Autor Wątek:  Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013  (Przeczytany 60622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Grudnia 2013, 21:48:15 »
Cytuj
to na pewno by się zjadło choćby nawet i na siłę heh.
Podejrzewam, że nie byłoby z tym większych problemów :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Grudnia 2013, 23:39:50 »
A teraz na poważnie. Czekałem aż ktoś coś streści nieco z esencji, ale cisza. Więc zacznę ja. Poza zarąbistym humorem i świetną atmosferą nie obyło się bez rozmów na temat kierunku w którym należałoby zmierzać. Doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę nie stanowi problemu brak wiedzy, tylko pewnego rodzaju blokady w psychice. Czym się to się objawia, to bardzo proste. Przypuśćmy ktoś wystosuje jakąś prośbę np odnośnie zdjęć i pojawia się cisza. Czemu? Dlatego, że większość z uważa iż ch zrobione zdjęcia będą do bani i nie warto próbować. Jasne są tacy, którzy np jak ja nie posiadają sprzętu, ale nie powiecie mi, że wszyscy, którzy są na tym forum tak mają. W to nie uwierzę. Był poruszany również temat infrastruktury. Ja wyszedłem z propozycją, żeby podzielić takie prace. W jaki sposób? Otóż na trzy grupy modelarzy, teksturowców i ludzi dobrze obeznanych z tworzeniem include itp plików. Zadacie może pytanie, po co i na co to? Otóż po to by ułatwić pracę. Gdyby miała to robić jedna osoba pewnie po czasie by się jej odechciało i straciła zapał. Tego chcemy uniknąć. Zaraz pewnie wielu z Was zapyta no okey, ale kurde od czego zacząć przecież to Wy umiecie to czy tamto ja się do tego nie nadaje? Doprawdy? Otóż ja jestem przykładem tego, że z czasem pomaleńku idzie dojść do pewnych rzeczy. Czemu wspomniałem o blokadzie psychicznej, jak myślicie? Podpowiem. Otóż dlatego, gdyż sam ją w większym stopniu posiadałem. Wiecie ile razy czytałem scenery. doc, poradnik @Wasyl'a? Kilkanaście razy i grochem o ścianę. Czemu? Bo cały czas mi w głowie siedziało, że kurde nie nauczę się tego nie ma szans. Znacie to uczucie? Pewnie większość zna. Wiele osób mi radziło @Sawi zacznij pisać i  z czasem zrozumiesz zobaczysz. I wiecie co sobie myślałem? Oni chyba sobie żartują. "No tak mądrale mają to obcykane w palcu i im się łatwo mówi, to nie dla mnie". I trwało to dość długo, bo prawie dobre dwa lata z hakiem. Aż tyle czasu mnie trzymał ten strach. Przełom nastąpił gdy zgłosiłem się na ochotnika do poprawy pewnego scenariusza. Ku mojemu zaskoczeniu tam poza pewnymi eventami dźwiękowymi nic nie było. Trzeba było zacząć pisać od zera. Towarzyszyły mi wtedy myśli, kurde ja nie podołam, to nie dla mnie. I wtedy dźwięczały mi słowa w uszach tych co mi wspominali zacznij pisać, inaczej niczego nie pojmiesz. Zrozumiałem wtedy o nie, nie poddam się tak łatwo. Oczywiście początki były trudne. Nie raz pytałem o porady tych co chcieli mi pomóc za pierwszym razem pojąć, jak i za drugim. Przełom nastąpił za trzecim razem. Do trzech razy sztuka się mawia i faktycznie tak się stało. Na początku w notatniku ustaliłem sobie przebieg jak to ma mniej więcej wyglądać. Długi czas próbowałem zrobić to tak, jak sobie autor wymarzył, ale potem zrozumiałem, że dziwnie się z tym czuję i poradziłem się kilku osób jak one to widzą. Dzięki nim ich cierpliwości i tłumaczeniu zaczęły pojawiać się efekty. Z tego miejsca gorąco dziękuję Przemkowi (@Benek pierwsza próba zrozumienia eventów i multum PW oraz pomoc na forum), Piotrkowi (@MasterYoda) i Wojtowi (@Woku) (druga próba, sporo rozmów na gg, skejpie i pomoc na forum) oraz Krzyśkowi (@SKP sporo rozmów na gg, kilka PW i pomoc na forum), Pawłowi (@popatrz sporo rozmów na gg, PW oraz pomoc ma forum), Maćkowi (@youBy sporo rozmów na gg, skejpie, PW oraz pomoc na forum) oraz @Ra (pomoc na forum oraz kilka PW). To dzięki Waszej cierpliwości i zrozumieniu pojąłem eventy. Oczywiście nie znam wszystkich, to fakt. Ale zdecydowanie nie są już dla mnie taką czarną magią jak na początku. Kolejny przełom to były modele t3d. I oczywiście co na starcie? Tak jest blokada psychiczna typu ja niby miałbym to zrozumieć? Bardzo chciałem, ale nie wychodziło czemu? Bo tkwiło mi w głowie niskie poczucie wartości i to, że kurde ci co to robią są mega, ale to nie dla mnie. Zaczęło się od współpracy z Kamilem (@Rozi) przy kabince z klimą. Męczyłem też Patryka (Patrykos). Pamiętam jak Kamil (@Rozi) i Patryk (@Patrykos) mi cierpliwie tłumaczyli co i jak, ale i tak to do mnie nie trafiało, jak kulą w płot. Bartka (@szogun) też nie raz męczyłem, to fakt. Dopiero praktyka w/w (wspólny projekt coś zaczął mnie tzw oświecać) potem zgłoszenie na ochotnika do poprawek kabinki 3E-100 i głównie przystosowanie pewnego modelu (dzięki wzmożonym wysiłkom pozyskania go i współpracy z