Kwietnia 2020, 22:25:10 »
A czy ukaże się to w paczce całościowej?

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #182 dnia: 28 Kwietnia 2020, 22:26:10 »
Tak.
Wgrałem na svn aktualną wersję.
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #183 dnia: 28 Kwietnia 2020, 23:04:09 »
Usunąłem na tę chwilę moduł aktualizacji startera oraz wykonałem parę innych rzeczy mogących zmienić nastawienie antywirusów; VirusTotal z 11 detekcji zszedł do 3. Głównie sprawdzenie tego ma na celu nowa wersja, ponadto inne zmiany które w międzyczasie weszły:
  • Lista składów na scenerii i w magazynie znajdują się na osobnych zakładkach,
  • autozapis magazynu (przycisk zapisu usunięty),
  • poprawione nadawanie unikalnych nazw,
  • w menu podręcznym lista składów z magazynu jako podmenu,
  • ogólne poprawki czytelności aplikacji.
Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/starter_280420.7z

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #184 dnia: 28 Kwietnia 2020, 23:17:13 »
Tym razem nie zablokowało. Avast wziął do analizy. Teraz nic podejrzanego nie znalazł.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2020, 23:18:41 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Miłosz Dorsz

  • Moderator
  • Wiadomości: 1354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3467
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #185 dnia: 29 Kwietnia 2020, 10:07:10 »
Czy dałoby radę dodać do zakładki grafika w ustawieniach zmianę algorytmu HDR? Mamy dwa do wyboru, trochę wyblakły Reinhard i trochę żywszy ACESFilm. Zmiana sprowadza się do zmiany w pliku shaders/tonemapping.glsl - odkomentowania przedostatniej linijki z ACES i zakomentowania ostatniej linijki z Reinhardem, lub na odwrót gdy chcemy przeciwny efekt.
Po lewej Reinhard, po prawej ACES. ↓
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2020, 10:39:57 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Projekty skończone i potencjalnie przyszłe: KLIK

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #186 dnia: 29 Kwietnia 2020, 13:30:07 »
Tylko starterowi ciężko by to było kontrolować. To by trzeba w shaderze dać ifdefa w glsl na dany tryb, go wyprowadzić do exe i do ini. Powinienem umieć, jakby mnie kiedyś naszła wena programistyczna.
Mój kanał youtube

Offline kolejarz2009

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #187 dnia: 29 Kwietnia 2020, 15:45:44 »
Pytanie za 100 punktów - jest, czy ni ma jak odpalić Startera po angielsku? Bo u mnie Język PL -> EN nic nie robi w ustawieniach :/
EDIT: Jak już można prosić, to może małą flagę (tą z dokumentacji w readme_pliki/img) tam przy logu FB? I żeby to zmieniało też link z "?"
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2020, 16:22:05 wysłana przez kolejarz2009 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #188 dnia: 29 Kwietnia 2020, 16:29:21 »
Tylko starterowi ciężko by to było kontrolować.
Na upartego starter moglby zastepowac standardowy tonemapping.glsl wariantem odwolujacym sie do wybranej metody. Takie troche szamynstwo, ale w sumie jedno wiecej wielkiej roznicy nie robi :v

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #189 dnia: 29 Kwietnia 2020, 17:01:15 »
Zmiana języka w starterze przeładowuje cały starter. Mi wszystko działa na plikach z repo. Czy zmienia język w ini też nie patrzyłem, ale zakładam, że tak.

