Autor Wątek:  Problem z ET42  (Przeczytany 43097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Grudnia 2012, 13:47:03 »
1. Najwazniejsze. Wpis do scenerii. CzlonA headdriver. Czlon B connected ze sprzegiem pomiedzy nimi 55. Inaczej beda sie dziac takie cyrki jak u was. Kiedys to przerabialem. W opisie do modelu jest wszystko ladnie opisane czytajcie info od autora zawarte w paczce. U mnie na exe 390 dziala wszystko bez zazutu. Wszystkie misje na et42 przbiegaja u mnie bez problemu. Z podlaczeniem do stonki jest taki motyw ze najlepiej podjechac, zatrzymac, docisnac, zahamowac, odciac kran i na koncu laczyc sprzeg do stonki. Napewno bedzie dzialac.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline jussi19

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Grudnia 2012, 14:34:04 »
U mnie na exe 390 też wszystko przebiega bez zarzutu, natomiast kiedy uruchomię ET42 na SPKS zaczynają się cyrki. Nie udało mi się przejechać żadnej misji bo zawsze AI się wykracza np.
- l61+l144 lotos, w Fosowskich kibel , który wjeżdża na stację zatrzymał się za semaforem wjazdowym i tak pozostał.
- Drawinowo_ET22-2, pospieszny który wyjeżdża z Grodziska zatrzymuje za Stawiskami Dolnymi, następnie najeżdża na niego skład z beczkami.
- L053_cargo 1, Tamary wjeżdżają na mój tor podczas manewrów, jeżeli już uda im się wjechać na właściwy tor, to nie ruszą spod semafora, kiedy ja podłączę się po SM42.
- L053_cargo 2, M62, którego przepuszczamy na mijance nie rusza spod semafora.
- L61 towarowy 2, 163 w Częstochowie na rusza spod semafora, dodatkowo jak zmieniłem w Herbach Nowych ET41 na ET42, ten w ogóle nie ruszył spod semafora, ale jak zamieniłem go na ET22, to ruszył bez żadnego zająknięcia.
Mógł bym wymienić tak jeszcze z 10 podobnych sytuacji, muszę dodać, że wcześniej jak używałem SPKS to takich, rzeczy nie było.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Grudnia 2012, 14:35:33 »
dodatkowo jak zmieniłem w Herbach Nowych ET41 na ET42, ten w ogóle nie ruszył spod semafora, ale jak zamieniłem go na ET22, to ruszył bez żadnego zająknięcia.
A dałeś wersję dla AI?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jussi19

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Grudnia 2012, 14:51:50 »
Nie. Akurat jest to mój błąd, bo nie przeczytałem dokładnie info, ale w tych przypadkach, które także opisałem tylko ja jechałem ET42.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Grudnia 2012, 14:55:29 »
Wersja 390 wymaga, aby w sceneriach nie było wielu torów o tej samej nazwie. Inaczej zdarzenia odwołują się nie to tego toru, co potrzeba. Jeśli jest generowany plik errors.txt z wpisami Duplicated event: albo Duplicated track:, to sceneria ma prawo nie działać prawidłowo, niezależnie od ET42.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Grudnia 2012, 16:24:16 »
W przypadku ET42 na exe 390 nie udało mi się jeszcze ruszyć Czapajewem. Pracuję nad tym. Natomiast na standardowym exe potwierdzam wypowiedź jussi19. AI się wykrzacza. W przypadku L053 Cargo part1 Tamary mimo podanego sygnału na semaforze nie ruszają u mnie z miejsca. Dojeżdżam do TM, dostaje białe i dalej manewrując przecinam im tor a przed nimi na semaforze dalej wjazd podany. Zmieniam kierunek jazdy, podczepiam się do smroda i cóż. Tu się misja kończy. AI nie odpala smroda.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Grudnia 2012, 16:30:25 »
(...) Zmieniam kierunek jazdy, podczepiam się do smroda i cóż. Tu się misja kończy. AI nie odpala smroda.

A po podczepieniu wcisnąłeś Shift + 1?

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Grudnia 2012, 16:52:54 »
Po kolejnych testach. To raczej nie wina Czapajewa że nie ruszają Tamary ani Smród. Zamiast ET42 pojechałem oryginalnym Jamnikiem i efekt jest ten sam. Może to wina SPKS? Dzisiaj wygrywałem od nowa czystego symka + SP1 + ET42 + SPKS i to są jedyne modyfikacje. Skoro nie wina Czapajewa pozostaje tylko SPKS.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Grudnia 2012, 16:54:16 »
Jeżeli mówisz jak jest to ok. Przejedź misję na EXE 325 lub 365. Powinno być dobrze.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Grudnia 2012, 17:09:31 »
Na 325 i 365 SPKS działa? Bo na 390 jak pisał kolega manometry głupieją...

