Autor Wątek:  Dźwięki w kabinie siódemek  (Przeczytany 8167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Dźwięki w kabinie siódemek
« dnia: 07 Września 2013, 16:08:16 »
Od zawsze mnie zastanawia czy w kabinie siódemek słychać takie dźwięki, jakie słychać z pozycji pasażera. Chodzi mi o charakterystyczny stukot kół oraz o to, że podczas hamowania słychać falę powietrza, http://youtu.be/5kVZv0obKNk?t=10m18s. Gdy jadę jako pasażer, to słychać te dźwięki bardzo wyraźnie. Co prawda w kabinie - w symulatorze - słychać syk powietrza po wdrożeniu hamowania, jednak nie jest to samo. Jak jest w rzeczywistości?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Września 2013, 16:20:36 »
W internecie bez problemów można znaleźć nagrania przejazdu w kabinie EU07.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września 2013, 17:58:12 »
Jak masz głośne przetwornice to zagłuszają stukot kół i nawet święty boże nie pomoże. Ale jeśli jedziesz "ciufcią" i nie możesz wytrzymać bez stukotu kół to możesz otworzyć okno (oczywiście przy bardzo głośnych przetwornicach) i wsłuchać się weń.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Września 2013, 18:21:29 »
Jak masz głośne przetwornice to zagłuszają stukot kół i nawet święty boże nie pomoże. Ale jeśli jedziesz "ciufcią" i nie możesz wytrzymać bez stukotu kół to możesz otworzyć okno (oczywiście przy bardzo głośnych przetwornicach) i wsłuchać się weń.

Podobno EU06 były o wiele lepiej wyciszone (tak mówił znajomy mech). Ja raz jechałem w kuszetce w 2 przedziale, 1 wagon od loka. Zawsze śpię, jak tu włączała się w siódemce sprężarka to mnie momentalnie budziła :D Nie mówiąc o ruszaniu :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Września 2013, 20:25:31 »
jagger jak będziesz miał możliwość to przejedź się w 07-1060  (proponuję wcześniej stopery do uszu wziąć) :)

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Września 2013, 15:18:54 »
To zależy od lokomotywy po prostu. Niektóre są bardziej wyciszone, niektóre nie. Głupie uszczelki, jak maszyniści mówią, i już efekty są słyszalne.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Września 2013, 19:08:50 »
Jeżeli chodzi o stukot kół - w kabinie najwyżej na rozjazdach przy wolnych prędkościach da się usłyszeć stukot. Tak wynika z moich obserwacji na ET41.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Września 2013, 11:31:37 »
Muzyka dla uszu, to o ten dźwięk mi chodziło: http://youtu.be/V38o9gY2tjU?t=9m10s. Wyraźnie go słychać w wagonach.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Września 2013, 11:52:23 »
To dźwięk klocków hamulcowych - w lokomotywie brzmi to zupełnie inaczej.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Września 2013, 16:01:07 »
Muzyka dla uszu, to o ten dźwięk mi chodziło: http://youtu.be/V38o9gY2tjU?t=9m10s. Wyraźnie go słychać w wagonach.


A co zrobić aby jazda możliwa była w wagonie ?

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Września 2013, 16:08:35 »
To dźwięk klocków hamulcowych - w lokomotywie brzmi to zupełnie inaczej.
Może chodziło mu o dźwięk przyspieszacza, czyli to świśnięcie przed samym dojściem klocków hamulcowych do kół...

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Września 2013, 21:22:31 »
Jeżeli chodzi o wdrożenie hamowania służbowego, to powinniśmy usłyszeć przyspieszacz pierwszego skoku. Jego odgłos jest zbliżony do przyspieszacza nagłego hamowania, jest on jednak bardziej głuchy. W tym przypadku słychać wyraźnie przyspieszacz nagłego hamowania, którego dźwięk prawdopodobnie zastąpiono. :)
Fajny jest za to odgłos zadziałania Rapidu w ,,starym" 111A - ,,pszzzyy..". Może się uda to cudo nagrać na postoju.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dźwięki w kabinie siódemek
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Września 2013, 21:57:05 »
Jeśli chodzi o dźwięki użyte użyte w filmie, to jest to:
1) przyspieszacz/wysuwanie tłoka z wagonu 111Arow nagrywany z zewnątrz na postoju (okolice cylindra hamulcowego),
2) szum klocków z wagonu 161A nagrywany z wnętrza podczas wjazdu do stacji Łowicz Główny (miejsce przy oknie w okolicach środka wagonu).
Do pełni szczęścia brakuje, żeby dźwięk nr 1 zastąpić wewnętrznym, który jest stłumiony i cichszy. W czeskich wagonach KŚ wyraźnie słychać oddzielne fazy upustu powietrza, wysuwanie się cylindra.

A co zrobić aby jazda możliwa była w wagonie ?
Ładnie zaklikać do mnie w sprawie poprawionego exe, w którym Ra naprawił błąd przy uruchamianiu trybu pasażera, a ja zmieniłem sposób modulacji szumu klocków.

Muzyka dla uszu, to o ten dźwięk mi chodziło: http://youtu.be/V38o9gY2tjU?t=9m10s. Wyraźnie go słychać w wagonach.
Tego dźwięku nie słychać w kabinie maszynisty, ponieważ zawór rozrządczy lokomotywy nie ma przyspieszacza, cylindry hamulcowe z przekładnią są zamontowane na wózku i ogólnie jest głośno/odpowiednie wyciszenie. Słychać za to wyraźnie odgłosy pracy zaworu maszynisty (przede wszystkim upuszczanie powietrza z pg).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.