Autor Wątek:  PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę  (Przeczytany 163091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #240 dnia: 19 Grudnia 2013, 22:18:22 »
Po pierwsze, to powinieneś się spytać osób które przyjmują Cię do pracy, a nie na forum Maszyny.

W weekend zjazd do domu, wyżywienie we własnym zakresie, zakwaterowanie podejrzewam że także (na czas szkolenia).
Podczas poprzednich kursów było tak, że uczestnicy zjeżdżali na weekend do domów. Wyżywienie i nocleg zapewnia i opłaca IC.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline darekocur

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #241 dnia: 20 Grudnia 2013, 03:16:37 »
Jak jest z badaniami psychotechnicznymi, wykonuje się w ciągu jednego dnia czy nie da rady?

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #242 dnia: 20 Grudnia 2013, 20:25:40 »
Wykonuje się jednego dnia.
Interesant.

Offline kabea

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #243 dnia: 07 Stycznia 2014, 23:20:13 »
I jak Panowie, chyba już wszystko jasne, kogo przyjęli a kogo nie? Ja załapałem się na listę rezerwową w razie jakby ktoś nie przeszedł badań albo zrezygnował, ale życzę wszystkim jak najlepiej. Powodzenia.

Offline nowy05

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
    • Galeria fotograficzna Krzysztofa Nowaka i Łukasza Konopa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #244 dnia: 07 Stycznia 2014, 23:31:28 »

Podczas poprzednich kursów było tak, że uczestnicy zjeżdżali na weekend do domów. Wyżywienie i nocleg zapewnia i opłaca IC.

IC zapewniało tylko noclegi.
www.EU06.pl Zapraszam do oglądania!

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #245 dnia: 08 Stycznia 2014, 10:24:49 »
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2014, 10:34:40 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #246 dnia: 08 Stycznia 2014, 14:01:36 »
Wlepiasz linka ale oczywiście nie przeczytałeś (albo bez zrozumienia) artykułu, ehh...
Cytuj
Redukcja zatrudnienia ominie stanowiska bezpośrednio związane z prowadzeniem pociągów i bezpieczeństwem ruchu. Optymalizacja dotyczy przede wszystkim obszarów wsparcia - jak kadry, płace, finanse, logistyka i innych stanowisk administracyjnych, ale także zaplecza technicznego. Bierzemy również pod uwagę, że w przyszłym roku część pracowników odejdzie na emeryturę - poinformowała rzeczniczka.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #247 dnia: 08 Stycznia 2014, 14:06:39 »
Bardzo dobrze, bo za dużo mamy niepotrzebnej biurokracji na tej kolei i robi się przez nią coraz to gorzej...
^^PR Rzeszów^^

Offline kabea

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #248 dnia: 08 Stycznia 2014, 14:14:12 »
 Zaplecze techniczne też jest na liście(wiem nie dotyczy to maszynistów, ale innych mechaników bez uprawnień, za to z doświadczeniem i wiedzą, pewnie tak). W ogóle dziwne to jest, PKP IC z roku na rok traci klientów, zwalnia ludzi, ale od trzech lat przyjmuje około 100 osób na kurs rocznie (przyjmując, że na każdy zakład przypada jakieś 20-25 osób). Mam nadzieję, że nie będzie tak, że za 5 lat wśród tych zwalnianych będą również maszyniści.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #249 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:30:17 »
Maszynistów też to dotyczy, bo wystarczy że ktoś nie przejdzie badań i schodzi na warsztat z którego właśnie chcą zwalniać ludzi... Dziwi mnie jednak to jak można wymagać od osoby 50-60 letniej 1 kategorii zdrowia jak u nowonarodzonego człowieka, skoro już coraz więcej młodych nie przechodzi badań (przykładem może być Szkoła Kolejowa w Lublinie która zasponsorowała swoim uczniom badania i spośród nich tylko 1/4 je przeszła).
^^PR Rzeszów^^

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #250 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:33:47 »
Widocznie dzisiejszym uczniom myślenie nie idzie, skoro chcą zostać maszynistą, idą do szkoły w tym kierunku i jednocześnie wiedzą, że nie mają szans.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #251 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:37:48 »
Tak jest w PLK. Tam idą synusie mamuni która pracuje na kolei więc i on też musi ale po co to już sam nie wie. Kiedyś poprosiłem takiego o zapisanie numeru lokomotywy na danym nocnym pociągu to mi odpowiedział: ,,a gdzie to się w ogóle patrzy?"...
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2014, 17:39:55 wysłana przez MKdudu »
^^PR Rzeszów^^

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #252 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:44:05 »
Tak jest w PLK. Tam idą synusie mamuni która pracuje na kolei więc i on też musi ale po co to już sam nie wie. Kiedyś poprosiłem takiego o zapisanie numeru lokomotywy na danym nocnym pociągu to mi odpowiedział: ,,a gdzie to się w ogóle patrzy?"...

