Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163202 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Stycznia 2013, 00:01:02 »
Cytuj
Ludzie odpowiadający za bezpieczeństwo setek (tysięcy) istnień zarabiają 1,6kzł, tyle co kasjer w Biedronce.
Muszą tyle zarabiąc ponieważ Pan Dyrektor główny PKP S.A musi wziąść 50 000 zł miesięcznie o czym zresztą była mowa w telewizji. Na nastawniach czasami brakuje działających latarek które nie świecą ale są, bo gdyby przyszła kontrola to popatrzy że latarka jest więc spoko. Albo np. zamawiana jest woda "Nestle - dar natury", która sporo kosztuje a po kilku przegotowaniach trzeba czajnik wymienić ze względu na kamień. Tych oszczędności mógłbym wymieniać w nieskończoność ale nie chce nikomu bigosu narobić.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2013, 00:02:13 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Stycznia 2013, 00:06:32 »
Wiesz przecież @Michau, o czym piszę. O odpowiedzialności za innych i konieczności odpowiedniej jej gratyfikacji. Sam jeździłem parę lat, jak Ty i wiem że da się fajnie zarobić. Ale obydwaj wiemy, jaka jest odpowiedzialność kierowcy (nie mówię że mała) przewożącego towary busem, wanienką albo plandeką, a jaka maszynisty wiozącego ludzi albo towar składem, który zatrzyma się po 2km, albo nawet dróżnika który nie zamknie przejazdu.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2013, 00:08:15 wysłana przez popatrz »

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Stycznia 2013, 00:13:48 »
Złożył bym papiery ale dopiero za 3 miesiące dostane papier ukończenia szkoły więc lipa teraz...ciekaw jestem czy IC albo jakaś inna spółka będzie coś na jesień organizowała w tym celu?

Offline zolwik3005

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • http://www.szczep.harc.maniak.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Stycznia 2013, 00:55:23 »
Jak czytam to co tutaj piszecie a szczególnie hanys o zarobkach to śmiechu warte...
W grupie PKP nie ma czegoś takiego jak najniższa krajowa.
Jest wynagrodzenia "z grupy zaszeregowania" i to może być więcej niż najniższa krajowa a może być mniej zależy od stanowiska.

Do tego naliczane są różnego typu dodatki za prace w nocy,świeta,niebezpieczne, uciążliwe, jazdę w pojedynkę i wiele innych.
po podliczeniu wszystkiego wychodzi nie kiedy ponad 2k zł na rękę na dzień dobry.

najniższa krajowa Hanys sie waha? od 1100-1500? no ciekawe. Bo z tego co ja wiem to to jest stałe i na dzień 1.01.2013 wynosi 1600zł w 2012 było 1500zł.

no ale co taki znawca kolei jak Ty możesz wiedzieć o tym co się dzieje poza KŚ.

Tak samo jest z umowami. grupa PKP nie bawi sie w umowy zlecenia czy inne cosie.
na początku dostajesz umowę na czas próbny a potem na czas określony.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Stycznia 2013, 00:58:41 »
1600 brutto i się nie waha.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Stycznia 2013, 07:27:07 »
Jeśli na czas szkolenia dostaniesz tyle samo co obecnie jeżdżący 'stażyści', to o pieniądzach wspomnianych przez @hanysa nawet nie marz.

Stażyści w naszym zakładzie są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Z wykazów pracy praktycznie nie spływało nic oprócz czasu pracy. Piszę "nie spływało", bo od grudnia za wywalczyli sobie, aby z wykazów naliczane były nocki, niedzielne i nadgodziny (te wynikające z przekroczenia czasu pracy a nie jako oddzielna służba). Finanse zbliżone do tego, co pisze @hanys.