Patrykiem (@hanys) oraz prace nad pewnymi projektami do symka wiele mnie nauczyły. To nivc innego jak praktykowanie przypomniało sporo rozmów z chłopakami gdy mi opowiadali co z czym. Po czasie zrozumiałem, że jest tak jak mi pisał Patryk (@Patrykos) co mnie nie raz wnerwiało "sam sobie stawiasz blokady Sawi". I wiecie co? On miał racje, bo faktycznie tak było. Teraz padnie pytanie no spoko, tylko do czego zmierzasz? Zmierzam do tego, że my sami sobie stawiamy blokady. My sami. Podałem swój przykład jako udowodnienie Wam, że idzie pokonać blokady i opory. Warunek to się nie bać i nawet mimo porażki i niezliczonej ilości błędów nie poddawać się. Nie raz czytam, że kurcze taki czy siaki ten to jest mega bo zna się na tym, czy na tamtym. Jasne, tylko czy on się z tym urodził? Nie, tak jak każdy prosił o pomoc innych, ale nie poprzestawał na tym, tylko sam praktykował. Początki zazwyczaj nie są przyjemne to prawda, ale nie zrażajcie się niepowodzeniami, nie dajcie się pokonać waszym blokadom. Walczcie, a sami się po czasie przekonacie iż strach miał wielkie oczy i będzie Was bawiło to co na początku przerażało. Nie mam jakiegoś nie wiadomo jak wielkiego zasłużenia dla MaSZyny, ale jedno Wam powiem "warto się przełamać i walczyć". Gdyby ktoś mi powiedział, że za te dwa lata z haczykiem sam będę się śmiał ze swych blokad, to bym powiedział krótko "tak jasne Tobie się łatwo gada, bo Ty nie masz z tym problemu. Bo Ty to rozumiesz". Myślicie podobnie? Nadal się blokujecie? Pora to zmienić i walczyć z tymi blokadami aż do skutku. Nie ma, że boli. Jeśli mnie się udało, Wam tym bardziej się uda. Do boju panie i panowie. Trzymam kciuki i pozdrawiam. Powodzenia.
PS: "Bo tak naprawdę rzecz w tym, że nie brak nam chęci, tylko brak nam odwagi by próbować aż skutku. By zrozumieć, że My również możemy mieć swój wkład. Jest jednak warunek trzeba stawiać krok po kroku bez względu na niezliczoną ilość porażek". Wydaje się to proste, a tak naprawdę wcale nie jest. Przykład dziecka moim zdaniem świetnie to obrazuje. Dlaczego? Bo dziecko ucząc się chodzić nie raz, nie dwa się przewróci, to niezaprzeczalny fakt, ale czy dochodzi do wniosku tego już dość nie wychodzi mi, więc przestaje chodzić? Nie, po czasie się podnosi i idzie dalej. Potem znowu upadek i kolejna próba i tak skutku. Oczywiście nie twierdzę, że w/w blokady i opory znikną. Nie, one zapewne pojawią się przy kolejnych projektach. Ale nie z tak z dwojoną siłą jak na początku. Nie będzie przede wszystkim takiego stresu. Podejdziecie do kolejnych zagadnień ze zdecydowanie większym spokojem. Tylko pamiętajcie by tak było trzeba niczym te dziecko upadać i powstawać aż osiągniemy nasz wymarzony cel. Jestem pewien, że wielu z Was może się przyczynić do rozwoju symulatora w większym bądź mniejszym stopniu. Warunek to walka, ciągła walka z naszymi blokadami i oporami. Każdy z nas ma jakiś tzw ukryty talent, który sam się odkryje po czasie nauki i przede wszystkim praktyki.. Jeden np świetnie sobie radzi z programowaniem, inny z teksturami, kolejny z modelami, następny z eventami itd itd. Macie naprawdę szansę się wykazać. Narzekania na infrastrukturę? Ależ proszę bardzo droga do jej poprawy otwarta jedyne co Wam potrzeba, to uwierzenie w siebie i przewalczenie blokad. @Rozi potrzebuje pomocy przy tworzeniu tekstur. Wyciąga rękę, on zrobi modele. Jedyne czego potrzebuje to osoby tworzące tekstury. Macie o tym tutaj http://eu07.pl/forum/index.php/topic,24872.msg361913.html#msg361913
Możecie się przyczynić do rozwoju. Słyszę wiele narzekań i nie raz czytam, że to nie ma tego, siamtego i owego. To prawda nie ma. Dlaczego? Dlatego, że garstka osób tworzących cokolwiek do symulatora nie jest np danego zagadnienia ogarnąć  z prostej przyczyny, bo nadal jest nas za mało. Po prostu niektórzy mają dość i się wypalają, gdyż tracą chęci i zapał widząc różnego rodzaju hejty i marudzenia. Inni szukają jakiś ukrytych skarbów i po jakimś tam czasie się rozczarowują. Zmienia się też nie raz nie dwa sytuacja życiowa i nie jest możliwe już przeznaczanie ilości czasu takiej jak dawniej, i to nie jest żadna tajemnica. Zmierzam do tego by przeanalizować siebie i działać, pokonywać własne blokady i opory. Zamiast gasić kolejne jednostki i być biernym użytkownikiem warto pomyśleć nad prostym pytaniem, co ja mogę zrobić? I działać w tym kierunku. Walka z samym sobą nie jest zdecydowanie prosta, ale w pewnym stopniu możliwa do wygrania. Zdecydowanie brakuje nam rąk do pracy. Więc czy podejmiesz rękawice i będziesz walczył zależy od Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2014, 22:27:37 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Grudnia 2013, 10:24:55 »
Jej, Sawi... Za długi ten poemat ;)