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Grudnia 2012, 17:15:40 »
Na 325 i 365 SPKS działa? Bo na 390 jak pisał kolega manometry głupieją...
Bo potrzebne są charakterystyki od SPKS.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Pawel T.

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Grudnia 2012, 17:20:20 »
Czyli że jak? SPKS działa tylko na exe dołączonym do paczki spks zaś nie działa na 390 i innych. Za to na tym exe na którym działa powoduje że AI głupieje i np nie rusza z miejsca jak na l053 cargo part 1 oraz teraz na l053 służba TLK 1. Tutaj kibel nie chce ruszyć z miejsca.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Grudnia 2012, 17:31:51 »
To zaczyna wyglądać jak rozmowa ślepego z głuchym o kolorach. Mówiłem, że wydawanie SPKS akurat teraz nie jest dobrym pomysłem (lepiej by było zaraz po wydaniu paczki całościowej), ale podobno siła wyższa...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:13:48 »
Dokładnie, zaczynają się mieszać problemy ludzi z kilku różnych przyczyn. W miarę znamy już problemy związane zarówno z exe390, SPKS oraz ET42, dlatego proponuję tematy pozamykać. Inaczej utoniemy w śmieciowych informacjach.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:18:35 »
Czyli krótko można powiedzieć i napisać w publikacji ET42, że nie jest kompatybilne z SPKS. Sam już nie wiem jak to jest.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:20:23 »
Co do SPKS:
Cytuj
Publikacja w celach zapoznawczych i testowych.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:25:01 »
Było wyraźnie napisane żeby utworzyć kopię folderu z symulatorem i tam testować działanie SPKS.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:46:29 »
Było, ale za późno.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:55:38 »
Przeczytaj pierwsze dwie linijki postu z SPKSem to się przekonasz że nie było za późno.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #79 dnia: 30 Grudnia 2012, 18:59:05 »
ET42, że nie jest kompatybilne z SPKS.
Leżę i kwiczę. To nie ET42 jest niekompatybilne z SPKS, tylko SPKS został opublikowany
Cytuj
Publikacja w celach zapoznawczych i testowych.
więc należało się spodziewać że nie wszystko będzie działać jak powinno, tym bardziej że EXE z SPKS jest oparte na EXE 390, z którym jak wiadomo część scenerii jest póki co niekompatybilna.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #80 dnia: 30 Grudnia 2012, 21:56:56 »
ET42 na EXE dołączonym do SPKS, wszystko chodzi mi prawidłowo, nie mam jakiś cyrków z AI. Dziś przejechałem się w misji l61+l144_lotos Czapajewem i AI reaguje poprawnie, nic się nie wysypuje.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Grudnia 2012, 23:59:58 »
Ciekawe jakie składy masz na myśli? Te u siebie w ogródku? Gdybyś na 40 ładownych węglarkach na nastawie towarowej zrobił luzowanie bez użycia uderzeniowego to miałbyś skład w kawałkach. Podobnie na składzie ładownych cystern.
Te które są w symulatorze. Jak kto używa tylko klawisza numer. 0 do hamowania i klawisza numer. . (kropka) do luzowania. To trudno że nastepuje przeładowanie. Nie pisz głupot że się skład porozrywa.
Najlepiej, jakby ktoś kto umie właściwie hamować, odhamowywać, robić HK itp. itd. zrobił film instruktażowy bo ja osobiście mam problem z tymi czynnościami.
Tego nikt nie wytłumaczy, to trzeba nie jako wyczuć. Długość drogi hamowania zależy od brutta pociągu, jego prędkości a także typu pociągu towarowy lub osobowy. Jeszcze drogi hamowania są różne w zależności od odległości tarczy ostrzegawczej od semafora.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Grudnia 2012, 00:23:55 »
Nie pisz głupot że się skład porozrywa.
Głupoty piszesz Ty. Nie masz bladego pojęcia i doświadczenia a wypowiadasz się w takich tematach.
Pogadamy jak na własne konto poprowadzisz kilkadziesiąt ciężkich pociągów i to jeszcze na hamulcach wolnodziałających. Miałem nieprzyjemność uczestniczyć w 7 zerwaniach jadąc z kolegami w kabinie i sam też miałem jedno zerwanie -fakt wina była nadpękniętego haka cięgłowego w wagonie ale jednak.
Tego nikt nie wytłumaczy, to trzeba nie jako wyczuć.
"Specjalista" wyczuwający hamowanie przy zabawie na komputerze…
Długość drogi hamowania zależy od brutta pociągu…
Żebyś się nie zdziwił, jak niejednokrotnie łatwiej (skuteczniej) wyhamujesz ładowny pociąg 3000t niż próżny skład tych samych wagonów.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2012, 00:34:32 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Grudnia 2012, 12:56:13 »
Chłopaki przyczyna nieprzejezdności scenariuszy była już podana kilka razy, więc nie doszukujcie się tu winy SPKS'u, bo ta wersja EXE nie ma z tym nic wspólnego. Winne są duplikaty.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2012, 14:36:16 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #84 dnia: 31 Grudnia 2012, 18:03:36 »
Nie masz bladego pojęcia i doświadczenia a wypowiadasz się w takich tematach.
Wystarczy że ty masz pojęcie i doświadczenie.
Pogadamy jak na własne konto poprowadzisz kilkadziesiąt ciężkich pociągów i to jeszcze na hamulcach wolnodziałających.
Nie słyszałem aby składy towarowe prowadzić na hamulcach szybkodziałających, ale ty prowadzisz.
Miałem nieprzyjemność uczestniczyć w 7 zerwaniach jadąc z kolegami w kabinie i sam też miałem jedno zerwanie -fakt wina była nadpękniętego haka cięgłowego w wagonie ale jednak.
To była przecież twoja wina, nie ma co dyskutować.
Tego nikt nie wytłumaczy, to trzeba nie jako wyczuć.
"Specjalista" wyczuwający hamowanie przy zabawie na komputerze…
"Z bożej łaski maszynista" będzie porównywał symulator na komputerze z rzeczywistością. Potrafisz to wytłumaczyć. Nie potrafisz. Ja żem do tego dochodził metodą prób i błędów. Co miałem się na forum zapytać jak się hamuje.

