Autor Wątek:  EP07 z żółtym czołem!  (Przeczytany 49250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP07 z żółtym czołem!
« dnia: 13 Czerwca 2013, 12:37:58 »
Znany już finał akcji “Żółte czoło dla Eu07-369“, które organizowane było na FB i prośbę poparło 287 użytkowników facebooka. Lokomotywa EU07-369 nie zostanie pomalowana w stary schemat z 1996 roku tak jak postulowali użytkownicy.
Jednak IC zgodziło się na przywrócenie malowania dla EP07-174, która po rewizji wróci do schematu “żółtego czoła”. Cieszy fakt pojawienia się kolejnej lokomotywy w historycznym malowaniu.

Lokomotywa EP07-174, która ma za kilka tygodni wyjechać w historycznym malowaniu “żółte czoło”. Lokomotywa, której rewizja ma zostać wykonana w lokomotywowni Kraków Prokocim aktualnie czeka przygotowana na swoją kolej w lokomotywowni Prokocim.
Foto: http://1435.pl/wp-content/uploads/2013/06/DSC_3715.jpg
Info: http://1435.pl/naprawa-rewizyjna-ep07-174/
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2013, 15:16:10 wysłana przez Maxiu »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwca 2013, 13:01:37 »
Sporo głupot - żółte czoło wcale nie jest pewne, sprawa tej lokomotywy nie ma nic wspólnego z 07-369.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline SMemek

  • Wiadomości: 127
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwca 2013, 13:34:35 »
Moim zdaniem stare schematy malowań są najładniejsze.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwca 2013, 17:27:28 »
Sporo głupot - żółte czoło wcale nie jest pewne, sprawa tej lokomotywy nie ma nic wspólnego z 07-369.

To jak wytłumaczysz odgórne dyspozycje?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwca 2013, 18:03:19 »
Normalnie - jest z nimi problem.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwca 2013, 18:48:37 »
Moim zdaniem stare schematy malowań są najładniejsze.
Zgadzam się, ale uważam, że nie jest dobrym pomysłem malowanie lokomotyw na stare barwy. Moim zdaniem wszystkie lokomotywy należące do danej spółki powinny mieć jednolite barwy.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca 2013, 20:12:48 »
W sumie to co z tego że pomaluje się lokomotywę w historyczne barwy, skoro nawet nie tknie się jej historycznej kabiny, która przecieka, w której wieje, itp. (biorę za przykład EP08-007)?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca 2013, 20:26:29 »
W USA też spółki malują lokomotywy w barwy spółek, które niegdyś wykupiły (np. Union Pacific, Nofrolk Southern). Barwy spółek na taborze, który w czasach świetności tychże kompanii jeszcze nie występował. Kabinki jednolite. Nikt się tym nie przejmuje. To się ma z zewnątrz prezentować - ukłon w stronę miłośników, osób starszych pamiętających te spółki. Fakt, tam kabiny w nowoczesnych jednostkach nie przeciekają. Moim zdaniem szczelność kabin to zupełnie inna kwestia. Podziękowania dla Intercity, że zechciały kolejną lokomotywę przemalować. Pytaniami można tylko zniechęcić pewne osoby i potem nie będzie w ogóle historycznych barw. To forum publiczne i nie wiadomo kto tam "na trybunach" zasiada.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2013, 20:33:23 wysłana przez up5358 »

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwca 2013, 21:09:09 »
Fajna inicjatywa, pewne urozmaicenie zawsze się przyda.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwca 2013, 22:04:31 »
Moim zdaniem stare schematy malowań są najładniejsze.
Zgadzam się, ale uważam, że nie jest dobrym pomysłem malowanie lokomotyw na stare barwy. Moim zdaniem wszystkie lokomotywy należące do danej spółki powinny mieć jednolite barwy.