Kiepski przykład... Nie wszyscy muszą być mikolami szalejącymi za siódemkami i mega rp1.

Offline kabea

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #253 dnia: 08 Stycznia 2014, 20:55:55 »
Maszynistów też to dotyczy, bo wystarczy że ktoś nie przejdzie badań i schodzi na warsztat z którego właśnie chcą zwalniać ludzi... Dziwi mnie jednak to jak można wymagać od osoby 50-60 letniej 1 kategorii zdrowia jak u nowonarodzonego człowieka, skoro już coraz więcej młodych nie przechodzi badań (przykładem może być Szkoła Kolejowa w Lublinie która zasponsorowała swoim uczniom badania i spośród nich tylko 1/4 je przeszła).

Nie przesadzajmy z wiekiem rosną ''widełki'' i nikt nie wymaga zdrowia jak u nowonarodzonego dziecka, ale już w średnim wieku mogą przydarzyć się choroby, które wykluczają dalszą karierę jak cukrzyca, nadciśnienie.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #254 dnia: 12 Stycznia 2014, 12:32:32 »
To powiedz dlaczego nagle ktoś zmienił normy na cukier ze 115 mg/dl na 99 mg/dl?
Teraz ~ 75% mechaników nie przechodzi badań.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 12:33:55 wysłana przez Interesant »
Interesant.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #255 dnia: 12 Stycznia 2014, 12:45:09 »
To już nie to pokolenie co dawniej, gdzie były książki i nauka oraz granie w ,,klasy" przesiadując cały dzień pod blokiem z kumplami, od czasu do czasu kino. Dziś są komputery, tablety, samochody, full alkoholu :). Więc nie dziwmy się że większość osób nie przechodzi tych badań przez wzrok, słuch czy cukier, bądź mają pokrzywione kręgosłupy.
^^PR Rzeszów^^

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #256 dnia: 12 Stycznia 2014, 20:30:33 »
Ale do szkoły może iść każdy, nie jest wymagany odpowiedni stan zdrowia. Skoro szkoła zasponsorowała badania, to dlaczego nie skorzystać.
To już nie to pokolenie co dawniej, gdzie były książki i nauka oraz granie w ,,klasy" przesiadując cały dzień pod blokiem z kumplami, od czasu do czasu kino. Dziś są komputery, tablety, samochody, full alkoholu :). Więc nie dziwmy się że większość osób nie przechodzi tych badań przez wzrok, słuch czy cukier, bądź mają pokrzywione kręgosłupy.
To żaden argument. Wiesz ile dawniej nie przechodziło badań. Ja nie wiem. Tak jakby dawniej alkoholu nie pili. Ale kiedyś najbardziej lubianym przedmiotem był WF, teraz robi się wszystko aby nie ćwiczyć. Ostatnio oglądałem program w telewizji, już uczniowie podstawówek mają ubytek słuchu a to przez mp3.

Offline Generix

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #257 dnia: 12 Stycznia 2014, 21:26:08 »
Cytuj
bądź mają pokrzywione kręgosłupy.
Mówiąc o tym kręgosłupie to co masz na myśli?
Maszynista Pojazdów Trakcyjnych
PKP CARGO LOGISTICS
Dolnośląski Zakład Spółki we Wrocławiu

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #258 dnia: 12 Stycznia 2014, 22:25:13 »
Cytuj
bądź mają pokrzywione kręgosłupy.
Mówiąc o tym kręgosłupie to co masz na myśli?
To że jak miałem wstępne to lekarz orzecznik sprawdzał czy mam prosty kręgosłup :)
^^PR Rzeszów^^

