Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163137 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #150 dnia: 14 Lutego 2013, 22:16:07 »
Wszystko zależy od posterunku i sympatii "władzy zwierzchniej" - moja władza od razu widziała mnie na ciężkim posterunku, więc opiniowali do dyrektora, by od razu mnie "wyrównać" i dać mi odpowiedni szczebel bym nie był do tyłu. Do tego zależna od obciążenia ruchem premia (u mnie najciężej to i najwyższa - 18%) i po 1,5 roku wychodzę 2100 netto (+/- 200 zależne od świąt, nocek, nadgodzin itp).

W IC z tego co piszecie tragedia - najpierw musisz sobie zapłacić badania (twoje ryzyko), później przez długi czas minimalna krajowa i lojalka. Przecież ktoś, kto nie jest mikolem napalonym na "jazdę" i nie ma niezawodowego źródła utrzymania (rodzice) tam nie przetrwa. To już rzeczywiście u prywaciarzy i w Cargo jest lepiej (w samorządowych podobno też).

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #151 dnia: 14 Lutego 2013, 22:29:41 »
W IC z tego co piszecie tragedia

No tak, ale potem jest już lepiej. Dużo lepiej niż na Twoim obciążonym posterunku.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #152 dnia: 14 Lutego 2013, 23:30:12 »
Nie wątpię, tym niemniej do tego długa droga, dla wielu nie do przejścia.

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #153 dnia: 15 Lutego 2013, 00:25:58 »
Sądzę że raczej do ciebie nie oddzwonią, rozmowę miałem bodajże 17 stycznia. Można mieć nadzieję że jeśli ktoś odpadnie na badania to będą kogoś szukać w jego miejsce, ale słyszałem że tak sie nie dzieje, specjalnie biorą więcej ludzi na zapas.

No nic trudno widać studentów nie preferują :P - może nie wzięli na poważnie mojej oferty. Może następnym razem będzie lepiej tym bardziej, że ze studiami u mnie już krucho także niedługo mogę zakończyć z nimi przygodę :] Trzeba próbować dalej a nuż się gdzieś uda.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2013, 00:27:39 wysłana przez pawo »

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Lutego 2013, 00:35:06 »
Próbować zawszę warto. Ja już jestem po badaniach i wszystko jest ok, teraz tylko czekać do 11 marca jak zaczniemy szkolenie.
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline pachwał

  • Wiadomości: 119
  • CT Śląski
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #155 dnia: 15 Lutego 2013, 01:00:50 »
No tak, ale potem jest już lepiej. Dużo lepiej niż na Twoim obciążonym posterunku.
Pod jakim względem jak można skromnie zapytać?
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #156 dnia: 15 Lutego 2013, 14:07:14 »
No tak, ale potem jest już lepiej. Dużo lepiej niż na Twoim obciążonym posterunku.
Pod jakim względem jak można skromnie zapytać?

Zapewne finansowym, jednak jak miałbym iść kręcić kieratem, bo zarobię więcej to to nie ma sensu, żeby się męczyć w pracy.
To, że maszyniści zarabiają dobrze to wiadomo nie od dziś.
Tylko bez dyżurnych ruchu też byście nie pojeździli....
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #157 dnia: 15 Lutego 2013, 15:02:12 »
Nie bawmy się w wojenkę kto jest ważniejszy, bo każde stanowisko na kolei jest równie ważne. Mechanicy by nie pojeździli bez dyżurnych, dyżurni nie mieliby co robić bez mechaników, infrastruktura by leżała bez automatyków i drogowców, a bez odprawy i rewidenta nie odjechałby żaden pociąg. Więc akurat ten temat zakończmy.

Owszem, może w jeździe zarobki są większe niż na nastawni, tym niemniej ja służbę zaczynam i kończę zawsze w tym samym miejscu,  "w laciach".

A odnośnie tego jak to wygląda w rzeczywistości, interesuje mnie szczególnie konfrontacja tego co pisze EU07-483 i pachwał. Ja napisałem jak to wyglądało u mnie, może poznamy jak to było w IC (EU07-483) oraz CTLu i Cargo (pachwał)?

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #158 dnia: 15 Lutego 2013, 15:30:03 »
jednak jak miałbym iść kręcić kieratem, bo zarobię więcej to to nie ma sensu, żeby się męczyć w pracy.

