Autor Wątek:  Ostbahn?  (Przeczytany 4263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ostbahn?
« dnia: 13 Sierpnia 2003, 11:16:54 »
Mam takie pytanko:
Jak by była dokumentacja fotograficzna oraz porysowane plany stacji i układów torowych, sygnalizacji i otoczenia to znalazłby się ktoś znajacy się na technice budowy trasy w 3DSMax zainteresowany stworzeniem rzeczywistego odcinka Ostbahnu? Ja ze swojej strony gwarantuję wsparcie merytoryczne i setki zdjęć...

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Ostbahn?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2003, 13:29:21 »
Mi tworzenie tras nie sprawia problemu. Tzn. układ torów, zwrotnice (ostatnio udało mi się uruchomić angielskie rozjazdy - działają! a nawet nie ma tego na trasie quarka), trakcja elektryczna też banał, budynki... (ich nie tworzę tylko modernizuję na własne potrzeby - ostatnio przerobiłem lokomotywownie, że tworzy półkole, a nie jedną piątą koła), eventy też opanowałem.... Myślałem żeby stworzyć własną trasę, ale nie mam właśnie ani zdjęć, ani pomysłu. W sumie do tej pory jest wciąż za mało obiektów (budynków itp.), że sam przejazd na trasie jest cholernie nudny. Ach marzy się SM42, wielka stacja i przetaczanie wagonów pod przyjeżdzające i odjeżdżające pociągi..). Ostatnio stworzyłem sobie evencik w którym SU46 wyciąga moje EU07 z lokomotywowni, sam rozłancza się, odjeżdża, a ja kontynuuje już pod trakcją.....

Co to Ostbahn to nie wiem... nie obiecuję że udało by się to wiernie otworzyć... śmieszą mnie te narzekania na temat wiernego odzwierciedlenia realnej długości torów... (co za różnica czy tor ma 50 czy 70 metrów?)

Kolejna sprawa (tragiczna dla mnie) to to że będę musiał wkrótce oddać komputer bo pożyczyłem... PIV 2.4 GHz z GF4 i przesiąść się na swój PII 350 MHz z 8MB Matroxem na którym tylko testowo działa... :(((( może chociaż dorobię trakcję...???
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Ostbahn?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpnia 2003, 18:29:14 »
Najlepiej gdyby dana trase tworzyl ktos kto w poblizu
niej mieszka, np. w Gorzowie :-)
Proponowalbym porobic zdjecia w celu uzyskania tekstur
i zapoznac sie z 3dsmax aby zrobic kilka modeli
charakterystycznych dla tej trasy budynkow,
potem mozna by zrobic jakis model stacji z ukladem torowym
- z pewnoscia zbierze sie wtedy wiecej osob chetnych do wspolpracy,
bo to nie jest robota na jedna osobe.

Pozdr,

[%sig%]

Offline Krzysztof Paziewski

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Ostbahn?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpnia 2003, 14:38:48 »
Ja właśnie w Gorzowie zamieszkuję i tak się składa, że uzyskałem nawet dostęp do planów torowych w infrastrukturze tak więc odpadłoby latanie po torach z aparatem. Mam też aparat cyfrowy o matrycy 3.0 megapiksela co pozwala na robienie fotek na tekstury. Charakter mojej pracy pozwala mi dotrzeć dość szybko do kazdego odcinka Ostbahnu pomiędzy Kostrzynem a Krzyżem w celu uzyskania potrzebnych informacji. Mam tez sporo zdjęć obiektów występujących na tym odcinku oraz w razie potrzeby wsparcie materiałem zebranym przez innych gorzowskich MK (a jest ich sporo).
Mam nawet 3D Studio, ale nie mam kompletnie talentu do tworzenia grafiki i jak mam coś zrobić to wychodzi zawsze jakieś nie takie, poza tym moja wiedza o użytkowaniu programów tego typu jest bliska zeru. Ale chyba zacisnę zęby i chociaż proste obiekty spróbuję porobić. Nie mam jednak za bardzo kogo się popytać tu na miejscu - a zadawanie pytań poprzez forum jest długotrwałe (brak netu w domu). Cóż spróbuję i czekam może ktoś się zainteresuje takim pomysłem.

Pozdrawiam, Krzysiek, Gorzów.

P.S. Jeśli ktoś będzie się zabierał za tworzenie kabin do lokomotyw: SU45, SM/SP/SU42, ST44, ST43 to służę zdjęciami - mogą się przydać...

[%sig%]
Ech... ten czuwak.... spać nie daje....