Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kmost

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« dnia: 05 Stycznia 2013, 12:12:24 »
Jak podaje Kurier Kolejowy PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę. Szczegóły w artykule:

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/11855/PKP-IC-organizuje-szkolenie-na-maszyniste.html

Ja osobiście żałuję, że w Katowicach nie jest taki kurs organizowany.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Stycznia 2013, 13:49:52 »
"Wykształcenie przynajmniej średnie". Czyli że wynika że po studiach też mógł bym pójść na szkolenie bo spełniam wymagania wykształcenia*. Hmm... zgłosił bym się :P

*zdanie w pełni ironiczne.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Stycznia 2013, 14:29:17 »
Tylko że ten kurs trwa dwa lata albo i więcej. Chyba że ktoś jest po technikum kolejowym albo elektrycznym bądź innym związanym z zawodem.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Stycznia 2013, 15:31:04 »
Ciekawe jak wygląda sprawa po ukończonym technikum elektronicznym ale w zawodzie informatyk?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Mat863994

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Stycznia 2013, 15:49:43 »
Tylko że ten kurs trwa dwa lata albo i więcej. Chyba że ktoś jest po technikum kolejowym albo elektrycznym bądź innym związanym z zawodem.

Jeśli zakwalifikujesz się na kurs to o okresie jego trwania na pewno nie będzie decydowało Twoje wykształcenie.

Ciekawe jak wygląda sprawa po ukończonym technikum elektronicznym ale w zawodzie informatyk?
Zbliża się okres gdzie sporo maszynistów odejdzie na emeryturę,  część z nich pewnie wróci co nie zmienia faktu że i tak będzie trzeba zastąpić emerytów innym człowiekiem a takowych brakuje.   Twój zawód nie stanowi przeszkody, ale radze Ci się dobrze zastanowić o wyborze spółki.
PKP INTERCITY

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia 2013, 16:15:36 »
Chodzą już pogłoski iż mają powrócić szkoły zawodowe kształtujące maszynistów i technika kolejowe ogólnie. Cóż. Tyle lat zastoju w kształceniu młodych ludzi w kierunku kolejowym i efekty obecnie widoczne. Maszyniści się powoli wykruszają a młodych brak, + na dodatek wprowadzenie całkiem nowego toku kształcenia maszynistów te licencjaty nie licencjaty. . . Na niekorzyść samych ludzi.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Stycznia 2013, 18:21:22 »
Chodzą już pogłoski iż mają powrócić szkoły zawodowe kształtujące maszynistów i technika kolejowe ogólnie. Cóż. Tyle lat zastoju w kształceniu młodych ludzi w kierunku kolejowym i efekty obecnie widoczne. Maszyniści się powoli wykruszają a młodych brak, + na dodatek wprowadzenie całkiem nowego toku kształcenia maszynistów te licencjaty nie licencjaty. . . Na niekorzyść samych ludzi.

Tym bardziej, że od 2017 mają być całkiem nowe przepisy ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Stycznia 2013, 18:26:30 »
Witam.
"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 lutego 2011 roku w sprawie licencji maszynisty (Dz. U. Nr 66 poz. 346) – załączniki nr 1 i 2"  http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2011,nr,66/poz,346,rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-licencji-maszynisty.html w punkcie 2. Wymagania dotyczące narządu wzroku. Mówi nam o: "2. 2. W przypadkach astygmatyzmu wymagana jest opinia lekarza okulisty. Osoby stosujące okulary lub soczewki kontaktowe są okresowo badane przez lekarza okulistę w ustalonych przez niego terminach". Mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam to zrozumieć ?, akurat mnie to dotyczy i chciałbym spytać czy mając ten astygmatyzm dostanę 1-szą kategorię wzroku ?. Oczywiście nie pomijając faktu że będę co chwilę badany i że będę musiał nosić okulary korekcyjne.
^^PR Rzeszów^^

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Stycznia 2013, 18:45:43 »
No jeżeli masz astygmatyzm (jedna z najlżejszych wad wzroku) to twój lekarz decyduje czy możesz pełnić funkcję maszynisty pojazdów trakcyjnych czy nie możesz. To chyba zrozumiałe i nie trzeba chyba nic tłumaczyć. Gdzieś czytałem w internecie że przy astygmatyźmie max chyba do +2 dioptrii możesz mieć. Ja np. mam 0.5 dioptrii na prawym i 0.75 dioptrii na lewym. I przy spotkaniu na wizycie kontrolnej z ciekawości zapytałem okulistę i mi powiedziała Pani doktor że spokojnie mogę pełnić ową funkcję. To też zależy od zaawansowania twojej wady wzroku. Każdy ma inaczej zaawansowaną wadę wzroku i wtenczas okulista prowadzący wie czy możesz czy nie możesz pracować w owych warunkach czy stanowisku pracy.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 18:49:16 wysłana przez hanys »