Yyyy...

Bo praca to z zalozenia wczasy sa :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #159 dnia: 15 Lutego 2013, 15:36:31 »
jednak jak miałbym iść kręcić kieratem, bo zarobię więcej to to nie ma sensu, żeby się męczyć w pracy.

Yyyy...

Bo praca to z zalozenia wczasy sa :)

Nie, ale większa satysfakcję sprawia mi bycie ISDR-em. Więc mimo, że zarabiałbym ok 1500 więcej nie ma sensu iść dla mnie, "dla kasy".
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #160 dnia: 15 Lutego 2013, 17:47:39 »
Nie, ale większa satysfakcję sprawia mi bycie ISDR-em. Więc mimo, że zarabiałbym ok 1500 więcej nie ma sensu iść dla mnie, "dla kasy".

No to juz ma inny wydzwiek :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #161 dnia: 15 Lutego 2013, 17:59:01 »
Zawód ISDR ma to do siebie, że stwarza możliwość drugiego zatrudnienia, gdy pracujemy w systemie, gdzie średnio chodzimy na służbę co 3 dni. Wtedy najczęściej ludzie "zużywają" się gdzie indziej, a na nastawnię przychodzą "odpoczywać" :P.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #162 dnia: 15 Lutego 2013, 18:30:16 »
A na nastawnię przychodzą "odpoczywać" :P.
No popatrz, gdzieś to już zauważyłem :)

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #163 dnia: 15 Lutego 2013, 20:13:55 »
Zawód ISDR ma to do siebie, że stwarza możliwość drugiego zatrudnienia, gdy pracujemy w systemie, gdzie średnio chodzimy na służbę co 3 dni. Wtedy najczęściej ludzie "zużywają" się gdzie indziej, a na nastawnię przychodzą "odpoczywać" :P.

I to jest IMO chore. To powinna byc podstawowa praca zapewniajaca odpowiedni poziom materialny - tak zeby ludzie nie musieli dorabiac i "meczyc sie" gdzie indziej. Do roboty nalezy przyjsc wypoczetym. Jaki wplyw na bezpieczenstwo ruchu moze miec takie odpoczywanie?
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #164 dnia: 15 Lutego 2013, 20:44:24 »
Zawód ISDR ma to do siebie, że stwarza możliwość drugiego zatrudnienia, gdy pracujemy w systemie, gdzie średnio chodzimy na służbę co 3 dni. Wtedy najczęściej ludzie "zużywają" się gdzie indziej, a na nastawnię przychodzą "odpoczywać" :P.

I to jest IMO chore. To powinna byc podstawowa praca zapewniajaca odpowiedni poziom materialny - tak zeby ludzie nie musieli dorabiac i "meczyc sie" gdzie indziej. Do roboty nalezy przyjsc wypoczetym. Jaki wplyw na bezpieczenstwo ruchu moze miec takie odpoczywanie?

Idzie w kierunku dyskusji, jaką mieliśmy ostatnio z pewnym doktorkiem na uczelni. Chodziło, że maszyniści nie mogą dorabiać nigdzie (na umowę o pracę, na zlecenie tak) - kolega powiedział, że gdyby były normalne wypłaty, niektórzy maszyniści by nie dorabiali. Wyskoczył tekst od doktora: "Ciągle im mało." Riposta: A Pan na ilu uczelniach uczy?

Gdyby dyżurni zarabiali X <- adekwatnie do swojej pracy (za dużo nie zdrowo też, bo praca rozleniwia człowieka i się już tak nie przykłada) to by było OK, a nie myśleć "czy starczy do 1-go", a w tym czasie popełniamy błąd ruchowy.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #165 dnia: 15 Lutego 2013, 20:45:57 »
I to jest IMO chore. To powinna byc podstawowa praca zapewniajaca odpowiedni poziom materialny - tak zeby ludzie nie musieli dorabiac i "meczyc sie" gdzie indziej.
Jak zaczną płacić normalnie to ludzie przestaną dorabiać, i po problemie. Dróżnik przejazdowy nie może w nocy zmrużyć oka na chwile bo jedzie albo prywaciarz albo państwowy pociąg, praca na dwie zmiany 1 i 2 a dostaje w granicach 1400 - 1600 zł z czego 700zł opłaty mieszkania, a gdzie na życie i utrzymanie rodziny ?. Niedość że pracy nie ma, coraz większe bezrobocie to jeszcze jak ktoś już ją ma to dostaje 1300zł a wszystko drożeje, ten kraj jest chory...
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2013, 20:48:16 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #166 dnia: 19 Lutego 2013, 19:28:07 »
A tak powracając do tematu badań lekarskich - Wie ktoś może, przez jaki czas takie badania są ważne?

