Autor Wątek:  Całkowo  (Przeczytany 91127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« dnia: 20 Grudnia 2004, 21:17:38 »
Witam
W ramach zblizajacych sie Swiat Bozego Narodzenia pragne wyjawic sie z nikad z kilkoma screenami trasy ktora tworze razem z kolega Adamem.
Projekt pojawil sie w ramach zabicia czasu na "interesujacych" wykladach. Ostrzegam wszystkich drutomaniakow ze jest i bedzie to trasa lokalna, NIEzelektryfikowana, wiec kazde glosy o postawienie slupow beda ignorowane :)
I rowniez ladnie prosze o niepoganianie nas w pracy, bo moze to spowodowac efekt odwrotny do zamierzonego.

Skladam serdeczne podziekowania dla Mateusza za wszelka pomoc techniczna i intelektualna.
http://gd.pnth.net/calkowo/

Zycze wszsytkich Szczesliwych Milych i Snieznych Swiat Bozego Narodzenia.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Offline bartekmk

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:30:19 »
Jestem pod dużym wrażeniem

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:41:48 »
Gratuluję pomysłu! Patrząc po screenach traska będzie bardzo ciekawa. Wreszcie ktoś zrobił jakąś lokalną trasę z kształtkami, zarośniętym torowiskiem, zamkniętymi stacjami i ograniczeniami. Klimatu dodają te słupy telegraficzne przy torach. Dało by radę jakieś druty na nich powiesić? Wtedy by to lepiej wyglądało. Ta SU45 z ryflakiem to super pomysł, chociaż jak na tak lokalną linię lepiej pasowała by SP42 :) Ale taki skład (wielki lok z jednym wagonem) świetnie odwzorowuje realnia PKP :) Poza tym naprawdę miłym akcentem jest gagarin z cysternami, z którym ganz się krzyżuje na którejś ze stacji. Zastanawiam się tylko czy trasa będzie płynnie działać przy zastosowaniu składów prowadzonych przez AI?

Traska będzie super. Nie mogę się doczekać kiedy się ukaże. Dużo zostało jeszcze do zrobienia?
Bartek

adampkp

  • Gość
Całkowo
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:44:04 »
Hej!

Właściwie Jarek (vel Slimson - główny wykonawca trasy; bez Niego nic by nie powstało) powiedział, co najważniejsze, ja dodam trochę informacji o linii.

Trasa Macierzewo - Wiliś - Jarkawki ma być wiernym oddaniem klimatów polskiej kolei lokalnej, utrzymanej w stylistyce Warmii i Mazur oraz Pomorza. Stąd oczywiście brak trakcji elektrycznej i pojawienie się słupów linii teletechnicznej (drutów telefonicznych raczej nie będzie - za duzo przy tym męczenia się). Wiem, wiem, do jeżdżenia z pojazdów trakcji spalinowej nadaje się tylko SN61. Ale cóż, miejmy nadzieję, że klimat zrekompensuje braki taborowe...

Będziemy jechać wśród lasów, jezior, po mostach, na długich i krętych nasypach oraz w wykopach. Na trasie znajdzie znajdą się 4 stacje oraz 10 przystanków (jeśli dobrze liczę). Planowane (i testowane) są krzyżowania pociągów. Kilka fragmentów trasy oparte zostanie (bądź zostało) na odcinkach autentycznych (Klewki, Borkowo, piękny nasyp na linii Szczytno - Biskupiec), oczywiście z mniejszym bądź większym powodzeniem... ;)

Na jednym ze screenów widać SU45 z "ryflakiem", podążającą obok unieważnionych semaforów. To łącznica wojskowa, od sporego czasu nieużywana, lecz nadal istniejąca i przejezdna.

Pojawią się jeszcze inne typowo polskie motywy, jak choćby przesmyk między jeziorami i... więcej nie powiem! :)

Planowana długosć linii: około 45-50 km. Prędkość szlakowa 70 km/h, od Wilisia 30 km/h. :)

Przyłączam się do gorących podziękowań dla Mateusza, a także do życzeń dla Was wszystkich. Wesołych Świąt!!!

Pozdrawiam!

