Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Stycznia 2013, 21:28:03 »
Czy nie jest durnotą że ktoś uważa że maszynistę można zrobić  w kilka miesięcy i że na to stanowisko są brane osoby z ulicy?

No nie zupełnie w kilka miesięcy... z drugiej strony skąd pracodawca ma wziąć ludzi np. na stanowisko maszynisty? Przecież nie ma szkół kolejowych (no, może poza tymi reaktywowanymi niedawno), a wiem jak to było w "kolejówce". Jeden się przykładał, a drugi był po prostu z przypadku. Z dawnej mojej klasy z "kolejówki" z szeroko pojętą koleją bodajże tylko 3 osoby (wliczając mnie) są w jakimś stopniu związane. W Cargo cykl szkolenia trwa około półtora roku, więc nie jest to znowu tak mało czasu.

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Stycznia 2013, 19:00:55 »
Jeśli ciągle zadajecie durne pytania, na które odpowiedź można zdobyć czytając odpowiednie akty prawne lub fora internetowe (chociażby to), dzwoniąc do medycyny pracy, UTK, zakładów itp. to znaczy, że to nie jest praca dla Was. Maszynista powinien być samodzielny i dociekliwy (dla własnego i podróżnych dobra). Szczególnie jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy - po kursie co najwyżej będziesz miał licencję lub świadectwo, ale nie będziesz maszynistą.

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Stycznia 2013, 23:21:25 »
Druga sprawa że coraz mniej dzieci też do szkoły uczęszcza więc jak tu wyszkolić tych młodych ludzi w kolejowym zawodzie. Ten system z licencjami niby jest prostszy ale na pewno nie lepszy niż dawna droga szkolenia przez pomocnika i na maszynistę. Ciekawe po jakim czasie ktoś zasiądzie ze świadectwem po prawej stronie.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Stycznia 2013, 00:41:35 »
Przecież to ich problem, że nie uczęszczają do szkoły. Nigdy nie było wymagane ukończenie szkoły kolejowej, aby zostać maszynistą. Nie wiem jak jest teraz. Kiedyś trzeba było przepracować ileś tam naprawie lokomotyw, dopiero potem szło się na kurs na maszynistę. Teraz każdy patrzy na koszty. Nikt nie będzie zatrudniał dwuch dwóch pracowników, jak wystarczy jeden.

Rozi
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2013, 13:42:43 wysłana przez Rozi »

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Stycznia 2013, 00:53:29 »
Ale był to od warsztatu do pomocnika i po czasie na maszynistę.

Offline Tomexy

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Stycznia 2013, 10:37:45 »
Dziś do mnie dzwonili by umówić się na spotkanie. Umówiłem się. Za 10 minut zadzwoniła Pani, że muszę mieć kategorie wzroku nr 1. czyli moja krótkowzroczność mnie niestety odrzuca od etapu rekrutacji, a więc marzeń nie ma. Z całego serca życzę każdemu, aby dostał się i spełniał swoje marzenia. Pozdrawiam.

Offline amokk6

  • Wiadomości: 61
  • Maszynista
    • Zobacz profil
    • kanł na YT
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Stycznia 2013, 13:56:20 »
Z którego zakładu dzwonili do ciebie @Tomexy
BZ  Kraków Prokocim

Offline Tomexy

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Stycznia 2013, 17:27:21 »
Znaczy się PKP Intercity oddział Poznań kierunkowy wrocław babka miała

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Stycznia 2013, 20:58:12 »
Witam.
Domnie też zadzwoniła bardzo miła pani z oddziału Zachodniego konkretnie z Wrocławia z Paczkowskiej. Jestem umówiony jutro na 9 rano na rozmowe. Jestem ciekaw co i jak zaproponują.

Offline kabea

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Stycznia 2013, 22:11:20 »
Gratulacje :). Daj znać jak było na rozmowie.

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Stycznia 2013, 22:24:02 »
Nie dziękuję żeby niezapeszyć. Jutro napisze jak to wszystko wyglądało.

