Autor Wątek:  Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu  (Przeczytany 30740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« dnia: 02 Stycznia 2013, 19:09:02 »
Na stronie   http://test.4free.pl/test/347155/49973   jest test na kierownika pociagu. Wystarczy wypełnić i od razu jest odpowiedź. Trzeba podać imię. 


Edit by Mutopompka.
Poprawiłem parę błędów.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2013, 19:36:29 wysłana przez Mutopompka »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2013, 19:21:28 »
Ciekawe kto jest jego autorem. Moim zdaniem jest on dość "podejrzany". Jest dużo błędów, są powtórzone pytania, co do niektórych mam też zastrzeżenia.
Cytuj
Obraz sygnałowy na semaforze składający się z dwóch świateł pomarańczowych ciągłych zezwala na jazdę z prędkością nie prz
Cytuj
Dwa pomarańczowe światła ciągłe na semaforze świetlnym oznaczają jazdę;
I mam wątpliwości co do tego:
Cytuj
Pozwolenie na jazdę manewrową ważne jest do :
granicy stacji określonej semaforami wjazdowymi;
ukresu ostatniego rozjazdu ;
ukresu najbliższego rozjazdu lub skrzyżowania torów w sąsiednim okręgu nastawczym;
Czy odpowiedź nie powinna brzmieć "Do następnego sygnalizatora wskazującego sygnał S1 lub Ms1 bądź W5"?
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2013, 19:26:42 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2013, 19:30:08 »
Ciekawe kto jest jego autorem. Moim zdaniem jest on dość "podejrzany". Jest dużo błędów, są powtórzone pytania, co do niektórych mam też zastrzeżenia.
Cytuj
Obraz sygnałowy na semaforze składający się z dwóch świateł pomarańczowych ciągłych zezwala na jazdę z prędkością nie prz
Cytuj
Dwa pomarańczowe światła ciągłe na semaforze świetlnym oznaczają jazdę;



W zupełności zgadzam się z kolegą @SKP. Ten test jest po prostu jakiś dziwny.

Cytuj
Pozwolenie na jazdę manewrową ważne jest do :
granicy stacji określonej semaforami wjazdowymi;
ukresu ostatniego rozjazdu ;
ukresu najbliższego rozjazdu lub skrzyżowania torów w sąsiednim okręgu nastawczym;
Czy odpowiedź nie powinna brzmieć "Do następnego sygnalizatora wskazującego sygnał S1 lub Ms1 bądź W5"?

Jak najbardziej tak.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2013, 19:36:03 »
Co ma kierpoć do napięcia w sieci trakcyjnej, masy hamującej czy Vmax w przypadku Sz?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2013, 20:20:09 »
Jaka konkretna sytuacja wymaga znajomości tych przepisów/informacji? Jak już wyżej koledzy zauważyli, dziwny "test".
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:06:51 »
Cytuj
Czy odpowiedź nie powinna brzmieć "Do następnego sygnalizatora wskazującego sygnał S1 lub Ms1 bądź W5"?

Nie powinna, prawidłowa odpowiedź do ukresu najbliższego rozjazdu lub skrzyżowania torów w sąsiednim okręgu nastawczym.
Kolega kiedyś słyszał o manewrowaniu bez tarcz tylko na sygnały do mnie ode mnie??

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:08:20 »
Ciekawe kto jest jego autorem. Moim zdaniem jest on dość "podejrzany". Jest dużo błędów, są powtórzone pytania, co do niektórych mam też zastrzeżenia.
Cytuj
Obraz sygnałowy na semaforze składający się z dwóch świateł pomarańczowych ciągłych zezwala na jazdę z prędkością nie prz
Cytuj
Dwa pomarańczowe światła ciągłe na semaforze świetlnym oznaczają jazdę;
Przecież się nie powtarzają. Jak odpowiedź jest taka sama to trudno, podajesz prawidłową.
I mam wątpliwości co do tego:
Cytuj
Pozwolenie na jazdę manewrową ważne jest do :
granicy stacji określonej semaforami wjazdowymi;
ukresu ostatniego rozjazdu ;
ukresu najbliższego rozjazdu lub skrzyżowania torów w sąsiednim okręgu nastawczym;
Czy odpowiedź nie powinna brzmieć "Do następnego sygnalizatora wskazującego sygnał S1 lub Ms1 bądź W5"?
A jak nie ma semafora z sygnalizacją S1 lub Ms1 bądź wskaźnika W5. Jazda manewrowa jest na podstawie pozwolenia.
Co ma kierpoć do napięcia w sieci trakcyjnej, masy hamującej czy Vmax w przypadku Sz?
Ale widocznie wiedzieć musi.