PS: Oczywście wszelka pomoc, zwłaszcza w kwestii modeli budynków kolejowych i tekstur, mile widzana...

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:47:06 »
A ilu FPS można się spodziewać? Będzie można płynnie pojeździć?
Bartek

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:50:06 »
Trasa rzeczywiście robi fantastyczne wrażenie. Szkoda wielka, że w symku nie ma loków spalinowych, bo ta trasa aż się prosi o SP 32 lub 42 albo ST 43

adampkp

  • Gość
Całkowo
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudnia 2004, 21:52:50 »
O FPS-y (chyba) nie ma co się obawiać. Ja przy 128 RAM (procek 2,5 GHz) wyciągam 10 FPS na największej stacji. Przy 256 RAM-u powinno śmigać jak marzenie.

Pozdrawiam!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Całkowo
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Grudnia 2004, 22:04:07 »
Cytat: "adampkp"
O FPS-y (chyba) nie ma co się obawiać. Ja przy 128 RAM (procek 2,5 GHz) wyciągam 10 FPS na największej stacji. Przy 256 RAM-u powinno śmigać jak marzenie.

Pozdrawiam!

Tak, dokladnie...Sym dziala plynnie dlatego, ze oteksturowane sa tylko obszary ktore widzimy z kabiny, a nie kilometry obok torow :)

Offline mikulasz

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudnia 2004, 23:00:42 »
Traska super!!! Wielka niespodzianka. Świetne są wzniesienia i pagórki, coś nowego po kompletnie płaskich trasach. A klimat? No coż, aż chciałoby się gdzieś z piwkiem zasiąść na trawie i popatrzeć na pociągi...

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Całkowo
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudnia 2004, 08:53:35 »
traska jest anielska czekam z niecierpliwością że by ją wyprubować a jaka sceneria poprosu jak żywa to wam się udała ta trasa tyle realizmu jeszcze niewidziałęm no poprostu bomba

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudnia 2004, 18:25:32 »
No pikna trasa. Jest jeszcze pzrecież SM03 :) Oraz ręczne pzreróbki na jazdę bez kabinki :D
Pozdrawiam serdecznie!

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudnia 2004, 20:17:29 »
Panie Adamie a da pan 40 do Jarkawek?? :D
Co do FPSow to wlasnie tak to bylo planowane zeby uchronic sie przed slajdami i narazie wszystko przebiega zgodnie z planem.
Jest wykonane okolo 30-35 km do zrobienia jeszcze 15.
Nie dam zadnej daty premiery bo i tak bym niewyrobil, a pewnie by sie na mnie gromy posypaly.
Cierpliwosc rzecz swieta :P
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Offline lagerkvist

  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudnia 2004, 18:19:38 »
Trasa powala z nóg!

adampkp

  • Gość
Całkowo
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudnia 2004, 20:46:57 »
Hej!

Wraz z Jarkiem ponawiamy prośbę o pomoc w dziedzinie modeli budynków. Jeżeli ktoś z Was stworzył jakies modele i może je "pożyczyć", będziemy bardzo wdzięczni.

Trasa wchodzi w ostatni etap budowy, do końca coraz bliżej, ale podstawowym mankamentem jest brak odpowiednich modeli. Nie warto po raz en-ty powtarzać budynków użytych w porpzednich trasach.

Za wszelką pomoc i życzliwość z góry dziękujemy!

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudnia 2004, 22:42:50 »
Cytat: "adampkp"
Hej!

Wraz z Jarkiem ponawiamy prośbę o pomoc w dziedzinie modeli budynków. Jeżeli ktoś z Was stworzył jakies modele i może je "pożyczyć", będziemy bardzo wdzięczni.

Trasa wchodzi w ostatni etap budowy, do końca coraz bliżej, ale podstawowym mankamentem jest brak odpowiednich modeli. Nie warto po raz en-ty powtarzać budynków użytych w porpzednich trasach.

Za wszelką pomoc i życzliwość z góry dziękujemy!


Nie ma problemu tylko ....
... jesli sa fotki. Ja niestety nie mam zadnych tekstur na obiekty, a tym samym nie mam fotek do wzorowania modeli..