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Stycznia 2013, 18:56:39 »
No to już jestem spalony bo na jednym oku mam 2 a na drugim 3,.. Jeśli chodzi natomiast o dróżnika przejazdowego to też te same wymagania są czy jakieś lżejsze ?. Bo z tego co wiem to dróżnik ma mniej odpowiedzialną pracę.
^^PR Rzeszów^^

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Stycznia 2013, 18:58:27 »
Wzrok, wzrokiem. Dzisiejsze czasy niestety są owocne w wady słuchu. I to też się liczy z tego co kojarzę dość mocno. Niewielki uszczerbek może wykluczyć szanse na wymarzoną pracę.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Stycznia 2013, 19:09:18 »
@hanys, masz widzę podobną wadę jak ja. Ciekawe, spróbował bym czy by mnie przyjęli na szkolenie.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Stycznia 2013, 19:16:37 »
No to już jestem spalony bo na jednym oku mam 2 a na drugim 3,.. Jeśli chodzi natomiast o dróżnika przejazdowego to też te same wymagania są czy jakieś lżejsze ?. Bo z tego co wiem to dróżnik ma mniej odpowiedzialną pracę.

Ale co? Astygmatyzmu (cylinder), czy krótkowzroczność? Bo jak tak, to przy -2 i -3 zapomnij raczej. (też jest 0,8/0,8 na ISDR-a, nastawniczego, itp itd). Generalnie na wstępnych bez okularów ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Stycznia 2013, 19:17:17 »
@hanys, masz widzę podobną wadę jak ja. Ciekawe, spróbował bym czy by mnie przyjęli na szkolenie.
Spróbować zawsze może. :D Ja najwyżej za 3 lata bym mógł. Bo wtedy skończę zrobić planowane średnie wykształcenie w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2013, 20:43:19 »
Wzrok, wzrokiem. Dzisiejsze czasy niestety są owocne w wady słuchu. I to też się liczy z tego co kojarzę dość mocno.

Tak, ale na wstępnych. Później raczej ciężko żeby Cię na słuch ściągnęli - dużo osób wygrywa odszkodowania z racji utraty zdrowia wskutek wykonywania pracy na stanowisku maszynisty. Ze wzrokiem niestety już tak nie przejdzie...

Offline misiel86

  • Wiadomości: 24
  • Sekcja drużyn trakcyjnych Kędzierzyn-Koźle
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2013, 21:32:34 »
Ja zaś mam inny problem. Aktualnie pracuję w Opolskim PR jako dyspozytor maszynistów (wcześniej jako konduktor, kierownik pociągu, dyspozytor zakładowy). Zastanawiam się nad zwolnieniem i przyjęciem w IC na w/w stanowisku. Problem polega na jednym b. ważnym fakcie. KREDYT :( I teraz. Co mi IC może zaoferować przez okres szkolenia. Jakimi funduszami mógł bym dysponować, aby normalnie żyć? Na jaki okres miał bym minimalne wynagrodzenie? Jaki procent pewności mam, że po szkoleniu uzyskam ową licencję i przedłużą mi umowę? Czy ktoś się orientował pod tym względem?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Stycznia 2013, 21:45:50 »
Ja zaś mam inny problem. Aktualnie pracuję w Opolskim PR jako dyspozytor maszynistów (wcześniej jako konduktor, kierownik pociągu, dyspozytor zakładowy). Zastanawiam się nad zwolnieniem i przyjęciem w IC na w/w stanowisku. Problem polega na jednym b. ważnym fakcie. KREDYT :( I teraz. Co mi IC może zaoferować przez okres szkolenia. Jakimi funduszami mógł bym dysponować, aby normalnie żyć? Na jaki okres miał bym minimalne wynagrodzenie? Jaki procent pewności mam, że po szkoleniu uzyskam ową licencję i przedłużą mi umowę? Czy ktoś się orientował pod tym względem?
No Michał kokosów nie dostaniesz. Zapewne najniższa pensje w wysokości 1500 zł na rękę. ;) Na więcej nie licz. Też weź pod uwagę iż nie dość że muszą za ciebie kursy, egzaminy i licencje i inne sprawy opłacić i na dodatek wypłacić ci wynagrodzenie. Więc tak 1200-1500 zł. raczej byś dostał. Ale to tak na chłopski rozum. Zapytać zawsze możesz. ;)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Stycznia 2013, 21:53:39 »
No Michał kokosów nie dostaniesz. Zapewne najniższa pensje w wysokości 1500 zł na rękę. ;) Na więcej nie licz. Też weź pod uwagę iż nie dość że muszą za ciebie kursy, egzaminy i licencje i inne sprawy opłacić i na dodatek wypłacić ci wynagrodzenie. Więc tak 1200-1500 zł. raczej byś dostał. Ale to tak na chłopski rozum. Zapytać zawsze możesz. ;)