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:15:14 »
Test ma kilka błędów w niektórych pytaniach są 2 prawidłowe odpowiedzi, ale generalnie jest ok

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:20:32 »
Kolega kiedyś słyszał o manewrowaniu bez tarcz tylko na sygnały do mnie ode mnie??
Słyszałem. Ale w treści pytania nie napisano czy chodzi o tarczę manewrową, czy o sygnały ręczne, więc ciężko się właściwie domyślić. Chyba, że pod pojęciem "pozwolenie" kryje się tylko i wyłącznie sygnał ręczny, choć to byłoby dziwne, gdyż tarcza także pozwala na jazdę manewrową.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:26:11 »
Cytuj
Ale w treści pytania nie napisano czy chodzi o tarczę manewrową,

Jak nie napisano to czemu zakładasz, że chodzi.

Gwarantuje, że w ukresie rozjazdu w sąsiednim okręgu nastawczym lub wcześniej na pewno będzie nowa tarcza manewrowa, która da lub nie da pozwolenia na dalszą jazdę.

Offline Lukasy

  • Wiadomości: 55
  • Rób co lubisz, a nigdy nie będziesz pracował.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Stycznia 2013, 21:44:22 »
Co ma kierpoć do napięcia w sieci trakcyjnej, masy hamującej czy Vmax w przypadku Sz?
Pytanie o napiecie jest pewnie zwiazane z zagadnieniami BHP. Masa hamujaca... prosze, przeciez kierownik pociagu czesto jest odpowiedzialny za wypelnienie karty proby hamulca.
Pozdrawiam, Lukasy
http://lukasy.kolej.org.pl/
Za nastawnikiem poza symulatorem - 6517456676591 km

Offline Tomexy

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Stycznia 2013, 23:02:55 »
Ważne, że wynik pozytywny :). Pozdrawiam