  Dodano: 17 Stycznia 2013, 22:19:11
Na spotkanie wybranych zostało ponoć 17 osób. Rozmowa trwała w moim przypadku 40 minut przed komisją. Szczerze niespodziewałem sie aż takiej rekrutacji. Pytali o  wszystko o to czym się zajmuję dlaczego chcę pracować dla nich zadawali proste pytania z ruchu kolejowego i instrukcj Ie 1 i bardzo ogólnej pracy maszynisty. Umowa o prace ma byc na 3 lata bo tyle ma trwać całe szkolenie i tu jest haczyk w przypadku chęci zwolnienia wcześniej kara umowna 40 000zł!!! i to nie żart. Natomiast wynagrodzenie miesięczne 1300zł, także nie jest to takie wcale kolorowe a samo szkolenie wcale nie musi być w moim przypadku we Wrocławiu może to być np.Warszawa wtedy dadzą hotel i na wyżywienie. Najpierw szkolenie teoretyczne półtora miesiąca, potem warsztaty i dopiero jazdy na których obserwowanie drużyny trakcyjnej podczas pracy. Mają odezwać się do tygodnia czasu do wybranych kandydatów.Tyle w skrócie co moge opowiedzieć o rozmowie na spotkaniu w pkp intercity.
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2013, 22:20:32 wysłana przez D1Accord »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Stycznia 2013, 01:01:09 »
Umowa o prace ma byc na 3 lata bo tyle ma trwać całe szkolenie i tu jest haczyk w przypadku chęci zwolnienia wcześniej kara umowna 40 000zł!!! i to nie żart. Natomiast wynagrodzenie miesięczne 1300zł,

1.1300 ZŁ to jest na okres próbny?
2.Czy później z okresem upływu lat dostajesz podwyżkę, czy to jest stała stawka pensji?
3.40,000 PLN kary za brak lojalki? Uuuu, sporo.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Stycznia 2013, 01:26:26 »
1300zł znając życie przez cały cykl szkolenia (pensja szkoleniowa czy jakoś tak to się zwie). Czyli jak kurs/szkolenie ma trwać 3 lata no to przez 3 lata 1300zł :).
te 40kzł to nie tyle kara co zwrot kosztów szkolenia. Trudno żeby ktoś się wyszkolił, ciągnął kasę za szkolenie i dał nogę do kogoś innego zaraz po kursie… U mnie w KW do zwrotu np mieliby coś ok 30kzł z czego kwota ta będzie malała z czasem jaki przepracują.
Wszystkim co spodziewali się kokosów na kolei pragnę przypomnieć, że na kolej nie idzie się zarabiać dużych pieniędzy ;) Ogólnie władze kolejowe bardzo liczą na miłośników kolei bo są bezproblemowi. Uwielbiają to co robią i nawet za śmieszne pieniądze za, które nikt inny by nie przyszedł ;) Mi też próbowali po kasie polecieć ale jak wstałem i powiedziałem "miło się rozmawiało, do widzenia" to nagle zdanie zmienili ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2013, 01:28:51 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Stycznia 2013, 04:34:11 »
To wszystko zależy od tego, co masz w umowie. U nas jest opcja stanowiska "maszynista stażysta" i w takim przypadku delikwent jest rozliczany z karty pracy jak maszynista za wyjątkiem dodatku za pojedyńczą obsadę poc. Lojalka oczywiście obowiązuje.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Stycznia 2013, 13:34:09 »
To zaszaleli z tą wysokością lojalki, kolejna kwota wzięta z księżyca. Chociaż teraz lojalka nie jest obecnie żadnym problemem, gdyż przy zmianie pracy, nowy pracodawca zazwyczaj zgadza się pokrywać takie koszty. Kwestia do dogadania się między stronami. 
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Stycznia 2013, 13:59:25 »
Ja powiem tak. To co robi ICC to jest śmieszne. Dowiedziałem się jak to wygląda to ich wyśmiałem. Z Poznania wysyłają ekipe do Katowic na szkolenie. Płacą Ci marne 1300zł brutto, do tego delegacji żadnej nie ma i oni myślą, że wiara im przyjdzie za te pieniądze cięzko sie uczyć...Ja w PLC-e na kursie jak byłem to płacili mi ponad 1500 + bilety i cała reszta to szło przeżyć. I tym sposobem,  po tem przychodzą jakieś wyżutki z ulicy którzy mają wszystko gdzieś. Zapalony miłośnik to przetrwa i będzie dobrym maszynista, ale reszta to desperaci byle do ręki dostać kase..
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2013, 14:06:52 wysłana przez oko »

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Stycznia 2013, 14:12:46 »
Zapalony miłośnik to przetrwa i będzie dobrym maszynista [...]

Jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Co innego jest "chodzić sobie na foteczki" jak mamy ochotę, a co innego przyjść do pracy np. w Wigilię na 18.00, gdy małe dziecko odprowadza Cię wzrokiem i pyta kiedy wrócisz.
Znam kilku "zapaleńców", co mina im zrzedła jak poszli do jazdy...

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Stycznia 2013, 14:34:01 »
Niestety, ale to są minusy pracy w transporcie. Ludzie jeżdżą i zawsze będą jeździć pociągami. Towary też się same nie przewiozą. Trzeba się z tym niestety liczyć.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Stycznia 2013, 14:53:40 »
Niestety, ale to są minusy pracy w transporcie.