A ja uważam że historyczne malowania pokażą naszym pokoleniom jak kiedyś wyglądał tabor kolejowy, nie tylko na zdjęciach.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwca 2013, 22:29:04 »
Nie przesadzaj…żółte czoła były jeszcze widoczne w 2012 roku.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwca 2013, 22:30:25 »
Rzeczywiście po jednej sztuce można zostawić w starym malowaniu, ale jak co roku będą robić lokomotywy w starych barwach to nie wyjdzie to na dobre.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwca 2013, 22:52:31 »
Nie przesadzaj…żółte czoła były jeszcze widoczne w 2012 roku.
A było było. :) Miło mi się wspomina jeszcze nie dawno byka z żółtym pasem na czole u mnie na wylocie z Bonarki, czy chociażby ET41-166 który długo się bujał.
Tak czy tak, jak już robić tabor historyczny, to już go trzymać do końca, a nie tylko na chwile.
EP09-046 kiedyś NG będzie przejść musiała, więc pomarańczowe barwy raczej straci. Bez sensu by było modernizować wóz zostawiając stare gary i malowanie.
EP07-174 ma 2R3, więc ją by można było jeszcze trzymać po otrzymaniu żółtego czoła (jeśli wogóle do tego dojdzie), bo do głównej daleko. Efekt psuje zez, ale z tym da się coś zaradzić.
EP08-007 to już dogorywa, więc byle do wyjeżdżenia kilometrów i nie będzie już pomarańcza. Nie będzie też w sumie wozu.
EN57-001. O tak, mój faworyt. Jazda na knorrze jest całkiem fajna. (^^,) Szkoda tylko że należy do PRów, bo raczej szybciej się jej pozbędą niż uratują. Szczególnie że długo już stoi.
Co do Cargo, u nich w sumie dało by radę wycyganić pewnie jakiegoś jamnika lub byka, ale trzeba chcieć i trochę znajomości. Najszybciej to na Śląsku by dało radę, chociażby na przykładzie "remontu" EU07-001.
Ale problem z tym wszystkim polega na tym, że mimo iż wozy mają historyczne barwy, w dalszym ciągu podlegają pełnej eksploatacji. Nie są przecież wpisane jako tabor historyczny, tak jak Parowozy czy EP03-01, której nie widziałem w stanie czynnym od (cytując klasyka Pani Pelagii) "Hohohohohohoho! A może i dłużej". Przedewszystkim, żeby zaistniał sens taboru historycznego, musi istnieć miejsce, gdzie będą wystawione jako obiekty do oglądania, będzie się o nie dbać i będą jeździć z pociągami specjalnymi. Przykład EP03-01 i ET21-57 pokazują zupełnie coś innego. Raczej uświadamiają nam, że daleko nam do pożądnej kolei, o kolei historycznej nie wspominając. Bo Wolsztyn i Chabówka to jednak za mało.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2013, 22:57:10 wysłana przez ST44-003 »

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwca 2013, 07:15:25 »
Cytuj
EP08-007 to już dogorywa, więc byle do wyjeżdżenia kilometrów i nie będzie już pomarańcza. Nie będzie też w sumie wozu.

Skąd ta pewność? Może być zachowana dla pokoleń, niekoniecznie w czynnym stanie.

Cytuj
Ale problem z tym wszystkim polega na tym, że mimo iż wozy mają historyczne barwy, w dalszym ciągu podlegają pełnej eksploatacji

Nie widzę w tym problemu, pod warunkiem że jest to robione z głową. Np w Niemczech mamy kultową serię 103 które już ponad 10 lat temu została wycofana z ruchu. Mimo to kilka maszyn w barwach historycznych można spotkać z planowymi składam, mało tego ostatnio jedna z maszyn przeszła nawet rewizję i dalej śmiga. Mają całą masę historycznych maszyn które mogę prowadzić pociągi specjalne a u nas?

Dobrym przykładem jest EU06-01, sprawny eksponat który co jakiś czas gdzieś pojedzie tak właśnie powinno być. Tak naprawdę mamy co zachować w stanie czynnym tylko problemem są pieniądze.

EP03-01 - Chabówka, nieczynna ale zakładam że jest kompletna.
EP05-23 - Oczekuje naprawy okresowej na Warszawskim Grochowie, z tego co wiem w jest w pełni sprawna utrzymywana przez pracowników IC. Co jakiś czas ja odpalają, tyle że nigdzie nie może pojechać.
EU06-01 -  Czynny eksponat w Chabówce
ET21-57 - dogrywa w Jaworznie, stan nieznany.

No i to było by na tyle, tak wygląda "dziedzictwo" polskiej trakcji elektrycznej, z lokomotywami spalinowymi jest jeszcze gorzej. Historia to nie tylko parowozy, tutaj dobrym przykładem jest Wielka Brytania gdzie w zeszłym roku zorganizowano "Paradę lokomotyw spalinowych na kolei SVR", same muzealne dobrze zachowane maszyny które poradziły pociągi specjalne. Tymczasem w Polsce dba się tylko o parowozy, które i tak są w słabej kondycji co było widać na paradzie.