Offline Generix

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #259 dnia: 12 Stycznia 2014, 22:37:38 »
Cytuj
To że jak miałem wstępne to lekarz orzecznik sprawdzał czy mam prosty kręgosłup :)
Dobra, a jak by trafił się zawodnik co ma krzywy to co wtedy?
Maszynista Pojazdów Trakcyjnych
PKP CARGO LOGISTICS
Dolnośląski Zakład Spółki we Wrocławiu

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #260 dnia: 12 Stycznia 2014, 22:44:11 »
To wtedy albo prostują na imadle, albo nie przyjmują do roboty :)

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #261 dnia: 12 Stycznia 2014, 22:44:48 »
To że jak miałem wstępne to lekarz orzecznik sprawdzał czy mam prosty kręgosłup :)
Rutynowe badania, to że masz krzywy kręgosłup raczej nie eliminuje  z bycia na danym stanowisku. Ewentualnie :D --->>>
To wtedy albo prostują na imadle, albo nie przyjmują do roboty :)
:D
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 22:47:13 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Generix

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #262 dnia: 12 Stycznia 2014, 22:57:15 »
Cytuj
To wtedy albo prostują na imadle, albo nie przyjmują do roboty :)
Takiej odpowiedzi oczekiwałem :D . A tak na poważnie to pytam z ciekawości bo sam mam krzywy kręgosłup, a jestem maszynistą i w niczym to nie przeszkadza.
Maszynista Pojazdów Trakcyjnych
PKP CARGO LOGISTICS
Dolnośląski Zakład Spółki we Wrocławiu

Offline D1Accord

  • Wiadomości: 102
  • Maszynista w Icc.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #263 dnia: 13 Stycznia 2014, 16:33:13 »
Włączę się do dyskusji i powiem tak, że sam mam krzywy kręgosłup przeszedłem badania wstępne i akurat jeśli chodzi o to to nie robili żadnego kłopotu. Dziś niestety mało kto ma prosty w końcu mamy XXI wiek i młodzież wychowaną na grach komputerowych a nie na zajęciach sportowych.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #264 dnia: 13 Stycznia 2014, 16:47:01 »
Włączę się do dyskusji i powiem tak, że sam mam krzywy kręgosłup przeszedłem badania wstępne i akurat jeśli chodzi o to to nie robili żadnego kłopotu. Dziś niestety mało kto ma prosty w końcu mamy XXI wiek i młodzież wychowaną na grach komputerowych a nie na zajęciach sportowych.
Nic nie powiedziałem że badań nie przeszedłem przez to. Ale do tego ,,XXI" zmierzałem.
^^PR Rzeszów^^

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #265 dnia: 13 Stycznia 2014, 20:52:19 »
Mógłby ktoś określić jak wyglądają takie badania dotyczące poprawności wzroku czy słuchu? Wzrok - tablica raczej to podstawa, ale czy coś jeszcze.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: PKP IC organizuje szkolenia na maszynistę
« Odpowiedź #266 dnia: 13 Stycznia 2014, 22:20:35 »
Mógłby ktoś określić jak wyglądają takie badania dotyczące poprawności wzroku czy słuchu? Wzrok - tablica raczej to podstawa, ale czy coś jeszcze.
To niemiałeś nigdy badań przeprowadzanych. Było to opisywane na forum. Zależy to od wyposażenia gabinetu. Badanie komputerowe wzroku. Siadasz przed takim przyrządem, wyświetla się obraz, który się oddala i przybliża, ustalana jest ostrość wzroku. Pomiar ciśnienia wzroku, nagle takie odczucie jakby ktoś trysnął ostrym strumieniem wody w oko. Standardowo czytanie liter, nim mniejsze tym lepiej. Badanie na daltonizm. Polega na czytanie kolorowych liczb złożonych z kolorowych kółek. Sprawdzenie czy niema zeza, zaćmy itp. Badanie słuchu, sprawdza się przewodzenie słuchowe i kostne. Zakładasz słuchawki, po usłyszeniu dźwięków, naciskasz przycisk. Przewodzenie kostne słuchawka jest obok ucha. Nim głośniejsze słyszysz, tym większy ubytek słuchu. Jeszcze jest badanie psychotechniczne. Kiedyś to wyglądało tak. Było światło czerwone, zielone, żółte i brzęczyk. Były dwa pedały i dwa przyciski. W zależności jaki sygnał był, należało nacisnąć pedał, lub przycisnąć przycisk. Przynajmniej tak było na ulicy Parkowej w Krakowie.