Obiecana rozpiska opcji dla trybów https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ADfIcgQkZcSE3n8RNbbu66x1Zgx6TC__BZg2ZnxNy1s/edit?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2020, 17:37:58 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #190 dnia: 29 Kwietnia 2020, 19:16:25 »
Zgłosiłem false positive do m.in. Avasta i AVG, powinno to pomóc po sprawdzeniu zgłoszenia. Język się zmienia w starterze i symulatorze; w starterze zmieni się, jeśli jest plik starter/lang-en.txt . Dzięki za rozpiskę. Część opcji jest chyba błędnie oznaczona na czerwono? M.in. kąt widzenia, konwertowanie modeli, wyświetlanie elementów sieci trakcyjnej, pauza na starcie.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwietnia 2020, 21:28:25 wysłana przez Stele »

Offline Maszynista KB6

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #191 dnia: 29 Kwietnia 2020, 20:19:49 »
Wersja startera najnowsza, exe też najnowsze od tmj. Zapisywanie klawiszologii trochę dziwnie działa. Problem zaznaczony w załączniku. Zauważyłem również dziwne zachowanie klawiszy (myślałem, że padła klawiatura ale po sprawdzeniu klawisze działają - na num5 jest 5 itd.). Przy wciśnięciu num5 (kran hamulca na 07-424) zamiast załączyć pozycje hamowania pełnego - załącza się pozycja odcięcia. Nie działa sterowanie światłami. Nastawnik bocznikowania również zachowuje się dziwnie - przy wciśnięciu num/ zamiast z pozycji 0 przejść na poz. 1 od razu przechodzi na poz. 6. Nastawnik kierunku działa tylko na klawisz d - na r nie reaguje. Prosiłbym o info czy problem jest po mojej stronie.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #192 dnia: 29 Kwietnia 2020, 20:29:10 »
U mnie wszystko działa, num5 załącza hamowanie pełne, ctrl+num5 odcięcie.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #193 dnia: 29 Kwietnia 2020, 21:28:08 »
Cytuj
M.in. kąt widzenia, konwertowanie modeli, wyświetlanie elementów sieci trakcyjnej, pauza na starcie.
Kąt widzenia można wyregulować w trakcie. Ale w sumie możesz zostawić. Pauza to istotnie mój błąd. Blokada multiplayerowa miała być tylko.
Wyłączanie renderowania sieci w 2020 jest komukolwiek potrzebne? A konwersja modeli jest dla devsów i userowi końcowemu bym nie pozwalał tym tykać. Tak samo jak wyłącznikami generowania sbt itp. Takie ustawienia deweloperskie spokojnie mogą być tylko w ini by nie kusić.
Mój kanał youtube

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #194 dnia: 29 Kwietnia 2020, 22:55:03 »
Wypisałem kilka na szybko co do których mam wątpliwości. Odnośnie automatu sprzęgającego wg największej dopuszczalnej flagi. Jest jakiś powód dla sprzęgu 247 w EZT? Ogólnie patrząc po połączeniach w EZT to jest dużo różnych wartości.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #195 dnia: 29 Kwietnia 2020, 23:01:52 »
247 od strony przejscia do sasiedniego czlonu oznacza ze zapiete jest wszystko oprocz kabli wysokiego napiecia, co ma jakies tam uzasadnienie -- oprocz standardowego haka i wezy pneumatyki polaczenie obejmuje takze mostek, blokade zeby sobie ai przypadkiem nie rozpielo kibla w polowie, kable to przesylania sygnalow kontrolnych i kable ogrzewania.

Zamiast 247 alternatywnie moze byc -119 co oznacza w praktyce to samo -- po napotkaniu wpisu z wartoscia ujemna exe automatycznie zamienia wartosc na dodatnia i dodaje blokade czyli +128