Dlatego cieszmy się że są takie inicjatywy jak "żółte czoło" przynajmniej coś się dzieje.


Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwca 2013, 08:44:32 »
ET21-57 - dogrywa w Jaworznie, stan nieznany.
Są/były plany uruchomienia go przy okazji wskrzeszania pozostałych sputników w zapasie w Szczakowej. Jak teraz jest – nie wiem.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline SMemek

  • Wiadomości: 127
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Czerwca 2013, 08:58:03 »
Może i jeździć z żółtym czołem tylko dziwnie by wyglądał z TLK, w której są np. takie wagony http://www.pkp.pl/sites/default/files/wagon_2_klasa_tlk.jpg

Offline MKUśniaki

  • Wiadomości: 183
  • EU07-331 & EP09-028!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Czerwca 2013, 13:27:04 »
EP09-046 - następna naprawa = główna.
07-Trzy Trzy Jeden & 09-Zero dwa osiem - Jedyne Słuszne maszyny!

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Czerwca 2013, 16:05:56 »
Dlatego mówię. W Niemczech jest zupełnie inna mentalność i zupełnie inny typ kolei. Przede<>wszystkim nasza kolej jest bidna jak mysz kościelna.
Zresztą, po co komu, znowu, kolejny, nieczynny eksponat, który na siebie nie zarabia? A już od dłuższego czasu słyszy się, że seria EP08 idzie w definitywną odstawkę. Po cichu liczę na zachowanie któregoś egzemplarza, no ale zobaczymy co z tego będzie.
Co do EU06-01, @przem710, to sam się zapętliłeś. Jeździ nie tylko z pociągami specjalnymi, ale bywa, że z regularnym bruttem. A z tego co pamiętam, limit kilometrów miała tylko 50tys. Jeśli dalej będzie sobie swobodnie hasać, to tak czy owak, jeśli będziemy chcieli ją widzieć w ruchu planowym, albo będzie musiała przejść kolejną 2NR8 albo 3NG. Cargo raczej się szarpnie, ale inaczej będzie w przypadku EP08 i EP09.
Jak już mówiłem, EP09-046 jest coraz bliżej główniej i z całą pewnością wróci z niej jako kolejna zmodernizowana EP09.
Co do EP03-01, wóz jest kompletny, ale dawno jej nikt w stanie czynnym nie widział.
Pieniądze, chęci i dobra wola. Tylko tyle jest potrzebne żeby tabor historyczny w<>ogóle u nas istniał. Ale żeby tabor historyczny działał, musi jeździć tak jak kultowe DB 103, lub nasze parowozy Wolsztyn - Poznań - Wolsztyn.

Pisz staranniej.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2013, 08:39:19 wysłana przez Rozi »

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Czerwca 2013, 20:24:43 »
Pamiętam, jak w 2002r. MiKole zaczeli wydzierać gęby, z powodu żółtych ścian czołowych na EU07, ET22. Kolej się przychyliła i zaczęła malować te wozy z czołami na zielono. Mija 10 lat i zaczyna się żabi skrzek o żółte czoła.. Bardzo to denerwujące. Może zastanówmy się nad tym, że tak, czy siak malujemy ZŁOM. Nie nazywam tego złomem, ze względu na sprawność pojazdów, tylko na zastosowaną w nich technologię i wiek.
Zachwycacie się szerszeniowatymi barwami EP09-046.. Prawda jest taka, że te barwy są po prostu WSTRĘTNE. Jak dotąd, do ,,dziewiątek" pasuje jedynie malowanie IC.

Reg. zakazy 20.
Wykropkowanie liter w wulgarnym wyrazie nie oznacza, że tego wyrazu nie użyłeś.
Poprawiłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2013, 20:37:57 wysłana przez Benek »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Czerwca 2013, 23:50:05 »
EU40 ma trochę racji i to jest niepodważalne. Do tego, nie wiem czemu te żółte czoła tak bardzo cieszą większość miłośników kolei. Wiem, że przypominają jakiś tam miniony okres ale czy nie lepiej aby pomyśleć nad prawdziwymi historycznymi malowaniami? Pierwowzorami? Nie chcę zostać zrugany przez kogokolwiek więc zaznaczę, że nie neguję tylko zadaję pytanie.