Bardzo miło, że tak wiele masz do powiedzenia w tematach o których wiesz tak mało.

Jeśli na czas szkolenia dostaniesz tyle samo co obecnie jeżdżący 'stażyści', to o pieniądzach wspomnianych przez @hanysa nawet nie marz.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Stycznia 2013, 21:55:24 »
Z tymi badaniami to bywa bardzo różnie. Niby obniżyli wymagania jeśli chodzi o wzrok, niby przy okresowych można mieć okulary, a niedawno słyszałem, że znajoma zwrotnicza (50+) miała problem z przejściem badań okresowych właśnie ze względu na wzrok - lekarka kazała jej czytać Snellena bez okularów.

Z tego względu w przypadku młodych osób z wadami wzroku/słuchu nie traciłbym czasu. Niby wszystko zależy od uznania lekarza, jednak lekarze z medycyny kolejowej rzadko przymykają oko na stany chorobowe. Ja, gdy robiłem wstępne na ISDRa czytałem literki wielkości kilku centymetrów z kilkudziesięciu metrów, a z bliska czcionkę "jedynkę", a mimo to byłem pełen obaw.

Jeśli na czas szkolenia dostaniesz tyle samo co obecnie jeżdżący 'stażyści', to o pieniądzach wspomnianych przez @hanysa nawet nie marz.
Czyli co, nawet nie dają umowy o pracę na czas określony? Przecież jeśli tak, to zgodnie z KP muszą dać najniższą krajową chociaż. W peelce taki luksus był.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 21:57:48 wysłana przez 201E-003 »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:02:42 »
No Michał kokosów nie dostaniesz. Zapewne najniższa pensje w wysokości 1500 zł na rękę. ;) Na więcej nie licz. Też weź pod uwagę iż nie dość że muszą za ciebie kursy, egzaminy i licencje i inne sprawy opłacić i na dodatek wypłacić ci wynagrodzenie. Więc tak 1200-1500 zł. raczej byś dostał. Ale to tak na chłopski rozum. Zapytać zawsze możesz. ;)

Bardzo miło, że tak wiele masz do powiedzenia w tematach o których wiesz tak mało.

Jeśli na czas szkolenia dostaniesz tyle samo co obecnie jeżdżący 'stażyści', to o pieniądzach wspomnianych przez @hanysa nawet nie marz.

No to może według Ciebie ile dostaną? 200? A może 300 zł. . . Obecnie najniższa krajowa waha się w granicach 1100-1500 zł. Zależy ile pracodawca odciągnie do ZUSu. Więc i tyle by zapewne dostali.

Przewoźnik oferuje zatrudnienie na czas szkolenia w celu uzyskania pełnych uprawnień maszynisty pojazdu trakcyjnego oraz opłacenie kosztów szkolenia na licencję i świadectwo maszynisty oraz zatrudnienie na stanowisku maszynisty po uzyskaniu uprawnień wymaganych  w odrębnych przepisach.


Czyli umowę podpisują na czas określony. Czyli na okres trwania kursu. Po kursie zapewne będą chcieli podpisać umowę na czas nieokreślony bo wszyscy wiedzą że popyt na maszynistów rośnie.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 22:04:22 wysłana przez hanys »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:10:07 »
A kto powiedział, że musi być umowa o pracę?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:19:58 »
Nie ma żadnej umowy o pracę...