Nie obrażaj innych Użytkowników – pamiętaj, że na Forum każdy może wyrazić swój pogląd na dany temat.
Jeżeli w Twojej wiadomości zawarta będzie treść skierowana tylko do jednej osoby, wyślij ją przez prywatną wiadomość.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2013, 20:08:14 wysłana przez Żuk »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #85 dnia: 31 Grudnia 2012, 18:18:18 »
@Anrej weź że się uspokój bo tylko zaczepki szukasz. A tym że odpisujesz w taki sposób prezentujesz tylko swój poziom inteligencji... A za "z bożej łaski maszynista" możesz przytulić co najmniej kilka punktów ostrzeżenia. A następnym razem odpisz gdy będziesz miał rzeczowe argumenty a nie wypowiedzi @mechatronika interpretujesz tak żeby móc się przyczepić... Gimbaza...
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #86 dnia: 31 Grudnia 2012, 18:45:20 »
Nie słyszałem aby składy towarowe prowadzić na hamulcach szybkodziałających, ale ty prowadzisz.
Jest coś takiego jak "długa lokomotywa". W przypadku pociągów towarowych to jeszcze zależy od przewoźnika, ale brutta do 4000 ton można prowadzić na długiej lokomotywie (lokomotywa + 5 pierwszych na G, reszta na P).
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #87 dnia: 31 Grudnia 2012, 19:26:56 »
Krótsze i lżejsze ze wszystkimi wagonami na P, a najlżejsze nawet z lokomotywą na P.

Pogadamy jak na własne konto poprowadzisz kilkadziesiąt ciężkich pociągów i to jeszcze na hamulcach wolnodziałających.
Nie słyszałem aby składy towarowe prowadzić na hamulcach szybkodziałających, ale ty prowadzisz.
Cargo prowadzi, wystarczy zobaczyć kilka przejeżdżających pociągów.
Tego nikt nie wytłumaczy, to trzeba nie jako wyczuć.
"Specjalista" wyczuwający hamowanie przy zabawie na komputerze…
"Z bożej łaski maszynista" będzie porównywał symulator na komputerze z rzeczywistością. Potrafisz to wytłumaczyć. Nie potrafisz. Ja żem do tego dochodził metodą prób i błędów. Co miałem się na forum zapytać jak się hamuje.
Tutaj wychodzi Wasze wzajemne niezrozumienie. Każdy musi się nauczyć samemu jeździć i faktycznie wyczuć działanie hamulców. Problem w tym, że jest to inne wyczucie niż w rzeczywistości (odgłosy, ruch składu). No i jeszcze są pewne problemy z działaniem hamulców w długich pociągów towarowych, ale mam kilka podejrzeń i będę je sprawdzać.
Swoją drogą, chciałbym, żeby SPKS można było porównywać z rzeczywistością.

Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #88 dnia: 31 Grudnia 2012, 20:15:06 »
Jakim przyciskiem można wyłączyć sprężarkę pomocniczą?
Solo oración!

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Problem z ET42
« Odpowiedź #89 dnia: 31 Grudnia 2012, 20:28:55 »
OIDP to SHIFT+V.
Panie Darku, my też możemy prosić?