Dlatego też ktoś, kto się na to decyduje musi być świadomy jak ta praca wygląda.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Stycznia 2013, 16:14:54 »
No cóż.. wszystkiemu winna MaSzyna. Jak się wzrok zmęczy F10 + Y i cześć pieśni.
Fanatyk (posługuję się tym określeniem), myśli tylko o tym, jakby tu nastawnik w ręce dostać. Wywali zanikowo - napięciowy, choinka na pulpicie i w kabinie panika.
Trochę chłodu do kabiny zimą nawieje, drzwi do korytarza się od czasu do czasu otworzą i trudno ich zamknąć. Takie sytuacje skutecznie obrzydzają uroki pracy maszynisty.
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2013, 16:17:06 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Stycznia 2013, 18:56:57 »
No cóż.. wszystkiemu winna MaSzyna. Jak się wzrok zmęczy F10 + Y i cześć pieśni.
Fanatyk (posługuję się tym określeniem), myśli tylko o tym, jakby tu nastawnik w ręce dostać. Wywali zanikowo - napięciowy, choinka na pulpicie i w kabinie panika.
Trochę chłodu do kabiny zimą nawieje, drzwi do korytarza się od czasu do czasu otworzą i trudno ich zamknąć. Takie sytuacje skutecznie obrzydzają uroki pracy maszynisty.

Masz rację, jednak jeśli o mnie chodzi, to - mimo tych wszystkich chwilowych niedogodności -  nie zamieniłbym jej na żadną inną ;)

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Stycznia 2013, 20:59:22 »
Cóż. Planowałem wysłać swoją "CeFałke" do nich, jednak bo dłuższym zastanowieniu, ciężko było by mi zerwać uczelnie tylko dla samego szkolenia. Dwa, że jednak taka pensja na dzień dobry jest demotywująca do dalszego działania. A trzy, kategoria wzrokowa mnie skutecznie wykluczyła.

No cóż.. wszystkiemu winna MaSzyna. Jak się wzrok zmęczy F10 + Y i cześć pieśni.
Fanatyk (posługuję się tym określeniem), myśli tylko o tym, jakby tu nastawnik w ręce dostać. Wywali zanikowo - napięciowy, choinka na pulpicie i w kabinie panika.
Trochę chłodu do kabiny zimą nawieje, drzwi do korytarza się od czasu do czasu otworzą i trudno ich zamknąć. Takie sytuacje skutecznie obrzydzają uroki pracy maszynisty.

"Zapalony miłośnik" myśli że jak wsiądzie i kołem zakręci to będzie cacy i wóz pojedzie. A tu jednak trzeba całkiem niemałej wiedzy na temat tego jak zbudowany jest lok. Niemało miałem takich sytuacji gdzie trzeba było sobie radzić. I tak jak pisze @EU07-457, mimo tego wszystkiego, nadaje to dodatkowego smaczku tej pracy ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2013, 21:03:50 wysłana przez ST44-003 »

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Stycznia 2013, 21:55:11 »
Dlatego nazwijmy rzecz po imieniu: fanatyzm a pasja, to prawdziwa różnica :)
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Stycznia 2013, 21:55:32 »
Cytuj
Dowiedziałem się jak to wygląda to ich wyśmiałem. Z Poznania wysyłają ekipe do Katowic na szkolenie. Płacą Ci marne 1300zł brutto,

O kurde... Poszli widzę ostro sądziłem, że będzie to najniżej 1500zł. Dojazd do Katowic? Mogli się jakoś dogadać z Cargo i warsztat robić na poznańskim Franowie.

1300zł znając życie przez cały cykl szkolenia (pensja szkoleniowa czy jakoś tak to się zwie). Czyli jak kurs/szkolenie ma trwać 3 lata no to przez 3 lata 1300zł :).
te 40kzł to nie tyle kara co zwrot kosztów szkolenia.

W KW koledzy mają 1500zł, a zwrot kosztów szkolenia to 30 tys, nawet w przypadku nie zdania egzaminu ;)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Stycznia 2013, 22:00:56 »
Płacą Ci marne 1300zł brutto,
Nie może być 1300zł, skoro minimalna płaca wynosi w tym roku 1600zł brutto.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline darigrad

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Stycznia 2013, 22:47:16 »
1600zł brutto, a zresztą jak ktoś chce za kierat iść i ma ku temu "powołanie" niech idzie,. jak dostanie mu się w "d" ; to zacznie myśleć normalnie. Ja przejeździłem 18 lat za kołem i jeszcze wtedy kiedy było "spanie".