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Stycznia 2013, 08:16:49 »
W KW obecnie szkoleni maszyniści na licencję dostają 1500zł. A ktoś pytał o szkolenie, to być może kolejne w KW wystartuje w marcu, ale z tą spółką nic nie wiadomo więc lepiej śledzić ich www.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Stycznia 2013, 10:47:32 »
Zawsze jest alternatywa zrobić prawo jazdy "dwójkę" i zarabiać 4-8 tyś zł. Ale taką pracę trzeba co najmniej lubić.

I o to się rozbija. Jeden woli zarabiać 1600 w ulubionej pracy, a drugi męczyć się na siłę i spać w kabinie, byleby mieć kasę. Ja bym chętnie poszedł na taki kurs, ale co z tego skoro obecnie finansowo by mnie to trochę drażniło ;)

Na nastawniczego albo dróżnika przejazdowego, który ma tylko dwa przyciski długopis, telefon i nic więcej nie musi robić, to wychodzi na to samo. Kolega po przyjęciu się na w/w dróżnika zarabiał 1600zł, po przejściu na nastawniczego gdzie jest jeszcze większa odpowiedzialność otrzymał 2100 Różnica ? - prawie żadna. Owszem lepsze warunki pracy, dużo wolnego oraz zaoszczędzonego zdrowia.

Ciekawe, gdzie Twój kolega od razu ma 2100 na rękę jako nastawniczy ;). Jak ma to dobrze, ale to pokazuje jakie są rozbieżności w zarobkach w zależności od zakładu. Fakt to jest odpowiedzialna praca. Maszynista ma inne warunki, dyżurny inne, ale każdy z nich ma odpowiedzialną pracę.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Fred

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Stycznia 2013, 11:08:09 »
Zawsze jest alternatywa zrobić prawo jazdy "dwójkę" i zarabiać 4-8 tyś zł. Ale taką pracę trzeba co najmniej lubić.
Jestem właśnie jednym z takich kierowców a za wolant poszedłem, bo na kolei nie było przyjęć. Teraz, kiedy coś się na rynku pracy zaczyna dziać boję się rzucić wszystko co do tej pory osiągnąłem i spełniać marzenia... A żona by mnie z domu wyrzuciła jakbym taką wypłatę, o której @hanys pisze :)

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Stycznia 2013, 18:05:03 »
Ja mam takie pytanie. Żeby dojść do etapu badań lekarskich trzeba najpierw wysłać CV i zostać przez nich wybranym i skierowanym na owe badania. Czy tak?
Drugie pytanie jest takie, czy jeśli dostane się na badania, przejdę je, to czy muszę przejść dalej i faktycznie iść na kurs? Pytam, bo zależy mi żeby się tylko i wyłącznie dowiedzieć, czy bym owe badania przeszedł.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Stycznia 2013, 19:28:29 »
1. Tak
2. Wydaje mi się że po przejściu badań nie musisz iść dalej na kurs, po prostu nie oddajesz im badań bądź też informujesz że rezygnujesz. Nie wiąże Cię przecież w tym momencie żadna umowa z IC.
Jednak nie wiem po co wysyłać CV tylko po to żeby zrobić badania, za które i tak zapłacisz z własnej kieszeni prawie 700 zł, i zmniejszać szanse osobom które są tą pracą poważnie zainteresowane.
Niech ktoś bardziej obeznany w temacie podpowie Koledze, czy można takie badania wykonać samemu na własną rękę bez skierowania.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Stycznia 2013, 19:44:21 »
Niech ktoś bardziej obeznany w temacie podpowie Koledze, czy można takie badania wykonać samemu na własną rękę bez skierowania.

Powinno być to możliwe w ośrodku kolejowej medycyny pracy, chociaż różnie z tym bywa.... raczej nie lubią takich patentów, bo bezgotówkowo się rozliczają z konkretnymi firmami.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Stycznia 2013, 21:32:55 »
W IC samemu się płaci na badania? Dziwne. Nie mają umowy z kolejówką?
Nie jest tak, że pracodawca pokrywa koszta badania pracownika, a w późniejszym czasie kładzie im się fakturę i dostaje się zwrot kasy?
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2013, 21:36:32 wysłana przez olas2005 »

Offline 57driver

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Stycznia 2013, 21:37:46 »
W IC samemu się płaci na badania? Dziwne. Nie mają umowy z kolejówką?
Ja robiłem w listopadzie badania wstępne do IC i nie płaciłem nic.