Offline Traktor175

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #196 dnia: 29 Kwietnia 2020, 23:32:52 »
Cytuj
.
Wyłączanie renderowania sieci w 2020 jest komukolwiek potrzebne?
W 2020 r nie każdy ma nowy i wydajny komputer i ma finanse, dlatego oglądam ten wątek i nie mogę się doczekać, kiedy można ustawić ustawienia graficzne w pełnym zakresie, jeśli istnieje taka możliwość, dlaczego nie może być? Myślę, że ta opcja byłaby korzystna dla wielu osób i umożliwiła grę większej grupie graczy ze słabym komputerem. Od ostatniej aktualizacji, ze względu na wszystkie ulepszenia grafiki, renderowanie cieni itd. jest dla mnie masznyna zagubiona...
Niemyśłe tego źle, np. jeśli cienie się włączą, powinny się również wyłączyć, to moja osobista opinia...
Dlatego nie mogę się doczekać, aż starter będzie gotowy i będę mógł uruchomić maszynę i jestem wdzięczny za pracę wszystkich zaangażowanych.
PS Z tłumaczeniem na czeski język może być przydatny, jeśli jest zainteresowanie.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #197 dnia: 30 Kwietnia 2020, 12:55:20 »
Po wybraniu w zakładce magazyn danego typu pojazdu do wstawiania, kiedy pojawia nam się lista tekstur, kliknięcie na puste pole tej listy zamiast na jedną z tekstur wywala błąd "List index out of bounds (-1)". Dalsza praca programu nie jest zakłócona.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #198 dnia: 30 Kwietnia 2020, 16:29:58 »
Dla flagi sprzęgu ujemnej przykładowo AllowedFlag=-119 minus powinien być interpretowany jako ósmy bit, czyli 247. Starter nie pozwala przy takim wpisie zaklikać połączenia stałego, które tu jest wymagane do poprawnej pracy. Choć exe symulatora sobie zapnie samo przy inicjalizacji składu.
Mój kanał youtube

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #199 dnia: 30 Kwietnia 2020, 19:29:51 »
Nowa wersja, zmiany:
  • Dodany tryb full+skippipeline,
  • wygaszanie elementów nieistotnych dla wybranego trybu renderowania,
  • wstępna wersja auto-ustawienia flagi sprzęgu przy dodawaniu pojazdu,
  • poprawki dopuszczalnych sprzęgów,
  • poprawki zmian klawiszologii,
  • zmienione nadawanie unikalnych nazw pojazdów,
  • otwieranie wersji readme w zależności od ustawionego języka,
  • wybór zmiany języka przeniesiony obok logo Facebooka,
  • blokada przycisku start na kilka sekund po uruchomieniu,
  • przetłumaczone nowe elementy + poprawki od @kolejarz2009,
  • możliwe klikanie bez błędu na listę tekstur i inne poprawki.
Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/starter_300420.zip

Sprzęgi zrobiłem wg opisu @tmj (wartość minusowa zamieniana na wartość dodatnią + 128). Odnośnie antywirusów, pierwsze zgłoszenia false positive zostały potwierdzone, większość powinna zacząć działać w przeciągu 48 godzin.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #200 dnia: 01 Maja 2020, 11:46:48 »
A byłaby możliwość wyłączenia transkrypcji poprzez Starter?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #201 dnia: 01 Maja 2020, 18:14:20 »
O ile się nie mylę, to symulator nie udostępnia takiego przełącznika.
Nowa wersja, kilka zmian:
  • Mała poprawka auto-sprzęgania,
  • przy wstawianiu pojazdów wieloczłonowych podpowiada się tekstura kolejnego członu,
  • dodając pojazd (lokomotywa/EZT/szynobus) starter daje obsadę headdriver, gdy skład takiego nigdzie nie ma.
Podpowiadanie tekstury działa dla EZT, szynobusów oraz lokomotyw dwuczłonowych po wybraniu modelu.

Link do paczki: https://eu07.pl/userfiles/7492/starter_010520.zip


Offline Barterbly

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #202 dnia: 01 Maja 2020, 18:47:42 »
Cześć,

Na prośbę z postu na Waszym profilu na FB przenoszę swoje uwagi co do nowego startera tutaj na forum. Próbowałem znaleźć podobny wątek lub kategorię na flysprayu, ale bez skutku. Wklejam więc tutaj sugestie co do nowego Startera, które zauważyłem.