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudnia 2004, 18:45:00 »
bedzie z tego swietna traska gratulacje kurcze przydala by sie pomykajaca su46 pozd..  szczesliwego noewgo roku

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Stycznia 2005, 19:14:19 »
Witam w nowym roku.
Pragne sie podzielic raczej radosnymi wiadomosciami< a mianowicie trasa jest generalnie na ukonczeniu i zostaly do zrobienia male detale< ktore uprzyjemnia gre:)
Jednym z nich powinny byc zapowiedzi stacyjne. I tu prosba do ludzi ktorzy posiadaja taka cudowna rzecz jak mikrofon. Jezeli chcielibyscie uzyczyc swoich glosow, bylibysmy niezmiernie wdzieczni. Wszystkich ktorzy chcieliby pomoc przy realizacji projektu prosilbym na priv.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Offline syn_maszynisty

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Stycznia 2005, 19:29:50 »
Cytat: "maly"
bedzie z tego swietna traska gratulacje kurcze przydala by sie pomykajaca su46 pozd..  szczesliwego noewgo roku

Moim zdaniem lepsza byłaby tekatka :P

Cytat: "slimson"
Witam w nowym roku.
Pragne sie podzielic raczej radosnymi wiadomosciami< a mianowicie trasa jest generalnie na ukonczeniu i zostaly do zrobienia male detale< ktore uprzyjemnia gre:)
Jednym z nich powinny byc zapowiedzi stacyjne. I tu prosba do ludzi ktorzy posiadaja taka cudowna rzecz jak mikrofon. Jezeli chcielibyscie uzyczyc swoich glosow, bylibysmy niezmiernie wdzieczni. Wszystkich ktorzy chcieliby pomoc przy realizacji projektu prosilbym na priv.
Pozdrawiam

No ja mam mikrofon ale niesadze zeby głos szesnastolatka pasował na megafonistę.... aha i mam takie niewinne pytanko... w trasie Bochnia odjazd jest podawany za pomocą gwizdka ... no i własnie czy jest mozliwosc stworzenia takiej animacji, ze niby kierownik wychyla sie ze składu i macha latarką? Pewnie dopiero w Nebuli bedzie mozna o tym dopiero pomazyc... ale sami sie zastanócie jaki wtedy byłby super real :)
Lokomotywonia Kępno rulz (chociaż już zlikwidowana:-(.)

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Stycznia 2005, 20:31:35 »
Cytat: "syn_maszynisty
Moim zdaniem lepsza byłaby tekatka :P


Tekatka powiadasz..... moze byc i tekatka nie koniecznie teraz

Cytat: "slimson"
I tu prosba do ludzi ktorzy posiadaja taka cudowna rzecz jak mikrofon. Jezeli chcielibyscie uzyczyc swoich glosow, bylibysmy niezmiernie wdzieczni. Wszystkich ktorzy chcieliby pomoc przy realizacji projektu prosilbym na priv.
pomazyc... ale sami sie zastanócie jaki wtedy byłby super real :)


Mic mam, nie wiem czy nadaje sie na zapowiadacza :) ale zawsze mozna sprobowac... moze nie mam wiele czasu ale zawsze :D

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Stycznia 2005, 22:30:02 »
Fajnie sie zapowiada - fajnie ze sa wskazniki W14
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Całkowo
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Stycznia 2005, 10:09:35 »
Cytat: "Kakish"

Mic mam, nie wiem czy nadaje sie na zapowiadacza :) ale zawsze mozna sprobowac... moze nie mam wiele czasu ale zawsze :D
Ja też mam mikrofon, a co do głosu jestem już po mutacji, więc problemów być nie powinno:D. Miałbym tylko prośbę, żeby mi ktoś podesłał sygnał wywoławczy (próbowałem nagrać u siebie na Głównym, ale nigdy nie zdążałem podnieść ręki do głośnika, a z podniesioną przez cały czas ręką wyglądałbym jak idiota :))

Oli

  • Gość
Całkowo
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Stycznia 2005, 11:36:46 »
Cytat: "Piter"

... jestem już po mutacji...