  Dodano: 05 Stycznia 2013, 22:21:56
Problem jest jeszcze inny.. To co teraz przychodzi na kolej, to w większości się nie nadaje na maszynistów... Mam wrażenie że jakby byli z "łapanki ulicznej"... Zdażąją się goście, którzy po szkoleniach i teorii mają problemy z interpretowaniem sygnałów na semaforach....
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 22:21:56 wysłana przez Radkos07 »
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:24:50 »
Nie ma żadnej umowy o pracę...

  Dodano: 05 Stycznia 2013, 22:21:56
Problem jest jeszcze inny.. To co teraz przychodzi na kolej, to w większości się nie nadaje na maszynistów... Mam wrażenie że jakby byli z "łapanki ulicznej"... Zdażąją się goście, którzy po szkoleniach i teorii mają problemy z interpretowaniem sygnałów na semaforach....
Ja się nie dziwię. Jeżeli brakuje ludzi to się bierze to co jest proste.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:28:39 »
Jak się nie ma wykwalifikowanych ludzi, to się robi coś żeby tacy się pojawiali w większej ilości. A nie liczy na "mikoli", którzy też często do wykwalifikowanych nie należą.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:41:04 »
Jak się nie ma tego co lubi, lub chce się mieć, to się lubi co się ma. Niestety tak jest we większości różnych sytuacji.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:43:45 »
Jak zaczęli likwidować zawodówki i technika nie raz sobie wyobrażałem taki stan, jaki jest teraz. Szkolimy "ogólnie niedorozwiniętych", którzy w wieku 18 lat nie mają nic konkretnego "w ręku". Jednocześnie Ci absolwenci ogólniaków zasilają po "ogólno-niedorozwiniętych" studiach rzeszę osób, których nikt nie chce zatrudnić. Przywrócić albo zrewitalizować zawodówki i technika jak najszybciej! Kolejowe, elektryczne, elektroniczne, mechaniczne, poligraficzne, budowlane... itd itd. Jeśli tego nie będzie to prostą drogą idziemy do importowania za surową kasę rozwiązań od azjatów i eksportowania młodych i zdolnych na zachód.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:44:46 »
Co mi IC może zaoferować przez okres szkolenia. Jakimi funduszami mógł bym dysponować, aby normalnie żyć? Na jaki okres miał bym minimalne wynagrodzenie? Jaki procent pewności mam, że po szkoleniu uzyskam ową licencję i przedłużą mi umowę? Czy ktoś się orientował pod tym względem?
Polecam Ci zajrzeć na Infokolej, do tematu o rekrutacji. Jest obszerny (60 stron), ale znajdziesz interesujące Cię informacje, wypowiadają się tam osoby które poszły na szkolenie z zeszłorocznego naboru.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 22:46:26 wysłana przez Gonza »

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Stycznia 2013, 23:48:26 »
Według mnie w dzisiejszych czasach gdy ludzie w okresie produkcyjnym (pracownicy kolei przyszli maszyniści narażeni na uszczerbek na zdrowiu) zarabiają kwotę 1100 - 1500 zł i mają za to utrzymać mieszkanie rodzine i dzieci, a ceny paliw, żywności drożeją to najlepszym rozwiązaniem jest pójść do PLKi np. Na nastawniczego albo dróżnika przejazdowego, który ma tylko dwa przyciski długopis, telefon i nic więcej nie musi robić, to wychodzi na to samo. Kolega po przyjęciu się na w/w dróżnika zarabiał 1600zł, po przejściu na nastawniczego gdzie jest jeszcze większa odpowiedzialność otrzymał 2100 Różnica ? - prawie żadna. Owszem lepsze warunki pracy, dużo wolnego oraz zaoszczędzonego zdrowia. Natomiast na stanowisku maszynisty już tak nie jest, cały czas jesteśmy w skupieniu, w nocy trzeba się wpatrywać w tory i męczyć wzrok (już nie wspomne o sytuacji kiedy przednie szyby są brudne a brakuje płynu do spryskiwaczy albo wycieraczką trzeba ręcznie ruszać) więc warto się zastanowić nad wyborem stanowiska.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 23:51:38 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Stycznia 2013, 23:53:38 »
Starszno i śmieszno. Ludzie odpowiadający za bezpieczeństwo setek (tysięcy) istnień zarabiają 1,6kzł, tyle co kasjer w Biedronce.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 23:55:06 wysłana przez popatrz »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Stycznia 2013, 23:56:21 »
Zawsze jest alternatywa zrobić prawo jazdy "dwójkę" i zarabiać 4-8 tyś zł. Ale taką pracę trzeba co najmniej lubić.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz