Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #120 dnia: 02 Lutego 2013, 20:39:40 »
Jeszcze jedno pytanko... Czy jest tu jakaś osoba która nie posiadała żadnych znajomości a zadzwonili do niej np. z Zakładu Południowego ?. Pytam ponieważ po przeczytaniu kilku postów na forum infokolej na temat rekrutacji nie wiem czy jest sens wogóle papiery wysyłać.
Pozdrawiam, DuDeK.
Nie wiem co Cię w tym temacie z Infokolej tak zastanawia. Sam go czytam i o "znajomościach" pianę biją tam ci, do których nie zadzwonili z zaproszeniem na rozmowę etc.
Jeśli jesteś zdecydowany na tą pracę, to wysyłasz swoje CV i tyle. Oficjalny termin przyjmowania zgłoszeń do rekrutacji na szkolenie był do 15 stycznia, więc nie wiem czy coś zdziałasz wysyłając teraz CV i LM. Ewentualnie możesz zadzwonić do nich z pytaniem czy już skończyli zbierać kandydatów na szkolenie.
Sam się zastanawiałem nad aplikowaniem do Zakładu Południowego, ale najbliżej bym miał do Częstochowy, a to nieco ponad 100 km. Aż dzwoniłem do Południowego spytać, czy Katowice nie wchodzą jednak w grę (nie było Katowic jako miejsce pracy w ogłoszeniu) i niestety potwierdzono, że nie.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Lutego 2013, 10:22:37 »
To jest tylko kurs na licencję. Powtórzę raz jeszcze - licencję. Ona nic nie daje. I do niczego nie uprawnia. Teoria. I tak chcąc się potem zatrudnić będą musieli być X czasu na warsztacie. Potem X km wyjeździć jako szkoleniowy (czyli wolno Ci się tylko gapić na to, co robi maszynista z pomocnikiem). Dopiero potem zdajesz egzamin na pomocnika, potem znów X km jako pomocnik... W międzyczasie oczywiście kolejne szkolenia teoretyczne i egzamin na maszynistę.

Idąc drogą "licencjacką" pomija się stanowisko pomocnika - takowe nie istnieje, czyli szkolisz się od razu na maszynistę (u nas mają w papierach stanowisko "maszynista stażysta").

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Lutego 2013, 16:13:00 »
To jest tylko kurs na licencję. Powtórzę raz jeszcze - licencję. Ona nic nie daje. I do niczego nie uprawnia. Teoria. I tak chcąc się potem zatrudnić będą musieli być X czasu na warsztacie. Potem X km wyjeździć jako szkoleniowy (czyli wolno Ci się tylko gapić na to, co robi maszynista z pomocnikiem). Dopiero potem zdajesz egzamin na pomocnika, potem znów X km jako pomocnik... W międzyczasie oczywiście kolejne szkolenia teoretyczne i egzamin na maszynistę.

Idąc drogą "licencjacką" pomija się stanowisko pomocnika - takowe nie istnieje, czyli szkolisz się od razu na maszynistę (u nas mają w papierach stanowisko "maszynista stażysta").

Dokładnie, musisz wyjechać X km i potem jak otrzymasz prawo jazdy kierowania pojazdem kolejowym, to robisz autoryzację na konkretne loki, jednostki itp..
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Lutego 2013, 16:54:17 »
Witam, do zadzwonili z Zakładu centralnego o godzinie 14 w poniedziałek, że rozmowa kwalifikacyjna jest we wtorek o godzinie 9.00 w Warszawie na Olszynce. Pojechałbym, gdyby nie było to z dnia na dzień, mieszkam w Karsznicach k/ Łodzi i pracuje zawodowo jako nauczyciel. Kogoś może zdziwić dlaczego nauczyciel pcha się na maszynistę, otóż w 2000 roku skończyłem kolejówkę - trakcja elektryczna i jeździłem za pomocnika w ZT Karsznice przez 1 rok i mnie zwolnili. Teraz chciałbym wrócić do zawodu.
To jest piękne co napisałeś... jesteś miłośnikiem tego zawodu bez względu na wszystko - dodam: pasjonatem kolei i chcę napisać, że zastanawiam się dlaczego ta nasza kolej jest z roku na rok coraz bardziej uboższa, skoro są tacy ludzie w naszym kraju jak Ty ?

