Autor Wątek:  Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.  (Przeczytany 6580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« dnia: 01 Marca 2013, 13:47:49 »
W związku z tym, że ostatnio coraz więcej przybywa użytkowników, którzy nie potrafią nawet poprawnie poprosić o pomoc, np. tu: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,23008.msg336676.html#msg336676
chciałbym zapytać o techniczną możliwość wyświetlania takim osobom regulaminu lub poradnika jak prosić o pomoc? Taka informacja mogła by się wyświetlać przy logowaniu np. osobom z liczbą postów mniejszą niż 10. Czy dało by się to zrobić, lub czy może macie inny sposób na ograniczenie tego typu postów?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marca 2013, 14:50:16 »
Najprostszym sposobem jest wysyłanie tego typu wiadomości na bocznice, ale ten kij ma dwa końce, bo potem są żale. Więc raczej nie ma na to sprawdzonego sposobu.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marca 2013, 16:08:20 »
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też trzebaby od razu zaprowadzić "zielonych" we właściwe miejsce. A tak moderatorzy mają pełno roboty, a inni tracą czas na czytanie i odpowiadanie na takie wiadomości.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marca 2013, 17:32:26 »
Jeśli nie umieją prosić o pomoc, to nie będą też umieli czytać. Dokumentacja jest wyróżniona pomarańczowym kolorem, jest też w menu na górze strony (http://eu07.pl/pobierz/)...
Podczas zakładania konta trzeba przeczytać i zaakceptować regulamin - skoro wtedy user nie raczył tego zrobić, to czemu teraz ma postąpić inaczej?
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marca 2013, 18:17:11 »
Ale ludzie nie pytają o pomoc na www, tylko na forum. W readme nie ma info, jakie informacje są potrzebne w przypadku problemów. Natomiast ten wątek: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,3022.0.html może ginąć nowemu w "gąszczu" przyklejonych.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marca 2013, 18:19:30 »
Za nieznajomość regulaminu były i są kary. Ograniczenie takich postów reguluje regulamin. Jeżeli użytkownik nagminnie łamie regulamin wszystkie wiadomości przed ujrzeniem światła dziennego są akceptowane przez administrację. Jeżeli nie widać w tych wiadomościach poprawy użytkownik traci możliwość wysyłania wiadomości.
wyświetlania takim osobom regulaminu lub poradnika jak prosić o pomoc? Czy dało by się to zrobić, lub czy może macie inny sposób na ograniczenie tego typu postów?
     Robić nic nie trzeba, wszystkie sprawy zawarte są w regulaminie, a nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2013, 18:22:40 wysłana przez Żuk »

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca 2013, 18:30:35 »
No ci bardziej ogarnięci jakoś się odnajdą, ale czemu im nie można pomóc na starcie. Tak teraz myślę, że w sumie można by dodać informacje jak prosić o pomoc w readme, bo tak jak pisałem temat "Zanim naciśniesz wyślij" niczym się nie wyróżnia i jak widać wiele osób go w ogóle nie zauważa.
Tak BTW, we wspomnianym wyżej temacie w opisie gwiazdki jest nieaktualny link, który prowadzi do nieistniejącej "Paczki Całościowej". Linki w drugiej wiadomości też na dzień dzisiejszy niewiele dadzą w razie problemu.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca 2013, 21:23:28 »
Najprostszym sposobem jest wysyłanie tego typu wiadomości na bocznice, ale ten kij ma dwa końce, bo potem są żale. Więc raczej nie ma na to sprawdzonego sposobu.
Prawda, ale drugi koniec jest mniej upierdliwy. Oznacza to że nie należy tolerować ignorancji, chamstwa. braku poszanowania pisowni i wszystkich innych przewinień. Żalami nie należy się przejmować, dziś nie umie przeczytać regulaminu forum - jutro kodeksu drogowego - pojutrze komuś zrobi krzywdę.  Do tego czasu forum zostanie usłane beznadziejnymi postami.
Gość w dom, Bóg w dom, ale niech brudne buciory zostawi przed drzwiami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca 2013, 22:05:04 »
Myślę też jeszcze nad jednym aspektem, dlaczego liczba takich wątków rośnie jak grzyby po deszczu i jedynie co na obecną chwile przychodzi mi do głowy to to, iż styl pisowni jest żywcem brany z gg, fb i innych tego typu komunikatorów. Tam zazwyczaj zdania są pisane z małych liter i bez przecinków i kropek. Po części jest to wina tego, że powoli zanika jakby polski język. Nie stosuje się dużych liter na początku zdania, przecinków, kropek i ogonków. Według Mnie ten kierunek nie idzie ku dobremu. Jeszcze trochę i to w ogóle zaniknie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marca 2013, 22:08:55 »
Adaś, wybacz ale jeśli ktoś jest na tyle cwany, że przepisuje "CAPCHA" kod bez czytania regulaminu, to należy go karać tak jakby ten regulamin znał. Można iść dalej, jeśli użytkownik ma mniej niż 10 postów, to przy pierwszym wykroczeniu do stanu licznika 10 - moderacja.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marca 2013, 22:12:31 »
Prosty przykład:
laski mi nie zrobisz Brzmi dwuznacznie co nie? A wystarczy dodać ogonek, czyli łaski mi nie zrobisz i już wiadomo o co chodzi bez zbędnych skojarzeń i domysłów. Zauważcie, to pokazuje do czego zmierzamy. Sami oceńcie czy ten kierunek jest dobry. Bo według Mnie nie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marca 2013, 22:14:20 »
Kiepski przyklad. Tacy jestescie cwani, to znajdzcie kogos na Moderatora ;) A tymczasem zamykam.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Nowi użytkownicy i ignorowanie zasad na forum.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marca 2013, 17:12:38 »
Ziomal, mówisz masz :-)
Pozdrawiam