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Stycznia 2013, 21:52:06 »
Z tego co wiem, to pieniądze na badania wyłożyć trzeba z własnej kieszeni, natomiast IC zwraca tę kasę, jeśli oczywiście dana osoba przejdzie badania i zostanie wzięta na szkolenie.

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Stycznia 2013, 21:55:56 »
A czy PKP Cargo szykuje nabór na licencje ?

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Stycznia 2013, 22:21:10 »
Albo np. zamawiana jest woda "Nestle - dar natury", która sporo kosztuje a po kilku przegotowaniach trzeba czajnik wymienić ze względu na kamień.
Zawsze możesz do czajnika nalać kranówy.
Złożył bym papiery ale dopiero za 3 miesiące dostane papier ukończenia szkoły więc lipa teraz...ciekaw jestem czy IC albo jakaś inna spółka będzie coś na jesień organizowała w tym celu?
Zawsze możesz spróbować złozyć papiery.
Jak czytam to co tutaj piszecie a szczególnie hanys o zarobkach to śmiechu warte...
W grupie PKP nie ma czegoś takiego jak najniższa krajowa.
Jest wynagrodzenia "z grupy zaszeregowania" i to może być więcej niż najniższa krajowa a może być mniej zależy od stanowiska.
W każdym zakładzie są grupy zaszeregowania. Według tej grupy nie możesz zarabiać brutto mniej niż najniższa krajowa.
Do tego naliczane są różnego typu dodatki za prace w nocy,świeta,niebezpieczne, uciążliwe, jazdę w pojedynkę i wiele innych.
po podliczeniu wszystkiego wychodzi nie kiedy ponad 2k zł na rękę na dzień dobry.
Przecież od razy nie będzie jeździł. Takiemu nowozatrudnionego to dadzą najniższą stawkę zaszeregowania.
2. Wydaje mi się że po przejściu badań nie musisz iść dalej na kurs, po prostu nie oddajesz im badań bądź też informujesz że rezygnujesz. Nie wiąże Cię przecież w tym momencie żadna umowa z IC.
Jednak nie wiem po co wysyłać CV tylko po to żeby zrobić badania, za które i tak zapłacisz z własnej kieszeni prawie 700 zł, i zmniejszać szanse osobom które są tą pracą poważnie zainteresowane.
Niech ktoś bardziej obeznany w temacie podpowie Koledze, czy można takie badania wykonać samemu na własną rękę bez skierowania.
Z chwilą otrzymania karty badań wstępnych, łączy cię z IC umowa wstepna o pracę. Po to składasz CV aby mogli cię zweryfikować, na tej podstawie decydują o przyjęciu do pracy. Zgodnie z kodeksem pracy badania wstępne i okresowe sa na koszt pracodawcy
Z tego co wiem, to pieniądze na badania wyłożyć trzeba z własnej kieszeni, natomiast IC zwraca tę kasę, jeśli oczywiście dana osoba przejdzie badania i zostanie wzięta na szkolenie.
Czyli nie zgodnie z kodeksem pracy.

Kiedyś kolej miała własną służbę zdrowia. Z której musieli korzystać pracownicy, lub starający się o pracę.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2013, 22:22:16 wysłana przez Anrej »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Stycznia 2013, 22:53:34 »
Ale się uczepiliście tego 1600 zł. Zapewniam Was, że maszyniści (Ci którzy jeżdżą samodzielnie) tyle nie zarabiają. Ba, nawet pomocnik zarabia dużo lepiej.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Stycznia 2013, 22:56:34 »
Borys, jak jest u nas w Krakowie z tymi badaniami? Przeszedł bym się z ciekawości czy by mnie przyjęli.