Offline kabea

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Lutego 2013, 17:13:15 »

 Proste, bo na siebie nie zarabia, pasjonaci nic na to nie pomogą.

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Lutego 2013, 17:32:00 »
Pojechałbym, gdyby nie było to z dnia na dzień, mieszkam w Karsznicach k/ Łodzi i pracuje zawodowo jako nauczyciel.

To po co składałeś tam podanie ?

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #126 dnia: 13 Lutego 2013, 14:05:36 »
Mam takie pytanie odnośnie tych wymagań zdrowotnych na to szkolenie - czy jak aplikuję na taki kurs to badania lekarskie muszę przeprowadzić i opłacić we własnym zakresie? Czy po prostu aplikuję i jak się mną zainteresują to mnie sami na nie wysyłają?  Wydaje mi się, że jak piszą tak w ogłoszeniu to raczej wynik badań trzeba znać chociaż z drugiej strony to pracodawca powinien wysłać na badania przyszłego pracownika. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na złożone CV i się zacząłem zastanawiać jak to w ogóle z tym jest.

Pozdrawiam

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #127 dnia: 13 Lutego 2013, 18:29:02 »
badania lekarskie muszę przeprowadzić i opłacić we własnym zakresie?

Badania opłacasz we własnym zakresie - jeśli przejdziesz, to zakład zwraca Tobie pieniądze. Jeśli nie, to się z zakładem rozstajesz "szczuplejszy" o kilkaset złotych. Tak przynajmniej jest w Zakładzie Północnym w Gdyni.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Lutego 2013, 19:10:52 »
Czegoś tu nie rozumiem, jeżeli zakład wprowadza nabór na maszynistów, to jednak powinien w każdym przypadku pokrywać koszty badań. No cóż, ale zapomniałem, że żyjemy w Polsce ;)

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #129 dnia: 13 Lutego 2013, 19:29:38 »
Tak w Północnym są jeszcze gorsi betoniarze niż gdzie kolwiek, ale jak masz możliwość to złóż do Zachodniego lub Południowego.

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #130 dnia: 13 Lutego 2013, 19:46:18 »
Badania opłacasz we własnym zakresie - jeśli przejdziesz, to zakład zwraca Tobie pieniądze. Jeśli nie, to się z zakładem rozstajesz "szczuplejszy" o kilkaset złotych. Tak przynajmniej jest w Zakładzie Północnym w Gdyni.

Nie do końca rozumiem - ale te badania robię dopiero jak się do mnie odezwą że ewentualnie chcieliby mnie zatrudnić i to zależy od wyników badań? Chodzi mi o to, czy jak już aplikując na to szkolenie, muszę mieć zrobione badania. Bo powiedzmy chciałbym uniknąć sytuacji takiej że je zrobię, wyniki będą ok ale do niczego się nie przydadzą bo nikt się nigdy nie odezwie. Bo jakby było tak, że się odezwą ale ewentualne przyjęcie zależy od wyników to rozumiem - opłacam, nie spełniam wymagań i z zakładem rozstaję się szczuplejszy o kilkaset złotych :]

PS. Dzwonią jeszcze do kogoś czy sprawa już zakończona?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2013, 19:48:01 wysłana przez pawo »

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #131 dnia: 13 Lutego 2013, 22:08:13 »
Kolejność, jak przypuszczam, wygląda tak:
1. Wysyłasz CV i czekasz.
2. Dzwonią i zapraszają na rozmowy wstępne, idziesz na nie i po ich zakończeniu czekasz.
3. Dzwonią i informują, że niestety się nie udało lub że się udało i wysyłają na badania.
4. Idziesz na badania, jeśli je przejdziesz, masz pracę. Jeśli nie, jesteś do tyłu o kwotę, którą zapłaciłeś w przychodni.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #132 dnia: 13 Lutego 2013, 22:31:03 »
No ok dziękuję za odpowiedź. Zastanawiałem się, czy mnie już na wstępie nie skreślili gdyż nie miałem zrobionych badań co zresztą napisałem. Mam nadzieję, że w przyszłości się jakoś uda na tego mechanika dostać albo chociaż na jakiś warsztat.