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Stycznia 2013, 23:08:27 »
przeciez kierownik pociagu czesto jest odpowiedzialny za wypelnienie karty proby hamulca.
Nie często, a zawsze ;-)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Stycznia 2013, 19:15:17 »
Pomysł na tworzenie testów może się podobać i może na tej stronie powstanie coś podobnego. Jeżeli każdy zainteresowany dorzuciłby swoje pytanie, budowany test (tematyczny) mogłoby szybko się rozbudować. Jeżeli będą błędy, to będą stanowiły temat do dyskusji i w ten sposób na błędach można też czegoś się nauczyć.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2013, 14:57:21 »
Cytuj
Była próba zrobienia coś takiego maszynowe prawo kierowania , ale jak widać upadło. Być może dlatego że najnowsze exe nie zapisują parametrów i nie ma aplikacji do odczytywania taśmy z przejazdu.
Ja tam zdałem :) Trzeba się było zapisać Anrej na egzamin, a nie teraz negatywnie pomysł oceniać. Co do testu - rzeczywiście trochę dziwny. Jednakże zastanawiam się czego macie pretensje o pytanie dotyczące wartości napięcia w sieci trakcyjnej. Nie zapominajcie, że kierownik pociągu odpowiada za obsługę urządzeń pokładowych wagonów, a więc powinien znać odpowiednie parametry zasilania (szczególnie w przypadku radzenia sobie z sytuacjami awaryjnymi). W PR obowiązuje instrukcja Pw-3, w Intercity obowiązuje instrukcja Bw-62. Obydwie dotyczą obsługi ogrzewania wagonów pasażerskich i zespołów trakcyjnych. Po ich przeczytaniu, może zmienicie podejście do kierpocia, który musi być kumaty z ruchu, handlu, obsługi wagonów.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 14:58:50 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2013, 22:43:46 »
Była próba zrobienia coś takiego maszynowe prawo kierowania , ale jak widać upadło. Być może dlatego że najnowsze exe nie zapisują parametrów i nie ma aplikacji do odczytywania taśmy z przejazdu.
Jesteś w błędzie.
Wiesz nie lubię niedomówień. Ja tak to widzę.
Być może dlatego że najnowsze exe nie zapisują parametrów i nie ma aplikacji do odczytywania taśmy z przejazdu.
Doprawdy jesteś tego pewien? Sprawdź dokładnie. Fakt faktem programu htv.exe nie ma w PC, lecz nie zmienia to faktu iż Zapisywanie parametrów fizycznych pojazdów ma się dobrze i działa. A taki program można sobie bez problemu pobrać.
Oczywiście że jestem pewien, nie muszę wszystkiego sprawdzać.
Chciał powiedzieć, że nie miało się dobrze i nie działało przez pewien czas. I to stosunkowo niedawno.
Oparłem sie na wpisach w tamtym temacie.
Cytuj
Problem w tym, że na chwilę obecną nowe exe nie tworzy plików potrzebnych do stworzenia taśmy. I póki co nie zapowiada się na zmiany w tym kierunku.
Ostatni wpis był 22 Marzec 2012, 08:16:25, dzisiaj mamy 05 styczeń 2013, to też może o czymś swiadczyć.
Cytuj
Była próba zrobienia coś takiego maszynowe prawo kierowania , ale jak widać upadło. Być może dlatego że najnowsze exe nie zapisują parametrów i nie ma aplikacji do odczytywania taśmy z przejazdu.
Ja tam zdałem :) Trzeba się było zapisać Anrej na egzamin, a nie teraz negatywnie pomysł oceniać.
Gratulacje że zdałeś. Jestem ciekawy jaki procent zdało. Gdzie ja negatywnie pomysł oceniłem, możesz powiedzieć. Ja tylko odniosłem sie do wypowiedzi.
Pomysł na tworzenie testów może się podobać i może na tej stronie powstanie coś podobnego. Jeżeli każdy zainteresowany dorzuciłby swoje pytanie, budowany test (tematyczny) mogłoby szybko się rozbudować. Jeżeli będą błędy, to będą stanowiły temat do dyskusji i w ten sposób na błędach można też czegoś się nauczyć.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Stycznia 2013, 11:01:44 »
Strasznie nerwowy dzisiaj jesteś :) ale masz rację. Negatywnie pomysłu z MaSzynowym prawem kierowania nie oceniłeś. Publiczne Pardon!
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Stycznia 2013, 13:17:39 »
Nie rozumiem, co czynią złego ludzie, którzy poświęcają swój czas na tworzenie testów i je udostępniają innym? Jak się komuś nie podoba taka forma sprawdzianu, to nie musi do nich zaglądać. A to, czy jest tworzony przez ludzi kompetentnych (z wiedzą), będzie można ocenić po ich przeanalizowaniu. W internecie można znaleźć wiele rzeczy niewiadomego pochodzenia, w tym testy. A test, o którym mowa, mógłby mieć swoich jawnych autorów pytań i Anrej, jak i każdy z forumowiczów mógłby mieć swój wkład i wykazać się, a nie tylko krytykować czyjś pomysł bez uzasadnienia. Poza tym, testy, to nie mój "wynalazek".

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Stycznia 2013, 17:40:22 »
Nie rozumiem, co czynią złego ludzie, którzy poświęcają swój czas na tworzenie testów i je udostępniają innym? Jak się komuś nie podoba taka forma sprawdzianu, to nie musi do nich zaglądać. A to, czy jest tworzony przez ludzi kompetentnych (z wiedzą), będzie można ocenić po ich przeanalizowaniu. W internecie można znaleźć wiele rzeczy niewiadomego pochodzenia, w tym testy. A test, o którym mowa, mógłby mieć swoich jawnych autorów pytań i Anrej, jak i każdy z forumowiczów mógłby mieć swój wkład i wykazać się, a nie tylko krytykować czyjś pomysł bez uzasadnienia. Poza tym, testy, to nie mój "wynalazek".
Testy to powinien robić ktoś kompetentny. A nie tak każdy wymyśla pytanie i odpowiedzi. Najczęsciej stosowane są przy sprawdzaniu na egzaminie. W internecie mozna znaleź przepisy, opracowania z dziedziny kolejnictwa i poszerzać wiedzę. Często to sa orginały.