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #167 dnia: 19 Lutego 2013, 21:15:51 »
Ponoć badania zdrowotne są ważne 2 lata, a psychotesty 4 lata.
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #168 dnia: 20 Lutego 2013, 00:18:33 »
Ponoć badania zdrowotne są ważne 2 lata, a psychotesty 4 lata.
A tak powracając do tematu badań lekarskich - Wie ktoś może, przez jaki czas takie badania są ważne?
To może inaczej zapytam. Co jaki czas w latach maszynista zobowiązany jest wykonywać badania kontrolne. Przecież to lekarz określa jak długo są ważne badania, oczywiście jest to normowane.

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #169 dnia: 20 Lutego 2013, 01:18:33 »
Ciekawe jest Anrej to co mówisz, bo zawsze myślałem, że badania robię teraz co 2 lata jako ta "starszyzna", a młodzi mają co 3 lata. I nie wiedziałem też, że to lekarz ustala. SądIłem, że zakład ma takie wymagania, ale znowu sie pomyliłem ;)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #170 dnia: 20 Lutego 2013, 10:11:17 »
Ciekawe jest Anrej to co mówisz, bo zawsze myślałem, że badania robię teraz co 2 lata jako ta "starszyzna", a młodzi mają co 3 lata. I nie wiedziałem też, że to lekarz ustala. SądIłem, że zakład ma takie wymagania, ale znowu sie pomyliłem ;)

Badania 'rozkładowo' robi się co dwa lata, po przekroczeniu bliżej mi nieznanego wieku robi się je co roku. Psychotesty robi się co 4 lata. W przypadku gdy coś wyjdzie na badaniach nie tak, lekarz może dopuścić do pracy na krótszy okres - np. 3 miesiące, pół roku. Po tym okresie badania trzeba powtórzyć. Jedyne czym zajmuję się zakład to opłacanie tych badań, uwzględnianie ich w harmonogramie pracy, oraz dostarczenie pracownikowi skierowania.

W przypadku badań na licencję są one ważne max 2 lata i to chyba niezależnie od wieku pracownika.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #171 dnia: 20 Lutego 2013, 17:52:05 »
Witam.
Psychotesty ważne są tak jak mówicie 4 lata sam osobiście wczoraj pytałem. Natomiast mnie spotkał mały problem bo będąc na badaniach i najbardziej bojąc sie okulisty okazało sie, że wzrok ok pani doktor bardzo miła natomiast pani psycholog powiedziała że za mało testów ravena rozwiązałem i będe miał poprawkę. Niewiecie może czy można gdzieś pobrać takie psychotesty?

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #172 dnia: 21 Lutego 2013, 00:23:41 »
Ostatnio napisałem, oczywiście jest to normowane. Tak naprawdę to nie wiem kto z kim normalizuje to. Jednak jeśli według normy badania są ważne na okres tak jak podano wyżej. To lekarz nie może dać na dłużej, ale może dać na krócej. Dla zakładu pracy najlepiej jest, aby ten okres był najdłuższy.

Offline buldi

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #173 dnia: 21 Lutego 2013, 12:14:02 »
Witam.
Psychotesty ważne są tak jak mówicie 4 lata sam osobiście wczoraj pytałem. Natomiast mnie spotkał mały problem bo będąc na badaniach i najbardziej bojąc sie okulisty okazało sie, że wzrok ok pani doktor bardzo miła natomiast pani psycholog powiedziała że za mało testów ravena rozwiązałem i będe miał poprawkę. Niewiecie może czy można gdzieś pobrać takie psychotesty?
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to są to klasyczne zestawy testów IQ ...może nie znajdziesz dokładnie takich samych, ale polecam odwiedzenie kilku portali z testami na inteligencję ...na ogół są podobne, wyćwiczysz sobie dostrzeganie zależności. Kiedy poprawka? bo nasza grupa rusza z podpisaniem umowy 1 marca ...i kursem w CS Warszawa od 4 marca. Wiem, że nie jesteś pierwszy z naszych, co poprawiali psychologa ...z tym, ze tamci potykali się na teście "TAK/NIE" ..wychodziły im niezgodności.