Pozdrawiam

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #133 dnia: 13 Lutego 2013, 23:14:05 »
No ok dziękuję za odpowiedź. Zastanawiałem się, czy mnie już na wstępie nie skreślili gdyż nie miałem zrobionych badań co zresztą napisałem.

Jest dokładnie tak jak pisze @Lukasy. Nawiasem mówiąc, badań ot tak sobie nie zrobisz w kolejowej medycynie pracy - musisz mieć skierowanie.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #134 dnia: 13 Lutego 2013, 23:31:20 »
ATSD czy to jest zgodne z Kodeksem Pracy? Skoro to "pracodawca" wysyła na badania - on powinien za nie płacić. Nikt przecież nie robi sobie dla jaj badań na mechanika, a na wyraźne ich żądanie.

Szczerze? Dziadowsko macie, w PLK niezależnie od wyniku zakład pracy je finansuje - w końcu on je zleca i w jego to interesie (nawet przy negatywnym wyniku - ryzyko) jest skierowanie na nie potencjalnego pracownika.

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #135 dnia: 13 Lutego 2013, 23:51:38 »
ATSD czy to jest zgodne z Kodeksem Pracy? Skoro to "pracodawca" wysyła na badania - on powinien za nie płacić. Nikt przecież nie robi sobie dla jaj badań na mechanika, a na wyraźne ich żądanie.
Nie mam pojęcia, jak to jest ugryzione. Być może furtką jest to, że PKP IC w momencie wysyłania ludzi na badania nie jest jeszcze ich pracodawcą.

Szczerze? Dziadowsko macie, w PLK niezależnie od wyniku zakład pracy je finansuje - w końcu on je zleca i w jego to interesie (nawet przy negatywnym wyniku - ryzyko) jest skierowanie na nie potencjalnego pracownika.
Może PLK, skoro na badania kieruje najwięcej ludzi, to ma w medycynie jakieś zniżki albo upusty i może sobie poszastać skierowaniami? ;-)
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #136 dnia: 14 Lutego 2013, 01:13:34 »
Moi drodzy. Jeśli już chcecie pracować jako maszyniści, macie odpowiednie kwalifikacje to z całego serca odradzamWam IC i PRy oba wielkie i największe zła. IC za kilka lat przejmie DB, PRy przekształcą się w wojewódzkie kolejki co niestety doczekam bo zostało mi 13 lat pracy. Dlatego wybierzcie jakieś towarowe jak hagans, ctl, cargo czy inne. Bo nie prawdą jest stereotyp że prywaciarz = szatan. Jest grupa prywatnych spółeczek dla których pracownik liczy się najbardziej a i zarobki przy tym są adekwatne do tego co się robi i jaki ma się stosunek do pracy ;)

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #137 dnia: 14 Lutego 2013, 06:09:22 »
Nie trzeba mieć skierowania na badania. IC zadzwoniło do mnie że mam się udać na badania, za które mam zapłacić sam (750zł) i do 11 marca zgłosić się do nich z decyzją od lekarza. W przypadku gdy niema przeciwwskazań do pracy, przy pierwszej wypłacie oddają pieniądze za badania, natomiast jeżeli wypadną negatywnie to nie zwracają kosztów.
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline pawo

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #138 dnia: 14 Lutego 2013, 10:53:17 »
Z tymi skierowaniami popieram przedmówcę - jak byłem zapytać ile kosztują takie badania w Kolejowej Medycynie Pracy we Wrocławiu to nikt mnie o skierowanie nie pytał tylko już mnie chcieli zapisywać i dać kwitek do zapłaty :] Na razie podziękowałem bo jeszcze czekam, muszę spróbować jeszcze podzwonić czy gdzieś mnie by w ogóle chcieli. Poza tym jeszcze istnieje sprawa kursów na licencję we własnym zakresie - aby zgłosić się na taki kurs trzeba mieć bodajże badania porobione, no chyba, że prywatna firma wręcza takie skierowanie

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2013, 11:01:35 wysłana przez pawo »

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Lutego 2013, 14:31:05 »
Tak w Północnym są jeszcze gorsi betoniarze niż gdziekolwiek