Co do poruszanej kwestii EP03 oraz EU06-01. EP03 jest czynna, tylko w ostatnim długim okresie nie miała okazji znaleźć zatrudnienia. EU06-01 kilka dni temu przytargała skład imprezowy (Ty42+5 wag.) z Chabówki do Tarnowa i z Tarnowa do Chabówki z okazji przejazdu specjalnego pod parą na trasie Tarnów - Bobowa.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2013, 23:54:20 wysłana przez filip2h »

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Czerwca 2013, 09:44:24 »
EP07-174 wczoraj pojechała do lakierni. Szczerze to wątpię żeby miała żółte czoło, bo by była pomalowana u nas na zakładzie, a nie jechała by do Cargo na malowanie.
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Czerwca 2013, 10:38:57 »
Cytuj
EU40 ma trochę racji i to jest niepodważalne. Do tego, nie wiem czemu te żółte czoła tak bardzo cieszą większość miłośników kolei. Wiem, że przypominają jakiś tam miniony okres ale czy nie lepiej aby pomyśleć nad prawdziwymi historycznymi malowaniami? Pierwowzorami? Nie chcę zostać zrugany przez kogokolwiek więc zaznaczę, że nie neguję tylko zadaję pytanie.

Ja nie rozumiem natomiast pesymizmu z waszej strony, przecież nikt nie każe pomalować wszystkich lokomotyw, a jedynie jeden egzemplarz i to bez żadnych dodatkowych kosztów bo i tak lokomotywa musi zostać pomalowana. Inne malowanie historyczna? Mamy przecież EU07-173, EU07-338, EU07-442. Jakby nie patrzeć "żółte czoła" panowały kilkanaście lat i nie tylko na EU07 ale na wielu seriach które poruszały się po polskich szynach, więc jak takiego malowania nie można nazwać historycznym?

Parowozy? Nie mam nic przeciw, tylko że historia kolei w Polsce to nie tylko parowozy, niestety bardzo często się o tym zapomina.

Wprowadzenie do służby jednej lokomotywy z "żółtym czołem" nikomu nie zaszkodzi, nie spowoduje gigantycznych kosztów itp. Maszyna po prostu będzie, więc tym bardziej nie rozumiem narzekań. 


Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Czerwca 2013, 10:49:09 »
Parowozy? Nie mam nic przeciw, tylko że historia kolei w Polsce to nie tylko parowozy, niestety bardzo często się o tym zapomina.

Wprowadzenie do służby jednej lokomotywy z "żółtym czołem" nikomu nie zaszkodzi, nie spowoduje gigantycznych kosztów itp. Maszyna po prostu będzie, więc tym bardziej nie rozumiem narzekań.

Dokładnie. Oprócz parowozów jest dużo rzeczy, również z infrastruktury. Co do wcześniejszych pojawiających się opinii, że jak ma IC loki, to powinny być malowane w stylu IC to nie jest żaden argument. Często firmy transportowe pośród X ciężarówek, też mają jakiegoś rodzynka. A żółte czoło? Dlaczego nie, ja mógłbym nawet zobaczyć różową siódemkę i by było ok.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Czerwca 2013, 10:59:04 »
Pamiętam, jak w 2002r. MiKole zaczeli wydzierać gęby, z powodu żółtych ścian czołowych na EU07, ET22. Kolej się przychyliła i zaczęła malować te wozy z czołami na zielono. Mija 10 lat i zaczyna się żabi skrzek o żółte czoła..
Ja tu widzę podobieństwo do niektórych użytkowników MaSzyny. Ta zbieżność się wydaje uzasadniona. Generalnie uważam, że MK nie powinni mieć w ogóle głosu co do tego, jak dana spółka ma malować lokomotywę. Nie mam zupełnie pojęcia jakim prawem spółki się im podporządkowują. Natomiast jeśli jakieś koło sympatyków kolei zechciałoby odnowić/przywrócić stan pierwotny pojazdu, to czemu nie. I tacy ludzie są. Poświęcają oni swój czas, a czasem i pieniądze, i uważam że to jest w porządku. Reszta nie powinna mieć w ogóle możliwości głosu. Przecież gusta są różne i zawsze powstaną sprzeczki. Dodaktowo ludzie kłócą się o coś, co do nich nie należy. Po co siać taki zamęt? Podróżnych nie przybędzie od tego, że lokomotywa ma żółte czoło.