Poza tym, czytając tutaj wątek ze szkolenia maszynistów w PKP IC, dostrzegam mnóstwo nieścisłości, gdybania i często wręcz głupot ...na infokolej macie ten sam temat, jest tam niemal wszystko przedstawione ...a tutaj nie raz snuje się same domysły.
Ze złożonych CV, wybrano na rozmowy przynajmniej 2x więcej kandydatów niż jest miejsc. W trakcie rozmów zawsze byli tacy, co poznając zarobki na okres szkolenia rezygnowali, albo tracili entuzjazm, co komisja widziała. Po ok. tyg kadry dzwoniły do wybranych na badania. Ponieważ idziemy systemem licencji maszynisty, a licencja jest bardziej ogólnym kursem niż pracą, to firma nie może opłacić nam badań tak na dzień dobry, tylko może nam zrekompensować koszta badań, gdy je przejdziemy i zostaniemy zatrudnieni. Inaczej ma się sprawa z pomocnikami maszynisty, czy ze świadectwem maszynisty ...to typowe szkolenie na zatrudnieniu i wtedy faktycznie to firma opłaca badania i daje skierowanie. Koszt badań na licencję ...minimalnie różni się w poszczególnych Kolejowych Medycynach Pracy ...dlaczego? tego nie wiem ;P Faktycznie wrocławska bierze sobie 725zł, po czym biorą dane do faktury i Warszawa wysyła fakturę na adres domowy "pacjenta".
Mając badania za sobą, informujemy kadrową o pozytywnym zaliczeniu i czekamy na telefon, gdy już zbierze się grupa silnych, prężnych i w ogóle nadludzi xD Gdy już wiadomo, że jest komplet, kadrowa dzwoni po chłopakach i informuje ich o terminie rozpoczęcia kursu, miejscu oraz, że należy dostarczyć dowód osobisty, orzeczenie lekarskie, świadectwo ukończenia szkoły, świadectwa pracy i ewentualnie inne dokumenty o jakiś uprawnieniach. Gdy to dostarczymy, to zastaje tylko oczekiwanie do pierwszego dnia "pracy", kiedy podpisujemy umowę i załatwiamy wszystkie formalności związane z przyjęciem do zakładu. Zaraz po tym rozpoczyna się kurs na licencję maszynisty w jednym z CS ...tj. Warszawa, Gdynia, Kraków. Szkolenie na licencję trwa ok. 1,5 miesiąca, firma gwarantuje wyżywienie i zakwaterowanie od pn-pt ...założenie jest, żeby na weekendy zjeżdżać do domu ...m.in. dlatego w poniedziałki zajęcia zaczynają się później, a w piątki kończą wcześniej. Owszem istnieje opcja pozostania w ośrodku, ale odpłatnie. Możliwe, że za dojazdy w tym okresie, firma zwróci nam koszta na podstawie przedstawionych biletów ...szczegółów jeszcze nie znam. Już umowa na te 1,5 miesiąca jest umową o pracę. Wynagrodzenie opiewa na najniższą krajową + 15% premii, co w praktyce daje ok. 1300zł na rękę. Po otrzymaniu licencji maszynisty, podpisujemy umowę na 14 miesięcy, czyli okres szkolenia na świadectwo maszynisty ...wtedy faktycznie na danym etapie dojdą nam następne dodatki ...no i powinniśmy otrzymać ulgi przejazdowe. W trakcie robienie świadectwa maszynisty wracamy do macierzystych miast i tam będziemy przerabiać: warsztat, trakcje, rewidentów ...potem jazda na trzeciego i dalej po prawicy z nadzorem. Całe szkolenie trwa ok. 16 miesięcy, po nim stajemy się prawowitymi maszynistami, będzie to trzecia umowa, więc powinna być na czas nieokreślony, mamy zarobki i dodatki maszynisty. Lojalka obejmuje okres 3 lat od czasu uzyskania uprawnień maszynisty i opiewa na kwotę 40 tys. zł ...z tym, że ta kwota proporcjonalnie maleje z każdym miesiącem pracy w trakcie tej lojalki, więc jak komuś się odwidzi jazda za nastawnikiem po np. 2 latach, to ma do oddania tylko 1/3 kwoty lojalki. Zakład zachodni w tym roku ma tak: grupa wrocławska - 9 osób ...4 marca rozpoczyna kurs w warszawskim CS, natomiast grupa poznańska (bodaj 13-14 osób) podpisują umowy 11 marca i kilka dni później zaczynają kurs w krakowskim CS. Jak zaczniemy szkolenie, to Wrocław ma wszystko na miejscu, natomiast grupa poznańska zjedzie do Wrocławia na jakiś czas, żeby obrobić spalinówki. Znając moją wylewność, to w trakcie szkolenia będę informował o jego przebiegu, bo już wiem jedno ...na PKP ciągle coś się zmienia i ten kurs jest już na błędach poprzedniego, a cały czas wchodzą następne zmiany.