Noo, to gratuluje ;P

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Stycznia 2005, 13:33:40 »
Cytat: "Piter"
Cytat: "Kakish"

Mic mam, nie wiem czy nadaje sie na zapowiadacza :) ale zawsze mozna sprobowac... moze nie mam wiele czasu ale zawsze :D
Ja też mam mikrofon, a co do głosu jestem już po mutacji, więc problemów być nie powinno:D. Miałbym tylko prośbę, żeby mi ktoś podesłał sygnał wywoławczy (próbowałem nagrać u siebie na Głównym, ale nigdy nie zdążałem podnieść ręki do głośnika, a z podniesioną przez cały czas ręką wyglądałbym jak idiota :))

No mutacje to ja juz mam za soba daaaaawno.... wydaje mi sie ze mozna nagrac sama zapowiedz a wywolawczy do mixowac pozniej....

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Całkowo
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Stycznia 2005, 11:08:21 »
Uwage o mutacji dodalem, bo poza brakiem mikrofonu nie widze innych przyczyn, dla ktorych nie mialbym nagrywac zapowiedzi.

Co do miksowania: nie mam zadnego programiku do miksu i jedynym wyjsciem dla mnie jest dograc swoj glos do sygnalu.

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Stycznia 2005, 17:26:10 »
Cytat: "Piter"
Uwage o mutacji dodalem, bo poza brakiem mikrofonu nie widze innych przyczyn, dla ktorych nie mialbym nagrywac zapowiedzi.

Co do miksowania: nie mam zadnego programiku do miksu i jedynym wyjsciem dla mnie jest dograc swoj glos do sygnalu.


Z miksowac mozna pozniej
nie ma sensu dogrywac glosu do dzwieku, lepiej zostawic to osobno, bedzie wygodniej i uniwersalniej.....

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Stycznia 2005, 20:15:20 »
Bardzo sie ciesze ze znalezli sie chetni zeby sie tylko na checiach nie zatrzymalo. Szczegoly na priw.
BTW Trase jest na etapie duperelowania, czyli ustawiania rzeczy tak zeby nie wyszlo ze drzewa nad polem lataja. To jest tak jak z nowymi wersjami Windowsa, "eleminuje stare bledy, ale tworzy dwa razy wiecej nowych". Ale mam wielka nadzieje ze skoncze to najpozniej w nastepnym tygodniu bo inaczej sesja zablokuje wszystko.
Pozdrawiam

Offline slimson

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Stycznia 2005, 20:13:24 »
Witam
Takie male oswiadczenie, zeby nie bylo ze nagadalem i nic z tego nie bedzie. Trasa juz jest prawie skonczona: tory, otocznie, eventy. Brakuje kliku detali jednak na tyle waznych ze oficjalna premiera caly czas sie przesuwa w czasie.
Dla pokrzepienia kilka screenow:
http://members.lycos.co.uk/schmeling/Calkowo/Screeny/
Jeszcze raz apel o zdjecia/tekstury dworcow/przystankow, to trasa szybciej ujrzalaby swiatlo dzienne.
Pozdrawiam z roztopionego 3miasta
Pozdrawiam

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Całkowo
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Stycznia 2005, 20:22:37 »
Cytat: "slimson"
Dla pokrzepienia kilka screenow:
http://members.lycos.co.uk/schmeling/Calkowo/Screeny/


No tak, przyzwyczaiłem się już do zbierania szczęki z ziemi po Twoich screenach. Udało Ci się, pokrzepiło :)

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Całkowo
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Stycznia 2005, 20:31:49 »
Trasa coraz ładniejsza :) Już niemoge się doczekać premiery i kolejnej jazdy na Całkowie. Szkoda że niema możliwośći poprowadzenia jakiegoś brutta ale kto wie może niedługo ....
Pozdrawiam
www.et22.pl - zapraszam

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Całkowo
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Stycznia 2005, 13:38:18 »
No moim zdaniem Całkowo pobije Quarka, Bochnie, Jelitkowo, a nawet Konieckowo. Naprawde tylko pogratulować autorowi wyobraźni i dobrych chęci :). Moim zdaniem zamienił bym niektóre ryflaki na bonanzy (taka jest liczba mnoga ? :D) jeśli będą już oficjalne.