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Stycznia 2013, 23:00:08 »
Ja to tylko wtrącę taką luźną uwagę, że czytając niektóre wątki poświęcone pracy na kolei (zwłaszcza ten, który śledzę od początku: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=14802 ), odnoszę wrażenie, że dla niektórych ludzi interesuje jedynie naciskanie zielonych przycisków na pulpicie kostkowym albo kręcenie kołem. Do czego dążę? Owi niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy z tego, co ładnie ujął przedpiśca - tu cytat - "co innego przyjść do pracy np. w Wigilię na 18.00, gdy małe dziecko odprowadza Cię wzrokiem i pyta kiedy wrócisz". Pomijam już zupełnie kwestię odpowiedzialności, bo to nie biuro albo sklep, gdzie za błędny rachunek obetną kilkanaście złotych z premii. Tu za wszystkie złe zagrania są jakieś paragrafy, nieraz i prokurator. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, żeby nie pozabijać ludzi. Jeśli ktoś na kolej przyszedł z pasji, to ze służby prawdopodobnie będzie czerpał także satysfakcję, bo już od początku liczył się z niedogodnościami i odpowiedzialnością, jednak takiego wartościowego narybku moim zdaniem jest dość mało, bo niestety część miłośników interesuje jedynie to, o czym wspominałem wyżej.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Stycznia 2013, 02:18:28 »
Umowa o prace ma byc na 3 lata bo tyle ma trwać całe szkolenie i tu jest haczyk w przypadku chęci zwolnienia wcześniej kara umowna 40 000zł!!! i to nie żart. Natomiast wynagrodzenie miesięczne 1300zł,
Po trzech latach po zdaniu egzaminu dostanie angaż jako maszynista. Tu pojawia się pytanie. 40000zł lojalki odnosi się do trzech lat szkolenia, czy dłużej. 1300zł wynagrodzenia w czasie kursu, to nie wiadomo jak to rozumieć. Wiadomo że wielu odpadnie, ale nie odbierajcie innym pasji. Są tacy którzy wolą pracę jako maszynista, niż pracować w zakładzie. Przecież w wielu zawodach pracuje sie w ruchu ciągłym.

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Stycznia 2013, 09:41:43 »
Z tego co mi powiedziano 1300zł miało by być na czas trwania kursu tj. 3 lata a 40 000  w przypadku, gdybym nie chciał dalej pracować po zdaniu już wszystkich egzaminów i wyjeżdżeniu jako pomocnik maszynisty. Natomiast bardzo zdziwiło mnie to, że kurs odbywać się będzie w innym mieście i że wynajmą hotel i zapłacą tylko 1300zł netto w okresie 3 lat. Uważam że mimo wszystko to trochę mało jak na dzisiejsze czasy zwłaszcza że wszystko drożeje a ludzie tacy np jak ja którzy mają rodzinę i dom na utrzymaniu za takie pieniądze jest ciężko przeżyć. A na pytanie ile czasu miało by trwać szkolenie w innym mieście usłyszałem do paru miesięcy.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Stycznia 2013, 10:19:19 »
Z tego co mi powiedziano 1300zł miało by być na czas trwania kursu tj. 3 lata
Ale minimalna krajowa jest 1600zł bruttto.
a 40 000  w przypadku, gdybym nie chciał dalej pracować po zdaniu już wszystkich egzaminów i wyjeżdżeniu jako pomocnik maszynisty.
Jazda jako pomocnik maszynisty jest w tych trzech latach kursu? Określone jest ile musisz przepracować jako maszynista?
Natomiast bardzo zdziwiło mnie to, że kurs odbywać się będzie w innym mieście i że wynajmą hotel i zapłacą tylko 1300zł netto w okresie 3 lat.
Wcześniej napisałeś
Cytuj
wtedy dadzą hotel i na wyżywienie
Czyli opłacają hotel i dają dietę na wyzywienie. 1300zł netto to wszystko zmienia, brutto będzie około 1900zł.
Uważam że mimo wszystko to trochę mało jak na dzisiejsze czasy zwłaszcza że wszystko drożeje a ludzie tacy np jak ja którzy mają rodzinę i dom na utrzymaniu za takie pieniądze jest ciężko przeżyć. A na pytanie ile czasu miało by trwać szkolenie w innym mieście usłyszałem do paru miesięcy.
Tylko gdzie byś nie poszedł do pracy, to przynajmniej na początku ci nie nawalą. Jakbyś dostał 1600zł brutto, to na rękę byłoby około 1000zł. Jak masz taką pasję, to zachęcam cię do zrealizowania. Trzy lata szybko miną.