Tak jest AFAIK w kazdym zakladzie. Dla mnie nic dziwnego. Kazdy moze miec pewne problemy zdrowotne o ktorych zaklad nie wie. Jesli placisz za swoje badania sam, to nie pojdziesz na nie z mysla "a moze sie uda" wiedzac, ze cos tam moze jednak nie wyjsc.

z całego serca odradzam Wam IC i PRy oba wielkie i największe zła. IC za kilka lat przejmie DB, PRy przekształcą się w wojewódzkie kolejki co niestety doczekam bo zostało mi 13 lat pracy. Dlatego wybierzcie jakieś towarowe jak hagans, ctl, cargo czy inne. Bo nie prawdą jest stereotyp że prywaciarz = szatan. Jest grupa prywatnych spółeczek dla których pracownik liczy się najbardziej a i zarobki przy tym są adekwatne do tego co się robi i jaki ma się stosunek do pracy ;)

Piszesz o jednym stereotypie, a probujesz kreowac inny. Znam ludzi ktorzy jezdzili u dobrych prywaciarzy, a wrocili do IC i tak wola.
Z tym przejmowaniem IC to tez fantazja - mozliwych scenariuszy jest troszke wiecej.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2013, 14:37:30 wysłana przez iwan »
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Lutego 2013, 17:34:55 »
Witam.
Zgadzam się z kolegą Pawo, jest tak jak mówi 19 lutego jestem umówiony we Wrocławiu na ul. Paczkowskiej 26 na badania bez żadnego skierowania tylko z opłaconym druczkiem w banku na konto Kolejowej medycyny. Natomiast w słowach kolegi CovaluSa coś jest zaproponowano mi pracę po rozmowie w IC ale za takie pieniądze że niestety w moim wieku już bym z nich niewyżył i musiałem zrezygnować i będe szukać po badaniach oczywiście jeśli będą pozytywne pracy u prywaciarzy i w Cargo.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Lutego 2013, 17:50:42 »
Witam.
Natomiast w słowach kolegi CovaluSa coś jest zaproponowano mi pracę po rozmowie w IC ale za takie pieniądze że niestety w moim wieku już bym z nich niewyżył i musiałem zrezygnować i będe szukać po badaniach oczywiście jeśli będą pozytywne pracy u prywaciarzy i w Cargo.
Dla porównania, mojego Kolegi kuzyn jeździ jeszcze na stażu za trzeciego w IC Południowym, robi tam już rok czasu i w kieszeń bierze 1200 - 1300 na ręke a pracuje codziennie i wiecznie go nie ma w domu a więcej mu płacą tylko wtedy gdy pojedzie do Krynicy i musi w kasku rozłączyć sprzęgi. Gdy tylko skończy mu się umowa rezygnuje z tego zawodu i idzie na ciężarówki C+E. Też mnie bardzo do jazdy ciągnie ale w PLK na nastawni po roku czasu można wziąść nawet 2300 na ręke, a jak by tak poszedł w sylwestra na 2-gą zmianę i w święta ? wtedy kasa by była jeszcze większa.
^^PR Rzeszów^^

Offline dulebson

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #142 dnia: 14 Lutego 2013, 19:40:44 »
Witam

Kolejność, jak przypuszczam, wygląda tak:
1. Wysyłasz CV i czekasz.
2. Dzwonią i zapraszają na rozmowy wstępne, idziesz na nie i po ich zakończeniu czekasz.
3. Dzwonią i informują, że niestety się nie udało lub że się udało i wysyłają na badania.
4. Idziesz na badania, jeśli je przejdziesz, masz pracę. Jeśli nie, jesteś do tyłu o kwotę, którą zapłaciłeś w przychodni.

Zaaplikowałem do Zachodniego i dokładnie na takich zasadach moja sprawa się toczy. Załatwiłem badania, jest pozytywna opinia. Kadrowa każe czekać do marca, trochę mnie to martwi, bo nie mam pewności że mnie nie zrobią w konia, w końcu nic nie podpisałem. Czy jest ktoś przyjęty z zachodniego? Albo z całej Polski? Ciekaw jestem kiedy można się spodziewać odpowiedzi, kadrowa z Wrocławia jest wyjątkowo enigmatyczna.