Offline SMemek

  • Wiadomości: 127
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Czerwca 2013, 11:04:02 »
...Parowozy? Nie mam nic przeciw, tylko że historia kolei w Polsce to nie tylko parowozy, niestety bardzo często się o tym zapomina.
Tak jak u mnie w Ełku nie pamiętali o zabytkach i pocięli najstarszą SM42-002, jedna OL-ka jest w rękach złomiarza i MK chcą go odkupić zbierając złom.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Czerwca 2013, 12:22:50 »
Taka prawda jest taka że "Ale brzydkie ma malowanie", a po jakimś czasie mówi "Dałbym wszystko aby ją zobaczyć", niestety jest to smutna prawda na temat malowań.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Czerwca 2013, 13:05:07 »
Cytuj
Generalnie uważam, że MK nie powinni mieć w ogóle głosu co do tego, jak dana spółka ma malować lokomotywę

A mają duży wpływ? Biegają na lokomotywownie i błagają pomalujcie mi tą siódemkę? Myślę że taki miłośników nikt nie traktuje poważnie. Część inicjatyw podejmują sami pracownicy oczywiście jakiś tam wpływ MK jest na pewno, ale żeby zabraniać prawa głosu? Poprzedni ustrój już dawno się skończył.   

Jeszcze raz powtórzę kilka lokomotyw w innej kolorystyce na ponad 200 w barwach IC nikomu nie zaszkodzi, a przynajmniej banda "mikoli" się ucieszy. Może przy okazji jacyś kolejarze przypomną sobie stare dzieje, może część pasażerów pomyśli "o chyba gdzieś już taką lokomotywę widziałem, fajnie", może wzbudzi to kogoś zainteresowanie.

Natomiast co zmieni kolejna lokomotywa w barwach IC? No nic poza zachowaniem standardu malowania. W zasadzie po co pomalowali EP08-007, po co EP07-361 domalowali żółte pasy, po co 338 i 442 mają malowanie fabryczne?

Panowie trochę zrozumienia dla innych.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Czerwca 2013, 13:16:50 »
A mają duży wpływ? Biegają na lokomotywownie i błagają pomalujcie mi tą siódemkę? Myślę że taki miłośników nikt nie traktuje poważnie. Część inicjatyw podejmują sami pracownicy oczywiście jakiś tam wpływ MK jest na pewno, ale żeby zabraniać prawa głosu? Poprzedni ustrój już dawno się skończył.   
Odniosłem się do słów kolegi EU40:
Pamiętam, jak w 2002r. MiKole zaczeli wydzierać gęby, z powodu żółtych ścian czołowych na EU07, ET22. Kolej się przychyliła i zaczęła malować te wozy z czołami na zielono. Mija 10 lat i zaczyna się żabi skrzek o żółte czoła..
tak więc musiałbyś zapytać jego, jak to dokładnie MiKole robią szum wokół malowania lokomotyw (ale łatwo spotkać wypowiedzi ludzi, którzy marudzą na malowanie). Może napiszę inaczej. Załóżmy, że posiadasz firmę transportową. Chciałbyś, by na forach, facebooku i youtube ludzie narzekali, że Twoje tiry jeżdżące po Polsce mają brzydkie malowanie? Przecież to jest zachowanie na poziomie wróbelka elemelka. Jeszcze zgodziłbym się, gdyby lakier był pomarańczowo rażący. Wtedy mogłoby takie malowanie rozpraszać kierowców w słoneczny dzień.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwca 2013, 13:51:18 »
Na pewno zastanowiłbym się nad tym, aczkolwiek narzekania zawsze były, są i będą kwestia tego kto jak na to patrzy. Tyle że prywatne ciężarówki a państwowy tabor kolejowy to jednak dwie dość odmienne kwestie.


Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: EP07 z żółtym czołem!
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Czerwca 2013, 09:15:24 »
EP07-174 wczoraj pojechała do lakierni. Szczerze to wątpię żeby miała żółte czoło, bo by była pomalowana u nas na zakładzie, a nie jechała by do Cargo na malowanie.

Przecież na Prokocimiu nie ma malarni i wszystkie pudła (nie ważne czy zółte, czy zielone, czy niebieskie) maluje PKP Cargo Wagon Kraków (bodajże tak się to nazywa). Na 100% nie będzie niebieska.
Jak będę duży zostanę maszynistą!