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #174 dnia: 21 Lutego 2013, 22:44:41 »
W moim przypadku poprawka we wtorek na 9 rano. cały dzień dziś siedzę i rozwiązuje te cholerne testy. Najgorsze jest to że tam goni cie czas. A jak wygląda sprawa jeśli nieuda sie zdać poprawki? Czy to koniec marzeń czy można za jakiś czas znów próbować. Powiedz mi buldi z jakiego miasta jesteś?. Pytam bo mi babka mówiła z ICC że kurs wrocław bedzie miał w krakowie.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #175 dnia: 22 Lutego 2013, 00:34:04 »
@D1A...
Są dwie sprawy:
Nie baw się w Monka ;-) i bądź skoncentrowany - nie myśl o upływającym czasie.
Interesant.

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #176 dnia: 22 Lutego 2013, 09:31:50 »
Dzięki za rade:) Postaram się. Głupio było by odpaść tylko dlatego, że za mało obrazków sie dopasowało i liczb w kratkach pozakreślało na teście couvego.

Offline buldi

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Lutego 2013, 09:48:07 »
W moim przypadku poprawka we wtorek na 9 rano. cały dzień dziś siedzę i rozwiązuje te cholerne testy. Najgorsze jest to że tam goni cie czas. A jak wygląda sprawa jeśli nieuda sie zdać poprawki? Czy to koniec marzeń czy można za jakiś czas znów próbować. Powiedz mi buldi z jakiego miasta jesteś?. Pytam bo mi babka mówiła z ICC że kurs wrocław bedzie miał w krakowie.
Podlegam pod Wrocław... byłem na rozmowie 17 stycznia, ale na nieco późniejszą godzinę jak Ty, ale pewnie Ciebie widziałem, bo byłem wcześniej
...kurs pierwotnie miał być w Krakowie razem z poznaniakami w połowie marca ...ale we wtorek otrzymałem telefon z kadr, że nasza grupa zaczyna wcześniej i w Warszawie. 1 marca jesteśmy we Wrocławiu od 7:00-15:00 ...podpisujemy umowy, formularze, oświadczenia, bla bla bla ...a 4 marca mamy już być w Warszawie. Zdasz poprawkę ;) jak kiedyś robiłem badani na pomocnika, to był gościu, co trzy razy podchodził ...tylko tutaj goni Ciebie czas, bo we wtorek masz badanie, a w piątek do roboty ;P

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #178 dnia: 22 Lutego 2013, 12:08:30 »
Mam taką nadzieje, że sie uda:) A to można poprawiać parę razy wrazie czego?

Offline dulebson

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #179 dnia: 22 Lutego 2013, 19:28:28 »
Chopie!
W ogóle nie zakładaj że się nie uda. Po prostu się skup i działaj. Dasz radę! Staraj się skupić na tym co robisz a nie że czas ucieka. Ja chciałem zrobić jak najszybciej, i za pierwszym razem zrobiłem błędnie (zadanie ze skreślaniem liczb). Musisz się śpieszyć, ale jak wyjdziesz z założeniem że zdasz, to się uda! Buldi, to razem będziemy robić :)