sebastian82

  • Gość
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Grudnia 2013, 11:09:25 »
@Sawi zgadzam się z Tobą w 100%, trzeba się przełamać. Ja zacząłem od prostych eventów w notatniku, później ogarnąłem edytor jet, obecnie pracuje na 3desie. Przeczytałem kilka razy scenery.doc i bardzo przydatne Wasze doświadczenia z tworzeniem dodatków. Zabrałem się do roboty za linię276. Dzięki wszystkim informacjom, które znalazłem na forum sam staram się osiągnąć cel i jestem z tego tytułu bardzo zadowolony:-). Robiąc przerwę w tworzeniu 276stki zabrałem się za gimpa i textury. Wiele rzeczy tworzonych do symka nie spełnia oczekiwań samych twórców, ale nie można się tym zrażać tylko drążyć i poprawiać efekty swojej pracy pomimo wszech obecnej, ale często słusznej krytyki. Każdy efekt Naszej wspólnej pracy, który ląduje w teście zawsze jest krytykowany i wytykane są błędy (bo nam coś nie wyszło). Nie można się tym zrażać tylko zewrzeć się w sobie i to poprawić. Upór w dążeniu do zamierzonego celu się opłaca. Ne tylko dla tego, że zrobiłem dodatek do symulatora, ale również dla własnej satysfakcji. Później (ewentualnie) podczas szukania lepszej pracy będzie można pochwalić się znajomością innych programów niż word i excel. Najważniejsze jest to, że dążycie Sami do celu, a nie prowadzą wasz za rączkę.
Pozdrawiam.
Ps. Żałuje, że mnie z Wami nie było. Praca mi nie pozwoliła. Zapraszam do Wrocławia na następne spotkanie Maszynowców. Zapewnie Klub w Browarze Mieszczańskim. Hurtowie piwa mam na miejscu :-P
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2013, 11:13:30 wysłana przez sebastian82 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Grudnia 2013, 11:33:17 »
@Atapi i tak starałem się tą esencje w miarę streścić :). No proszę @sebastian82 jestem pod wrażeniem i życzę powodzenia i przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości, byś dalej osiągał swoje wyznaczone cele. Co do następnego spotkania. W sumie czemu nie, można o tym pomyśleć. Rozważam opcje dwóch miast no powiedzmy trzech tj, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Ciężki wybór, bo wszystkie mają szopy. Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2013, 11:43:02 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