1. Przycisk "Start" mógłby być krótszy i zakotwiczony dół + prawo, przy braku prawidłowego zaznaczenia kolor taki jak teraz (szary), przy prawidłowym zmiana koloru np. na taki niebieski jak zaznaczenie w treeview.
2. Kliknięcie na numer wersji daje błąd formatki "Cannot focus a disabled or invisible windows" - pewnie przeoczenie parametru formatki 😉
3. Ustawienia - tutaj dźwięk i fizykę przerzuciłbym do takich samych zakładek, jak jest grafika - czyli wydzielić je z "Ogólnych" do własnych zakładek. Zniweluje to napchanie checkboxów w jednym tabie.
4. Oprócz aktualizacji startera w Ustawieniach, dodałbym zwykły label pod "Wersją", którego kliknięcie powodowałoby to samo - no chyba, że będzie to wydzielone do okienka o którym wspomniałem wcześniej które nie pojawia się po kliknięciu wersji 😉
5. Miniaturki składu - zakotwiczyć do dołu i resztę pola zrobić w kolorze tła (czyli tego nieba z miniaturek) i na dole dołożyć "tory" na całej długości 😛 Kiedy nie wyświetla się scroll, to dziwnie wyglądają lewitujące tak w górze 😉 Sytuacja ma miejsce przy sceneriach z różną długością składu - przy dłuższych pojawia się scrollbar i wszystko ma sens, jednak przy np zaznaczonym krótkim EZT scrollbar się nie pojawia i wtedy skład wisi w powietrzu ;) Można to też załatwić poprzez ciągłą widoczność paska.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #203 dnia: 01 Maja 2020, 19:28:21 »
Cześć,
1. Nie widzę powodów. :)
2. Kliknięcie przycisku powodowało odwołanie się do przycisku auto-aktualizacji, która to funkcja została tymczasowo wyłączona. W nowszej wersji błąd został usunięty.
3. Tych opcji nie jest aż tak dużo co graficznych; powinno chyba wystarczyć zwiększenie odstępów między kolumnami.
4. Patrz pkt 2.
5. Tory nie są rysowane osobno, są zawarte w miniaturce pojazdu. Natomiast tak jak napisałeś, można by zawsze wyświetlać pasek.

Offline traktor

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #204 dnia: 01 Maja 2020, 21:21:51 »
(z fb, na polecenie Admina) Przydało by się powiększenie okna na opis scenariusza, jak również załączenie opisu scenariusza w samym symulatorze (np. pod klawiszem F3, pod aktualnymi poleceniami, np. po ponownym naciśnięciu), ale to już prośba do Panów Developerów rozwijających Exe. I moze jeszcze jakas opcja benchmarku?? Po za tym czapki z głów! Śledzę rozwój Maszyny od 2008 roku i jestem pełen podziwu <3

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #205 dnia: 02 Maja 2020, 01:03:33 »
A czy konieczne jest nadpisywanie całego eu07.ini przez Starter? Trochę to psuje jego konstrukcję bo usuwa komentarze, a tym samym różne rzeczy, które tymczasowo wyłączyłem, a są potrzebne do komunikacji z pulpitem.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #206 dnia: 02 Maja 2020, 10:01:56 »
Przydałoby się dodać jakieś zabezpieczenie, przed przypadkowym uruchomieniem 2 symulacji. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #207 dnia: 02 Maja 2020, 10:10:34 »
Jakaś blokada jest, ale wyłącza się po kilku sekundach od naciśnięcia START.
*blokada przycisku start na kilka sekund po uruchomieniu.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #208 dnia: 02 Maja 2020, 10:13:50 »
trainset none t46085 30 0
//$o -dekoracja na terenie szopy
node -1 0 a68840 dynamic PKP\XR_426Z_V1 XR_426Z_0007_ST_KRAKOW_PROKOCIM xr_426z 0 nobody 3 3 1xta_3 enddynamic
endtrainset

Mam taki wagom przy uruchomieniu symulatora przez starter pokazał się pusty. Przy uruchamianiu przez rainsted wszystko jest w porządku.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Programy na użytek symulatora. [szczawik]
« Odpowiedź #209 dnia: 02 Maja 2020, 12:21:42 »
Faktycznie, jest mały błąd z tym ładunkiem. Jutro zapewne wrzucę paczkę ze zmianami.