PS. Dzwonią jeszcze do kogoś czy sprawa już zakończona?

Sądzę że raczej do ciebie nie oddzwonią, rozmowę miałem bodajże 17 stycznia. Można mieć nadzieję że jeśli ktoś odpadnie na badania to będą kogoś szukać w jego miejsce, ale słyszałem że tak sie nie dzieje, specjalnie biorą więcej ludzi na zapas.

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #143 dnia: 14 Lutego 2013, 20:25:38 »
Dla porównania, mojego Kolegi kuzyn jeździ jeszcze na stażu za trzeciego w IC Południowym, robi tam już rok czasu i w kieszeń bierze 1200 - 1300 na ręke a pracuje codziennie i wiecznie go nie ma w domu a więcej mu płacą tylko wtedy gdy pojedzie do Krynicy i musi w kasku rozłączyć sprzęgi. Gdy tylko skończy mu się umowa rezygnuje z tego zawodu i idzie na ciężarówki C+E.
Cóż, z ekonomicznego punktu widzenia jest dla zakładu nieprzydatny, więc płacą tyle, ile muszą. Zresztą ciężko znaleźć pracę, w której od razu zbije się kokosy, leżąc z nogami na biurku. Początki praktycznie zawsze są trudne, lecz wielu młodych ludzi tego nie rozumie - zwłaszcza ludzie po studiach, bez żadnego doświadczenia. Druga sprawa, że kolega kolegi kuzyna kolegi kolegi pewnie podpisał tzw. lojalkę, więc nie tak łatwo będzie mu odejść - zwłaszcza, jak przyjdzie mu płacić kilka tysięcy.

Też mnie bardzo do jazdy ciągnie ale w PLK na nastawni po roku czasu można wziąść nawet 2300 na ręke, a jak by tak poszedł w sylwestra na 2-gą zmianę i w święta ? wtedy kasa by była jeszcze większa.
Sylwester - o ile nie wypada w niedzielę - wcale nie jest ekstra płatny.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #144 dnia: 14 Lutego 2013, 20:34:03 »
Też mnie bardzo do jazdy ciągnie ale w PLK na nastawni po roku czasu można wziąść nawet 2300 na ręke, a jak by tak poszedł w sylwestra na 2-gą zmianę i w święta ? wtedy kasa by była jeszcze większa.
Nie łudź się na 2300 :D. nawet na 2k w pierwszych paru latach nie masz co liczyć. Młodym płacą najmniej jak się da.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #145 dnia: 14 Lutego 2013, 21:04:34 »
Nie łudź się na 2300 :D. nawet na 2k w pierwszych paru latach nie masz co liczyć. Młodym płacą najmniej jak się da.

Widocznie u Was się obijają i takich nie doceniają.

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #146 dnia: 14 Lutego 2013, 21:12:13 »
@dulebson ja jestem z zachodniego IC, ale pracuję w zawodzie 25 lat. Polecam jak żaden inny. Tu przynajmniej idzie porozmawiać i nie lekcewa(rz)żą kandydata.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2013, 00:03:39 wysłana przez Żuk »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #147 dnia: 14 Lutego 2013, 21:39:15 »
Nie łudź się na 2300 :D. nawet na 2k w pierwszych paru latach nie masz co liczyć. Młodym płacą najmniej jak się da.

Widocznie u Was się obijają i takich nie doceniają.

Nie porównuj, bo przykładowo u mnie w firmie zarabiają 5 tys dyżurni w Warszawie... A dla Was Warszawiaków "na wsi" to jest ok 2600-3000. Oczywiście mowa o netto.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2013, 21:40:43 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #148 dnia: 14 Lutego 2013, 21:42:27 »
Ja nie mówiłem o Warszawie...

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #149 dnia: 14 Lutego 2013, 21:47:30 »
Ja nie mówiłem o Warszawie...

Tak zrozumiałem Twój post, ale ja też różnie słyszę. Od jednego dyżurnego po 15 latach pracy, że ma ok 2600 na rękę, a kolega jego z podobnym stażem ma ok 1800 (licząc średnie z kilkoma nadgodzinami).
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...