sebastian82

  • Gość
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Grudnia 2013, 11:46:00 »
@Sawi to troszkę pomogę. Za murem mam tereny kolejowe, a przed komin 54 metry, na którym często wiszę. Przy dobrej pogodzie zobaczysz Śnieżkę i Góry Bardzkie, o szopie i grupach torów: A, B, C, F nie wspomnę + tereny dolkomu i zajefajny widok.
Właśnie się dowiedziałem, że od 3go stycznia uruchamiają taras widokowy na SCY TOWER.
Komin w Browarze się chowa.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2013, 11:54:29 wysłana przez sebastian82 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Grudnia 2013, 11:53:48 »
Oki dzięki. Najlepiej będzie jak jeszcze ktoś z Krakowa i Warszawy opiszę co oni tam dokładnie mają,  i czy nie będzie problemu gdybyśmy chcieli wejść na te tereny większa grupą. By nie było krzywych akcji.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Grudnia 2013, 12:12:19 »
Nie, nie ;) Żadnych zdjęć i wycieczek pod naszą banderą na tereny kolejowe proszę nie robić.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Grudnia 2013, 12:23:36 »
I to chciałem wiedzieć. Czyli by były, krótko i na temat. Tak czy siak proszę o podanie innych atrakcji w/w miast.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Kaczoros26

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Grudnia 2013, 12:51:35 »
Dawno mnie nie było, gdyż na obczyźnie za chlebem. Ale powiem jedno: Sawi pokrzepiający post.
Kochaj i szalej, nie pytaj co dalej...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Grudnia 2013, 13:42:27 »
Pozwoliłem sobie nakreślić kilka zasad w ustalaniu następnych miejsc spotkań w celu przeprowadzenia konsultacji społeczno-naukowych nad naszym sumulatorem w doborowym towarzystwie przy złocistym trunku.
Wytyczne dotyczące następnych spotkań Maszynowców:
1. Przede wszystkim dobre piwo i spokojny lokal(dobrze by było, gdyby można w nim coś smacznego zjeść).
2. Jak najmniejsza odległość od dworca.
3. Dość dobry dojazd z poszczególnych zakątków Polski.
4. Bliskość jakiegoś motelu w razie ewentualnego noclegu.
5. Powiadomienie o spotkaniu najpóźniej na 3 tygodnie przed(spontan nie wchodzi zbytnio w grę)
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje można dopisywać.
Niech moc będzie z Wami!
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Grudnia 2013, 14:07:52 »
Bardzo, bardzo żałuję, że nie mogłem być z Wami w Katowicach, może następnym razem.
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Grudnia 2013, 14:35:29 »
Rozważam opcje dwóch miast no powiedzmy trzech tj, Krakowa, Wrocławia i Warszawy.
Jeśli następne spotkanie MaSzynowców byłoby w Krakowie i chwila wolnego czasu pozwoliła by mi przyjechać i poznać ludzi którzy tworzą i stoją za symulatorem MaSzyna, to jestem jak najbardziej za. Z Kielc jest dużo połączeń do Krakowa.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2013, 14:39:19 wysłana przez RoboBatman »