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Stycznia 2013, 18:24:02 »
Czyżby na FORUM brakowało ludzi mądrych i kompetentnych? Na pewno nie. Test może mieć różną formę, w tym formę zabawy edukacyjnej i służyć wymianie opinii. Dlaczego z testem mamy się spotykać tylko na egzaminach? Ale jak nie ma takiej woli, to nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nie, to nie.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Stycznia 2013, 11:33:42 »
To wtedy autor testu powinien zamieścić info, że zrobił to dla zabawy i  żeby nie sugerować się tym testem podczas nauki przepisów ;)

@down Tylko, że "my" (ja niestety nie należę do grupy tych osób aktywnych twórczo) staramy się tworzyć, jeździć w symulatorze jak najlepiej/zgodnie z realiami. Nie porównujmy 1 testu do całej społeczności MaSzyny.  Jeżeli ktoś tworzy test, to wypadałoby, żeby był on kompetentny. Później się okaże się, że przyczyną wypadku był błąd spowodowany "bo w teście było inaczej". Przy tworzeniu takich testów trzeba mieć świadomość, że nie tylko laicy będą się bawić korzystać.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2013, 14:12:57 wysłana przez kacp3r »
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline marzena

  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Stycznia 2013, 11:49:29 »
Jasne. A forum to nie miejsce na zabawę i testy.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Stycznia 2013, 12:31:21 »
To wtedy autor testu powinien zamieścić info, że zrobił to dla zabawy i  żeby nie sugerować się tym testem podczas nauki przepisów ;)
A my robimy modele dla zabawy czy może w ramach samodoskonalenia?
Prowadzimy lokomotywy dla zabawy czy może w ramach nauki?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Stycznia 2013, 12:44:02 »
Prowadzimy lokomotywy dla zabawy czy może w ramach nauki?

Serio uznajesz Maszynę jako pomoc naukową?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Stycznia 2013, 12:51:24 »
Serio uznajesz Maszynę jako pomoc naukową?
Znajomość przepisów kolejowych nie ma nic wspólnego z nauką. Nie mylić z procesem wkłucia na pamięć kilku regułek.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Stycznia 2013, 14:37:25 »
No jakaś tam nauka w MaSzynie jest. Gdyby tak nie było powinniśmy rozwiązać to wszystko..
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Stycznia 2013, 17:18:58 »
To wtedy autor testu powinien zamieścić info, że zrobił to dla zabawy i  żeby nie sugerować się tym testem podczas nauki przepisów ;)
A my robimy modele dla zabawy czy może w ramach samodoskonalenia?
Prowadzimy lokomotywy dla zabawy czy może w ramach nauki?
Nie powinno być wyboru. Jedno drugiemu nie wadzi, a wspólnie nawet lepiej wychodzi.

No jakaś tam nauka w MaSzynie jest. Gdyby tak nie było powinniśmy rozwiązać to wszystko..
Kto chce, się uczy. Kto nie chce, się nie uczy. Nie można zmusić wszystkich, ale warto zachęcać.

Serio uznajesz Maszynę jako pomoc naukową?
Zawsze może to być przykład negatywny ;-) Trochę jest dobrze, trochę jest źle. Wystarczy, żeby ktoś chciał się sam przekonać, jak jest, i już MaSzyna staje się pomocą.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Test z techniki ruchu dla kierownika pociagu
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Stycznia 2013, 18:53:19 »
Prowadzimy lokomotywy dla zabawy czy może w ramach nauki?

Serio uznajesz Maszynę jako pomoc naukową?
Zupełnie serio. Prawdopodobnie gdybym jeździł za kieratem, to myślałbym inaczej.