Offline Tomexy

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Stycznia 2013, 23:05:23 »
No nic zarzuciłem im cv i list motywacyjny posiadam dodatek o krótkowzroczność -2 na obydwie gały lecz wzrok mam bardzo dobry w swoich okularach. Zobaczymy czy w ogóle ktoś się do mnie odezwie znając życie pewnie nie ponieważ potrzebują dobrze widzących osobników.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Stycznia 2013, 23:44:34 »
Borys, jak jest u nas w Krakowie z tymi badaniami? Przeszedł bym się z ciekawości czy by mnie przyjęli.

W Krakowie badań nie ma. Biorą nawet ślepych.

Strasznie debilne pytanie - jest dokładnie tak jak w rozporządzeniu, albo spełniasz warunki albo nie.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline zolwik3005

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • http://www.szczep.harc.maniak.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Stycznia 2013, 00:01:28 »

Jak czytam to co tutaj piszecie a szczególnie hanys o zarobkach to śmiechu warte...
W grupie PKP nie ma czegoś takiego jak najniższa krajowa.
Jest wynagrodzenia "z grupy zaszeregowania" i to może być więcej niż najniższa krajowa a może być mniej zależy od stanowiska.
W każdym zakładzie są grupy zaszeregowania. Według tej grupy nie możesz zarabiać brutto mniej niż najniższa krajowa.
w grupie PKP jest coś takiego jak Ponad zakładowy Układ zbiorowy pracy i na podstawie tego sa wynagrodzenia. z wynagrodzenie zasadnicze ( "z grupy") to jest tylko podstawa a do tego naliczane sa inne pochodne i kwotą brutto jaką zarabiasz nie jest to "z grupy" a to wszystkie składniki razem.

Z tego co wiem, to pieniądze na badania wyłożyć trzeba z własnej kieszeni, natomiast IC zwraca tę kasę, jeśli oczywiście dana osoba przejdzie badania i zostanie wzięta na szkolenie.
Czyli nie zgodnie z kodeksem pracy.
Kiedyś kolej miała własną służbę zdrowia. Z której musieli korzystać pracownicy, lub starający się o pracę.

nie płacisz za badanie bo dostajesz z zakładu skierowanie i idziesz i za nic nie płacisz. no chyba ze grosze za pojemnik na płyny do badania

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Stycznia 2013, 01:28:31 »
A czy PKP Cargo szykuje nabór na licencje ?

Na przykładzie Poznania, coś tam mieli robić, bo sam dzwoniłem i jeżeli jesteś zainteresowany to możesz wysłać papiery, ale co i kiedy to nikt nie wie. Dodając w piśmie:

Cytuj
Zgodnie z art. 22 ustawy o transporcie kolejowym, licencje maszynisty może uzyskać osoba, która:
- ma co najmniej wykształcenie zasadnicze zawodowe,
- odbyła szkolenie i zdała egzamin maszynisty.

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Stycznia 2013, 10:07:09 »
Witam.
Jeśli chodzi o badania we Wrocławiu to kosztują one 725zł w Kolejowej Medycynie Pracy na ul. Paczkowskiej.
I trzeba czekać 2 tygodnie na nie, gdyż muszą sprowadzać testy na narkotyki.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Stycznia 2013, 10:42:35 »
Borys, nie debilne pytanie, tylko nie zrozumiałeś o co pytam. Pytałem czy u nas trzeba za to płacić i w którym te badania są przeprowadzane ;)
To jak jest w rozporządzeniu dobrze wiem. ;)

Offline Mat863994

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Stycznia 2013, 15:00:41 »
Witam.
Jeśli chodzi o badania we Wrocławiu to kosztują one 725zł w Kolejowej Medycynie Pracy na ul. Paczkowskiej.
I trzeba czekać 2 tygodnie na nie, gdyż muszą sprowadzać testy na narkotyki.