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Grudnia 2013, 14:36:04 »
@Sawi, na Brochowie już byłeś. Ja nie mam żadnego znajomego na szopie we Wrocku, więc nie pomogę zbytnio.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Grudnia 2013, 15:13:53 »
Byłem byłem ponad rok temu. Szopy odpadają, także tym się nie martw. @Atapi wyraźnie napisał, że wycieczki i zdjęcia pod banderą MaSZyny są zabronione. Ja tylko proszę by nie była to PIZZA HUT, to miejsce w Katowicach zapewne nie tylko ja zapamiętam na długo.
Dawno mnie nie było, gdyż na obczyźnie za chlebem. Ale powiem jedno: Sawi pokrzepiający post.
W takim razie witam po dłuższej przerwie. Dziękuję za słowa uznania, ale to nie moja myśl. To streszczona esencja naszego spotkania.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2013, 15:21:21 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Grudnia 2013, 15:34:40 »
W takim razie witam po dłuższej przerwie. Dziękuję za słowa uznania, ale to nie moja myśl. To streszczona esencja naszego spotkania.
I tak najbardziej mi się podobała dyskusja o ETCS różnych poziomów :D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Grudnia 2013, 15:38:15 »
Michał przed, po, czy w trakcie he he? A co do miejsca następnego spotkania, niebawem się pojawi ankieta i sami dokonacie wyboru.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Grudnia 2013, 16:48:11 »
@Sawi do ankiety dodaj jeszcze opcję "obojętnie". Jak czas pozwoli to i do Zamościa dojadę :D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:05:30 »
Nie wiem czy to dobry pomysł. Jak mieszkasz w Oławie, to wybierzesz Wrocław. Jak mieszkasz w Lublinie, to wybierzesz Warszawę. Kto ma wybrać opcję obojętne? Chyba ci, którzy nie zamierzają na spotkanie przyjechać. Rozumiem, że to będzie kolejne niebiznesowe zebranie?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #79 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:36:17 »
Ankieta nie jest dobrym pomysłem. Proszę nie próbować dogadzać na siłę innym. Bo to więcej problemów stworzy, niż to warte. Miejsce wybierane jest twardą ręką przez osobę, która poczuje się na siłach takie spotkanie zorganizować i to zrobi. Bez licytacji. Choćby następne 10 spotkań było tylko w Katowicach. Jak widać z krańców Polski da się dojechać. Tylko trzeba naprawdę chcieć.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #80 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:37:40 »
Nie wiem czy to dobry pomysł. Jak mieszkasz w Oławie, to wybierzesz Wrocław. Jak mieszkasz w Lublinie, to wybierzesz Warszawę. Kto ma wybrać opcję obojętne?

A ja jaką mam opcję wybrać?
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:39:30 »
Nocleg ;>

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:48:38 »
A ja jaką mam opcję wybrać?
Najlepsza opcja to ta, która jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Wybierając obojętne możesz nieświadomie się zgodzić na drugi koniec Polski.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:52:14 »
Cytuj
Najlepsza opcja to ta, która jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Niekoniecznie :) Ja zagłosowałem wstępnie za Krakowem z powodów:
1. Połączenia w miarę regularnie z Warszawą.
2. Kraków odrobinę znam.
3. Nie trzeba podejmować się organizacji :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Grudnia 2013, 17:59:02 »
Tak. Ale to są wyjątkowe przypadki. Statystycznie najwięcej osób będzie chciało się spotkać najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Grudnia 2013, 18:11:30 »
Najlepsza opcja to ta, która jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Wybierając obojętne możesz nieświadomie się zgodzić na drugi koniec Polski.
I tu Cię zaskoczę. Dla mnie jest to obojętne :D
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Grudnia 2013, 18:18:44 »
Dla mnie także obojętne. Mając z Katowic powrót do domu 15 min, poniekąd żałowałem, że nie wracam z chłopakami  do Olsztyna, co się okazało przedłużeniem spotkania w bardzo doborowym towarzystwie ;)

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #87 dnia: 30 Grudnia 2013, 18:54:43 »
Ja, jakoż iż chcę pojawić się na następnym spotkaniu wybrałem Warszawę, bo to jest dla mnie najbliżej. Wsiadam w Poloneza o 6:30 i po 8 jestem w Warszawie.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Grudnia 2013, 22:41:47 »
Nocleg ;>

Tomek zorganizuję spotkanie w polskiej stolicy SPA :D
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Grudnia 2013, 22:46:11 »
Widzę, że dużo mnie ominęło :-)
Pozdrawiam