Nie zgodzę się z Tobą. Przy dobrych wiatrach jesteś wstanie wszystkie badania wykonać w jeden dzień i uzyskać zaświadczenie o zdolności do wykonywania zawodu.
Badanie kosztowały 650zł.  Ostatnio był kolega na badaniach, nie wiem czemu IC nie płaciło mu za badania skoro jest pracownikiem. Bez psychotestów koszt badań to coś koło 700zł, z psychotestami kwota znacznie przekracza 1000zł.   Sam jestem jak to niektórzy podkreślają "tym licencjatem", nie moja wina że ktoś wymyślił durne przepisy na szkolenie maszynistów i nie wiedzą co z tym zrobić, co nie oznacza że nie przykładam się do swoich obowiązków. 
PKP INTERCITY

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Stycznia 2013, 15:11:42 »
[...] nie moja wina że ktoś wymyślił durne przepisy na szkolenie maszynistów i nie wiedzą co z tym zrobić, co nie oznacza że nie przykładam się do swoich obowiązków.

Jesteś w stanie jakoś wyjaśnić "durność" tych przepisów? Czy tylko tak sobie "głośno myślisz"? Dla mnie porażką jest to, że człowiek po ponad półrocznym przygotowaniu teoretycznym nie zna kompletnie podstaw sygnalizacji i ruchu... No, ale jak się na zajęciach spało, to później takie kwiatki wychodzą...

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Stycznia 2013, 15:41:26 »
Przykro mi Mat863994 to ja niestety się z tobą nie zgodzę co do kwoty. Czekam w kolejce na badanie, rejestrowałem się w czwartek wyznaczyli mi termin na 22 stycznia i wpłacałem kwotę w rejestracji 725zł także z własnego doświadczenia wiem ile to kosztuje.

Offline Mat863994

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Stycznia 2013, 16:58:35 »
Przykro mi Mat863994 to ja niestety się z tobą nie zgodzę co do kwoty. Czekam w kolejce na badanie, rejestrowałem się w czwartek wyznaczyli mi termin na 22 stycznia i wpłacałem kwotę w rejestracji 725zł także z własnego doświadczenia wiem ile to kosztuje.
Wybacz, wypowiedziałem się opierając się na swoim przykładzie i przykładzie kolegi który kilka tygodni przez to przechodził. Widocznie ceny się zmieniają, jak wszystko na kolei.

[...] nie moja wina że ktoś wymyślił durne przepisy na szkolenie maszynistów i nie wiedzą co z tym zrobić, co nie oznacza że nie przykładam się do swoich obowiązków.

Jesteś w stanie jakoś wyjaśnić "durność" tych przepisów? Czy tylko tak sobie "głośno myślisz"? Dla mnie porażką jest to, że człowiek po ponad półrocznym przygotowaniu teoretycznym nie zna kompletnie podstaw sygnalizacji i ruchu... No, ale jak się na zajęciach spało, to później takie kwiatki wychodzą...

Czy nie jest durnotą że ktoś uważa że maszynistę można zrobić  w kilka miesięcy i że na to stanowisko są brane osoby z ulicy?  Zgadzam się, są pewnie osoby które uważają ze jakoś to będzie. Mógłbym powieść napisać na temat swoich doświadczeń związanych z licencją maszynisty i dalszym szkoleniem, ale powstrzymam się gdyż w Polsce nie ma wolności słowa i jeszcze zostanę pociągnięty do odpowiedzialności i działanie na szkodę spółki.
PKP INTERCITY

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Stycznia 2013, 17:56:51 »
Borys, nie debilne pytanie, tylko nie zrozumiałeś o co pytam. Pytałem czy u nas trzeba za to płacić i w którym te badania są przeprowadzane ;)
Czy ja jestem pielęgniarką w medycynie pracy? Zadzwoń, dowiedz się sam. Przyszły maszynista powinien być samodzielny...
Jak będę duży zostanę maszynistą!